Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2020, 22:15   #161
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Većinu protivnika možeš zaustaviti i kombinacijama oružja i equipment-a u pravom trenutku i tako štedeti.
Marauder - jedina slaba tačka pucanje u glavudžu kada mu oči zasvetle zeleno, plus sunđer za municiju (nema drugih slabih tačaka)

Cyber Mancubis - jedina slaba tačka Blood Punch (zahteva bar dve egzekucije pre toga da se napuni), do tada apsolutno neranjiv (nema drugih slabih tačaka)

Doom hunter - zahteva skidanje štitova plazma municijom pre korišćenja konvencionalnog oružja, do tada neranjiv (nema drugih slabih tačaka)

Maykr dronovi - zahtevaju headshot što u prevodu znači snajper mod na heavy gunu (nema drugih slabih tačaka)

Ovo je tek mala lista veoma gadnih neprijatelja koji se kasnije u igri sve češće pojavljuju i zahtevaju praćenje tačno definisane procedure i korišćenje veoma specifične municije (oružja) da bi se eliminisali.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 23:37   #162
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Marauder - jedina slaba tačka pucanje u glavudžu kada mu oči zasvetle zeleno, plus sunđer za municiju (nema drugih slabih tačaka)

Cyber Mancubis - jedina slaba tačka Blood Punch (zahteva bar dve egzekucije pre toga da se napuni), do tada apsolutno neranjiv (nema drugih slabih tačaka)

Doom hunter - zahteva skidanje štitova plazma municijom pre korišćenja konvencionalnog oružja, do tada neranjiv (nema drugih slabih tačaka)

Maykr dronovi - zahtevaju headshot što u prevodu znači snajper mod na heavy gunu (nema drugih slabih tačaka)

Ovo je tek mala lista veoma gadnih neprijatelja koji se kasnije u igri sve češće pojavljuju i zahtevaju praćenje tačno definisane procedure i korišćenje veoma specifične municije (oružja) da bi se eliminisali.
Nabrojao si uglavnom specificnu Super Heavy klasu a vecinu klasa u igri cine fodderi i Heavy demoni koje mozes odraditi i kombinacijama koje sam spomenuo i ne biti ogranicen na samo jedno ili dva oruzja.

Cak i kod Super Heavy klase, imas neke kombinacije. Maraudera mozes zaustaviti (kada zasvetli) i brzim switchom sa Double Shotgun-a na Ballistu u momentu stun-a. Naravno, zahteva vezbu i ponavljanje ali je efikasno resenje i ne moras biti vezan za samo jedno oruzje.

Cyber Mancubus : Blood Punch za shield , odaljis se i usputno ga castis granatom. (ja praktikujem i flame burner). Brzi switch na Rocket Launcher, par raketa i dovidjenja.

Doom hunter : Plazma ti treba samo za skidanje stita. Nakon toga, imas takodje razne kombinacije.

Maykr dronovi: Pored snajper/headshot-a moda sa Chaingun-om, imas i Ballistu kao alternativu. Naravno u glavu.

Sve u svemu, moze se taktizirati sa oruzjem a moze i testerisati ali to svakako nije iskljuciva opcija, narocito u kasnijoj fazi igre, kada upgrade-a bude sve vise i vise.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
player1 (6.4.2020), Shonkas (6.4.2020)
Stara 5.4.2020, 23:50   #163
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Marauder jedini neranjiv van green eye openinga, ali on je "ultimate" protivnik so what.

Cyber mancubus rostiljas ga najnormalnije i pada, nije neranjiv samo deblji dok ima armor.

Doom hunter isto lakse je resiti ga plazmom, ali blood punch ili fokus paljbe na lebdece postolje resavaju stvar.

Maykr drone padaju od bilo cega, headshot je instakill sa ammo showerom.

Jedino Marauder zahteva "taktiku", dok ostali imaju non mandatory weak point koji drasticno olaksava stvari.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
player1 (6.4.2020), Vlajk@ (6.4.2020)
Stara 6.4.2020, 0:18   #164
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Marauder jedini neranjiv van green eye openinga, ali on je "ultimate" protivnik so what.

Cyber mancubus rostiljas ga najnormalnije i pada, nije neranjiv samo deblji dok ima armor.

Doom hunter isto lakse je resiti ga plazmom, ali blood punch ili fokus paljbe na lebdece postolje resavaju stvar.

Maykr drone padaju od bilo cega, headshot je instakill sa ammo showerom.

Jedino Marauder zahteva "taktiku", dok ostali imaju non mandatory weak point koji drasticno olaksava stvari.
U redu ali onda lepo napiši da igraš na najlakšoj težini jer apsolutno ništa od ovoga što si napisao ne važi na težinama iznad 2/4.

Ubijanje Cyber mancubusa konvencionalnim oružjem bez prethodnog skidanja armora

Na kraju krajeva nije ni bitno.

Završio igru, pokušao da se nateram da odradim 100% i batalio u sred druge misije.

Za mene lično Doom Eternal ostaje teško razočarenje koje nije bilo vredno pune cene da bi se izbegao Bethesda launcher.

Da ironija bude veća više sam se zabavio sa Doom 64 rimejkom koji je došao uz Eternal.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 0:36   #165
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Ultra Violence i Nightmare, git gud old man.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 0:39   #166
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ultra Violence i Nightmare
I trener koji radi u pozadini?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 0:43   #167
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Meni nista od toga ne smeta.
Ali zato platformisanje... Bas su ga preterali.

Doom 2016 sam presao 4 puta, Eternal ce imati manji replay value bas zbog toga, odbojno je.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 2:04   #168
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I trener koji radi u pozadini?
Ja sam je zapravo prešao prvi put na UV i bilo je taman. I sve što su ljudi prethodno za demone pisali stoji. Samo je Marauder 100% retardirano odrađen.
Igra zahteva da se igra na određeni način, da, ali kad se uigraš nema boljeg SP šutera na planeti po tom pitanju i u ovom, uslovno rečeno, podžanru. Kad se preživi neka velika borba ili Slayer Gate pa to je tako jaka vožnja jer znaš da je za to bio odgovoran samo tvoj skill i ništa više.

Uostalom i sa classic Doomovima se znalo kad se koje oružje koristi i kako se treba kretati kroz mapu, ovde je to samo dovedeno na jedan ekstreman nivo.

Poslednja ispravka: doctor (6.4.2020 u 2:33)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 3:47   #169
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Upalio Nekravol na Ultra Violence cisto da vidim kolko treba da se ubije cyber mancubus normalno, jedan rocket barrage i dva hita iz baliste ga stavljaju u glori kill status, ako hoces kill bez glorija jedan rocket barrage jedan hit iz baliste i dva super shotgun shota ga gibuju. A to za trenera me potseca na ono iz top geara "When you said that car won't slide what you actually meant was I can't slide it"

EDIT: Probao i Nightmare u odnosu na UV treba jos jedan shot iz super shotke ili baliste.

Poslednja ispravka: Andross (6.4.2020 u 4:19)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 9:51   #170
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U redu ali onda lepo napiši da igraš na najlakšoj težini jer apsolutno ništa od ovoga što si napisao ne važi na težinama iznad 2/4.

Ubijanje Cyber mancubusa konvencionalnim oružjem bez prethodnog skidanja armora
Predpostavljam da na najkasu tezinu mislis na IYTD ? Ne igrao sam na tezinama 2 i 3. Manje vise stvar je ista.

Kod Cyber MC prethodno skidas armor svakako. Napisao sam u prethodnom postu. Najefikasnije Blood Punchom. Ostalo mozes opet kombinovati. Naravno, pazis na kiselinu.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2020, 19:46   #171
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Dugo razmisljam da predjem na najlaksi mod (generalno) Ne trpim napucavanja po 20 min u jednu metu, a sa druge strane kada je prelako onda nije zanimljivo...
Takodje sam presao na bezicni kontroler (zbog fotelje/kreveta) Pa me interesuje jel zagines ponekad Ili je prelako na onoj prvoj tezini?
Tama je tezina, bas pravo za gamepad nema frustracija a nije ni prelako. Mada, vise sam ginuo kod nekih platformskih deonica u kojima mora da se pogodi neka meta u toku leta. Inace lagano par puta sam poginuo u toku borbe ali vise mojom nespretnoscu sa gamepadom, na primer kod zadnjeg bosa sam jednom samo zaginuo ali to nije umanjilo osecaj da je fajt kratak, ne bas treba dosta vremena da se savlada.

Inace sto se tice celokupnog utiska, posto sam sad presao, mislim da je jedina mana sto igri fali neki epilog ili ti jos nekih pola sata nakog glavnog baje, jer mi je malo ona zadnja katscena bezveze, ocekivao sam neki veci rasplet i bombasticniji taj zavrsetak. Mlak osecaj, ali ok. sve u svemu jedna od najboljih pucacina.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Shonkas (6.4.2020)
Stara 6.4.2020, 23:22   #172
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Krenuo sam i ja ovo da igram. Muzika je odlicna. Ali konstantno zongliranje sa testerom je smor do bola. Ukupan utisak je slabiji od proslog dela.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (6.4.2020)
Stara 7.4.2020, 0:13   #173
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Maraduer za 20 sekundi:

https://youtu.be/SMpLXHXcj6g
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 10:42   #174
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Krenuo sam i ja ovo da igram. Muzika je odlicna. Ali konstantno zongliranje sa testerom je smor do bola. Ukupan utisak je slabiji od proslog dela.
Ja ne znam zasto ti je igra smor...Nije uopste bar ne iz moje perspektive konstantno testerisanje...Bilo bi i glupo da imas municije neograniceno i da bas apsolutno nikad ne moras da upotrebis testeru.Tu je i kombinacija pesnicenja i testerisanja radi povecanja municije.Meni igra je zanimljivija od prethodne.Bas mi je cucnula.Nisam je jos zavrsio ali ako to ne uradim danas,sutra cu.Mislim da mi nije jos mnogo ostalo.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
Elvir (7.4.2020)
Stara 7.4.2020, 14:18   #175
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Maraduer za 20 sekundi:

https://youtu.be/SMpLXHXcj6g
Respect!

Mada su ovo jedna od retkih lokacija na kojima brzo i efikasno uspeva taj switch mod izmedju sacmare i baliste. Usled sireg i otvorenog prostora, moguce je se fokusirati/skoncetrisati na detalje. Vec na nekim drugim lokacijama, malo je teza stvar jer je prostor manervisanja limitiraniji i obicno postoje i drugi demoni koji ometaju i zahtevaju dodatnu paznju.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 15:46   #176
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Moje iskustvo je da me je baš taj Maurader zaustavio, bzvz izgubio 2 extra lives jer ga nisam skontao da dolazi i ostao praznih šaka (no ammo) za sačku, ovo-ono... 3 dana nisam igrao, posle se vratio i ubio ga iz prve.

U suštini ima mnogo olakšavajućih okolnosti i što se duže igra sve je lakše ubiti ih, posebno kad se aktiviraju oni mastery tokeni, ubrza reload svega, pred kraj sam ih rokao rocket launcherom bez frke kad su stagerovani.

E, al da svako bure ošteti neprijatelje duplo, baci municiju, tebe ne oštećuje i respawnuje se da baci još municije... treba istražiti bar 70% svakog nivoa, unaprediti odelo. Da friz bomba traje duže i baca health dok su zaleđeni i... isto. Treba otključati arsenal, treba nagurati rune, kristale...

Neko moje stanje na poslednjim nivoima kad krene ona frka-panika po zemlji je da ni jednom nisam stao u borbi da gledam gde nekog da secnem, bukvalno samo roštiljanje redom levo frizbomb, desno roštiljaj vatricu, ovog rokni blood punchom svi sve bacaju pada municija, šield, health na sve strane kad se stisnu pucketaju na vatri k'o bubašvabe u svemirskim vojnicima.

Posle kad sam završio skontam da mi fale 3 "linije" za odelo, 2 masterija oružja nisam otključao... al' onda sam uzeo i odigrao 2 nivoa sa šiframa da sse malo zezam i to je komika, nema potrebe stvarno uključivati te šifre

tl,dr; kao i svaka slična igra, ako se ne udubiš, ne istražiš i ne nađeš na vreme postepena unapređenja, kasnije te deru. U suprotnom ako nađeš 70% barem, posle bude kao oni memes "kad uradiš svaki side quest i dođeš kod main bossa pa si 30 levela iznad".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 16:34   #177
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Eni, upravo na ovog maraudera se zalio i Neutrino.
Vidim da obojca gresite, jer tamo gde se spawnuje, par metara iza, gde se otvaraju vrata, nalazi se mesto gde se beskonacno spawnuju obicni mobovi koje mozes da testerises kad god ti nedostaje municija.
Kad ubijes maraudera, prestanu i oni da se stvaraju.

Inace, ne slazem se za 70%, mapu treba istraziti 100% (ja jedino preskacem extra zivote ako su bas nepristupacni, jer ne vidim poentu).
Sve ostalo treba istraziti 100% i sto pre uraditi svaki moguci upgrade.

Prvo sto sam uradio je exploring upgrade, koji otkriva sve secret lokacije na mapi.. Posle toga ostalo

Zaista je tezina lepo izbalansirana, meni je ultra violence taman, potrebna je koncentracija i utreniranost, ali sve se moze
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 17:09   #178
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Kada sam gledao Markipliera kako se lema sa Marauderom pomislih kako ce biti zeznuto da ga resim i onda sam ga izuo iz prve, 154 sati u Dark Souls 3 su se isplatili.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 19:21   #179
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Prilikom prvog susreta zaginuo sam par puta gubeći previše vremena u plesu i trpljenju štete, pošto sam samo čekao priliku da ga drmnem dvocjevkom. Život je sad malo lakši. A bez municije sam samo jednom ostao, i to na samom početku igre kada su u uskom hodniku zaključali iza mene, i završio sam sa Araknatronom bez ijednog metka u sačmi i bilo čega slabašnog u blizini da pretesterišem, šmrc... Sve mehanike vremenom uđu pod kožu.

Igra je super, ali pomalo sam se zamorio od silnog game loopa, pa dan po dan čistim pređene nivoe od tajni, prije nego što uskočim u finalnu misiju bez povratka. Posle će nekad i ekspanzije, svakako imam season pass.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 23:22   #180
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Igra je duza nego sto sam mislio .Taman kad pomislih da je kraj,ono ima jos.Znaci nisam uspeo ni danas da je zavrsim .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doom 4 donator99 Akcione igre 530 5.8.2018 20:00
Doom DoomPlayer otpaTci 1 18.12.2012 19:18
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Doom, Heretic, Hexen-Compilation draske73 Akcione igre 5 26.3.2009 8:16
[Symbian] Emulator za Doom 1 i 2, Heretic i slicno darko90 Igre za mobilne telefone 15 13.2.2008 23:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com