Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2006, 8:30   #101
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
ennka kaže:
-patkice su dobre uskladjena je mjuza i izgled reklame, i mislim da je iako nezakonito u vecini zemalja (koristiti decu, tj ljude mladje od 18 god u reklamama) pametno uticati na decu i tako dolaziti do potrosaca.
Izvukao sam ovaj deo iz tvoje poruke upravo zato što sam jako protiv bilo kakvih manipulacija sa decom (već sam pisao o tome da se ne ponavljam)
naročito gde se otvoreno i bezobrazno zloupotrebljavaju u ime veće i bolje prodaje bilo kakvog proizvoda...

http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...4&postcount=12
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...9&postcount=35

možda bih jedino dozvolio reklame koje su direktno kreirane da pomažu malim bićima ( kao što su oni biljni sirupi ... žak - žirafa za grlo i sl. ) i to samo uz dozvolu nadležnog ministarstva.

ps
da ne pomisliš kako sam te najstrašnije napao,
pitam se samo,
da li se ovo ti slažeš sa tim da je:
Citat:
da je pametno uticati na decu i tako dolaziti do potrosaca.
ili si se samo nespretno izrazila?
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 21:58   #102
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

A "Pozdrav iz Rovinja"? wtf?! sta to treba da znaci?
ili "mislite o tome"!
srecom cigare se vise ne reklamiraju...
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 2:46   #103
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
a obozavam da smisljam u svojoj glavi alternativni zavrsetak reklame...:
i ja, a moji ukućani samo to čekaju i prebacuju na reklame..
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 3:24   #104
aurora
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aurora
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Svidjaju mi se reklame za Coca-colu (u autu pod snegom) i Snickers, a ipak prvenstveno kupujem domace proizvode(zbog podrske nasoj ekonomiji) pod uslovom da su kvalitetni sto uglavnom i jesu.
Ne volim reklame farbi za kosu, raznih sampona i hig.ulozaka.
aurora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 3:39   #105
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
aurora kaže:
Ne volim reklame farbi za kosu, raznih sampona i hig.ulozaka.
šta kažeš onda na ovu: http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...5&postcount=20

ps
Stvarno su bili preterali sa raznim krilcima i upijanjem, ma do besvesti bolesno...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 4:02   #106
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Stvarno me interesuje šta će biti sa ovim svetom, pa keve su bile sretne što imaju vatu a babe ako ih ne zadesi negde u sred njive, ok , shvaćam napredak i to ,meni je drago, ali izgleda je to krilatica kao i kod Topalovića da je to najsigurniji pos'o, ali mi ipak nije jasno zašto je ona krenula baš taj dan na jahanje, ili na climbing...ja ispod nje ne bih bio

Poslednja ispravka: Simke (2.3.2006 u 7:49) Razlog: pravopis
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 23:43   #107
ennka
Novi član
 
Član od: 27.2.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ennka
Red face Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Simke kaže:
nespretno izrazila?
pa... da, otprilike.
stoji to da se ja uopste ne slazem sa takvom manipulacijom. ali pametno sam napislala iz tog razloga, jer mislim da tim firmama koje prave reklame uspeva to sto su hteli da postignu...

nadam se da je ovaj odgovor korektniji
ennka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2006, 3:55   #108
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Uh... zaista tezak topic... ne zbog toga sto nemam koju da napisem, vec zbog toga sto ih ima premnogo.
Ali ajde ovako, racimo da se izdvajaju:
Ona sa onim klincem na WC solji. "mmmm ala mirise". Imbecilna reklama
Onda sve reklame sa: uloscima, praskovima, izbeljivacima, deterdzentima, a da... u malo da zaboravim.... najvise ona sa Feriem (Viljabako i Vilja... nesto tamo), to mi je vrhunac kretenizma!
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 2:04   #109
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Milka ima dobre i originalne reklame.... "Onda je mrmot uvio cokoladu u foliju!" jos uvek se upotrebljava ta recenica u svakodnevnom razgovoru

I ova nova reklama za "nike" je dobra. sa onom ribom sto igra brake-dance. A setite se one reklame sa davidsom, carlosom, figom, raulom itd. kad upadaju u neku zgradu i traze ne ku loptu. mnogo dobra reklama....
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2006, 14:38   #110
deus[awesome]
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 126
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku deus[awesome]
Određen forumom Re: REKLAME I KOLIKO VAS NERVIRAJU...

Citat:
Jaguar kaže:
Ne znam sta je gore, te debilne reklame sa rogonjom,
ili one nebulozne,
npr. Gde Petar Kralj umre, a njegovi unuci
sede i gledaju ga na TV kako dolazi pred Svetog Petra,
i pokazuje mu polisu osiguranja da bi ga pustili u raj.

I još unuci viču "TO DEDA!"

WTF?!
HAHAHA vracam se kuci s posla bus-om i chujem lika koji pricha nekoj curi kako je gledao vrh reklamu na tv-u i govori o toj reklami s Petrom Kraljem!!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... Katastrofa! Ne mogu da vjerujem kako je glupa reklama a ljudi se lozhe na to!!!
deus[awesome] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 17:41   #111
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: REKLAME I KOLIKO VAS NERVIRAJU...

Citat:
deus[awesome] kaže:
Katastrofa! Ne mogu da vjerujem kako je glupa reklama a ljudi se lozhe na to!!!
Pa sad, i Blade serijal je glupost , Underworld je glupost , južno-američke serije su glupost, a toliko je mnogo ljudi koji se lože na to ili nešto slično.
Izgleda kao rezonovanje "Hej, to je popularno, svi to vole, pa hajde i ja to da volim, iako možda čak i ne razumem predmet moga obožavanja..." . Regularna pojava, navikni se na to.

BTW, osoba koja me je pitala volim li Zdravka Čolića me je zabezeknuto gledala kada sam odgovorio sa ne. Bilo je ono, pa njega svi vole.

Meni je lično problem što većina ovih reklama vređaju inteligenciju potrošača. Čoveče, kao da se obraćaju gomili dronova bez mozga, sa naredbom kupuj,kupuj,kupuj!!!

Retke su one dobre.
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 19:20   #112
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Mene samo zanima zašto mnoge toliko nervira nešto što se može promeniti pritiskom na jedno dugme, i to još sa lepim izborom jer problem rešavaju i On/Off, i Channel Up i Channel Down Kamo sreće da sve što me nervira može da se reši pritiskom na dugme
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 19:48   #113
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Marko_L kaže:
Mene samo zanima zašto mnoge toliko nervira nešto što se može promeniti pritiskom na jedno dugme, i to još sa lepim izborom jer problem rešavaju i On/Off, i Channel Up i Channel Down Kamo sreće da sve što me nervira može da se reši pritiskom na dugme
Mozda si u pravu ali za sve postoji granica ali nase televizije ga bas preterse sa reklmama. Pa koliko mi se puta desilo da na pinku pocnem da gledam neki film i jednostavno zaboravim sta sam gledao ili zaspim, dok ljudi na HRT1/2 OBN jedna do dve reklame. Sad im treba pretplata za televizor malo zaradjuju od tih reklama. Ima da placam program samo onda kad bude bilo kao na HRT1/2 OBN i bolje. Neka dodju i neka mi ukinu televizor. Tako se i SBB zezao sa mnom. Prvo ti ponude preko 60 kanala a onda se sve to svede na 30 ma idi a cena jos skuplja. Lepo dosli iskljucili mi kablovsku ja uzeo i povezao je sam i sad imam kablovsku vec godinu dana a ne placam nista.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 20:11   #114
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Pa koliko mi se puta desilo da na pinku pocnem da gledam neki film i jednostavno zaboravim sta sam gledao ili zaspim, dok ljudi na HRT1/2 OBN jedna do dve reklame.
To za Pink je tačno, i meni se nekada dešavalo da počnu reklame u sred filma, pa pošto znam da će trajati pola sata, odem i sednem za komp da ubijem vreme, pa zaboravim da sam uopšte gledao film... setim se da bacim pogled posle sat vremena Međutim, ne možeš porediti Pink kao privatnu televiziju i državnu TV jedne relativno razvijenije zemlje. Ako pogledaš RTS ni oni baš ne divljaju sa reklamama koliko privatne televizije. Međutim, od kada je Robert Nemeček otišao sa Pink-a, ni nemam ga memorisanog, jer sam ga jedino i držao zbog serija i filmova, međutim njihov izbor je sada očajan da očajniji ne može biti. Uostalom, u eri DIVX-a i DVD-a, postalo je deplasirano gledati filmove i serije na TV-u. Mislim, šta se to daje na televizijama, a da se ne može nabaviti u nekom od pomenutih formata i to još biraš vreme emitovanja, a gledaš bez reklama.
Citat:
Tako se i SBB zezao sa mnom. Prvo ti ponude preko 60 kanala a onda se sve to svede na 30 ma idi a cena jos skuplja.
Isti slučaj, s tim što nije bilo ponuđeno 60, nego 52, a redovno je moglo da se gleda svega 30-tak (ostali su se gubili s vremena na vreme ili im je slika bila loša, tako da se uopšte nisu mogli gledati), na stranu što u par navrata uopšte nije bilo signala i po nekoliko sati. Međutim, kako sam video kod nekih ljudi iz moje okoline, popravili su se, pa sam obnovio ugovor i čekam uvođenje, videćemo šta će biti. Znam samo da ću valjda imati veći izbor kada počnu reklame
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 20:28   #115
Slick
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nerviraju me reklame za:
- ove glupave kredite
- sve one silne praskove i ostale stvari za pranje svega i svacega
- za razne vrste kafe
- za razna piva , a volim pivo mmmmmmmm
Slick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 20:55   #116
Bosut
Novi član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Volim kada gledam film na onoj ruzicastoj televiziji i kada pocnu reklame,i traju,i traju,i traju,i ...ja zaboravim sta sam gledao i prebacim na neki drugi kanal.Zeljko,Zeljko koliko ti je para potrebno da kazes dosta?!
Bosut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 21:06   #117
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Marko_L kaže:
Međutim, od kada je Robert Nemeček otišao sa Pink-a
Koliko znam on sad radi na RTS. Uopste mi nije jasno sto sad na pinku nema neko drugi da pusti neki dobri film. Nerazumem sta to treba da Nemecek uradi da bi pustio dobar film.

Moze da prica ko sta oce u vezi DivX ali lepo dobijes premijerni film dan posle preiejere i odgledas. Cak se stanje kod nas sad popravilo sa DVD ali nije to to. Tj lepa cena recimo ScaryMovie 1/2/3 za 300 ali sta ce meni to kad sam ja te filmove gledao na veme a sad cu kroz mesec dana da gledam Scary Movie 4 na DivX. A dok izadje DVD verzija kod nas ima da prodje bar 6 meseci
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 23:03   #118
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Koliko znam on sad radi na RTS. Uopste mi nije jasno sto sad na pinku nema neko drugi da pusti neki dobri film. Nerazumem sta to treba da Nemecek uradi da bi pustio dobar film.
Pa ne pušta Nemeček filmove, on uređuje filmski i serijski program Ali dobro, znam na šta si mislio. U principu, ne znam tačan odgovor, ali predpostavljam da je u pitanju to što Nemeček ume da odabere dobar, popularan i kvalitetan film ili seriju za emitovanje, čija autorska prava mogu dosta da koštaju, tako da je to veoma moguć razlog njegovog odlaska sa Pinka. Ako pogledamo sada Pink, čini se da je kriterijum za odabir, "da bude što jeftinije", ili puštaju ono za šta već imaju pravo na emitovanje (jednogodišnje recimo), pa ponavljaju jedan film 10 puta godišnje. Kao što rekoh, zbog toga i nemam Pink memorisan više.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 16:58   #119
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: REKLAME I KOLIKO VAS NERVIRAJU...

Citat:
M.Silenus kaže:
Meni je lično problem što većina ovih reklama vređaju inteligenciju potrošača. Čoveče, kao da se obraćaju gomili dronova bez mozga, sa naredbom kupuj,kupuj,kupuj!!!
Da... To je sustina.
Onako debilne reklame sa jos debilnijom sinhronizacijom, sve vise i vise lice na bolesne Teletabise. Ko da smo degenirasana deca od nekoliko ljeta (uz svu cast istoj).
Oni u onom selu su prali sa obicnim deterdzentom a oni drugi u drugom sa ferijem...

Poslednja ispravka: Simke (12.3.2006 u 7:31) Razlog: slovna greška
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 3:20   #120
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: REKLAME I KOLIKO VAS NERVIRAJU...

Moj omiljeni negativac od reklama je bio i ostace "Volimo Ramu..." Imam ortaka koji je gadjao TV papucom zbog te reklame!
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com