Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2009, 1:03   #1
Djuka88
Član
 
Član od: 17.8.2009.
Poruke: 239
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa grafičkom kartom!

Popiz*** sam vise od ovoga. Radio sam nesto i odjednom mi se uspava monitor. Ja ga resetujem i nista, ali ako sam uporan sa resetovanjem (ili gasenjem sa drzanjem power dugmeta) nekad i upalim komp. Medjutim on tako radi normalno random vremena i onda opet monitor ode u sleep. Jednom mi je cak radio i 2 dana i tad sam uradio burnln test i nikakav error nema.

Evo bas sada mi je radio komp nekih 10 minuta i samo odjedno se monitor ugasi ali kompjuter i dalje radi normalno samo sto nema slike na monitoru.
Graficka je Radeon RX2900XT. Graficku sam platio 400 evra pre 2 godine i sad mi je muka kad samo pomislim da je gotova. Sta moze da joj bude? Danas sam nabavio od ujaka drugu pa cu sutra da stavim tu i da testiram.

Da li moze da pomogne flashovanje BIOS-a?

Hvala.
Djuka88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 1:31   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom kartom!

probaj prvo nove drajvere, posle proveri temperature i na kraju nam kaži koje napajanje napaja tu grafičku
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 1:58   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problem sa grafickom kartom!

A zašto prvo nebi probao monitor da na drugom kompu da proveriš ispravnost monitora. Pa ako su isti simptomi u pitanju onda je do monitora. Aako na tom drugom kompu sve radi ok onda je neka muka u kućištu.

Ako se ispostavi da je sa monitorom sve uredu, ja bi prvo krenuo od napajanja jer ta 2900XT troši i do 170W kad se igraš. Što ni najmanje nije naivna potrošnja. Nju ništa ispod Codegena 600W (od kineza) nemože da opsluži što se struje tiče. Za nju treba stvarno jako napajanje. Tako da bi ja krenuo odatle. Pa tek ako se i nakon zamene napajanja monitor isto gasi onda bi tek sumnjao na grafiku.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 10:50   #4
Djuka88
Član
 
Član od: 17.8.2009.
Poruke: 239
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom kartom!

Probao sam monitore i isto. Uzeo sam sestrin i nista a moj kod nje radi perfektno (oba monitora su lcd). Ne znam kako drajveri mogu da uticu na ovo jer sam potpuno formatirao kompjuter i cak i kad udjem u BIOS uspava se monitor. Drajveri se pokrecu u sistemu a ne van njega.

Sto se tice napajanja ja mislim da mi na kutiju pise da joj treba 750W (ju!). Medjutim moze da radi i na manjim napajanjima ali sa manjim kapacitetom. Moje trenutno napajanje je coolermaster 650W.

Dve godine kompjuter je radio bes ikakvih problema i to tako odjednom mi se desilo(i redovno sam ga cistio od prasine- kompresorom). Cak sam i UPS od 1KW uzeo jer sam u selu pa struja nestaje svaki cas.
Djuka88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:49   #5
M4k4
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Sombor
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom kartom!

Jesi probao da klokujes graficku? Kako stoji temperatura?

I probaj ovo: Desni klik -> Properties -> Screen saver -> Power -> i onda tamo gde pise "Turn off monitor" stavi na "Never".

I probaj malo da cackas oko kontakta graficke i monitora.
M4k4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 20:14   #6
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom kartom!

Citat:
M4k4 kaže: Pregled poruke
Jesi probao da klokujes graficku? Kako stoji temperatura?

I probaj ovo: Desni klik -> Properties -> Screen saver -> Power -> i onda tamo gde pise "Turn off monitor" stavi na "Never".

I probaj malo da cackas oko kontakta graficke i monitora.
Pa ako je probao na drugom kompu verovatno je problem u monitoru.Mozda se pregreva.Da li si probao da pipnes monitor odpozadi,da liu je vruc.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 20:19   #7
M4k4
Član
 
Član od: 24.8.2009.
Lokacija: Sombor
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa grafickom kartom!

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Pa ako je probao na drugom kompu verovatno je problem u monitoru.Mozda se pregreva.Da li si probao da pipnes monitor odpozadi,da liu je vruc.
Pa nekontam da li je zamenio monitore ili kompjutere.

Pa za monitor ti je normalno da je vruc...pogotovo ako jako dugo radi(logicno, ne?). Jedino nesme graficka da se jako pregrejava ili tako nesto...
M4k4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 21:35   #8
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Problem sa grafičkom kartom!

Citat:
Djuka88 kaže: Pregled poruke
Popiz*** sam vise od ovoga. Radio sam nesto i odjednom mi se uspava monitor. Ja ga resetujem i nista, ali ako sam uporan sa resetovanjem (ili gasenjem sa drzanjem power dugmeta) nekad i upalim komp. Medjutim on tako radi normalno random vremena i onda opet monitor ode u sleep. Jednom mi je cak radio i 2 dana i tad sam uradio burnln test i nikakav error nema.

Evo bas sada mi je radio komp nekih 10 minuta i samo odjedno se monitor ugasi ali kompjuter i dalje radi normalno samo sto nema slike na monitoru.
Graficka je Radeon RX2900XT. Graficku sam platio 400 evra pre 2 godine i sad mi je muka kad samo pomislim da je gotova. Sta moze da joj bude? Danas sam nabavio od ujaka drugu pa cu sutra da stavim tu i da testiram.

Da li moze da pomogne flashovanje BIOS-a?

Hvala.
dao sam i ja 600 evra na ceo komp pre dve godine, a sad mogu da dobijem dva kila ćevapa za njega

aj da ne bude offtopic:
meni se to dešavalo sa starim CRT monitorom (samsung 765MB), samo odjednom se ugasi i ništa ne pomaže, al evo, taj monitor šljaka već šestu godinu...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa grafičkom? pixel Kvarovi 11 8.2.2009 14:54
Avetinjski direktorijum! (žestok problem sa file systemom) obZen Operativni sistemi 5 13.11.2008 14:50
Hjustone, imamo problem sa Vistom i grafičkom dile Kvarovi 4 9.11.2008 17:41
Problem sa grafičkom Irondacha Kvarovi 3 26.10.2008 19:07
Problem sa startovanjem igrica Chemist Akcione igre 6 27.1.2008 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com