Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2005, 0:07   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Komp od 299 evra

Sad but true,ali sam video takve oglase.I to sa sve 17" inchnim monitorom!Mislim stvarno,kome treba takva masina?Integrisana grafika,LOW-end maticna,kuciste na koje mozes da seces vene,napajanje od bubuasvabinih nogu,...Nekim ljudima zaista trebaju saveti prilikom davanja para...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 0:12   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Pa vidiš, Srbija je generalno jedna kompjuterski nepismena nacija, gde većina ljudi kompjutere deli na PentiJum 4 i nije PentiJum 4.Samim tim jedna takva sredina je izuzetno plodno tle za uvaljivanje takvih krš komponenti, samo neka je PentiJum 4 , a kao što vidimo neki to obilato koriste da fino zarade.U svakom slučaju, ništa novo, pogotovo na ovom tlu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 0:23   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

U pravu si,ali mislim da je MNOGO bolja kupovina polovni brand name kompovi.Moja devojka ima AMD brand masinu i radi VRLO stabilo(pazi,rekao sam AMD).Cena je mozda malo visa,ali se visestruko isplati
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 0:26   #4
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Pa i takve konfiguracije se mogu sasvim solidno iskoristiti za neke poslove, npr obrada teksta ili u nekoj prodavnici i sl. Zashto za takve stvari kupovati high end konfiguracije? Ne vidim u chemu je prob.
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 0:34   #5
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

u tome sto ce vrlo brzo da 'rikne' .Sta mislis kako ce prodavacica u nekoj knjizari(ili ne daj boze banci) da se snadje kada joj se pojavi lepi plavi ekran??
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 1:24   #6
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Zvace sina
Pa hebiga, sve to rikne kad tad, da li ce ovo riknuti pre ili posle ne mosh' znati
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 1:37   #7
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Choveche, o chemu ti prichas? Ti bi radije dao pare za polovni brand? Samo mi reci na koji nachin ti se to "visestruko" isplati? Jel znash da te takozvane plovne "brandove", umesto da bacaju na otpad, shalju na reparaciju i dalju prodaju u Srbiju i sliche zemlje? Pa shta ako je grafika integrisana, to je jednostavno kancelarijsko reshenje. Sigurno ti ne treba 6600 da bi kucao u wordu...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 2:20   #8
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Citat:
Choveche, o chemu ti prichas? Ti bi radije dao pare za polovni brand?Samo mi reci na koji nachin ti se to "visestruko" isplati?
Pa u pravu je.Te polovne brand name mašine u velikom broju slučajeva rade bolje, stabilnije i duže, nego ove iz oglasa tipa "Pentium 4 za samo 299 evra sa monitorom" gde će ti uvaliti neko JNC napajanje 230W, neku šklj ploču i najeftiniji Maxtor HD koji se može naći na tržištu.Ovo što pričam je bazirano na ličnom iskustvu.Naravno, to ne mora biti pravilo, ali u svakom slučaju višestruko se isplati kupiti polovnu, ali dobru brand name mašinu, nego neki nov novcijat krš za 300 evra sa monitorom, jer nova i dobra mašina za manje od 500-600 evra jednostavno ne postoji.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 7:29   #9
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

U jednoj drzavnoj firmi u kojoj odrzavam opremu rekli su mi da im je cilj mesechna nabavka ili jednog novog ili dva polovna rachunara. Matematika mi se nije uklapala ali me ne placaju da ja rachunam...
Primetio sam:
a) za ono sto oni rade dovoljne su im te dvojke-trojke, to im radi posao
b) kad god nesto popravljam to su: Nove mashine, stare i dalje rade posao

Ne kazem da se slazem sa njihovom filisofijom, mozda chetiri stara ili jedan novi, ali...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 12:58   #10
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Citat:
U jednoj drzavnoj firmi u kojoj odrzavam opremu rekli su mi da im je cilj mesechna nabavka ili jednog novog ili dva polovna rachunara.
Probaj da ih ubedis da kupe jedan u dva meseca ali kvalitetniji (skuplji)...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 13:07   #11
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Velika vecina ljudi ne zna ni da instalira Windows ovde,a kamoli da razlikuje kvalitetan od nekvalitetnog racunara.Ko hoce da se igra neka pukne bar 700 evra.Sve ostale stvari osim onih 'ozbiljnijih' moze da se radi na dobrim starim P3 koje su mnooogo stabilnije od ovih Athlona za 299 evra.That's all i wanted to say,
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 17:18   #12
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Velika vecina ljudi i ne treba da se razume u kompove! Ne bi bilo posla za nas... Meni je najinteresantnije bilo kada me je nekada davno drugarica pitala za sta mi sluzi tastatura i komentar "jel se na to skenira slika"
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 18:59   #13
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Pa oni koji se prave pametni i kao znaju nesto o racunarima i kupe tako nesto pa jos pricaju da su dobro prosli i zasluzuju ono sto dobijaju. Svako ima poznanika koji se bar malo razume u racunare, ali ako neko ne pita tako mu i treba.
Druga stvar je da low end racunari nisu u svakom slucaju losa stvar. Uvek ce biti ljudi kojima ne treba/ne mogu da kupe nesto mocno a nece ni polovnjake. Mene takva "kanta" sa toliko "losim" Athlonom sluzila 3 godine (jos uvek sluzi brata) sa UKUPNO dva pada sistema od kojih je jedna bila moja glupost a druga windows-in. Sada sam za 'tek' 500EU uzeo drugu konfiguraciju (bez monitora) sa opet "losim" Athloonom(64) i opet sve radi besprekorno (mada mi je hdd nesto sumnjiv [hitachi])
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 20:28   #14
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Uvek postoje izuzeci naravno,a i po pitanju Athlona. Nisam rekao nista za 64-bitne, a i bolje da ne ulazimo u tu raspravu s obzirom da su AMD procesori za masu,tako da variraju. Neki ce da rade kao sat, dok ce drugi da prave probleme gde god stignu (kao moj Athlon 2000+, verzija A).

Poslednja ispravka: VojaM (6.11.2005 u 14:06)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 21:43   #15
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Zar nisu Semproni i Celeroni za masu?:P No, stvarno bolje da ne ulazimo u to
Ono sto hocu reci jeste da ce te 30 puta cesce zezati nekvalitetno napajanje nepoznatog proizvodjaca i nekvalitetna memorija nego procesor koji je uvek od AMD-a ili Intel-a (eventualno VIA-e)...nije slucajno da za procesore dobijas garanciju od tri godine a za napajanje nista. A opet, ako uzimas neki veoma jeftin racunar, cak i ako znas sta uzimas da li ces dati 50EU za kvalitetno napajanje?
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2005, 23:18   #16
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

eh, upravo takav komp je kupila moja drugarica

e, sad se ja smaram svakih mesec dana da joj nesto sredjujem... i da odgovaram na pitanja tipa "zasto igrica stara 4 godine ne moze da radi na vise od 640x480/16bita???"... mislim, jedino sto tamo valje je CPU (Cel2.4GHz Box), a ostalo je uzas blagi...

a rekao sam joj da ne uzima komp u toj cuvenoj firmi
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 0:21   #17
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Da li je to mozda firma J*g*d*t*?Oni su stvarno buvljak,sta oni prodaju za 1100 evra....Za te pare moze da se napravi MASCHINA,ali njima je vaznije da ima TFT monitor(sa kojim usput ne mozes kvlalitetno da se 'igras')

Navodim njihovi konfiguraciju za 279 evra:

P4 2.6Ghz 128 Kb cache
MB D845GV Intel chipset
HDD 40Gb
Cd-RW 48x/24x/48x
flopi standard
kuciste od istoimene firme
tastatura+mis
aktivni stereo zvucnici
monitor 17"

rezime:kupujes divlju macku u dzaku za koju se ne zna ni gde je 'uhvacena' , if you know what i mean...

Poslednja ispravka: ACHTUNG (5.11.2005 u 0:27)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2005, 1:10   #18
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Da li je to mozda firma J*g*d*t*?


hehe, konfiguracija koja ZIDA PARADAJZ
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2005, 8:41   #19
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Citat:
oluja kaže:
Probaj da ih ubedis da kupe jedan u dva meseca ali kvalitetniji (skuplji)...
PROBAO i ne pali, oni SVE najbolje znaju, najpametniji su, najbolji, najlepši...a i kako biraju i kupuju nove / mislim na komponente / možda im je i bolje da kupuju stare mašine.
Tek da vidiš kako su mašine smeštene:
Na jednom P1 rade tri visoko obrazovana lika i njihove saradnice / Acess, Excel, Word ... rade i ne žale se.
Na drugom P4 2400Mhz .... radi jedan lik u nekoj Clipper bazi i zove me jedan dan da se to ubrza spora mu tastatura ili šta već ... / zamalo ga nisam omlatio onim kompjuterom u glavu /
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2005, 9:03   #20
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Komp od 299 evra

Citat:
darthmajor kaže:
Svako ima poznanika koji se bar malo razume u racunare
koliko puta si nekome pričao, recimo za monitor ( kvalitet slike, osvežavanje, da deca ne gube oči i sl. ) a oni kupe onaj koji im ide uz muzičku liniju ili već ...

Citat:
darthmajor kaže:
i opet sve radi besprekorno
bitno je da su komponente uravnotežene kao i mi ljudi u svakom slučaju.
zašto ne bi radilo, radio sam na raznim mašinama i mislim da je sve više stvar održavanja i nestavljanja novih neproverenih programa po svaku cenu da se ima.
Plus ubedjen sam da je mnogo, mnogo više onih koji imaju jače mašine nego što su njihove stvarne potrebe,
nažalost od onih koji imaju potrebe i znaju šta bi radili a nemaju dobru opremu
u zemlji Srbiji.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com