Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2011, 9:55   #1
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Lightbulb Sandboxie

Sjajan program za zaštitu računara.
Program koji pruža perfektnu zaštitu i ima besplatnu verziju....
Možete instalirati sve programe koji ne traže restart računara,testirati ih i videti da li vam odgovaraju ili ne....
http://www.sandboxie.com/ i forum http://www.sandboxie.com/phpbb/index.php gde možete praktično i sa piscem programa da komunicirate i saznate kako da najbolje koristite ovaj program.
Izasla je i najnovija beta verzija koja štiti sistem na krenel nivou http://www.sandboxie.com/phpbb/viewtopic.php?t=10201

da li neko koristi ovaj program i kakva iskustva ima sa programom....
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2011, 22:16   #2
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Sandboxie

Prvi put cujem za taj AV.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2011, 22:17   #3
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

To nije AV.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2011, 22:31   #4
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Sandboxie

Pa da ,sam naslov kaze.Sporo sam upalio
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2011, 23:02   #5
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

http://en.wikipedia.org/wiki/Sandboxie

Da ne bi ove teme ne bih znao šta je sandboxie.
Ovo bi se najlakše moglo opisati kao karantin za eksperimantisanje sa potencijalno zaraženim fajlovima.
Sličnu opciju mislim da nudi i eset smart security. Ispravite me ako griješim. Mislim prvenstveno na onu opciju za sigurno pokretanje sumnjivih aplikacija.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 2:31   #6
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandboxie

Da ne bi ove teme ne bih znao šta je sandboxie.
Ovo bi se najlakše moglo opisati kao karantin za eksperimantisanje sa potencijalno zaraženim fajlovima.
Sličnu opciju mislim da nudi i eset smart security. Ispravite me ako griješim. Mislim prvenstveno na onu opciju za sigurno pokretanje sumnjivih aplikacija.
Ne nudi eset tako nesto,niti slicno,ali nudi kaspersky safe run opciju i comodo nudi run program virtualized,kao i avast...
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 12:08   #7
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Pomješao sam jer sam toliko softvera preko glave prebacio pa čoek više ne zna šta koji program ima a šta nema.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 12:23   #8
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Sandboxie je malo više od igračke gde možeš da otvaraš sumnjive fajlove. Sa opcijama forced folders i forced programs možeš da nateraš da se na primer browser uvek otvara u sandboxu, tako da nema šanse da bilo šta uleti u sistem, ili možeš namestiti da se sadržaj sa fleš diskova uvek otvara u sandboxu, tako da i varijanta inficiranja na taj način može da se eliminiše. Možeš raditi sa više sandboxa u isto vreme, pri čemu svaki ima zasebna podešavanja, što ga čini daleko moćnijim od ostalih varijanti koje trenutno postoje.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 12:42   #9
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

A i da ne natrpaš registry i disk raznim smecem, ako samo testiras neki program. Da li ti se dopadne ili ne. Recimo ja sad probao da vidim na sta lici Safari 5. Bljak. Jednim klikom delete i nema ga. Kao rukom, bez tragova
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 14:42   #10
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Sandboxie je malo više od igračke gde možeš da otvaraš sumnjive fajlove. Sa opcijama forced folders i forced programs možeš da nateraš da se na primer browser uvek otvara u sandboxu, tako da nema šanse da bilo šta uleti u sistem, ili možeš namestiti da se sadržaj sa fleš diskova uvek otvara u sandboxu, tako da i varijanta inficiranja na taj način može da se eliminiše. Možeš raditi sa više sandboxa u isto vreme, pri čemu svaki ima zasebna podešavanja, što ga čini daleko moćnijim od ostalih varijanti koje trenutno postoje.
potpuno se slažem sa tobom...izuzetan program,pogotovo ova verzija 3.55.01 koja na neki način zaobilazi M$ PatchGuard http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_Patch_Protection i pruža vrhunsku zaštitu za kompletan računar kako si i opisao....
virtuelizacije koju koriste više vendora u svojim antivirus rešenjima nisu ni blizu sandboxie( i po strukturi i po koncepciji a moglo bi se reći i po načinu rada)....jer te virtuelizacije su deo antivirus programa i na osnovu nekih(nije bitno kojih)komponenti antivirus odlučuje hoće li staviti taj program u sandbox ili ne ili daje korisniku objasnjenje i mogućnosti da taj program premesti u sandbox..ili da sumnjiv program a preko antivirus rešenja premesti u sandbox.
sandbox u antivirus rešenjima je samo po imenu isti sa sandboxie.....
Ovo je program protiv kojeg niti jedan jedini virus uključujući i rootkit TDSS 1-4 nisu imali nikakve šanse.
Ako neko želi postaviću ovde i moja podešavanja za sandboxie
a neka druga podešavanja možete naći i na sandboxie forumu.....ili ssj forumu
moja zaštita računara(laptop i desktop) je sandboxie+shadowdefender+keyscrambler free.....zadnje 3 god.praktično i ne znam šta je virus....

Poslednja ispravka: djenka (3.4.2011 u 14:56)
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 15:05   #11
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
djenka kaže: Pregled poruke
potpuno se slažem sa tobom...izuzetan program,pogotovo ova verzija 3.55.01 koja na neki način zaobilazi M$ PatchGuard http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_Patch_Protection i pruža vrhunsku zaštitu za kompletan računar kako si i opisao....
virtuelizacije koju koriste više vendora u svojim antivirus rešenjima nisu ni blizu sandboxie( i po strukturi i po koncepciji a moglo bi se reći i po načinu rada)....jer te virtuelizacije su deo antivirus programa i na osnovu nekih(nije bitno kojih)komponenti antivirus odlučuje hoće li staviti taj program u sandbox ili ne ili daje korisniku objasnjenje i mogućnosti da taj program premesti u sandbox..ili da sumnjiv program a preko antivirus rešenja premesti u sandbox.
sandbox u antivirus rešenjima je samo po imenu isti sa sandboxie.....
Ovo je program protiv kojeg niti jedan jedini virus uključujući i rootkit TDSS 1-4 nisu imali nikakve šanse.
Ako neko želi postaviću ovde i moja podešavanja za sandboxie
a neka druga podešavanja možete naći i na sandboxie forumu.....ili ssj forumu
moja zaštita računara(laptop i desktop) je sandboxie+shadowdefender+keyscrambler free.....zadnje 3 god.praktično i ne znam šta je virus....
Slazem se sa tobom i ne znam da li je sandboxie imun na TDSS,verujem ti kada kazes da jeste,ali sto se tice shadow defender-a znam da on nazalost nije
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 15:24   #12
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Slazem se sa tobom i ne znam da li je sandboxie imun na TDSS,verujem ti kada kazes da jeste,ali sto se tice shadow defender-a znam da on nazalost nije
za shadowdefender gresis http://www.wilderssecurity.com/showp...05&postcount=1

a sandboxie http://www.wilderssecurity.com/showp...5&postcount=21

comodo forum http://forums.comodo.com/news-announ...-t58848.0.html

i jos http://www.wilderssecurity.com/showp...5&postcount=54

Poslednja ispravka: djenka (3.4.2011 u 15:42)
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 15:59   #13
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Za shadow defender ne gresim,nego znam,jer sam ga svojevremeno imao na svom sistemu,inficirao sam svoj sistem skroz dok je bio u "shadow" mod-u i kada sad restartovao sve je nestalo osim tdss rootkita koji nije nestao...
Takodje sam probao i na vmware sistemu i ista stvar
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 16:11   #14
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Za shadow defender ne gresim,nego znam,jer sam ga svojevremeno imao na svom sistemu,inficirao sam svoj sistem skroz dok je bio u "shadow" mod-u i kada sad restartovao sve je nestalo osim tdss rootkita koji nije nestao...
Takodje sam probao i na vmware sistemu i ista stvar
sad razne se polemike vode oko toga jeste ili nije bezbedan shadowdefender na rootkit tdss ali mislim da je kombinacija sandboxie+shadowdefender odlicna....
za shadowdefender kao sto i vidiš je bitno i na kom operativnom sistemu je testiran mada verzija .325 je najčvršća.
da se vratim na sandboxie,probaj verziju koju sam naveo....testiraj i videćeš...
šteta što obični korisnice ne koriste više sandboxie jer bi se rešili mnogih problema...
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 16:37   #15
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Citat:
djenka kaže: Pregled poruke
sad razne se polemike vode oko toga jeste ili nije bezbedan shadowdefender na rootkit tdss ali mislim da je kombinacija sandboxie+shadowdefender odlicna....
za shadowdefender kao sto i vidiš je bitno i na kom operativnom sistemu je testiran mada verzija .325 je najčvršća.
da se vratim na sandboxie,probaj verziju koju sam naveo....testiraj i videćeš...
šteta što obični korisnice ne koriste više sandboxie jer bi se rešili mnogih problema...
Iskreno da ti kazem mislim da nije bas pametno koristiti 2 virtualizirajuca programa odjednom,to je kao da virtualizujes virtualizirajuci sistem
acafacaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2011, 20:57   #16
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

sandboxie virtualizuje programe koje koristiš(koje pokrećeš u sandboxie) i u okviru trenutnog korišćenja tih programa štiti windows na kernel nivou a shadowdefender(ili recimo returnil) virtualizuje particije....u tom je razlika...
tako da sam miran do recimo rootkita tdss 105 ili 1005

ps:returnil može virtuelizovati samo c particiju a shadowdefender odjednom sve particije koje imaš trenutno u računaru....
djenka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 0:02   #17
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Sandboxie

Pokrenem igru uz pomoc ovaog programcica jer navodno imam neki stem_fucker_dll file koji je neka vrsta virusa i lepo odem u instalaciju stanek na ikonu i kazem run in Sandboxie i igra krene sve super radi bez problema. Ali kad sam posle par sati pokusao ponovo da pokrenem igru izasla mi je poruka sa slike, e sad ja sam opet otiso i kliknuo run in Sandboxie i da li to moram da radim svaki put ili samo prvi a svaki sledeci put dovoljno je da igru pokrenem samo duplim klikom ako ne onda dajte neki savet sta da radim. I evo sad sam nekako uspeo sam da pokrenem igru ali sam video da mi je svae obrisan. Unapred Hvala.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Clip_2.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	31,8 KB
ID:	45331  

Poslednja ispravka: Nestor (28.1.2013 u 16:19)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2015, 16:10   #18
gabor sagmajster
Novi član
 
Član od: 13.9.2010.
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sandboxie

Ljudi, znate li mozda da li postoji resenje da Sandboxie radi na Windows 10 Tech Preview? Naravno, pogadjate, treba mi zbog FIFA-e 15, jer je to jedini nacin da igrica ne crash-uje nakon pokretanja i biranja jezika. Pokusao sam da instaliram i sve to protekne lepo, ali kada treba da koristim program, desavaju se neke "cudne stvari"... Pise show errors, sto je jasan znak da ne radi kako treba i kad treba da pokrenem igricu sa njim, jednostavno ga nema u opcijama..
gabor sagmajster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gabor sagmajster na korisnoj poruci:
NIx Car (14.2.2015)
Stara 14.2.2015, 16:45   #19
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Sandboxie

FIFA tad nece kresovati? U je hvala ti

Jesi li probao compatibility mode da stavis?

Poslednja ispravka: NIx Car (14.2.2015 u 17:01)
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2015, 21:03   #20
gabor sagmajster
Novi član
 
Član od: 13.9.2010.
Poruke: 9
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sandboxie

Jesam, najpre sam to i pokusao, medjutim nije dalo rezultata.. Sad sam back up-ovao Windows 8.1 i na njemu bez problema radi. Znaci, definitivno je do desetke
gabor sagmajster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com