Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2017, 23:02   #1
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Избор фона од око 150 евра?

Много је телефона и не знам више који да изаберем искрено, па ми треба помоћ. Ево, навешћу које су ми 3 кључне ствари без којих не размишљам о куповини па ми ви дајте предлоге.

1. Најважнија ми је камера-квалитет слике, али да буде и добар квалитет снимка (не очекујем савршенство, али што лепше боје-то боље).

2. Звук због чистог разговора и наравно, за уживање у музици.

3. И на крају, да не багује превише, да ми не кочи, да ради солидно, дакле ништа претерано већ да је довољно добар по том питању.

Дизајн, батерија и све остало су ми небитни, а плус, не играм игрице на мобилном те ме нека посебна снага мобилног не занима. Prestigio Muze A7, с обзиром шта нуди, ми делује веома пристојан, запао ми је за око...али и Vivax Fly V551 (али 40 евра скупљи). Huawei P8 Lite са сличном ценом Виваксу делује такође веома добро...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 0:35   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Pazi, nemam konkretan predlog i možda ću da se nalupam ali Prestigio, Vivax, Acer, Tesla i slični jeftini rebrendirani kinezi verovatno nemaju dobre kamere. Takav barem ja utisak imam i tako je što se barem mog iskustva tiče.

U principu trebalo bi da juriš neki telefon sa Sony senzorima (zadnja i prednja kamera, ako ti je prednja bitna) i pristojnom rezolucijom kao i čipsetom koji može da snima i procesira 1080p30 sa pristojnim bitrejtom.
Što se ostalih stvari tiče neki quad-core Snapdragon sa barem 1.5GB RAM-a je danas neki minimum. Optimalno 2GB RAM-a, takva vremena došla. RAM je najvažniji faktor kada je u pitanju udobnost u radu na Androidu, svi telefoni krenu da grcaju kad zafali RAM-a.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 1:09   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Избор фона од око 150 евра?

Ganjaj Xiaomi Redmi 4X, za te pare ima sve što ti treba i ostane ti kusur ako ubodeš dobru cijenu - to smeće tipa Prestigio, Anycool, Acer, Tesla i sl. zaobiđi u širokom luku
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 2:38   #4
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

+1 za redmi 4x

Prestigio i teslu uzmi jedino ako imas pistolj uperen u glavu.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 2:44   #5
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Kao što rekoše zaobidji prestigio i Vivax I ja bih na tu listu dodao i Huawei koliko god ljudi pričali da su dobri telefoni za mene će biti ***** i ne želim da ih preporučujem ikome.
Za te pare ima lg K8 i K10 (2017 model), solidni mid range telefoni, ja imam k8 (2016) radi posao sasvim normalno baterija je malo manja kod mene (2150 mAh) ali izdrzi se nekako, samo nemoj ocekivati mnogo system update mom skoro ima godina dana i još ne videh system update (mediatek je zaslužan za to verovatno) i vidi da uzmeš Qualcomm verziju pošto imaju i qcom i mediatek verzije i da je android 7.0
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 18:40   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ganjaj Xiaomi Redmi 4X, za te pare ima sve što ti treba i ostane ti kusur ako ubodeš dobru cijenu - to smeće tipa Prestigio, Anycool, Acer, Tesla i sl. zaobiđi u širokom luku
Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
+1 za redmi 4x

Prestigio i teslu uzmi jedino ako imas pistolj uperen u glavu.
Pa imam ja Redmi Note 4 ali nisam hteo da ga preporučujem zbog kamere. Mislim, dobra je, ali je odlična tek ako ti se posreći da dobiješ fon koji ima Sonyjev senzor.
Evo ti moja recenzija pa pročitaj šta sam napisao o fonu ako ga razmatraš. Košta 165e nov sa 12 meseci garancije:
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105232
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 18:55   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Sa bilo kojim senzorom je i dalje bolja od svih ovih Vivax, Prestigio, Anycool i sl. To su sve oni low tier kineski brendovi prepakovani pod raznim imenima. Tu kamera prva trpi, pa to ne može da se poredi sa bilo kojim Xiaomijem.

Inače, nisam siguran da je kvalitet toliko zavistan od Sony/Samsung senzora. Redmi 3 i Note 3 su imali bolje i oštrije fotke od kompletne serije 4. A takođe je bilo i Sony i Samsung senzora. Čini mi se da su malo prištedeli na optici, zato npr. slike sve više gube oštrinu što se više ide ka uglovima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 19:10   #8
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Хвала свима. Погледао сам и ривјуе и снимке на јутјубу о Xiaomi Redmi 4X 16GB и дефинитивно има максималне оцене у својој класи. И камеру хвале доста с обзиром да је цена мања од 120 евра...Добро је што сам питао овде, као и увек и хвала свима на одговорима.

А оно што сам видео као трунку мане је што нема скроз бео модел, већ је предњи бео, јако леп, али задњи је благо жута боја, мада то и није мана у принципу, јер имају црни модели.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 19:25   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Imaš svetlo srebrni model. I idi na Snapdragon verziju, slabija je hardverski (sporiji CPU i GPU) ali to je faktički neprimetno za ono zašta je tebi telefon potreban a potrošnja je ekstremno efikasna i baterija traje jako dugo. Takođe, idi na 3GB/32GB verziju, nipošto 2GB/16GB, jednostavno se ne isplati.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 19:53   #10
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

Треба наћи сребрну, а не продаје се на много места...Иначе што не 2gb/16gb, што се не исплати?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2017, 20:20   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Избор фона од око 150 евра?

MIUI upravljanje RAM memorijom je dosta striktno i ako multitaskuješ može da ti zasmeta. Telefon će svejedno raditi brzo ali sada je stanje takvo da je 2GB realno neki minimum za udoban rad na Androidu. Taj dodatni GB će svakako značiti ako ne planiraš da menjaš telefon kroz godinu-dve jer su aplikacije sve gladnije memorije. Uz to, imaćeš i 32GB interne memorije što puno znači ako ne želiš da izdvajaš novac za microSD karticu ili želiš da koristiš microSD slot kao SIM slot za dual-SIM konfiguraciju.
Jednostavno se isplati dodati još malo novca i uzeti 3/32 ali na tebi je da odlučiš da li vidiš neki benefit u tome.

Telefon su imali u LogicShopu kad sam ja kupovao mada sam ja uzeo preko KP jer tamo jasno može da se odabere model, boja itd. I ima dosta prodavaca koji prodaju Xiaomi i provereni su (vidi ocene). Ovaj je meni dao i 12 meseci pisane garancije s tim što je nudio samo tamno sivi i crni model.

EDIT: Vidim sad izgleda ima na stanju Redmi Note 4X sa Sony senzorom, moguće da je to meni promaklo... Šaljem ti PM pa vidi.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Таблет од стотинак евра Franco ŠDK - Tableti i e-readeri 1 15.5.2016 22:56
Машина за 250 евра :) Rockstar ŠDK - Osnovne komponente 1 11.10.2012 21:51
Помоћ око избора преносног рачунара око 25000 Баш_Челик ŠDK - Prenosni računari 9 8.3.2012 21:14
Koji su vaši strahovi? Bokile Brbljaonica 509 29.7.2011 13:55
Монитор за 150 евра? Akumu ŠDK - Grafika 38 31.12.2008 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com