Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2012, 15:01   #201
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Neće se ovaj 130IS menjati sigurno 2-3 godine tako da bi trebao da danas odem u Tehnomaniju da kupim stativ. Već nekih mesec dana Tehnomanija ima i kod mene, a ja čuo tek pre 3 dana. Javiću šta sam uradio.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:14   #202
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

ae...i proveri ga lepo pre nego sto ga uzmes...ako se mnogo mrda, nemoj da ga uzimas
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
Porsche (10.1.2012)
Stara 10.1.2012, 15:14   #203
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
unique93 kaže: Pregled poruke
izgleda da ce lanikor da ipak uzme dslr, tako da je bolje da ima neki bolji stativ...
Pa dobro pozeljno je imati bolji stativ za Dslr, mada smo ja i komsa kacili na hamu star 63 Nikon D90 sa objektivom 70-300 i nije bilo nekih problema. E sad zavisi koliko je ko spreman novca da izdvoji za stativ i sta ce da kaci na njega, opet kazem ako je kompakt u pitanju ovaj stativ je vise nego dovoljan a za Dslr moze da posluzi ali pozeljno imati bolji stativ.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:20   #204
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Neće se ovaj 130IS menjati sigurno 2-3 godine tako da bi trebao da danas odem u Tehnomaniju da kupim stativ. Već nekih mesec dana Tehnomanija ima i kod mene, a ja čuo tek pre 3 dana. Javiću šta sam uradio.
Imas i hamu 63 u tehnomaniji koliko vidim veoma su slicni stativi kad budes isao uporedi ih pa odluci jer je hama jeftinija.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:25   #205
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

E baš sam sad čitao tvoje postove i gledao da li ih imaju. Pogledaću svakako sve izložene i uporediti ih samo se nadam da će imati sve ovo što piše na sajtu jer je ovde kod mene skorije otvoreno i menje je mesto. Ima li ta Hama libelu ili ti vaser-vagu ?
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:28   #206
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

koliko znam, hama ima libelu...ja sam probao bas hamu 63 u winwinu i ne da se klatilo...uzas
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:29   #207
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

ima i to dve
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:35   #208
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Napišite mi koja je tačna cena Hame 63 na Tehnomaniji. Ne mogu da otvorim sad nikako njihov sajt
I koje je max. visina pošto sam ja tu negde oko 2m visine
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:37   #209
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
unique93 kaže: Pregled poruke
koliko znam, hama ima libelu...ja sam probao bas hamu 63 u winwinu i ne da se klatilo...uzas
Zapao ti falican primerak
Kad covek vec ide nek isproba oba pa nek odluci.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2012, 15:41   #210
dzandza
Veteran
 
Član od: 18.2.2008.
Poruke: 1.069
Zahvalnice: 2.341
Zahvaljeno 2.255 puta na 634 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Cena je 2599
Hama stativ 4163
Stativ za fotoaparate i kamere
Gumene nožice protiv klizanja
Aluminijumske noge, prečnika 26.7 mm
Potpuno razvučen: 166 cm
Sklopljen: 66 cm
Nosivost: do 4 kg
Torba za nošenje
Težina: 1.74 kg

Nemoj sad da ja tebe nesto nagovaram. meni je stativ za ovaj aparat o.k. a ti pogledaj pa sam odluci.
dzandza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzandza na korisnoj poruci:
Porsche (10.1.2012)
Stara 10.1.2012, 15:45   #211
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Probaću tamo sve pa ću videti kakva je situacija. Bolje je da mi ostane 1000 dinara u džepu ako se pokažu jednaki u kvalitetu, a i sama visina mi odgovara. Još ide i torbica za nošenje pa ne moram cimati kevu da mi šije novu
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
unique93 (10.1.2012)
Stara 10.1.2012, 21:45   #212
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
dzandza kaže: Pregled poruke
Cena je 2599
Hama stativ 4163
Stativ za fotoaparate i kamere
Gumene nožice protiv klizanja
Aluminijumske noge, prečnika 26.7 mm
Potpuno razvučen: 166 cm
Sklopljen: 66 cm
Nosivost: do 4 kg
Torba za nošenje
Težina: 1.74 kg

Nemoj sad da ja tebe nesto nagovaram. meni je stativ za ovaj aparat o.k. a ti pogledaj pa sam odluci.
Kupio

Momci hvala na savetima.
Meni je ovo dobar stativ, e jest mi prvi pa sad koliko sam ja kompetentan da dajem utiske, ali nije mi klimav i mislim da će ispuniti sve moje zahteve. Čak šta više ja sam očekivao da će lošije izgledati al meni je baš ok. I da veoma je visok.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
dzandza (10.1.2012), unique93 (10.1.2012)
Stara 10.1.2012, 21:57   #213
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

neka te lepo sluzi ....jel ima puno razlike izmedju hame i tnb-a?
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku unique93 na korisnoj poruci:
Porsche (10.1.2012)
Stara 10.1.2012, 23:23   #214
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Nisam nešto mnogo zagledao detalje onako sam na brzinu probao mislim da bi džabe dao 1000 din. više.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2012, 4:15   #215
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Mozda nije prava tema, ali morao sam nekako da podelim ovu sliku sa vama:

PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 6:56   #216
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Da priupitam: 'metering' ima li potrebe ka foto noob da se bakcem sa tim ,opisi na netu su blagi uzas,pa reko jel ima neko narodsko objasnjenje : matrix , center-weighted i spot (koji mi default na d3100).

Koja je vasa praksa sa tim,kad se koji koristi ?


Kontam da u post procesingu moze da se zaobidje nevezano za izbor gorepomenutih?

Koliko je bitna stavka metering za 'polu-pro' fotke,ako me kapirate? (generalno razumem cemu sluzi,al mi nije najjasnije tj. nemam iskustva s tim)

I da slikam u Manual RAW fotke,verovatno vazno za pomenuti....


I jos jedno pitanje: Active D lightning iskljuciti za RAW,right?


I da jos jedno pitanje lol : 'daljinski okidac' preporuka mi treba za Nikon D3100 (samo da odradjuje posao,da ne mrdam licno aparat ,cim dodirnem telo,kineski tripod plastikaner mi mrdne kadar , timelapse opcija nebitna) i tripod preporuka da nije plastikaner razmrdani i da nije ripoff po dzepu (imam pozajmljen hama star 62 i plastika na vrhu nije najsrecnija morao bih novo nesto,puno se 'sleze' nesto, non stop seta kadar,verovatno je izraubovan)

Poslednja ispravka: Markonije (9.9.2014 u 7:13)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2014, 12:42   #217
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Da priupitam: 'metering' ima li potrebe ka foto noob da se bakcem sa tim ,opisi na netu su blagi uzas,pa reko jel ima neko narodsko objasnjenje : matrix , center-weighted i spot (koji mi default na d3100).

Koja je vasa praksa sa tim,kad se koji koristi ?


Kontam da u post procesingu moze da se zaobidje nevezano za izbor gorepomenutih?

Koliko je bitna stavka metering za 'polu-pro' fotke,ako me kapirate? (generalno razumem cemu sluzi,al mi nije najjasnije tj. nemam iskustva s tim)

I da slikam u Manual RAW fotke,verovatno vazno za pomenuti....


I jos jedno pitanje: Active D lightning iskljuciti za RAW,right?


I da jos jedno pitanje lol : 'daljinski okidac' preporuka mi treba za Nikon D3100 (samo da odradjuje posao,da ne mrdam licno aparat ,cim dodirnem telo,kineski tripod plastikaner mi mrdne kadar , timelapse opcija nebitna) i tripod preporuka da nije plastikaner razmrdani i da nije ripoff po dzepu (imam pozajmljen hama star 62 i plastika na vrhu nije najsrecnija morao bih novo nesto,puno se 'sleze' nesto, non stop seta kadar,verovatno je izraubovan)
Sto se zamaras sa merenjem svetla. Matrix mod je ono sto ti treba a kako sam pises znas kako fotoaparat meri svetlo, ne razumem sta je tvoj problem? Tesko da ces ikada meriti u tacku ili spot merenje. Doboces tamnu fotku sa svetlom na tacki koju se oznacio na ono sto slikas. Dobro ovo u nekim situacijama moze biti atraktivno ali u svega 2% slucajeva koji ces imati na terenu. Slicno je merenje svetla u centru samo nesto vise uzima u obzir ceo senzor odnosno uzorkuje kontrast.
Bolje ti slikaj u Matrix mod pa obradom lako mozes zatamnjivatii ili dosvetljavati sta zelis na fotki.
Gotovo je nebitna stavka za dobru fotku. Ionako cesto sam fotoaparat omane kod merenja svetla recimo sneg ili kontrastni detalji pa oblacno itd. Moras imati prakse i iskustva i ne oslanjati se puko na merenje svetla koju ti aparat da.
Naravno sve je ovo mnogo lakse na D800 nego na D3100 jer njegov uredjaj za merenje svetla uzima daleko vise zona ili uzoraka i mnoogo manje masi kolicinu svetla od budzet dslr aparata.
U principu RAW je bolji jer dobijas vise detalja ( mada i tu sam fotoaparat vrsi unutrasnju obradu ) sa kojim u fotoshopu lakse manipulises. Ne moras M mod da koristis. Ja najvise koristim A mod ili mod prioriteta blende. Nesto cesce kad slikam sa blicem onda idem na M mod mada opet to nije pravilo. Nekad mi S mod treba u zavisnosti od toga sta slikam i sta mi je lakse da primenim. To moras sam odluciti i nauciti.
Active D lightning ne moras iskuljucivati jel u RAW fotkama nista od toga nece uticati na fotografiju. Kad slikas u JPEG onda da i tu ima smisla za ublazavanje senki. Kod mene je to na normal pa se sa tim ne zamaram ako bas ne slikam po jakom suncu i senkama. Ali onda koristim CPL filter, tako da to i nije nesto od cega ce ti fotka biti bolja.
Daljinski okidac? Pa zar nemas odlozeno okidanje od 2 i 10 sec.? Taman za to vreme ce ti se smiriti ljuljanje. I gledaj ako tako slikas ( na stativu ) da iskljucis stabilizaciju na objektivu, jel ces dobiti bolju fotku. Stabilizacija je ok ali nije kad je fotoaparat na tripodu. Stabilizaciju gledaj kao staklence koje se unutar objektiva pomera u zavisnosti kako treses sam objektiv i vrsi kompenzaciju da slika ne bude mutna odnosno stresena. Kad je na cvrstom aparat onda nema potrebe za kompenzovanjem pokrteta.
Ja imam Hama star 63 nesto bolji plastikaner i odradjuje mi posao za sve novce.
Bolje ti je da nabavis jedan cpl i nd filter i igra se sa fotogtafijama. Daljinski okidac, pa eto za grupno slikanje pa se namestis kako ti hoces i neprimetno stisnes okidac. A koriste ga i makro fotografi da ne bi se mrdali i uplasili insekt ili sa telcem kad slikaju ptice postave aparat u neku zonu gde ce privuci ptice, sakriju se i slikaju. Eto zasto sve moze sluziti daljinac a najmanje za ono sto si ti hteo.
Nadam se da sam bar malo pomogao.
Pozz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
Markonije (9.9.2014)
Stara 9.9.2014, 23:57   #218
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Hvala puno na detaljnom odgovoru

Znaci sto se tice metering-a Matrix nek mi bude default,to sam hteo da saznam,jer ima 3 izbora, a nemam iskustva sa tim,pa sam se zbog toga dvoumio.

Da imam odlozeno i koristim 2s uglavnom,nego ova rasklimana sklopocija od tripoda se mrda in blagi prelaz preko okidaca,pa sam zato pomislio da mi treba okidac,no sad cu da gledam malo utegnutiji stalak da uzmem... (radim HDR fotke pa mi smeta i malo mrdanje,a nemam na D3100 (koliko sam upoznat), ono napredno okidanje sa korekcijeom ekspozicije,ono da mi sve tri razlicite postavke uslika za redom tj. odjednom)

Informisacu se o tim filterima pa ih nabavljam,jos jednom hvala na savetima i brzom odgovoru
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 1:22   #219
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Hvala puno na detaljnom odgovoru

Znaci sto se tice metering-a Matrix nek mi bude default,to sam hteo da saznam,jer ima 3 izbora, a nemam iskustva sa tim,pa sam se zbog toga dvoumio.

Da imam odlozeno i koristim 2s uglavnom,nego ova rasklimana sklopocija od tripoda se mrda in blagi prelaz preko okidaca,pa sam zato pomislio da mi treba okidac,no sad cu da gledam malo utegnutiji stalak da uzmem... (radim HDR fotke pa mi smeta i malo mrdanje,a nemam na D3100 (koliko sam upoznat), ono napredno okidanje sa korekcijeom ekspozicije,ono da mi sve tri razlicite postavke uslika za redom tj. odjednom)

Informisacu se o tim filterima pa ih nabavljam,jos jednom hvala na savetima i brzom odgovoru
Ma baci u djubre taj tripod. Ako se tako ljulja na dodir onda i povetarac kad dune ljulja stativ i kakva vajda od tripoda?
Koliko znam nemaju ni skuplj aparati tu mogucnost da ti ispale 3 razlicito eksponirane fotke. Ja na D5100 imam HDR mod i sam aparat odma spaja sve tri slike u jednu.
Ako ces rucno stavi na valjani tripod aparat, postavi ga na A ili prioritet blende a nju zavrni na f8 ako ces dubinsku ostrinu i tockicem okreci kompenzaciju ekspozicije na prvoj sa -2 druga sa 0 a treca na +2 i dobice fotke da spajas za HDR. Nista lakse od toga.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
Markonije (10.9.2014)
Stara 10.9.2014, 17:14   #220
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

link za 3 fotke odjednom negde na 3:12 je to

To je Serge Ramelli super mu je kanal a baci pogled i na AnthonyMorganti od njih dvojice sam dosta naucio,preporuka.

Tripod leti u kantu cim nabavim novi
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotografija, slike

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com