Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2007, 14:09   #61
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Shang Tsung kaže:
Prosecna srpska porodica jedva sastavlja kraj sa krajem, i sigurno nece izaci svom maloletnom klincu u susret kad ovaj zatrazi novu blokbaster igricu, za koju ce morati da odvoje "tricavih" 3500din. Kad mali naidje na hladan tush od roditelja, jedino mu preostaje da igru potrazi na ulici za 150din, kolko mu izadje dzeparac u 2-3 dana.
Aha, a ista ta prosečna porodica koja jedva sastavlja kraj sa krajem ima para da svom mezimcu kupe mobilni od 200 evra (ja se ne sećam kada sam zadnji put izašao u grad, a da vidim klinca koji nema nema mob), ima da mu kupi konfiguraciju od 1000 evra koja može da tera novu blokbaster igru, ali zato kad treba da se kupi igra, e onda se nema para. Ma da. Ovaj caine dečko je barem iskren, kaže da nije problem standard, već koristi pirate zato što mu se može i zato što je lako dostupno. To je sasvim legitiman stav. A ovo proser*avanje tipa "nema se para, sastavljamo kraj sa krajem, jadni mi..." je samo to proser*avanje. To može da kaže neko ko ima mobilni od 20 evra i komp koji vredi jedva 100, ali taj svakako ne može da igra najnoviju AAA igru, pa mu ta stavka i nije mnogo bitna.
Citat:
caine kaže:
Inace, ovom prilikom se izvinjavam svim programerima na forumu, koji time zaradjuju za zivot.
Ne moraš da se izvinjavaš programerima, jer oni su najmanje ugroženi. Priroda softvera je takva da se može lako prenositi elektronskim putem, pa tako programer ima izbor da napiše shareware i prodaje ga u celom svetu, dakle nije ograničen na Srbiju. Takođe može da radi outsourcing za strane kompanije. može da piše softver po narudžbini. Više su ugroženi ljudi koji nemaju tu mogućnost, kao recimo već pomenute kasirke, pa i mnogi drugi prifili zanimanja koji rade za platu.

Poslednja ispravka: Marko_L (20.8.2007 u 14:15)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 14:37   #62
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Aha, a ista ta prosečna porodica koja jedva sastavlja kraj sa krajem ima para da svom mezimcu kupe mobilni od 200 evra (ja se ne sećam kada sam zadnji put izašao u grad, a da vidim klinca koji nema nema mob), ima da mu kupi konfiguraciju od 1000 evra koja može da tera novu blokbaster igru, ali zato kad treba da se kupi igra, e onda se nema para. Ma da.
Pa istina. Niko nije lud da da 50e za igru. 1000e za komp cu dati, ali 50e za igru... tesko. Em sto nemam para ( ja kao dete), nego mi ni roditelji nebi dali.

BTW Mislim da polako zalazimo u off...
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 14:45   #63
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Slazem se sa Marko-L.Ne mogu da shvatim porodice koje omogucuju svojim mezimcima da se obuku po poslednjoj modi i da budu hi-teck a da ne mogu da izvrsavaju osnovne obaveze .Pojedini bre nemaju 'leba da jedu.To je zalosno ,ali je tako.Imam dosta primera.Ima razloga za to sto kazem.Svi kukaju a kad ih vidis kako izgledaju skidas kapu.oces na more.aaa...
PS Ja stvarno jedva cekam dan kad cu da kupim neki softver i da se ponosim sa njime sto sam ga toliko platio.A ne da mi se smeju zbog toga.
Mislim na aplikativne,zastitne i multimedialne softvere.

Poslednja ispravka: todos (20.8.2007 u 14:51)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 15:04   #64
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Slazem se sa Marko-L.Ne mogu da shvatim porodice koje omogucuju svojim mezimcima da se obuku po poslednjoj modi i da budu hi-teck a da ne mogu da izvrsavaju osnovne obaveze
E sad se zapitaj koliki je broj porodica u Srbiji koje se uklapaju u taj profil
Veliki?Mali?Bice da je ovo drugo
I sto da neko ne kupi mob od 200e-to nije stvarcica koja se baca u djubre posle mesec dana(poput predjene igre ili starog parceta nekog softvera )vec ona koja sluzi godinama
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 15:24   #65
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Bome će dobar softver da traje mnooogo duže nego taj mobilni telefon, koji će verovatno završiti u kanti posle par meseci jer je izašao šareniji i sa kamerom koja je za 1Mpix veća od prethodne. Jedan od primera su npr Win XP i Office 2003. Office je izašao pre četiri godine i ništa mu ne fali ni dan danas, može da traje bez problema još par godina.

Poslednja ispravka: Bryan Fury (20.8.2007 u 15:50)
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 15:40   #66
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Pa istina. Niko nije lud da da 50e za igru. 1000e za komp cu dati, ali 50e za igru... tesko. Em sto nemam para ( ja kao dete), nego mi ni roditelji nebi dali.
Nonsens. Roditelj da 1000 evra za komp, a neće da da dinara za softver. Pa koj je đavo kupovao komp ako ne zna da i softver nešto košta, osim ukoliko se ne koristi neka alternativa, što je takođe opcija, ali je retko ko koristi.
Citat:
E sad se zapitaj koliki je broj porodica u Srbiji koje se uklapaju u taj profil
Veliki?Mali?Bice da je ovo drugo
Ne bih da se frljam procentima iz prostog razloga što ne znam koliko je ovih, a koliko onih, niti šta tačno spada u ove ili one, ali mogu da pričam o onome što primećujem svuda oko sebe. Nit naroda sa manjim standardom, nit naroda sa više firmirane odeće, skupih mobilnih telefona, dobrih automobila, jakih konfiguracija, odigranih najnovijih igara... Srbin voli da živi iznad svojih mogućnosti i to je činjenica, pa makar morao da ukrade. Srbin voli da ima dobar auto, pa makar nemao ni za benzin. Koliko sam samo putao video na benzinskoj pumpi kako staje lik sa besnom bembarom i kaže "Sipaj za 1.000 dinara". Pa ako si **** da voziš takav auto, onda se kaže "Napuni do vrha majstore". Isto tako, Srbin voli da ima firmiranu odeću, sa napisanim imenom brenda što većim slovima (baš se pitam zašto), a da kući nema hleba da jede. Srbin voli da ima što skuplji mobilni, iako mu više od pola funkcija ne treba, al kako pobogu da ga stavi na sto, ako nije neka najnovija serija, ne ide. Srbin voli da ima jači PentiJum 4 od komšije, iako mu zapravo to ne treba, niti ima para da plati softver za njega, al ukrašće on to, šta ga bole reproduktivni organ... A najgore u svemu je što se isti ti busaju u prsa kao nekakve patriote, dok sa druge strane zakidaju svojoj državi maksimalno koliko mogu... kupuju mobilne skinute sa mreže (dakle kradene), pa samim tim podržavaju one koji zakidaju državi, ne plaćaju softver, pa samim tim direktno zakidaju državi... al zato kad ja napišem kolumnu o lošem stanju u državi, jer mi je stalo da bude bolje (što je samo po sebi patriotski čin), pojave se iste te "patriJote" da me teraju van zemlje, da mi pričaju kako lupam i slično. Kakav paradoks, ljudi koji su protiv zakidanja državi i koji se zalažu za poštovanje zakona i poboljšanje standarda ispadaju izdajnici i strani plaćenici, a oni koji promovišu pirateriju, zakidanje državi, neplaćanje poreza... što uništava ovu zemlju... ispadaju patriote Prvi me napadnu tamo na temi gde sam napisao kolumnu, a najglasniji su kada treba da se promoviše i/ili opravda krađa softvera, filmova i muzike... Al dobro, kada je pa nešto u Srbiji bilo logično.

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (20.8.2007 u 18:47) Razlog: prozivka, jbg, uklonjene su sve ostale...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 15:49   #67
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
I sto da neko ne kupi mob od 200e-to nije stvarcica koja se baca u djubre posle mesec dana(poput predjene igre ili starog parceta nekog softvera )vec ona koja sluzi godinama
Ne bih se baš složio. Dobar softver može da traje godinama, dok se telefoni u proseku menjaju na svakih par meseci. Recimo znam firme koje dan danas za zadovoljstvom koriste MS Office 2000, kupljen kada je počela legalizacija... dakle, već 5 godina. MS Windows XP se takože koristi već godinama, i mnogi još uvek ne razmišljaju o Visti.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 15:55   #68
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Aha, a ista ta prosečna porodica koja jedva sastavlja kraj sa krajem ima para da svom mezimcu kupe mobilni od 200 evra (ja se ne sećam kada sam zadnji put izašao u grad, a da vidim klinca koji nema nema mob), ima da mu kupi konfiguraciju od 1000 evra koja može da tera novu blokbaster igru, ali zato kad treba da se kupi igra, e onda se nema para. Ma da. Ovaj caine dečko je barem iskren, kaže da nije problem standard, već koristi pirate zato što mu se može i zato što je lako dostupno. To je sasvim legitiman stav. A ovo proser*avanje tipa "nema se para, sastavljamo kraj sa krajem, jadni mi..." je samo to proser*avanje. To može da kaže neko ko ima mobilni od 20 evra i komp koji vredi jedva 100, ali taj svakako ne može da igra najnoviju AAA igru, pa mu ta stavka i nije mnogo bitna.
Covece, zaista bi trebalo da zadjes malo u unutrasnjost zemlje. Npr, malo juznije od Nisa. To sto je Beograd "pobesneo" grad i sto ti vidis na ulici kako svi imaju besne telefone od 200 i 300 evra, a stegli se da ti uplate na konto cenu igre ne govori nista o prosecnoj populaciji. Prosecna populacija nema vremena da se shepuri knez-mihailovom po kaficima i koktel barovima, vec krvavo radi za svoj novac i sedi kuci u slobodno vreme.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 16:19   #69
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

S tom (velikom) razlikom šta ta tvoja Nokia ne može ništa osim da primi/pošalje poziv i SMS poruku, dok softver kupljen pre pet godina radi i dalje jako dobro; npr. pomenuti Office paket i skoro pet godina kasnije ne samo što nije zastareo, već skoro i da nema konkurenciju.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2007, 16:23   #70
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Tema je počela da zalazi polako u off topic. O prilikama i standardu u Srbiji i uticaju piraterije na isti se opsežno raspravljalo u temi Pirati???, koja je zbog opasnosti da preraste u svađanje i zaključana.

Da se razumemo, pošto neki nisu shvatili izgleda: ova tema je bila zaključana jer je prešla u off topic, a ne zbog mogućnosti da se pretvori u raspravu.
Pomenuta tema "Pirati" je već prešla u svađanje kada je zaključana, i navedena je da bi se ovde izbeglo isto.

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (25.8.2007 u 15:52) Razlog: pronađen tekst o kome je reč u temi
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 13:16   #71
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Vest u Februarskom broju časopisa ScreenFun glasi ovako:

Citat:
U Rusiji svi veliki proizvođači igara imaju sopstvenu radnju, pa tako i 1C koja je poznata po igrama Pirates of the Caribbean, Earth 2150 i IL-2 Sturmovik.

(konkretnije o pijaci na kojoj se navodno legalno prodaju piratska izdanja)

Ovde su se donedavno prodavale nelegalne kopije. Sada je pijaca Gorbuška legalni šoping centar koji je na plakatima po gradu "objavio" rat protiv pirata.

Povoljniji PC originali od kopija
Pirati su donedavno u Rusiji predstavljali veliki problem. Međutim, sada broj legalno prodatih igara sve veći. "Cena legalne PC igre ne zavisi od broja CD-ova. Piratska igra na jednom CD-u košta 100 rubalja (3 evra), dok igra na dva CD-a košta duplo skuplje", objašnjava Natalija. "U principu, uopšte se ne isplati kupovina kopije, ako po istoj ceni može da se nabavi original." Takođe, prilično su skupe igre za konzole, koje se ne "prave" u zemlji, već se uvoze i prodaju u radnjama za 1500 rubalja (45 evra) i više.

(o muzičkim izdanjima)

Legalno? Muziku možete nabaviti za džabe
Gotovo svi CD-i koštaju u proseku od 6 do 8 evra - a na Internetu još i manje. Dok su se mnoge MP3 download prodavnice zatvorile, www.allofmp3.com promenio je svoju ponudu. Tamo su se do sada prodavali CD-ovi po ceni od oko 50 centi. Najveći i najkontroverzniji prodavac formata MP3 sada želi da omogući besplatan download i da se finansira isključivo preko reklama. Allofmp3 prodaje MP3 albume i singlove i u Evropi. Ipak, sve ovo radi se "na crno".
Zahvaljujući MG-RAY-u, ovde možete naći fotografiju stranice na kojoj se vest nalazi.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 13:19   #72
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

čak sam se zeznuo nije 5 evra nego 3.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 13:29   #73
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Ja ću sada u svetlu ovog teksta ponoviti ono što sam već rekao - ne piše koje igre. Ok, prodaju se originali jeftino. Kod nas možeš da kupiš original igru od 2-4 diska za 500 din, piratska kopija bi te izašla 600 (4x 150din). Plus, imaš pravo na registraciju, nadogradnje, nemaš problema sa "osposobljavanjem za rad"... I uštediš 100 dinara...

Igra je The Longest Journey... malo je starija, ali neka neko kaže da ne valja...
Ista stvar je npr. sa igrom Diablo II... U prodavnici košta 700 dinara, sa ekspanzijom, knjižicom, u DVD pakovanju... I omogućava besplatno igranje na battle.net...

I svaki dan prođem pored radnje koja prodaje originale, puna je dece i tinejdžera i odraslih i stalno ljudi kupuju...

Tako da se i kod nas "stalno povećava kupovina originala u odnosu na pirate", tj. ne kupuju se 100% pirati...

Nigde ne piše da WoW možeš da kupiš jeftinije nego drugde... Samo da su u pitanju jeftini originali... I kod nas ih ima za 150 dinara (Abomination na primer)...

A najveći razlog za to u Rusiji je očigledan - cena pirata kod njih. Ne cena originala!
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 14:24   #74
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije u Rusiji da li možemo i mi?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
S tim što "ceo svet" voli legalno, a jeftino. Piraterija je ipak nelegalna.
Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
... I jedna USA koja ima najniži procenat piraterije u svetu ima zastupljenost piraterije od 25%, što znači da gotovo četvrtina stanovnika koji imaju kompjuter koristi nekog pirata. Međutim, to je opet mnogo manje od srpskih 95%, a možda i više...
Ove dve tvrdnje se malo sudaraju... ili se meni to samo čini? 25% malo li je?
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 14:55   #75
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

.... po meni malo bi trebalo dublje uci u borbu sa piraterijom ....

Samo mi nije jasno to shto su Rusi uradili! Da li to znachi da se piratski diskovi i dalje prodaju po starim cenama? Ako se i dalje prodaju po starim cenama ( kod nas 100-150 dinara ) opet je piraterija u boljem polozaju od originala ....

Inache, neshto sam razmisljao o tome i mislim da bi trebalo sve uraditi u skladu sa finansijskim mogucnostima drzavljana Srbije!

Za dzabe ako se ukine piraterija a originali budu 1000-1500 dinara ( muzichki CD-ovi, to je neki prosek za Zapadna izdanja, mada ima po 400,500 dinara ali to su diskovi koje nikad nebih uzeo, zato shto tu muziku ne slusam )

Kao prvo trebalo bi zabraniti pirateriju, ali samo zbog toga shto ta piraterija oduzima posao barem za 500 ljudi u Srbiji (stvaran posao, zdravsteno, socijalno itd..) Znachi to bi trebalo uraditi da bi se ovde otvorila jedna fabrika koja bi sva moguca izdanja na CD i DVD-ovima rezala za Srpsko trzishte, a ne da te CD-ove uvozimo iz drugih zemalja!

Pri tom, svakom chiji se CD kao proizvod proizvodi u Srbiji bi bilo garanovano da njegov CD uopshte se nce naci u Pirateriji ali da cene moraju da se usklade sa zivotnim standardom .... pa tako lepo da se prorachuna koliko je CD npr od Metalike u USA, pa onda da se vidi koliko bi ovde bio .... ako je tamo cd 50 dolara, a standard nam je u odnosu na USA 10 puta nizi , onda bi cena u maloprodaji trebala biti 5 dolara/300 dinara ..... itd!

E ako nece da prave CD-ove ovde onda nek budu prepushteni na nemilost Piratima , pa bolje im je da iz Srbije uzmu barem 50000 dolara ( shto je nishta naspram drugih drzava) nego nishta! Verujte svi bi bili zadovoljni!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 15:23   #76
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

zashto 90% ljudi u ovoj drzavi NE uzimaju originale? Jednostavno, nikome se nedaje 1500-2000 dinara za "igricu" kada mogu da je skinu sa torrenta ili nabave od drugova...standardi su malo (vishe) drukciji, ok slazem se da je malo perverzija kada vidite klince sa mobilnima od 300e i mashinama od 1000e, ali setite se malo koliko covek skuplja i krpi te pare da bi tako neshto uzeo! Neznam za ostale, ali ja imam isti telefon vec 6 godina savrseno sam zadovoljan (siemens c-55), ali komp je druga prica, jer za njega sam vec 5 godina skupljao novac! Dakle ostaje isto pitanje, zashto bi neshto platio puno vishe kada mogu da ga nabavim za skoro nishta?...Zivotni standard gradjana ove zemlje treba malo da poraste da bi ljudi mogli lagodno da odvoje tih 1500-2000 dinara za igru, iskreno receno ja bi radie kupio detetu patike i novu majicu, a tu istu igru za 150 binara na buvljosu zar ne?
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 15:44   #77
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Ajd' obratite pažnju na temu - niska cena originala obara prodaju pirata u Rusiji.

Činjenica 1 - cena originala u Rusiji je ista kao kod nas
Činjenica 2 - cena pirata u Rusiji je na visini cena originala, ali po disku
Činjenica 3 - tema govori o kupovini istih, a ne o skidanju sa neta, verujem da ima i Rusa koji to rade, ali nije reč o njima...

O čemu vi sad diskutujete pominjanjem patika, i u nadi da će dete jednog dana biti ponosno na vas?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 17:18   #78
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Na...samo o tome da kod nas originali nece josh jedno vreme zaziveti, that's all..
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 20:32   #79
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

Citat:
Inuyasha kaže: Pregled poruke
zashto 90% ljudi u ovoj drzavi NE uzimaju originale? Jednostavno, nikome se nedaje 1500-2000 dinara za "igricu" kada mogu da je skinu sa torrenta ili nabave od drugova...standardi su malo (vishe) drukciji, ok slazem se da je malo perverzija kada vidite klince sa mobilnima od 300e i mashinama od 1000e, ali setite se malo koliko covek skuplja i krpi te pare da bi tako neshto uzeo! Neznam za ostale, ali ja imam isti telefon vec 6 godina savrseno sam zadovoljan (siemens c-55), ali komp je druga prica, jer za njega sam vec 5 godina skupljao novac! Dakle ostaje isto pitanje, zashto bi neshto platio puno vishe kada mogu da ga nabavim za skoro nishta?...Zivotni standard gradjana ove zemlje treba malo da poraste da bi ljudi mogli lagodno da odvoje tih 1500-2000 dinara za igru, iskreno receno ja bi radie kupio detetu patike i novu majicu, a tu istu igru za 150 binara na buvljosu zar ne?
Upravu si...
Nije mi bas jasno sto su ponovo otvorili ovu temu, kada je odgovor jasan, ne mozemo. Barem trenutno. Ali kada udjemo u EU ( ako i udjemo) mozda cemo moci tada...
Mada, uvek ce biti onih koji ce skidati igre sa neta, kupovati pirate itd.
Isto kao sto ne mozemo da sprecimo kriminal i korupciju u ovoj zemlji, ne mozemo i prodaju pirata. Zasto? To je vec stvar politike, ali ja u to necu da ulazim jer je jako glupa stvar ( a i zabranjena je na forumu)...
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 20:33   #80
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Borba protiv piraterije, da li možemo i mi?

A nikome nije palo na pamet da se manje igra a više radi?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com