Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2010, 19:10   #21
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
32 megabajta je 12 evra,
Megabita....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 16:51   #22
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Pa ovo nije normalno. Tek sad vidim koliko smo jadni... Samo da Telenor krene da pruza internet usluge, eto mene kod njih, iako sigurno to nece biti nesto mnogo bolje u pocetku.
Zar drugi provajderi ne uzimaju net negde sa strane? Mislim da sam negde procitao da EUnet uzima iz Madjarske ili Rumunije, ili makar bi trebalo?
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 17:05   #23
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Možda je malo off al evo gde smo mi i naš telekom kao najveći operater interneta u srbiji inače 1 bugarski lev je pola evra
http://www.bulsat.com/internet.php
što ispada 32 megabajta je 12 evra, jeftinije od mog paketa 1 mbs plaćam
sa 10% popusta 1330 din.Jako tužno...pozz
Što je negde oko 1250 dinara.

DŽ!

Ja sam se početkom januara prijavio za IPTV.
I dalje ništa
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 19:14   #24
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
...
Zar drugi provajderi ne uzimaju net negde sa strane? Mislim da sam negde procitao da EUnet uzima iz Madjarske ili Rumunije, ili makar bi trebalo?
Infrastruktura koja dovodi ADSL net do svakog krajnjeg korisnika je Telekomova, na žalost. To važi za sve provajdere i za sve nas korisnike.
Nije toliko važno kako provajderi nabavljaju net (mada i to skoro svi dobijaju preko Telekoma, pod užasnim uslovima) ali je veći problem što ga nama isporučuju preko priključaka za fiksnu telefoniju, iliti preko svemogućeg, sveprisutnog i nezaobilaznog Telekoma. A on to očigledno debelo zloupotrebljava tako što sabotira nove priključke za druge provajdere, "zavrće slavinu" itd.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 23:31   #25
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

A i za svoje se ne brinu ni 2%, jedino što dobro znaju da rade to je da uzimaju pare od korisnika koje ni malo ne poštuju, zašto nekima koji su dugogodišnji korisnici ne daju neko olakšanje ili ih časte zbog "lojalnosti" većom brzinom, nego smišljaju neke nove akcije da navuku nove korisnike i da još dodatno opterete i zaguše ionako zagušenu internet infrastrukturu, jer njima se nedaje kinta da od nadprovajdera zakupe veći bandwith, i da svima bude stabilan net, bez variranja brzine, pinga i pucanja konekcije. nego baš njih briga za nezadovoljstvo korisnika, pa šta i ako odu oni će akcijama 6 meseci za Dž ili 4mbit po ceni 1Mbit , pa i bez toga jer ima podosta ljudi koji čekaju na slobodan port ponovo da nadoknade broj korisnika, iako i te nove korisnike kat tad očekuje frustracija i eventualno kajanje zbog sklapanja ugovora, u drugim zemljama postoji dosta veći broj internet korisnika i sa većim brzinama pa nemaju tolike probleme sa zagušenjem ali je njihov provajder zakupio dovoljnu širinu linka pa ima za sve, a primera radi ovaj naš Lelekom bi ono što je jedva dovoljno za 10 korisnika on bi to podelio na 50, jer im tako ostaje više para u džepu, a ko još brine za korisnike!
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 17:18   #26
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Pa ovo je samo potvrda onoga na sta sam i ja sumnjao kada je moja situacija u pitanju! 2006-e sam na netu ispunio prijave za adsl kod tri provajdera, jedan je bio Sezam pro a ne secam se koja su bila druga dva. Od sva tri sam dobio isti mail, da nema tehnickih mogucnosti to jest satro nema slobodnih portova, i isti odgovor sam dobijao u narednih godinu dana. Onda se prijavim kod konja na isti nacin i stigne mi mail posle mesec dana da postoji mogucnost i naravno postanem njihov ovisnik, hocu reci korisnik.

A ovo za Bugare i nas, mislim sta reci, pazi kad je Bugarska pojam za nas, ali Bugarska! Stvarno smo bre krs drzava!
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 19:45   #27
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Čuj Bugarska .

Evo ti još gore situacije, Moldavija:

http://www.starnet.md/abonamente_home

Inače. 1€ je 16.16lei po njihovom zvaničnom kursu, ili ti pomnoži cene koje vidiš sa 0.062 i dobijaš u €, lako za dalji račun na dinare, uzmemo da je € 100 dinara, paket od 20Mbit neograničeno je 11€ zaokruženo ili ti 1100 dinara, 40 Mbit je 15.5€, najjači ako baš želiš da se isprsiš za sve pare, dakle, 50 Mbit je 18.6€, ajd da na dinare, negde oko 1900 dinara. Dakle, nije to pazi Bugarska, već pazi Moldavija, ali moldavija, ima li većeg blama u svetu da Moldavija .... .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2010, 22:06   #28
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Ja već uzeo karte za Moldaviju

Stvarno ne znam po čemu su to susedi sa naše desne strane (kada gledamo Srbiju iz vazduha) bolji po pitanju Internet usluga? Jeste da nemamo izlaz na more kao Bugarska pa da od toga profitiramo, ali nismo ni mi bez dobrih mesta gde može da se "opljačkaju" stranci. Imamo ove planinčine (Kopaonik i Zlatibor), podigli smo kazne za prekršaje u saobraćaju, PDV je 50% itd. itd. Zar država ne može da izdvoji za Internet infrastrukturu malo novca koji se troši za "poslovne sastanke" našeg predsednika (vodi čak i porodicu).
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 0:42   #29
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Da još jedna zanimljiva priča,večeras sa devojkom iz Švice podkačimo temu intreneta
kod nas i tamo Ona je uzela paket nekog bežičnog provajdera koji ima pokrivenost u celoj
CH i plaća mesečno 79 franaka,a pri potpisivanju ugovora na 2 god dali su joj laptop u fazonu 1 dinar kao kod nas mobilni tell...Nisam je pitao za brzinu nije me ni zanimalo
jer znam da nije jadna kao kod nas...
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 10:47   #30
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

79 franaka nije mnogo kada uporedimo naše i njihove plate.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 10:52   #31
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Baš je pitaj za brzinu sledeći put, pošto WiFi tehnologija za krajnje korisnike baš i ne dozvoljava neke velike brzine. Naravno, ako provajder koji pruža te usluge radi na nelicenciranim opsezima...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 11:32   #32
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Od sva tri sam dobio isti mail, da nema tehnickih mogucnosti to jest satro nema slobodnih portova
Kad sam se prvi put prijavio Sezamu odgovorio im je Telekom da "nema tehničkih mogućnosti" zato što mi je telefon dvojnik. Protestovao sam, jer niti je telefon dvojnik, niti je ikada bio, i onda je ispalo da može.

Kasnije se desilo da je ADSL iz misterioznih razloga prestao da mi radi i nije radio nekoliko meseci. Nije se sticao utisak da iko u Telekomu pokušava ma šta da bi rešio problem. Skoro sam siguran da je nekom budžovanu zatrebala ADSL linija, a nije bilo slobodnih portova, pa su ladno isključili mene i port dali drugome, a uključili me ponovo tek kad je centrala dobila slobodne portove. No, nemam načina da to dokažem. Kad postoji kvar, čak i Telekom pokušava da popravi kvar, možda sporo, možda bez entuzijazma... Ali u mom slučaju niko u Telekomu nije ni reagovao kao da postoji kvar, i to neki nepoznat kvar, nego u fazonu: "a, da, znamo da ne radi, proverićemo opet", i tako mesecima.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
star-duster (20.7.2010)
Stara 21.7.2010, 13:47   #33
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Evo daljeg razvoja situacije kojom sam započeo ovu temu: Naravno da net nije priključen, niti su nas nešto novo obavestili. Ali danas je majka moje devojke prolazila pored telefonske centrale u njihovom kraju i videla je radnike Telekoma da nešto tamo rade. Pitala ih je da li su došli da im priključe ADSL, a oni su odgovorili da nemaju pojma o tome, da nemaju nalog za priključenje od njihovog šefa i da je to posao koji se obavlja za 2 minuta.

Vidim i po našem iskustvu, ali i po postovima drugih forumaša da je to postala redovna praksa Telekoma, da šefovi stopiraju priključke za korisnike drugih provajdera, nego da otvoreno ucenjuju, maltretiraju, odugovlače, sve dok ne dignemo ruke i pristanemo da potpišemo ugovor sa đavolom.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 16:43   #34
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Da ova priča sa radnicima mi liči na mog drugara koji živi u jednom selu 30 km od mene i
uvek kad vidi pikap telekoma da dođu u poštu u selu pita ih za adsl.UVEK mu kažu da da
biće uskoro,on se jadan nada a mislim da je zadnji put pitao prošle godine tragično zar ne..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 19:56   #35
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Ne treba se uopšte raspravljati i gubiti živce. Tko je to kod nas juednostavno ideš tamo gde te niko neće cimati. U drugoj temi sam već napomenuo da poznajem tu vajnu proceduru i zato sam potpuni korisnik telekonja, i nemam nikakvih problema sa njiiiiihove strane. znači dva mobilna, fiksni, adsl, iptv, sve isto. Na žalost sigurno samo našu je to tako i to isto teba prihvatiti bez pogovora.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 11:17   #36
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Vase smece od interneta bi za mene bilo pravo blago, evo samo pogledajte ovo, ne moram vise nista da napisem, osim da je pravi upload bar duplo manji od navedenog.

http://www.magnetplus.net/cenovnik.html
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 20:47   #37
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Slažem se sa autorom teme, ono što radi Telekom i njihova "briga" o korisnicima je u najbolju ruku sramna!
Takođe, imajte u vidu da svaki korisnik mt:s-a zapravo pomaže Telekom! Svaki put kada platite račun, pozovete sa 064 (066, nebitno) broja, korisnici zapravo kažu "samo napred Telekome, carevi ste!"
Savet: Pređite kod Telenora ili Vip-a, nebitno. Ne dajte Telekomu i njihovim satelitima ni žutu banku ako baš ne morate. Potrošači, ma koliko beznačajni pojedinačno, imaju moć da i najveće korporacije bace na kolena

P.S: Ybt, zvučim ko vođa nekog sindikata

Poslednja ispravka: shrafko (26.7.2010 u 21:01)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 21:41   #38
qwartz77
Član
 
Član od: 10.5.2009.
Poruke: 47
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku qwartz77
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Gde god piše sat u nazivu firme znači da je u pitanju jelte satelitski internet, a ja sam to probo sa uploadom preko gprs, i kad sam vido kako skida sa mobilnog kredit dakle i shit my pants.
qwartz77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 21:48   #39
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Sve dok ne bude omoguceno ono prenosenje brojeva kod drugih operatera, ja sam zaglavljen kod Telekoma. Nemam zivaca da menjam broj. Zna li neko kada ce taj zakon stupiti na snagu? Mislim da sam nacuo nesto krajem godine, ali nisam siguran.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 21:52   #40
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Da nije možda ovo?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
blast beat (28.7.2010), shrafko (27.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com