Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2018, 19:16   #161
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Više mi se sviđa opcija u kojoj bi ta LGBT USB MP3 svita bila hemijski kastrirana ili streljana. Komunizam nema veze sa "džender balansom", feminizmom i sličnim sprdačinama, u komunizmu su djeca, žene, radnici, borci i seniori svi imali svoje mjesto, klasu, standard i norme u ponašanju, radu, redu i disciplini koje su se poštovale, a ne kao ovo danas: "u Srbiji maloljetnici iz zabave spalili beskućnika (FOTO)" ili "Majka bacila bebu u kontejner (VIDEO)". Takvih degenerika nije bilo, ili su za takve postojale ustanove za prevaspitavanje/rehabilitaciju. Ovo što se danas glorifikuje i toleriše je uvreda za svakoga ko ima bar 2 grama mozga.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018)
Stara 3.8.2018, 20:02   #162
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Komunizam i te kako ima veze sa feminizmom. Barem onim izvornim, "normalnim" - da žene imaju ravnopravno pravo glasa, zapošljavanja i sl. Ne da se na silu trpaju gde im objektivno nije mesto neke osobe samo zbog svog pola.



Neki dan ispunjavam na Googlu podatke za svoju "firmu" i kao neka posebna, super, cool opcija stoji "vode je žene" ?!?!?


Za ove što izjednačuju sadašnje stanje i lopove sa komunističkim mogu samo da ih uputim na proverljive činjenice: BDP, devizni bilans (uvoz-izvoz), stanje infrastrukture pre i 50 godina posle drugog svetskog rata, obrazovanje, položaj radnika, žena... Čudi me kako i, često inteligentni, ljudi deluju gotovo autistično kad pljuju po "komunizmu". Priča da smo živeli od kredita i donacija je notorna budalaština. Daleko od toga da to nije pomagalo, ali proizvodilo se, napredovalo u svakom pogledu - kažem, ti podaci su proverljivi, piše sve u knjigama i statistikama, uporedivo i proverljivo. Mi sada uvozimo i čačkalice!? A šta izvozimo, odakle nam devize za uvoz? IT industrija je napredna spram ostale bede, ali to je u svetskim razmerama najvećim delom jeftini outsourcing za uspešne strane firme, a svakako premalo da drži celu državu u plusu, čast veoma retkim izuzetcima.



Posebno me oduševljava priča kako su ovi sad "potomci komunista". Boris Tadić - četnik na kvadrat, pokrenuo celu rehabilitaciju i pranje četnika. Vučić - sa pozicije teškog nacionalizma uvek nastupao, kapitalista 100%.


Tito prvi sebi nije ništa uzeo - sve je ostavio državi, društvu, čak i poklone, da budu izloženi javno i da mogu svi videti šta "smo dobili". Sad to porediti sa društvom u kojem svaki opštinski funkcionerčić obezbedi tri naredna kolena sa parama, stanovima, firmama... Da li iko može sad zamisliti dete bilo kog funkcionera da ide autobusom na fakultet?



Slažem se da je bilo mana, propusta, grešaka - ali to porediti (i sve listom pljuvati) sa ovim posle je smešno. Kao da narkoman kritikuje normalnog čoveka što je kupio Intel umesto AMD procesora. Sve pre i posle toga je 10 puta gore po 90% stanovništva. Da ne pričam što se sad pošteni ljudi sa integritetom bukvalno kažnjavaju i da realno imaš slobodu da budeš gladan, dok je u "mračnom komunizmu" bilo više lične slobode.


Imao sam, silom prilika, zadovoljstvo lično upoznati dosta rukovodećeg kadra barem iz Vojvodine iz perioda "mraka". Ti ljudi su se zaista trudili najbolje što su znali da sve unaprede i podignu. I nisu krali ni sebi, ni svojoj deci/porodicama. Živeli su normalno, skromno. Sad to ljudi ne mogu uopšte da shvate, ne mogu da pojme. Da neko neće dete da zaposli preko veze, čak i ako bi mogao, jer misli da je to nekorektno i sramota. Da ne pričam o ugrađivanju, procentima i sl. Tad je isto bilo muljara, ali su morali dobro da paze i ako ih uhvate to je bilo sramota (danas mnogi ni ne shvataju šta to znači) i na*****ali su - od relativno bezazlenog izbacivanja iz partije, do robije.


Istina, radnici nisu radili tako vredno kao sad, za 300 evra, po 10+ sati, u pelenama, sa minimalcem nižim od praktično svih u okruženju, a i od Kine (već barem 5 godina ima kako su nas prešišali - sa minimalcem, ne samo sa prosekom), ali ako je to cilj, onda do Kurda, što bi rekli Iračani.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), LoneWolf (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 3.8.2018, 22:24   #163
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Šone, oladi malo pre nego što te emancipovana svita proglasi fašistom. Mislim čoveče kako možeš da ne pljuješ po strejt belim muškarcima, zašto si tako nazadan.

Wulfey, bilo je degenerika oduvek, samo što se to guralo pod tepih. A i tada nisi imao sve ove socijalne mreže, zavrtanje šije je bilo veoma efektivno sredstvo za ućutkavanje.

E sad za vas oboje, levičari usvajaju neke elemente komunizma ali više su oni socijalisti. U svakom slučaju, war40k penal legions je terapija koju ja preporučujem za njih.

Relja, u komunizmu je bilo slobode samo za komuniste. Za one koji to nisu, ne znam da li si čuo, ali su ljudi mnogo "oticali" ako se nisu slagali sa njima. Kao seljak čijem pradedi je oduzeta gomila zemlje i čija glava je jedva ostala na ramenima, moram da priznam da imam predrasude prema crvenima. Ko zna, možda i grešim, nije da su oni pobili svu inteligenciju i vidjenije ljude posle rata, otimali ljudima imovinu, nasilno oduzimali hranu, dali našim najvećim neprijateljima celu jadransku obalu, stvorili dve autonomne pokrajine samo u našoj državi, dovodili šiptare da se kote na Kosovu, prebacili gomile fabrika i razne opreme u hrvatsku i sloveniju.

I njihov sistem je toliko dobro funkcionisao da je SFRJ bila prva komunistička zemlja koja je bankrotirala, i pored sve pomoći sa zapada i od nesvrstanih.

Što se tiče kradje, tu si relativno u pravu. Kralo se i u komunizmu, ali ravnopravno. Ravnopravno sa položajem, tj, oni na vrhu su krali nešto više, mada iskreno ne toliko kao njihova deca danas. I ne, nisu radili toliko vredno, uzimali bolovanje za prokletu zanokticu. Zato mi danas nosimo pelene.

Tito sebi ništa nije ostavio jer mrtav čovek ne može sebe da nasledi. Koliko god mu pretili Bilijem. Ali dok je bio živ, uživao je maksimalno u svemu tome.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 1:08   #164
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Tvom pradjedi i mnogim pradjedovima je oduzeta "gomila zemlje" pa ste je povratili u procesu denacionalizacije, okačili Piratebay zastavu sa kraljem i otadžbinom tripujući ljubav prema naciji i rodu - koju, opet, najbolje reflektujete vi koji pljujete Albance a obavezno im po basnoslovnim cijenama prodate pradjedovinu na KiM pa pokupujete stanove po Beogradu i šatro plačete pijani/drogirani na splavovima uz KodamiotmeizmojedušeKosovo.mp3

Bilo je kul da tvoj pradjeda ima zemlju, lovu, sve za šta se "izborio", a nije bilo kul da to podijeli sa ljudima od kojih su mnogi dali živote, baš za taj komad zemlje, ili neki drugi. Upravo zbog takvih pradjedova, kolaboracionista, ratnih profitera i sličnih, danas su se nakotili oni koji njihovu imovinu prodaju i kukaju da im je kriv Tito, a ne znaju ni za šta im je kriv. Postojala je ratna odšteta, obveznice, poravnanje, a postojao je i Goli otok i razni Balaševići koji su kukali kad im se lomi bagrenje ili drmusa kavez. SFRJ nikad nije bankrotirala niti proglasila bankrot, od para te iste SFRJ na vlast je došao Milošević potpomognut kriminalnim miljeom koji je zatvorske uniforme zamijenio stranačkim. Batalite priču o prezaduživanju i Titovoj rastrošnosti, pogledajte samo u kakvom se voznom parku danas voze ministri, predsjednik i sva ta novokomponovana šiljoku*anija, saberite avione, auta i službena putovanja pa da vidite ŠTA ti ljudi rade, GDJE odlaze i KOD KOGA su prihvaćeni. Tito je imao odličnu spoljnju politiku, balansirao je između istoka i zapada, svuda bio dočekan s najvišim počastima, a spoljna politika Srbije danas se ogleda u tome da pošaljete onog debelog da otpjeva Miljacku (kako kojeg debelog?), ili onog umobolnika da priča o modernizaciji naoružanja (kako kojeg umobolnika?) a predsjednik ne može bez straha od zasjede da ode ni do Malog Mokrog Luga. Nek vam je nazdravlje ako vam je s njima bolje🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), filpan (4.8.2018), Relja (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 8:35   #165
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Tvom pradjedi i mnogim pradjedovima je oduzeta "gomila zemlje" pa ste je povratili u procesu denacionalizacije, okačili Piratebay zastavu sa kraljem i otadžbinom tripujući ljubav prema naciji i rodu - koju, opet, najbolje reflektujete vi koji pljujete Albance a obavezno im po basnoslovnim cijenama prodate pradjedovinu na KiM pa pokupujete stanove po Beogradu i šatro plačete pijani/drogirani na splavovima uz KodamiotmeizmojedušeKosovo.mp3

Bilo je kul da tvoj pradjeda ima zemlju, lovu, sve za šta se "izborio", a nije bilo kul da to podijeli sa ljudima od kojih su mnogi dali živote, baš za taj komad zemlje, ili neki drugi. Upravo zbog takvih pradjedova, kolaboracionista, ratnih profitera i sličnih, danas su se nakotili oni koji njihovu imovinu prodaju i kukaju da im je kriv Tito, a ne znaju ni za šta im je kriv. Postojala je ratna odšteta, obveznice, poravnanje, a postojao je i Goli otok i razni Balaševići koji su kukali kad im se lomi bagrenje ili drmusa kavez. SFRJ nikad nije bankrotirala niti proglasila bankrot, od para te iste SFRJ na vlast je došao Milošević potpomognut kriminalnim miljeom koji je zatvorske uniforme zamijenio stranačkim. Batalite priču o prezaduživanju i Titovoj rastrošnosti, pogledajte samo u kakvom se voznom parku danas voze ministri, predsjednik i sva ta novokomponovana šiljoku*anija, saberite avione, auta i službena putovanja pa da vidite ŠTA ti ljudi rade, GDJE odlaze i KOD KOGA su prihvaćeni. Tito je imao odličnu spoljnju politiku, balansirao je između istoka i zapada, svuda bio dočekan s najvišim počastima, a spoljna politika Srbije danas se ogleda u tome da pošaljete onog debelog da otpjeva Miljacku (kako kojeg debelog?), ili onog umobolnika da priča o modernizaciji naoružanja (kako kojeg umobolnika?) a predsjednik ne može bez straha od zasjede da ode ni do Malog Mokrog Luga. Nek vam je nazdravlje ako vam je s njima bolje🙂
Ne vredi da im pričaš. Samo jedno podsećanje, kada bi "daj bože" ovaj što sebe naziva predsednikom , a koji kako kažeš ne može ni do "M.M.Luga" a da ga ne sačekaju tri tima od po dva strelca, mislim ono kao "triangulation fire is the key, that is the key", cviknuo, na sahranu bi mu došao ko? Tita su zbog njegove državničke mudrosti i laviranja između dva bloka, ispratili u sahrani veka. Ili, ovdašnji kukavci koji se pozivaju na raj u kraljevine, zaboravljaju čini mi se to da je Tita pri dolasku u Britaniju sačekala celokupna ratna flota. Flota države koja je do drugog svetskog rata gospodarila morima. Bili smo dakle poštovani, a danas moneta za potkusurivanje. Šta li je bolje, biti poštovan i cenjen ili kmečavac za privatnim vlasništvom? Da li je bolje bilo kada je BG imao glavnu železničku stanicu, ili danas kada se gradi "čardak ni na nebu ni na zemlji" a stanica seli u tri lepe? Da li je bilo bolje kada smo imali samo dva TV kanala, ali se predsednik pojavljivao samo kada je trebalo nešto da se pametno kaže, ili danas kada se ovaj ne skida sa svih kanala, izlazi iz wc šolje, frižidera, ne skida se sa banera? Ko nam vodi državu? Mislim bolje je da se pitamo da li je ovo država?
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
LoneWolf (4.8.2018), Relja (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 9:03   #166
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

@Anaxander

U komunizmu je bilo slobode za sve. Moj otac je imao prilično visoke moralne standarde, pa je svojevremeno istupio iz partije iz ličnih, moralnih pobuda (naravno, do kraja života je tvrdio da je, pored svih mana, koje je i sam kritikovao, ono bilo najbolje do tada, da je trebalo popraviti, ali da je bilo puno bolje od onog što je došlo posle i što je bilo pre toga). To mu nije smetalo da nađe "posao u struci". Niko ga nije maltretirao zbog toga, hapsio...

Majka nikad nije bila u partiji - opet, posao u struci. Ne baš Naftagas sa brutalnim platama, ali opet pristojna plata i moglo se lepo živeti. I nije u redu što je tako, pošto je bila odličan student, vredna, stručna, ali u poređenju s ovim sad kad i za posao na trafici treba veza i stranka...

Za otimanje imovine: suština tog sistema jeste da niko ne sme da ima "šapu" na stvarima koje su bitne za celo društvo. Posle rata je bio problem sa hranom - zamisli da jedan "privatnik" drži to sve kod sebe i reši da proda napolju, jer dobija bolju cenu i sl.
"Kadar" iz Vojvodine sa kojim sam pričao - ljudi su znali šta znači raditi zemlju, stoku, kažu da su bili protiv fenderisanja letine od seljaka, da su pričali da je mentalitet tih ljudi takav da će rado (pro)dati koliko imaju, da će biti kontra-efekat. Kažu da su bili preglasani srbijanskim glasovima - ako su lagali mene i ja lažem vas.


Isto važi i za ostalu imovinu. Evo, ja sam pokrenuo svoju "firmu", od nule, ko je to radio (pošteno) zna koliko vremena, živaca i truda je potrebno, da to raste i uspeva. Opet, da sutra dođu opet ti zlikovci i kažu: uzimamo sve, svima, pa delimo ravnopravno, ne bih imao ništa protiv, pošto to znači da ću nastaviti raditi ono što volim, da će deca mi moći da se školuju i leče, da nećemo biti na ulici... Lično bih najviše voleo da ni ne dobijam platu, da mogu besplatno raditi svoj posao, kad i gde god vidim da je potreban, a da znam da su sve potrebe svima podjednako namirene - pa koliko se razvijemo, toliko ćemo i svi lepo živeti.

Da li bi bilo zabušanata? Sad jedan funkcioner, da ga ne imenujemo, ima preko 10.000 EV-RA mesečnu platu od samo (SAMO?!? - pošto je, je li, normalno da ih imaju po dve-tri) jedne funkcije! Koliko radnika radi za njega da bi on tako klepao? Da li bi bila manja šteta, ako je zabušant, samo da ne radi ništa, a da se ostalo pošteno podeli svima jednako? I koliko takvih parazita sad ima? Bolje da takvi i ne rade ništa, ne treba. Samo da ne smetaju.


Takođe, ne vidim kako je, barem onim što ja smatram poštenim i normalnim, moguće napraviti milione - to znači da čovek jedan radni sat naplaćuje po 500-1000 evra. 99% onih za koje znam da su napravili velike bogate firme imaju crnce koji im rade za bednu platu. Ne bi mi bilo žao da im se to oduzme. Neka ostanu direktori, ako znaju i vrede, samo ne možeš druge izrabljivati. U kapitalizmu je to sasvim OK i normalno - ako znaš dobro s parama, OK je da ti ljudi rade za siću, a ti da se bogatiš. Ekstrem je da one koji nisu "isplativi" pustiš da crknu od gladi -ko ih šiša kad nisu sposobni, je li? Ja mislim da je to nehumano i pogrešno.


To što sve Hrvate (od kojih je više bilo partizana, nego ustaša) proglašavaš "neprijateljem" je po meni pogrešan pogled na svet - verovatno usled decenija huškanja i ispiranja mozgova.

Da ne spominjem izraz da se "šiptari kote". Ne pričam o političkoj korektnosti, već o stanju svesti, pogledu na njih kao da nisu ljudi, koji se oslikava kroz tako birane reči.

O "sirotoj Srbiji" da ne pričam. Kad su ukinuli autonomiju Vojvodine 1988, na silu, kršeći ustav ("jogurt revolucija"), nastala je takva pljačka da se to ne može ukratko opisati. Uz bahaoto i loše gazdovanje državnim, javnim i društvenim firmama. Gomila priča iz prve ruke, plus uvid u inventare, statistike i ostalo, koga ne mrzi da kopa (ovo drugo je objektivnije i merodavnije).

Vojvodina je trebalo da ima autonomiju - bolje je napredovala i razvijala se tako, koliko god to nacionalistima smetalo. Pokazali su u poslednjih 30 godina koliko (ne) znaju.

Uz to, sve republike i pokrajine su davale u fond za razvoj najsiromašnijih - uglavnom Bosna, Kosovi i, manjim delom, (uža) Srbija su vukli iz tih fondova. Najrazvijeniji su davali više, a nisu uzimali odatle.

Srbija je pre rata bila praktično feudalna zemlja, u "mračnom dobu" "krađe fabrika (kojih?!)", je procvetala i ona. Uporedi stanje pre i posle - putevi, voda, struja, sva ostala infrastruktura, fabrike...

Da se nije radilo, ne bi se sve to toliko i toliko brzo izgradilo. Bilo je zabušavanja, ima ih i sada kod privatnika - ko je takav, uvek se snađe da bude takav. Ali radnik je bio zaštićen, poštovan, a bilo je sramota ništa ne raditi. Sada je ideal da se ništa ne radi nego da nađeš "varijantu" za platu. Pa ljudi su masovno išli za džabe u radne akcije da grade, sad pričaš kako su svi zabušavali?!

Tito svojoj porodici nije ništa ostavio, prigrabio - morali su da žive dalje od svoje plate, svog rada. Nemoj mi s tom demagogijom "mrtav čovek ne može sebi da ostavi" - "ajde?!" - što bi rek'o Radovan III.

Slično važi i za "krađu" ostalog rukovodstva. Pa tada je praktično najveća zloupotreba bila ručak o trošku firme. Više su klepali razni direktori od partijskog rukovodstva, a i to je bilo u veoma skromnim granicama (mereno s onim pre i posle), niko nije imao pet stanova, više kola, firmi...

Trebalo je popravljati dosta stvari, menjati na bolje, ali nikako to ne bih izjednačavao sa ovim danas. To je kao kad bi direktora koji je pošten, savestan i vredan, ali napravi par propusta izjednačio sa lopinom koja pokrade sve iz firme, rasturi je i onda proda rođi za jedan evro (sve sličnosti sa stvarnim likovima su namerne).

Poslednja ispravka: Relja (4.8.2018 u 9:26)
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), LoneWolf (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 9:23   #167
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Ne znam odakle vam ideja da ja tvrdim da su ovi danas bolji, ja i kažem da su ista gamad kao komunjare, samo što sad mnogo više kradu i nema viša para iz inostranstva. Ovim haosom danas plaćamo to što je zagorac vukao zapadnjake za nos.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Tvom pradjedi i mnogim pradjedovima je oduzeta "gomila zemlje" pa ste je povratili u procesu denacionalizacije, okačili Piratebay zastavu sa kraljem i otadžbinom tripujući ljubav prema naciji i rodu - koju, opet, najbolje reflektujete vi koji pljujete Albance a obavezno im po basnoslovnim cijenama prodate pradjedovinu na KiM pa pokupujete stanove po Beogradu i šatro plačete pijani/drogirani na splavovima uz KodamiotmeizmojedušeKosovo.mp3
Hahaha, hvala ti što si me nasmejao. Ovamo se rugaš levičarima a razmišljaš na isti način kao oni. Znaš, ono kad selektuješ samo neke stvari, ignorišeš ostale, onda formiraš imaginarni scenario u glavi baziran na pretpostavkama o nekome. Naravno, svako ko se usudi da ti se suprostavi je glup/zatucan/neobrazovan/fašista.

Što se mene tiče, aj ovako - moji nisu sa Kosova, već iz centra Šumadije, mesto se zove Gruža. Restitucijom nisam dobio ništa, jer je ono što je spaslo glavu mom pradedi bilo to što je sam razdelio zemlju drugima pre nego što su došli da ga odvedu u mrak. Dedi sa druge strane su spalili kuću i odveli ga u rat sa 17 godina, a posle ga strpali u zatvor jer je bio dovoljno lud da kaže da je monarhista. A o tome da pošteno zaradjeno treba da se deli sa onima što su se "borili", onda bi svu našu zemlju trebalo da damo Crvenoj Armiji. Sad živim u Kragujevcu, blizu groblja djaka. Mnogo više bih voleo da su ta deca živa danas, a ne da se neki "bore" u zemlji gde važi pravilo stotinu za jednog. Da ne bude da sam onaj sa druge strane, ovo isto važi i za četnike.

@Relja
Ako je bilo slobode za sve, ko onda završi na golom otoku? Izgleda da imaš drugu definiciju slobode od mene. Svaka čast tvom ocu, ali to što je istupio potvrdjuje neke stvari, zar ne? I rekao je da je moglo bolje? To i ja upravo pričam. Moglo je mnoooogo bolje. Izguglaj za fabrike i opremu premeštenu u zemlje saradnika okupatora. Iznenadićeš se. O tome da je više hrvata bilo u partizanima nego u ustašama, lol, možda 1946. Ne trebaju meni decenije huškanja i ispiranja mozga, odmalena sam bio ljubitelj istorije. Imaš mnogo da učiš ako misliš da se par njih ogrešilo o nas u drugom svetskom ratu. Što se tiče šiptara, i ljudi su životinje. Ali ima nešto što nas razlikuje od životinja. Oni to nemaju prema nama. Poneo bi tito sve sa sobom samo da je mogao. Ali nije. Zato je samo uživao u svemu tome dok je mogao, jbg, ništa nije doveka.

Poslednja ispravka: Anaxander (4.8.2018 u 9:53)
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 10:22   #168
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

@Anaxander
Učio si istoriju od malena, pa misliš da ti ne treba decenijsko ispiranje mozga, a ne shvataš da si odrastao u vremenu kada je to ispiranje mozga bilo zvanična doktrina i da je indoktrinacija vrlo očigledna.

@ostali
Ljudi, mene je prosto sramota kada čitam večinu postova: jednom su svi koji ne misle kao on bolesni ili glupi, drugi raspale po (niđe veze) LGBT, crncima i indijcima, treći bi već da ih strelja, četvrti bi da im zavrće šije, a usput raspali i po Šiptarima i Hrvatima... Odakle vam tolika mržnja? Zar od tolikog interneta vi nalazite samo crne hronike, teorije zavera i ekstremističku propagandu pa ste toliko isprepadani i ostrašćeni?
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (4.8.2018)
Stara 4.8.2018, 10:34   #169
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

@ Anaxander takvi "ogorčeni Šumadinci" su klali i silovali civile po Bosni misleći da se "bore za pravu stvar", palili džamije i dizali snajpere na goloruk narod da bi se "osvetili za ono što im je Tito napravio"? Umrla je mučeničkom smrću četa đaka u jednom danu, a koliko ste (se međusobno) pobili nakon toga? Koliko je popova, hodža i fratara osveštavalo golobrade mladiće koji su išli da se ubijaju u posljednjem ratu tokom raspada Jugoslavije? Takvi koji pričaju da se "šiptari kote" su se svetili "Turcima" po Bosni, Crnoj Gori i Sandžaku za pradjedu sa Golog otoka i slično, pa su, ne znajući istoriju i zaglupljeni vlastitom mržnjom, odveli cijeli svoj narod u stigmu kolektivnog zločina i time postali dežurni "bad guys" na Balkanu. Takvima su svi Hrvati = ustaše. To je jako tužno. Nije za to kriv Arkan koji je klao za tostere i veš mašine, krivi su oni koji su bili dovoljno glupi i povodljivi da mu dozvole da ih organizuje u jedinice za ubistva, progone i pljačke, sve pod firmom "osvete za (pra)dedu". O apsurdu obožavanja kralja-izbjeglice neću ni da pričam, kao ni o "njegova današnjo potomci", koji Srbiju ni na globusu ne znaju da nađu. Manje je zla nanio Švabo i "zli crveni" zajedno, nego što ste ga samima sebi i jedni drugima nanijeli od devedesetih do danas.

Poslednja ispravka: LoneWolf (4.8.2018 u 11:17)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), Relja (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 10:40   #170
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Valjda ce administracija reagovati i banovati pojedince koji godinama pisu gluposti.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 11:09   #171
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

@namcor
Koliko ja imam godina, šta misliš? Ja sam u školi učio da je samo jasenovac postojao od logora, a znaš i sam da nije tako. A tek o Prvom svetskom i dalje da ne pričam.

@LoneWolf
Da bre, samo šumadinci pravili zločine, svi ostali su jadni nevini. Nikada nisam čuo da neko ovde naziva muslimane Turcima, niti poturicama. Zovu ih samo muslimani. Isto važi i za šiptare. Zapravo jedini ja pljujem trojstvo naših neprijatelja, ostali gledaju svoja posla, kao što su oduvek radili. Čak su mi pričali da oladim kada sam ih smarao što su navijali za ustaše, pardon, hrvate sad na prvenstvu. Ja ne znam ni jednog jedinog čoveka koji je išao u Bosnu. Znam gomilu njih koji su išli na Kosovo. To što smo mi "bad guys" na balkanu je do tih što su dočekali tita sa celom mornaricom. Mislim da imaš ozbiljan problem ako formiraš mišljenje o sebi na osnovu toga što ti neko drugi kaže. I pored svega, nama su na balkanu ruke najčistije. Ne čiste, samo mnogo manje prljave od ostalih. Mnogo! Iskreno da priznam, ne znam mnogo o ulozi hodža u ratovima, više sam se fokusirao na službenike satane iz Rima, čije su ruke krvave do ramena.

Stvarno bi trebao da se fokusiraš na ono što pišem, umesto da me uvališ u neku grupu tvojih predefinisanih karaktera. Rekao sam da mi je deda sa druge strane porodice bio monarhista. Trebalo je da napišem majčine strane al ajd sad. On, ne pradeda. Pradeda nikada nije bio ni četnik, ni partizan. Bio je pošten čovek koji je pošteno radio do kraja života. To što mi je jedan član porodice monarhista, ne znači da sam i ja monarhista. To što kritikujem komuniste, ne znači da sam četnik. Ne kritikujem iz zbog toga kako su sebe zvali, već zbog toga što su radili. Prestani više da mi namećeš stvari, ne poznaješ me.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Valjda ce administracija reagovati i banovati pojedince koji godinama pisu gluposti.
U pravu si, previše prljamo forum. Kada se sve ovo obriše, voljan sam da nastavimo preko pm-a.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anaxander na korisnoj poruci:
LoneWolf (4.8.2018)
Stara 4.8.2018, 11:14   #172
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke

@LoneWolf
Stvarno bi trebao da se fokusiraš na ono što pišem, umesto da me uvališ u neku grupu tvojih predefinisanih karaktera. Rekao sam da mi je deda sa druge strane porodice bio monarhista. Trebalo je da napišem majčine strane al ajd sad. On, ne pradeda. Pradeda nikada nije bio ni četnik, ni partizan. Bio je pošten čovek koji je pošteno radio do kraja života. To što mi je jedan član porodice monarhista, ne znači da sam i ja monarhista. To što kritikujem komuniste, ne znači da sam četnik. Ne kritikujem iz zbog toga kako su sebe zvali, već zbog toga što su radili. Prestani više da mi namećeš stvari, ne poznaješ me.

Oprosti što sam dozvolio da mnome prevladaju predrasude. Ja ti se iskreno izvinjavam, jer očigledno ne pripadaš onom košu ljudi koje sam prethodno opisao, i hvala ti na tome. Mea culpa.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 11:22   #173
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Nezaobilazni & čuveni goli otok.
Kada to komentarišu, ljudi zanemaruju kontekst. Vreme kada je isti bio aktuelan je bilo vreme kada je postojala realna opasnost da nas Rusi "progutaju". To je bilo praktično vanredno stanje. Mogao si da biraš: ili ekstremne mere, ili da budeš rob/satelit. Bilo je grešaka i, koliko znam, ljudi su kompenzovani, koliko je to moguće, ako su bili zatvoreni a da nisu radili, ili podržavali rad na rušenju države i pripajanje Rusiji.


Da li je, sa informacijama kojima se tada raspolagalo, moglo bolje? Nisam siguran.



Što se oca tiče - objasnio sam verujem dovoljno dobro. Potvrđuje da nije bilo idealno, a isto tako i da je reći "isti su kao ovi danas" kao kad bi manje uspešnog direktora poredio sa lopinom. Ti si razumeo ono što si hteo, ne ono što sam napisao.


To što pričaš za šiptare pričaju svi nacionalisti (ispranog mozga?) o "neprijateljskim nacijama".



Tito, da je hteo, mogao je obezbediti celu familiju pet kolena na dalje, ali nije. Kao i većina drugih, i visoko rangiranih, političara.


Imaš primer jedne fabrike koja je uspešno radila pre rata u Srbiji i posle bila premeštena u neku drugu zemlju/republiku?
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), LoneWolf (4.8.2018)
Stara 4.8.2018, 11:33   #174
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Odgovoriću ti na PP, pošto će ovo sve skoro da bude obrisano, što jes jes, preterujem i ja sad. Šta ću, uzmem da igram malo LoL prošli mesec posle dugo vremena, i onda me stoti prokleti put smaraše jedni od tih naših neprijatelja, prepoznali su me ko sam po imenu. Možeš da zamisliš koji.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 11:51   #175
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

More kakvo je stanje u drzavi danas, objektivno dvadeset golih otoka bi bilo malo

https://www.espreso.rs/vesti/politik...nika-od-srbije , jos kad na to dodas ostalu bratiju pod drugim grbovima... ohoho...

Gde potrpati sve to pitam ja vas
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), LoneWolf (4.8.2018), Relja (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 12:17   #176
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 7/2018 "Pobedili smo"

Sjećaš se kad kaže Branislav Lečić u 3 karte za Holivud: "Prave onolike školetine, domove kulture, a zatvori - ovolicki"🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
su27killer (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 12:47   #177
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke
@namcor
Koliko ja imam godina, šta misliš? Ja sam u školi učio da je samo jasenovac postojao od logora, a znaš i sam da nije tako. A tek o Prvom svetskom i dalje da ne pričam...
Pa kako ja nisam učio u školi da je postojao samo Jasenovac? Ja sam išao u školu u doba SFRJ i učio sam i o pokatoličavanju Srba u HR za vreme AU i o zločinima za vreme WWII i o "rešenju " srpskog pitanja po sistemu 1/3+1/3+1/3 i o Kozari i o Petrovoj gori i o logorima na severu i jamama na jugu NDH... Jesmo li na časovima srpskog čitali "Jamu", jesmo li na muzičkom pevali "Na Kordunu grob do groba" (što je meni bilo glupo iz nekih drugih razloga, ali pevalo se)? Te priče "nije se učilo" su deo te iste propagandne matrice za koju ti tvrdiš da nije na tebe uticala.
Sa druge strane, rat je gotov i ne vidim potrebu za ostrašćenim i jednostranim stavovima za koje u ratnim uslovima možda i ima nekog opravdanja. Zar ne možeš da zakopaš dublje i napraviš razliku između činjenica i propagande? Zar ne možeš da sagledaš stvari i iz nekog drugog ugla? Dosadan sam sam sebi kada ovo ponavljam po stoti put, ali ništa tu nije tako crno-belo kako nacionalisti sa svih strana pokušavaju da predstave.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (4.8.2018), Relja (4.8.2018), su27killer (6.8.2018), vlado_ns (12.8.2018)
Stara 4.8.2018, 13:39   #178
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
@Anaxander
Učio si istoriju od malena, pa misliš da ti ne treba decenijsko ispiranje mozga, a ne shvataš da si odrastao u vremenu kada je to ispiranje mozga bilo zvanična doktrina i da je indoktrinacija vrlo očigledna.

@ostali
Ljudi, mene je prosto sramota kada čitam večinu postova: jednom su svi koji ne misle kao on bolesni ili glupi, drugi raspale po (niđe veze) LGBT, crncima i indijcima, treći bi već da ih strelja, četvrti bi da im zavrće šije, a usput raspali i po Šiptarima i Hrvatima... Odakle vam tolika mržnja? Zar od tolikog interneta vi nalazite samo crne hronike, teorije zavera i ekstremističku propagandu pa ste toliko isprepadani i ostrašćeni?
Što te je sramota? Ljudi su pukli, a I "tanka je linija" između ljubavi I mržnje. Tolerancija, tako draga kvazi levičarima mora da se dogodi sama, a ne da se nameće kao što se to sada radi. Tako da, sve to što si rekao da te je sramota, samo potvrđuje ono što odacno tvrdim, kada pseudo levičarska ideja tolerancije pukne, nevini će stradati, a oni koji su sve zakuvali će ppdviti repine. A trebalo bi oni da stradaju.
sad neka administracija briše ppstove I uvodi cenzuru da se pahuljice ne ppvredd. Briga me...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 15:01   #179
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Momci, masturbirajte na trulog Tita i isto tako truli komunizam u svoja 4 zida a ne ovde javno, ima dece zaboga
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2018, 16:39   #180
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Što te je sramota? Ljudi su pukli, a I "tanka je linija" između ljubavi I mržnje. Tolerancija, tako draga kvazi levičarima mora da se dogodi sama, a ne da se nameće kao što se to sada radi. Tako da, sve to što si rekao da te je sramota, samo potvrđuje ono što odacno tvrdim, kada pseudo levičarska ideja tolerancije pukne, nevini će stradati, a oni koji su sve zakuvali će ppdviti repine. A trebalo bi oni da stradaju.
sad neka administracija briše ppstove I uvodi cenzuru da se pahuljice ne ppvredd. Briga me...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Kakve veze ima pseudolevičarsko nešto sa elementarnom pristojnošću ili nečijom emotivnom nestabilnošću? Ko je pukao treba da se leči, a ne da prosipa besmislenu mržnju prema celom svetu.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (4.8.2018), Relja (4.8.2018), vlado_ns (12.8.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7/2018 "Ljubav ima cenu" Chodo'o „Prst na čelo” 0 2.7.2018 12:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com