Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2017, 1:15   #1
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Redragon M805 Hydra

Uvod

Igrom slucaja sam skoro zamenio vecnu genius tastaturu koja mi sada sluzi kao backup. Resio bio da kupim neku koja ce imati super odradjeno pozadinsko osvetljenje , i izbor je pao na Redragon model Harpe K503.

I tada mi je sinulo a cek sto ne bih for once kad se vec moze da uparim takvu tastaturu sa nekim zaokruzenijim misem (posto sam jelte stalno bio u kontaktu sa kategorijom 500-1500 din licno kod sebe al imajuci i uvid od drugih o kvalitetu ovih iz vise kategorije).

I tako rovareci par dana po ponudi i citajuci o senzorima revizijama dosao do zakljucka da ima dosta precenjenih modela sto zbog izrade koja kao da je tu da jedva drzi sve, preko izmisljenih self made senzora koje neki ubacuju u kategoriju sa ostalima koji imaju proper bili laser il opticki i poslednje ogranicena ergonomija.

Ali postoje i pojedini all rounderi da kazes a da ne kostaju levu nogu i bubreg. Jedan od takvih danas opisujem.

Overview

Redragon Hydra je mis koji dolazi od kompanije koja je manje poznata ali sa dosta entuzijazma i poprilicno konkretnim proizvodima kad su u pitanju tastature (najpoznatiji su preko po lower cost mehanickim tastaturama) i po modelu misa Perdition (isti senzor ko Hydra i A4tech Commander serija npr) samo MMO tip misa dosta vise side dugmadi drugaciji dizajn) .


Mis dolazi u vrlo cvrstoj kutiji sa nalepnicom na sredini gornje strane koja drzi otvor i poprilicno je nezgodno za otvaranje rukama bez da se ne zakaci ni malo samo pakovanje.

Uz mis dolazi Cd sa softverom za mapiranje tastera 10 tastera od dostupnih 11 na pritisak (racunajuci klikove i skroll)
. Senzor koji mis koristi je Avago 9800 laserski sa dostupnim Dpi brzinama do 14400 Dpi (interpolated) Takodje dolaze i 5 tegova od 2.5gr svaki vec ugradjenih u sam mis koji se mogu vaditi po zelji sa njima mis ima 154 grama. Odziv mu je podesiv od 250 HZ do 1000 HZ 1ms

Kao i minijaturna plasticna kockica kofer koja predstavlja mesto za cuvanje istih, garancija i neko parce random crnog papira za koji jos nisam utvrdio sta je.

Cena misa se krece od 3500-4500 u normalnim radnjama dok neke poput radnje na G mu lupaju marzu za jos 2 crvene preko sto je glupost.

Izrada misa/slike i u utisak o perfomansama .








Prvo eto jedna slika sa neta zatim i moje licno naravno nisu bas nesto ali moze da posluzi da se stekne utisak priblizno koliko je mis slican/razlicit uzivo. .

Prvo sam mis








Kao i kako izgleda softver
Spoiler za software:











Sto se tice samog dizajna to je subjektivno, od korisnika do korisnika nekome ce se svideti jedan oblik, i kombinacija drugom druga imao sam nekoliko oblika u zivotu al ovaj me je kupio osecajem u ruci i ergonomija mi pasuje gledajuci netom podseca me na nizu verziju g402 logitecha bar po donjoj strani izgledom. I


Meni licno se kombinacija pepeo crne nijanse (ako se moze tako nazvati) sa suptilno crvenim detaljima na kljucnim mestima (ukljucujuci i donju stranu kao na A4tech bloody seriji) na misu mi odaju utisak konkretnosti ali u isto vreme i doze ozbiljnosti(ne izgleda toliko ciganski i acid like ko neki proizvodjaci sto forsiraju ali ni kompletno boring safe pristip jedna nijansa i cao.


Unikatnu notu daje logo glave zmaja, na ivici misa koji moze da se ukljuci da radi u vise modova RGB svetla od crvene preko plave cak i pink, ujedno je moguce praviti odredjenu nijansu i memorisati je u memoriju misa. Isto vazi i za mod gde se namesta pulsiranje svetla i brzina tranzicije intezitet samog svetla, kao i kompletno gasenje zmajeve glave.

Za deo opcija nije ni potrebno, instalirati softver posto mis pamti modove i bez drajvera je.

Ali je pozeljno posto na donjoj strani misa se nalazi dugmence kojim je moguce menjati u hodu Definisane profile bez da ste u samom softveru(dovoljno ga je imati minimiziranog u pozadini dok ste u igri .

Mis je Izradjen je od neke vrste gumenasto plastificirane povrsine, vrlo prijatne na dodir glatke bez mat il gloosy effecta , citavom duzinom izuzev drzaca/udubljenja za ruke sa leve/ i desne strane koji su izradjeni od neke dosta crvste al opet prijatne plastike na dodir. Kabl je presvucen/ uradjen nalik na kanap pertlu i znajuci sa primera sluski koje mi koriste takav tip kabla, mnogo je bolje resenje nego klasicne kad je izdrzljivost u pitanju .

Tako da je poprilicno lak za odrzavanje otisci prstiju su minimalni.



Poslednja ispravka: sale94 (22.3.2017 u 0:34)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2017, 1:19   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Redragon M805 Hydra

Nastavak noobovskog opisa


Veoma je stabilan na podlozi, koju koristim kao i na glatkom drvenom stolu bez sara (testirano kod drugara jednog mis klizi prosto i nema apsolutno, ni jedno suplje mesto niti zazor gde bi se uvukla prasina il ista slicno cak je i razmak izmedju klikova nepostojeci .

Mozda jedino bi pod nekim ekstremnim, uslovima moglo da se uvuce pod skroll il u malu rupicu kod Rapid Fire dugmeta.

Levi i desni klik imaju Omron prekidace proizvodjac nije naveo okvirno koliki je estimated life izuzev nekog random natpisa od 800 milion life switch life glupost il ne nzm.

Vrlo su brzi odzivom i imaju mali hod a nisu ni specijalno glasni cak bih rekao da su dosta tihi i sto je bitnije imaju onako prijatan **click** klak zvuk koji i ne dolazi do izrazaja ako ne igrate nesto poput diabla/grim dawn il neki brzi beat em up gde se rapidno ponavlja ista akcija prijatan zvuk u svakom slucaju.

Posto ni jedno dugme izuzev jednog nije istureno vec uvuceno u samo kuciste manje briga oko toga da ce nesto da pandrkne samo od sebe brzo osim ako se ispostavi da je autor teksta veci maler nego sto zna da bude retko al desi sr li ako planski planirate da radite rage quit YT video sa fetisom na miris paljene plastike.

Skroll je kolko vidim oblozen slojem /gumiran, to sam prvo pomislio posto je vrlo mekan na dodir a opet je nazubljen da bi lakse isao valjda, vrlo brz fabricki podrzava i pritisak kao middle button/infinite skroll u mozzili.

Sam senzor mi se pokazao odlicno i preciznim i vrlo brzim koriscen je nakratko kod jednog drugara nakon sto sam ga kupio, kod njega u Bf1/Insurgency I Cod Waw a kod mene u Killing Floor 2, Grim Dawn,mad max i jos ponekom rpg i action naslovu.

I u svakoj se pokazao kao znacajan napredak u odnosu na recimo Urage hamu od drugara i random Sbox gm 22 od mene (solidan low cost mis al ovo je razlicita liga u odnosu na oba spomenuta u svemu znaci nista marketing vec objektivno.

Primera radi u killing floor 2 sa starim misem cak i kad bih se trudio za 4 waves ne bi nakupio retko vise od 25-35 headshot kills sa ovim sam iz prvog kontakta i pokusaja bacao 75 bez da i pokusavam prosto kontrola sto fizicki drzanjem sto zbog senzora je na mestu .

Neki sweet spot je 4000 dpi po meni (plava boja tada je u igrama mis vrlo zivahan (jos spusten pointer speed na lowest u windowsu. 2000 je cool za svakodnevni rad mis tada se ponasa dovoljno ugodno za maltene svaku upotrebu nema masenja at all .

Moguce je inace ignorisati predefinisane nivoe i spustiti dpi kako vam je volja sve do 100 dpi u nivoima po 100 na skali .

Ostale osnovne opcije ukljucuju report rate, skroll rate.

Sto se ne moze reci za poslednji nivo od 14400 dpi posto se tada mis u bilo cemu ponasa divlje, i to ne malo nego do te mere da je skoro nemoguce videti strelicu kako prelazi ekran na pozadini kad ste (ne obrise nego uopste) Nivo ispod tog je veoma brz 7200 ali i dalje postoji skoro potpuna kontrola u windowsu, kazem skoro posto i tada deluje blago kao da imate posla sa alienom za dobar deo igara uz dodatno stelovanje sens u igri i ovo je super za koristiti.

U softveru stoji da je acceleracija na off po defaultu (ja je iskreno nisam osetio kad igram na normalnom dpi a to je ujedno jedina boljka koju sam citao na netu za 9800 avago.

Svetli u 5 boja zavisno koji nivo DPI odaberete jedino ce nekom zafaliti side skroll meni licno ne.Ima 11 dugmadi od kojih su 10 programabilni.

Ostali dugmici u 2d modu sluze po defaultu za shift,ctrl alt,polling rate change, mouse profile change, back taster, light switch, unikatno rapid fire (slicno kao 3 shoot kod a4 Tech Bloody serije al mozda i bolje po meni jer moze da funkcionise i kao burst i kao full auto .

Samo po sebi rapid fire dugme bez softvera je dovoljno cak ni pritisnuti vec bukvalno pipnuti i normalna single shoot paljba se pretvara u burst od 3-6-7 metkova zavisno od kapaciteta. Po defaultu je programirano da mora se pritisne iznova za ponovni efekat kao klik a delay je tu al ne tolko primetan.

U samom softveru kod sekcije macro postoji dugme koje je napisano na kineskom dovoljno je ici desnim na isto i onda na levo u tabeli gde je isti simbol, namestiti funkciju dugmeta na repeat while holding down tj full auto i delay spustiti na 1-2ms sa 50 i zabava moze da pocne radi u kombinaciji sa nisanom naravno al ne radi u bf1 kada se klikne levi + rapid fire u burst kod drugara probano i to mi je razumljivo i ovako je dovoljno interesantno a ne modifikuje igru na nikakav nacin niti dodaje metke i sl.

Takodje je moguce koristiti ga i u igrama koje nisu pucacine za bilo koju vrstu kontinuiranih akcija.

Zamislite samo double magnum ili neki automatski rucni top i bice vam jasno takodje sam primetio da je vatra malo usmerenija kad se puca sa njim nego drzanje klika mozda placebo, al Brzina paljbe je definitivno jedno 2-3x brza nego obican hold click.



Kao manu bih naveo sto softver pri instalaciji se instalira na kineskom mada je lako za snalazenje, kao i to sto nije potpuno preveden na engleski . Kao i blagu nezgrapnost Macro moda.

Takodje mozda nece mis odgovarati osobama koje su navikle na nesto ravnije miseve u kombinaciji sa duzim prstima (ne mesati sa velikim sakama), moj otac npr je prvobitno u prvi mah prokomentarisao da je super mis al da mu je prosli bio laksi za ruku radi toga sto ga malo kaci/bode desna strana pored lezaja .Nasao je malo korigovan polozaj kad obuhvati.

U jednoj igri specificnoj poneki put kad ostavim u windowed i minimiziram i vratim se u igru primetio sam da kamera krene se obrce oko svoje ose, ali se to odma zaustavlja cim se uzme mis u ruke.

Nije zvucno ime to nije mana meni al mnogima bi iz ovog il onog razloga.

Zakljucak

Da li smatram da je mis dobra kupovina apsolutno ako vam ne smeta sto je laser i dopada vam se dizajn/ergonomija i dovoljan broj dugmica nije jedini naravno. u toj kategoriji su i A4 Tech T60 i ZL5 terminatori kad su laseri u pitanju kao i coolermaster storm xornet II i Storm Recoon od optickih malo iznad i natec genesis gx75 (Pixart 3310 senzor od optickih verovatno najuzdizaniji od svih ovih iako opet ne zvucno ime) a za nesto manje tj sub 3000 i ispod A4tech V bloody nemaju pandan prosto svi to maltene kazu prezvakan izbor al tako je.

Poslednja ispravka: sale94 (21.3.2017 u 11:57)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA V za PC Stenmark Akcione igre 4174 21.1.2024 23:51
ASUS Immensity X58 Hydra sa Radeon HD 5770 GPU Dusan Despotovic Vesti 11 7.6.2010 20:40
MSI ''Big Bang'' P55 Motherboard Implements Lucid Hydra Picard Vesti 4 5.11.2009 1:38
Lucid Hydra 200 Picard Vesti 3 25.9.2009 1:50
Hydra zdravkelja Vesti 5 25.8.2008 16:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com