Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2012, 23:32   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Exclamation Problem nakon BIOS update-a

Konfiguracija iz profila, na matičnoj ploči (MSI P67A-GD55 B3) sam danas uflešovao novi BIOS (AMI UEFI v1.17), pomoću opcije M-flash iz BIOS-a sa fleške, posle restarta me je malo iscimalo, što je pisalo Missing operating system, ali mogao sam da pristupim BIOS-u, gde sam podesio boot sa hard diska, i sistem je počeo da se boot-uje (Win7 x64) ali se prilikom prvog boot-a sistem restartovao u toku boot-screen animacije "Starting Windows" da bih ga kasnije pokrenuo na "Start Windows normaly" i kasnije je komp nastavio OK da radi, ali problem je ostao, jer dešava se da se prilikom restarta desi ne baš retko da se sistem takođe restartuje sam od sebe prilikom bootscreen-a isto kao i prvi put posle flash-a, a dotle se to nije dešavalo, što dovodi do zaključka da je to posledica update-a BIOS-a. Sad da li je pametno da restorujem stariju verziju 1.09 BIOS-a koju sam backup-ovao na fleški, da li je to možda riskantno ili šta još bi mogao da uradim?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2012, 23:39   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Uf sto ne volim te UEFI biose.

Probaj da ucitas default vrednosti, proveri da li je sve lepo podeseno (to sa restartima mi lici na neki konflikt sa diskovima). Ako ne pomogne, vrati staru verziju biosa.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (13.2.2012)
Stara 13.2.2012, 1:48   #3
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.416
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

А шта си хтео да постигнеш апдејтом биоса.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 8:10   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Malo me j***** grafička sa najnovijim drajverima fw 285.62, dešavalo se da otkaže drajver i slika se izgubi na par momenata, pa se onda drajver restartuje, pa sam pomislio da može slučajno da bude do bios-a, videću da li će se to ponovo desiti sa drajverima
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 9:07   #5
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Da pogadjam: pukne ti drajver dok je otvoren Firefox? Cuveni TDR bag

Takodje, FW 295.91 imaju memory leak i znaju da pojedu i po 2GB rama. Nabolje ti je da se vratis na neke starije drajvere koji su ti dobro radili, dok nVidia ne skrpi te probleme.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 14:11   #6
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.416
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Ја имам ту верзију драјвера и немам никаквих проблема. Сваки драјвер који сам имао је радио екстра. И лисица, и хром и експлорер раде без проблема. И откуд ти то да поједу 2 гб рама.

Poslednja ispravka: Beagle (13.2.2012 u 14:21)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 14:20   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Pa sta ako imas? To samo znaci da nisi bio u prilici da reprodukujes bag:
Citat:
Easily reproduced by playing video (non-DXVA accelerated), and watching nonpaged pool rising.
Nonpaged pool goes up rapidly (I've seen 2400 MB on my 4GB system after few hours of video playback),
can't be released, and the only way to reclaim that RAM is a system reboot.

Culprit seems to be nvlddmkm.sys
Sa zvanicnog nVidia foruma.

To sto je tebi radilo FF ekstra je zato sto nemas GeForce 560 kao Predrag (a koja je pogodjena tim problemom).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 14:32   #8
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.416
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Па 285.62 драјвери су изашли 24 октобра, и још нису поправили проблем. Ти драјвери су једино потребни да би могао да играш Бф3, Бетмена и још можда једну игру. Откуд баш да погоди GeForce 560. Са тим драјверима се добија 5-10% побољшања у поменутим играма и још пар њих за GeForce 560 па навише.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 15:12   #9
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
А шта си хтео да постигнеш апдејтом биоса.
Update BIOS-a vise nije nikakav bauk kao sto je bio pre, pogotovo na novijim plocama. Ja uvek imam update-ovan BIOS na najnoviju reviziju, a siguran sam da to radi bar pola "naprednih" korisnika racunara. Parola "Ne diraj nista ako sve radi kako treba" naravno i dalje stoji, ali toga treba da se pridrzavaju samo oni koji nisu dovoljno upuceni u sam proces update-a. Zlatno je pravilo da uvek, ali uvek nakon update-a treba ucitati default vrednosti, a zatim izvrsiti ostale korekcije manuelno (boot priority, oc, device management itd...).

@Predrag

Da li si siguran da si uflesovao pravi BIOS. Koliko vidim na MSI-ovom sajtu poslednja verzija BIOS-a za tvoju plocu je 1.I, tako da ne znam odakle si download-ovao tu 1.17 verziju???
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 15:32   #10
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.416
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Генерално апдејтом биоса се не добија ништа ако све ради како треба као што кажеш.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 15:52   #11
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Update-om BIOS-a moze da se dobije mnogo. Ja sam u prethodna tri update-a BIOS-a moje ploce unapredio sledece stvari:

Ispravio "S.M.A.R.T command failed" bag na mom SSD-u.
Dobio ON/OFF Charge funkciju. Sada mogu da punim telefon preko USB porta cak i kada je kompjuter ugasen.
Veliko poboljsanje na stabilnosti sistema prilikom overkloka. Uspeo sam znacajno da smanjim CPU Vcore i QPI/vvt voltaze (samim tim pala mi je i temperatura procesora za 5 stepeni pri istom kloku), a da pritom sistem ostane 100% stabilan nakon visecasovnog testiranja.

A nista od ovoga nisam morao da radim, sistem mi je radio normalno i kada sam tek kupio plocu, pa sad ti vidi da li se nista ne dobija...
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 18:24   #12
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Da pogadjam: pukne ti drajver dok je otvoren Firefox? Cuveni TDR bag

Takodje, FW 295.91 imaju memory leak i znaju da pojedu i po 2GB rama. Nabolje ti je da se vratis na neke starije drajvere koji su ti dobro radili, dok nVidia ne skrpi te probleme.
Kod mene se ne manifestuje tako kao što je ona ovom videu, dešava se i na FF kad otvorim novi tab ali i u radu sa bilo kojim drugim programom napr. total commander-om, da dočaram: ekran odjednom pocrni kao da je ugašen i posle par sekundi slika se vrati uz obaveštenjue da je display driver prestao sa radom, ali se oporavio i to je to. da je do FF neznam jer neznam kad će se to pojaviti, namerno sam posle toga forsirao otvaranje novih tabova u Cgrome-u i Exploreru ali uzalud, dok nisam primetio da se dešava bilo šta drugo da radim, takođe zamenio sam fw 285.62 drajver sa starijim 270.48, koji su došli sa diska uz grafičku, i nisam još uvek primetio probleme, možda mi se posrećilo a takođe nisam primetio slabiji fps u igrama
Citat:
alradeta kaže: Pregled poruke
Update BIOS-a vise nije nikakav bauk kao sto je bio pre, pogotovo na novijim plocama. Ja uvek imam update-ovan BIOS na najnoviju reviziju, a siguran sam da to radi bar pola "naprednih" korisnika racunara. Parola "Ne diraj nista ako sve radi kako treba" naravno i dalje stoji, ali toga treba da se pridrzavaju samo oni koji nisu dovoljno upuceni u sam proces update-a. Zlatno je pravilo da uvek, ali uvek nakon update-a treba ucitati default vrednosti, a zatim izvrsiti ostale korekcije manuelno (boot priority, oc, device management itd...).

@Predrag

Da li si siguran da si uflesovao pravi BIOS. Koliko vidim na MSI-ovom sajtu poslednja verzija BIOS-a za tvoju plocu je 1.I, tako da ne znam odakle si download-ovao tu 1.17 verziju???
Skinuo sam bios odavde http://rs.msi.com/product/mb/P67A-GD...tml#/?div=BIOS samo kada sam ja skidao (nisam odmah flešovao posle skidanja) zadnja verzija na sajtu je bila 1.H 2011-12-16 dok mi aida64 vidi tu verziju kao 1.17

Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (13.2.2012 u 18:42)
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 21:39   #13
alradeta
Član
 
Član od: 3.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 406
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 105 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Pa skini onda sada verziju 1.I. Flesuj, i posle toga ucitaj default vrednosti, pa vidi da li ce to da resi stvar.
alradeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 21:54   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Ok, uradiću, samo sad primećujem da nema još da se sruši u toku boota, posle učitavanja default vrednosti, što mi je Beagle preporučio, a več nekih 10-ak puta sam ga restartovao i isključivao/uključivao da proverim da li će se boot failure ponoviti, al za sad je ok, pa ako se ponovi sugurno ću flešnuti 1.I verziju, jedino ne kapiram zašto posle flešovanja novog bios-a podešavanja nisu default (što bi bilo logično) već ih je potrebno učitati posle
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2012, 23:39   #15
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Setuju se na default, ali svi proizvodjaci preporucju rucno ucitavanje default vrednosti posle flesovanja BIOS-a.

E sad ne znam kakva je situacija sa UEFI bios-ima, mozda oni cuvaju podesavanja.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 8:21   #16
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem nakon BIOS update-a

Biće da je ista, no dobro, od kako sam učitao default vrednosti više mi se to ne dešava, a i sačekaću, najnovije FW WHQL drajvere, verovatno će mi to u potpunosti rešiti problem
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bios update problem, flash bios problem


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Update Catalog Sass Drake Operativni sistemi 72 13.7.2011 12:08
Pomoc: Nakon bios updatea, smrt ploci veximon87 Osnovne komponente 4 28.3.2011 17:48
Bios problem KING JACK Operativni sistemi 4 13.12.2009 3:26
Windows Update problem nexxogen Operativni sistemi 4 14.2.2007 0:17
HDD - DVD problem - File Corrupted - Nakon rezanja i prilikom instalacija mzeg Kvarovi 2 23.1.2007 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com