Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2006, 0:47   #301
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
VojaM kaže:
Ne moraš ništa da prepravljaš, imaš u drajveru onuvarijantu za levoruke - da se okrenu funkcije tastera )
mislio sam na repić,
da se kabel bukvalno postavi sa zadnje strane a da miš ostane u redovnom položaju...

nego, ponovo pročitah tvoju poruku, pa posumnjah da možda nisi dobro shvatio gospođu šat daun... nisu njoj bili tasteri problem, već je okrenula kompletnog miša naopačke...

jel, molim te lepo, tako je njoj prirodnije, da repić ide odzada...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 0:50   #302
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Simke kaže:
nisu njoj bili tasteri problem, već je okrenula kompletnog miša naopačke...

jel, molim te lepo, tako je njoj prirodnije, da repić ide odzada...
Mozda zato sto je previse igrala elite ili neku drugu space simulaciju. .
Ja i dan danas ne mogu da igram neku pucacinu ako ne invertujem misa.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2006, 1:00   #303
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
bobi kaže:
Mozda zato sto je previse igrala elite ili neku drugu space simulaciju. .
ma da... a omiljeni časopis o igrama joj je službeni glasnik...


Citat:
bobi kaže:
Ja i dan danas ne mogu da igram neku pucacinu ako ne invertujem misa.
nisam baš siguran ali to mi se nekako uklapa uz tebe...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 1:02   #304
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

ajd malo o fotografisanju... možda je bio digitalac

pričo mi jedan čojek, arhitekta, slikar, moj drug i sapatnik...
otputovao on u crnu goru u rodni kraj i posetio neke dvije stare tetke, popijo kafu, izdivanio se i krenuo... e, a onda se setio da ih slika.
(dalje ću pokušati da ga citiram, zapamtio sam skoro sve...)

Rečem im ja da ih lentram, oće boga mi, baš se obradovale...
odu ti one i obuku se ka za ukop, sve novo iz škrinje povadile,
očešljale se, ubradile marame i namještaju se po ure...
nikako da se namjeste i taman kad sam pomislio da su spremne
kad eto ti one nešto između se šu-šu pa ti jedna reče
molim te sačekaj još jedan vakat
a druga ti brže bolje u kuću i otle donese dezodorans
te ti se lijepo one naprskaju onim čudom i reču:
e sad lentraj koliko god oćeš....
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 15:29   #305
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

uvodjenje tehnike u naše ustanove prolazi kako-tako
evo kako je to bilo prilikom dobijanja novog panasonik faksa u jednoj državnoj firmi gde je dotični gospodin bio big boss

mlada službenica otkucavši dokument koji je on diktirao krene da ga pošalje faksom, kad on dreknu:
- đe ćeš s tim dokumentom, prvo to fotokopiraj da nama ostane primerak pa onda šalji kopiju, ništa vi mladi ne mislite...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 1:03   #306
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

dugo se nešto premišljam da li da napišem ovu anegdotu, nema nikakve veze sa kompjuterima ali mi je jedna od najboljih za koje znam...

Došao jedan prilično star đed kod doktora urologa, pošto nije mogao da mokri...
doktor brz efikasan, brzo priča i deluje, objasni đedu da skine pantalone i gaće i da se laktovima nasloni na neki visoki ležaj...
ovaj to sve posluša, doktor stavi rukavice i pregleda mu prostatu pipajući je prstom da li je uvećana... posle toga sede da kuca izveštaj...

đed sav zblanut, zapanjen i pogubljen u jednom trenutku reče:

■ Boga ti dijete, što ovo bi izmedju nas dvojice?
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 14:15   #307
bully
Novi član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Pre nekih par godina sedim sa drugom i chatujemo na krstarici(malo kasnije sam ukapirao kakvo je to gubljenje vremena i novca) On izabere neku ribu iz liste koja se potpisala "NOVOSADJANKA 87" I on onako ko iz topa odvali pitanje "Odakle si, koje si god?" Malo nisamo umro!!!
bully je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 17:14   #308
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Simke kaže:
da ne bude da sam lenj... evo dobre fore...
pomaže mi gospođa o kojoj sam već pisao...

gospođa šat daun...

pa sad je malo pospremala sto i postavila tastaturu i naročito miša kako je njoj odgovaralo...
pa pošto joj se posle izvedenih akcija nije uklapalo pozvala je kolegu:
- vidi ovaj miš mi je poludeo, ide naopako, kako god da ga vučem on ide u suprotnom smeru...
kolega zamišljen u velikom poslu seda za računar i ne gledajući puno, hvata miša i proba... miš stvarno ide u suprotnom smeru od izvedene akcije a ona dodaje:
- ovako je normalnije, da mu je rep iza njega a ne ispred... samo mi ga namesti da ide kako treba...
a kolega kad je shvatio samo što se nije onesvestio od čuda...


ps
lepo mi dođe da joj prepravim jednog miša, zaslužila je brate stvarno...
e, svaka joj cast majke mi.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 17:30   #309
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: smesne situacije...

A evo jedne moje situacije,

Dok sam radio u firmi za prodaju racunara prodam ja mojoj bivsoj nastavnici iz osnovne "solidnu" Compaq konfiguraciju sa jako dobrim monitorom.Nakrcamo ja i ortak sve zivo od programa i igara kako su trazili da bi posle dva dana, gle cuda zovu i kazu monitor ne radi.Ja otiso upalim sve radi kako treba.
Pitam ja sta nije u redu, a oni meni kazu: pa vidis kad se podize Windows ovo gore u levom gornjem uglu kako je pobelelo i ne radi kako treba (welcome ekran od XP-a).Ja ih ubedjujem da tako treba, ali dzaba.
Na kraju su ustanovili da svih 20-tak monitora koje smo imali ne radi, ima belu senku u gornjem levom ekranu.Naterali su me da testiram sve monitore, na kraju sam ih otero u tri lepe......

Na svasta covek moze da naidje....
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 18:14   #310
Che_
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 157
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Bilo je to u vreme pojave prvih cdrw uredjaja. Komsija koji je mladji od mene 4 godine trazio od caleta da mu kupi komp. Ovaj pristao i sve lepo krenulo ali kad mu je ovaj zatrazio da mu kupi i cd rezac ovaj mu odgovori da mu jos opiljci od narezanih diskova fale u kuci
Che_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 20:28   #311
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
bully kaže:
Pre nekih par godina sedim sa drugom i chatujemo na krstarici(malo kasnije sam ukapirao kakvo je to gubljenje vremena i novca) On izabere neku ribu iz liste koja se potpisala "NOVOSADJANKA 87" I on onako ko iz topa odvali pitanje "Odakle si, koje si god?" Malo nisamo umro!!!
Pa možda pitanje tog tvog drugara i nije bilo toliko nelogično. Svi znamo da su takvi chat-ovi, krcati kompleksasima i perverznjacima koji bi da da se predstave kao zena. Doduse, to sam jednom i ja uradio, ali samo sa ciljem da zaj3bavam kolegu, i odmah sam dobio 10 pitanja od pacenika.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 21:53   #312
marija ns
Novi član
 
Član od: 5.2.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ja radim u firmi gde je uglavnom zenski svet i smesnih situacija na kompovima je more. Trenutno sam se setila jedne:
Ode koleginica do servera da vidi sta nije ok. I fol sta da mu radim?
Kazemo joj nas dve da ga restartuje i nastavimo da gledamo sta ona radi.
(Ona klikne na shut down i gleda.....)
Kad se komp ugasio ona se okrece i sva u cudu pita nas:"Sta mu je, samo sam ga restartovala????????
marija ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 22:00   #313
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Pozvali me prijatelji da im donesem kućište iz prodavnice gde su kupili novi računar, ostalo su sve oni poneli...

Pa kad sam stigao, prvo kafa, sok, hoću li nešto žešće i tako... domaćinski, ne daju živi da se odmah montira a i nije preporučljivo zbog razlike u temperaturi. Tako da sam seo i počinju pitanja u cugu od domaćina uglavnom:

- Vidi moraš mi pokazati kako da namestim titlove i pokrenem filmove...
- Hoće li biti onih programa što žena koristi na poslu... (misli na Word i Excel, sa kojima žena inače ne zna da radi, samo ih ima na računaru)
- Mi smo već spremili NFS, Simse, CS ... moraš nam to instalirati... za decu (koja inače imaju 4 i 6 godina )
- Mogao bi da nam namestiš one sajtove... sa interneta...
- Ima li kakav program za tehničko crtanje i za matematiku...
- Oće li mu šta biti ako dugo radi...
- Brate obavezno zbog dece da me naučiš i ono krekovanje...

Bilo je tu još raznih pitanja, ovo je samo da naslutite atmosferu...

Nisam odgovarao ni na jedno pitanje, skretao sam temu na šalu i zezanje...

Jedna od zadnjih rečenica pred povezivanje računara je bila:

■ Moraš nam pokazati kako se to čudo pali i gasi...

Zanimljivi novi korisnici...


ps
ipak su mi prijatelji, drugari i objasnio sam im taman onoliko koliko treba da znaju za pristojan start da se ne pogube... inače su mi bili ludo zabavni sa šašavim pitanjima za nekoga ko prvi put seda za računar i ima želju da krene ko Šumaher...

iako im ništa nisam naplatio i nemaju nikakvu obavezu prema meni samo su me dva puta do sada nazvali da pitaju za neku sitnicu...
jednom sam ih posetio posle par dana i pronašao jednu zanimljivost:
instalirao sam im neku grupu besplatnih i prigodnih igrica za njihovu decu, naravno da sam im par puta pokazao kako se šalje prečica na desktop i posavetovao ih da stavljaju recimo nedeljno ili kada klincima dosadi još po nekoliko prečica ka igricama a da korišćene obrišu...
Oni su umesto prečica kopirali izvršne fajlove iz igrice a ostale fajlove su brisali, je*i ga... pa posle neće da im radi?!
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 2:01   #314
aurora
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aurora
Određen forumom Re: smesne situacije...

U radnji smo imali izlozene tft monitore, najcesca pitanja su bila:"posto vam je kompjuter?" - pokazujuci na monitore.
I jos jedan slucaj kada su se muz i zena obradovali kada su videli da kod nas kompjuter kosta 3000 din. Videli ljudi cenu na kucistu.
I jos mnogo slucajeva kada kazu kakav hoce racunar "ma, nista posebno, samo da deca igraju ove nove igrice".
Mada ne mislim da je ovo nesto bas smesna situacija. Dobro je sto ljudi kod nas ipak imaju zelju da komp imaju u svojoj kuci. Ipak je to neki pocetak.
Meni je recimo mnogo smesnije kada se strucnjaku podmetne neka sitna zackoljica i on se ubije da je resi, a ja se ubijem od smeha.
aurora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 5:25   #315
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ulazi lik u servis i kaze: "Vi meni juce kada ste prodali racunar ,niste mi prodali PeMtium nego ko zna sta ,a mozda procesor i nije unutra i niste stavili 512 rama nego ste stavili 128"!!!Ja kazem kako je verovatno neka zabuna u pitanju i da mi donese i racunar i predracun i racun da vidim o cemu se radi! Donese on to i ja uporedim bio je to AMD 2400+,512rama i sve ostalo kako je pisalo u predracunu!Medjutim posao je sa njim i neki njegov komsija "strucnjak" koji ga je i napalio da unutra nema procesora zato sto nigde ne pise Intel i umesto sitemske taj je gledao VGA memoriju i zakljucio da smo presli coveka!Bila su posle silna izvinjenja,ali ono PeMtium i danas kada se setim umirem od smeha
Sada nesto sto nema veze sa komp.
Jednom prilikom 4 cigana je guralo neku staru Ladu,a jedan sedeo za volanom! Valjda nije hteo auto da im upali pa se oni natezali,gurali napred,nazad sve dok jednog momenta nisu popadali od umora. Pridje posle kratkog odmora jedan od onih sto su gurali auto vozacu i ukapira da ovaj nije ni dao kontakt kako bi auto mogao da upali... Tu mu nesto rece kao "Dade li kontakti pi**a ti ma****na" i udari ga pesnicom ...nastavilo se krvavom svadjom

Poslednja ispravka: Staronsky (10.3.2006 u 5:42)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2006, 23:53   #316
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Danas zamalo da spalim svoj komp. Skinuo sam DVD ROM jer je neshto pocheo da shtuca. Unutra je bilo malo prashine i dlaka od nekog Kineza koji ga je sklapao. Ochistio sam sve to i krenuo da vracam DVD na svoje mesto. Mrzelo me da iskljuchujem komp. Prvo sam namestio IDE kabl, pa onda sam krenuo da nameshtam napajanje. U tom trenutku kompjuter se ugasio. Ja panichno pritiskam dugme za paljenje, ali nishta se ne deshava. Onda sam iskljuchio prekidach na napajanju, ponovo ga ukljuchio i onda sam uspeo da upalim komp. Ovo je ubedljivo najgluplja stvar koju sam uradio na kopjuteru.
Btw da li neko zna zashto se chuje neki zvuk kao da se pretache pesak u nekoj cevi kada rukom okrecem motor koji okrece disk. U pitanju je Sony DDU 1621?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2006, 16:05   #317
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Išao ja prekjuče kod jednog prijatelja da mu instaliram "čat" tj. mIRC. Došao ja kod njega, a lik tek kupio mašinu, nezna ništa o njemu. Tu mujoš neko društvo i ja ovamo kad sam završio mIRC instaliram mu neke igre, a ovaj jedan lik: "Da ne znaš možda kolko košta ASUS-ova od 512?" Ja ga gledam, što je sad, a on nastavlja: "Crkla mi je grafička, sad koristim ovu internu da može samo da prikaže sliku. Kolko košta ASUS-ova od 512?" Ja reko da nemože sad tek tako "ASUS-ova od 512" nego da mora da zna drajver koji koristi, ovo-ono, a on meni ponovo ASUS-ova od 512. A ja čitav dan umoran, a još se taj našao da me pita o AUS-ovoj od 512. I ja mu objasnim da nije sve jedno, treba drajver, pa ime hardvera, a onmeni ponovo ASUS 512! Pola sata sam mu objašnjavao da ne može tek tako dok lik nije na kraju odustao. A meni je bilo došlo da mu opalim jednu šamarčinu pa neka radi posle samnom šta hoće, pošto je lik ipak skoro duplo stariji.....
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 21:11   #318
quality
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 82
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Cool Re: "Najbolji" lapsusi

E bilo je toga dosta ali evo par:

Jednom prilikom profesor tehnickog crtanja objasnjava drugu kako da nesto uradi ali ovaj ni da mrdne! Onda se profesor iznervira i kaze: "Pa dobro Tijanicu kako ne znas ****m mu maj.., ovaj misa!"

Na tajm autu prica trener sta treba da uradimo i krene da objasnjava: "Prva stvar..., druga stvar... e sad jos jedna druga stvar!!!"

Izvodi drug na treningu loptu ispod kosa i gazi liniju a trener kaze: "Pa dobro decko neko je dao pare da se ta linija nacrta a ti je tako surovo gazis!"

Na casu jednom drugu krenula krv na nos i drugarica kaze nastavniku da ovom ide krv na nos i pita da li moze da izadje da se umije a ovaj ce 'ladno: "Hoce to ko ima nos!!!"

Toliko za sada...
quality je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2006, 22:04   #319
Marsa
Član
 
Član od: 10.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 80 puta na 27 poruka
Exclamation

U ovoga ima dosta!!!!!!!!!!
Da setio sam se:
Redar NAMOKRI sundjer!!!
Ili vadi ruku iz prsta!!!!!
Popijes jednu tabletu ovog leka i glava je ko rukom odnesena(glavobolja je kao rukom odnesena)
Ovde pirka tajfun!!!!!!
Dobro jutro gospodjice veceras ste opet sami?
Ima mnogo ovoga ali sad trenutno ne mogu da se setim!!!!!!!!

Citat:
quality kaže:
Na tajm autu prica trener sta treba da uradimo i krene da objasnjava: "Prva stvar..., druga stvar... e sad jos jedna druga stvar!!!"

Poslednja ispravka: Simke (24.3.2006 u 7:52)
Marsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 13:16   #320
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Post Re: Najgluplje obaranje sistema...

Ovo nije obaranje sistema ali vredi cuti.Pre par meseci,palo meni da brisem komp i sad uzmem Mer za prozore da obrisem monitor i nesvesno krenem da brisem tastaturu i tasta...ma keyboard zapenusa a mene uhvatila panika i lepo tastaturu pod cesmu,srecom prezivela je,a kad sam je opet prikljucio nece windows da je prepozna nece pa nece i onda mi pukne film i bude
format C:\
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
biseri, lapsusi, nije smesno, smesne situacije, smesno


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Situacije kad vas je vaš ljubimac (komp) doveo do ivice razuma ivan79 Brbljaonica 45 8.4.2010 13:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com