Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Pregled rezultata glasanja: Da li ste za vise zena na forumu?
Da 198 90,00%
Ne 8 3,64%
Mozda 14 6,36%
Glasova: 220. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2006, 17:39   #161
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
holodoc kaže:
A bre ljudi kako mozete da kazete tako nesto kao da zene nisu za kompove. Poznavati zensko koje barata dobro sa kompovima je fenomenalno a jos imati devojku koja je apsolutni as u tome je vau.
Umesto da radite neki zahtevan posao koji zahteva mnogo vremena sami mnogo je cool podeliti ga sa lepsom polovinom i doci sa posla i videti da je kompletno gotov. To je tek pravi fazon. Bilo da je programiranje, web dizajn, prepress dizajn, hardver i ostalo,.... Sve zna.

E pa sad procenite. Ponos ili korisnost?

Joj miline....Samo se takve tesko nalaze
DorianGrey je offline  
Stara 13.2.2006, 17:54   #162
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Pojma bre vi nemate
Žena koja zna svašta da radi na kompu obično nije specijalista ni za šta... kao ni takav muškarac uostalom...ako radite istu stvar, to je već malo bolje, ali ne i savršeno...umesto toga bolje je poznavati ženu koja je expert za jednu oblast koja dopunjava vašu Recimo vi ste programer, a ona dizajner...pa lepo uzmete da radite program...a ona vam spiči dizajn, ona uzme da dizajnira sajt, a vi joj napravite par potrebnih skripti...ah idile
Citat:
Joj miline....Samo se takve tesko nalaze
Pa to se ni ne traži. Sve velike stvari se nalaze slučajno. Recimo, Kolumbo je pronašao Ameriku tako što je tražio malo bibera za supicu
Marko_L je offline  
Stara 13.2.2006, 20:00   #163
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Pojma bre vi nemate
Žena koja zna svašta da radi na kompu obično nije specijalista ni za šta...
I ne treba da bude specijalista, dovoljno je da zna da se snalazi na kompu, ne mora da zna nista specijalno
DorianGrey je offline  
Stara 13.2.2006, 20:21   #164
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Pa skoro svaka žena može da se snađe na kompu i da ne radi ništa specijalno
Marko_L je offline  
Stara 13.2.2006, 20:27   #165
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Pa skoro svaka žena može da se snađe na kompu i da ne radi ništa specijalno
Imao si sreće
Jaguar je offline  
Stara 13.2.2006, 21:42   #166
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Sedmica na lotou, još samo da uplatim listić
Marko_L je offline  
Stara 13.2.2006, 21:54   #167
aurora
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aurora
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Pa skoro svaka žena može da se snađe na kompu i da ne radi ništa specijalno
Nezna se sta je bolje: da li da je specijalista za jednu oblast ili da zna sve solidno? Zavisi od potrebe da li se time bavi profesionalno ili iz hobija.
aurora je offline  
Stara 13.2.2006, 22:09   #168
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Zna se šta je bolje. Da bude specijalista za jednu oblast, a da sve ostalo zna solidno
Marko_L je offline  
Stara 13.2.2006, 22:34   #169
aurora
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aurora
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Simke kaže:
Čudi me kako se niko ne zapita kako bi izgledala obrnuta situacija!?
Recimo da se nas nekolicina koji smo kuckali poruke za ovu temu nađe u okruženju punom članica?
Kakve bi u tom slučaju bile reakcije, da li bi bile tako ljubazne, uslužne i pažljive...

Pitanje za sve članove bez obzira na polnu pripadnost ili kako se ko oseća...
Šta mislite?
Naravno da bi bile ljubazne, usluzne, pazljive i usput vas malo zadirkivale, bez toga ne bi prosli sigurno. Ko da odoli takvom iskusenju. Pa gledaj kako cu ja proci kad budem rekla da sam jos i plavusa. Mislim, sta reci?! Stereotipi su svuda oko nas, samo ko ih kako prihvata ili ne.
aurora je offline  
Stara 13.2.2006, 22:50   #170
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Simke kaže:
Čudi me kako se niko ne zapita kako bi izgledala obrnuta situacija!?
Recimo da se nas nekolicina koji smo kuckali poruke za ovu temu nađe u okruženju punom članica?
Kakve bi u tom slučaju bile reakcije, da li bi bile tako ljubazne, uslužne i pažljive...

Pitanje za sve članove bez obzira na polnu pripadnost ili kako se ko oseća...
Šta mislite?
Verovatno bih bio iznenađen...A i verujem da bi bilo zabavno...khm...
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 14.2.2006, 0:52   #171
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
aurora kaže:
Naravno da bi bile ljubazne, usluzne, pazljive i usput vas malo zadirkivale, bez toga ne bi prosli sigurno. Ko da odoli takvom iskusenju.
Samo malo? Pazi što ti verujem.
Šalim se, ja sam svakodnevno u takvom okruženju i ne žalim se...

Citat:
aurora kaže:
Pa gledaj kako cu ja proci kad budem rekla da sam jos i plavusa. Mislim, sta reci?! Stereotipi su svuda oko nas, samo ko ih kako prihvata ili ne.
Pazi ovako, jedna moja prijateljica je magistar u struci kojom se bavi, znači zaposlena je i to na zahtevnom mestu bez prava na grešku, mestu gde je stalno potrebna dobra koncentracija i memorija zbog opširnosti zahteva...
plus se i dalje stručno usavršava, putuje i podiže dvoje male dečice sa kojima se svakodnevno druži, šeta, zabavlja... svaki vikend stigne da pogleda barem jednu pozorišnu predstavu, film ili pak neku drugu scensku priredbu sa mužem i prijateljima... u nekim trenucima (???) uspeva da video zapise s putovanja obradi i ušminka a u zadnjih nekoliko meseci svakodnevno pomalo radi i u Photoshopu... normalno koristi računar iako nije neki ekspert...
iznenađuje me na primer kako se na poslu kad ugrabi malo vremena lako i bez problema prebaci na učenje (stalno su joj skripte ili neka knjiga pri ruci), pa na photoshop i zapitkuje me i proba svašta, čak sam je isprva proveravao, da li je zapamtila ono što smo probali dan-dva ranije... da ne poveruješ...

a radi se o jednoj šarmantnoj, lepoj i privlačnoj prirodnoj plavuši...
ala bi se neko jako, jako prevario....


ps
nisu ni sve plavuše kao što su nekad bile...
Simke je offline  
Stara 14.2.2006, 3:07   #172
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Wink Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
DorianGrey kaže:
Joj miline....Samo se takve tesko nalaze
Nisi u pravu. Jedna ti je jako, jako blizu
holodoc je offline  
Stara 14.2.2006, 14:17   #173
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
holodoc kaže:
Nisi u pravu. Jedna ti je jako, jako blizu
DorianGrey je offline  
Stara 14.2.2006, 19:37   #174
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Pročitao sam ovu temu "u cugu", tj. od prve do poslednje strane odjednom. Razmišljam da li uopšte nešto da pišem ili da kliknem X na Lisici?!
Smorila su me sva prepucavanja i podele na žene sa i bez screwdrivera ruci! Ipak, evo mog malog doprinosa temi koja se širi kao zombiji u horor filmovima.
Smatram da podela poslova po polovima više apsolutno ne postoji. Ono što se oduvek smatralo za "mušku stvar" je zalaganjem naučnika potpuno opovrgnuto. Mislim na žene vojnike. Ti naučnici su nešto kao ispitivali i došli do zaključka da su žene bolji vojnici u današnje vreme. Zašto?! Zato što ostaju smirenije u teškim situacijama, bolje podnose bol, današnje oružje je lakše od srednjevekovnih topuza i mačeva, bla,bla,bla... Anyway,prsli smo! Drugi primeradobranstvo! Moja velika ljubav!Na svetskom prvenstvu u padobranstvu prva dva mesta zauzele žene. Ruskinje, klupske koleginice. Obe udate za padobrance koji su na istom takmičenju zauzeli 15.-16. mesto. WTF?! Jebg, prsli smo opet.
Ovo su bila dva mala primera Njihove superiornosti. Ima ih još...MNOGO! Više uopšte ne delim "korisnike na računara" prema polu. Isključivo prema znanju. Ranije sam imao izvesne predrasude (moja prof. informatike u Gimnaziji je bila antitalenat za komp. Sem programiranja u Pascal-u ništa nije znala. Ni shortcut da napravi). Sada na to gledam potpuno drugačije. Moja devojka (koja pre nego što je mene upoznala nije 2 puta u životu videla komp) sada zajdeno samnom sklapa komp i čisti i podmazuje ventilatore. Često bolje i od mene (manja joj je šaka pa može da je provuče kroz 3.5" slot na kućištu kad drugačije ne može nešto da se uradi). Pored toga mi redovno brlja po Inbox-u (čuvena ženska ljubomora ), skida pesme s net-a, traži da napravi drugi account u igrama (COD2,Q4,Fear nije smela, plašila se one male ) da bi ih i ona odigrala... Ima svoj account u Win i to ne guest nego admin (hoće i ona da instalira programe koji se njoj sviđaju ). Sve je to lepo, ali ona i ja živimo manje od godinu i po dana zajedno a ona je sve ovo naučila baš u tom periodu. I nek mi neko kaže posle kako žene nemaju mozak za kompove. Ja imam komp već 15 godina a ona je za ovih godinu i po naučila bar 20% onoga što ja znam. Znači da uči duplo brže od mene. Doduše, mene nije imao ko da uči, morao sam sam da provaljujem 99% stvari koje sad znam, ali opet...
Šta sam hteo da kažem čitavom ovom pričom?! Likovima: Ne povlađujte ženama kad, jer se vrlo lako može desiti da postanu mnooogo bolje od vas pa da onda vi njih pitate za savete! Takođe nemojte da ih zezate i da im se smejete. Sačuvajte malo viteštva u sebi.
Damama: Svi mi koji smo ovde smo tu zbog kompjutera i civilizovanog druženja. Ovaj forum nije neko "No girls allowed" bratstvo. Neka vas ne pogađaju izjave pojedinaca kako vam je mesto u kuhinji i kako su vam nova Philips pegla i veš mašina sav hardver koji će vam ikad biti potreban. Dobrodošle na forum i prijatan vam boravak!
Rocker je offline  
Stara 14.2.2006, 20:29   #175
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Rocker kaže:
Smorila su me sva prepucavanja i podele na žene sa i bez screwdrivera ruci! Ipak, evo mog malog doprinosa temi koja se širi kao zombiji u horor filmovima.
Smatram da podela poslova po polovima više apsolutno ne postoji.
A možda je i to "nepostojanje razlika" privremeno.


Citat:
Ono što se oduvek smatralo za "mušku stvar" je zalaganjem naučnika potpuno opovrgnuto. Mislim na žene vojnike.
A je l' pitao neko te i druge žene šta ONE vole da rade?

Mislim, lako je napumpati ženu steroidima i napraviti od nje testosteronsku
mašinu koja konkuriše muškarcima u trčanju, skakanju, pišanju u dalj i brijanju brade... ali, šta PRAVE žene stvarno žele?

Citat:
Drugi primeradobranstvo! Moja velika ljubav!Na svetskom prvenstvu u padobranstvu prva dva mesta zauzele žene.
Ok. Ali padobransko prvenstvo se održava svake godine,
pa, da vidimo hoće li u sledećih 50 godina žene biti dominantne,
a ne samo na jednom takmičenju.

Citat:
Ovo su bila dva mala primera Njihove superiornosti. Ima ih još...MNOGO!
Da, žene su u mnogo čemu superiorne u odnosu na muškarce,
ali sport i nauka definitivno nisu te oblasti.

Mislim, naučnici su uzeli i lepo izračunali da će uskoro žene biti brži sprinteri od
muškaraca. Kako su stigli do tog proračuna?

Lepo... uzeli ljudi koliko su brzo trčale žene i muškarci pre 50 i pre 30 godina
i sada. Pa su videli da su današnji muškarci ( top atletičari ) u proseku brži od svojih očeva i dedova za nekih 2 sekunde na 100 metara,

A videli su i da su žene ( top atletičarke ) u proseku i do 7-8 sekundi brže od svojih majki i baba.

Te su olako došli do zaključka da će tom tendencijom "ubrzanja" žene kroz 20 godina biti brže od muškaraca.

Naravno, da su još malo računali, došli bi do zaključka da
će kroz 100 godina, po toj "tendenciji ubrzanja" žene uskoro prestići brzinu zvuka



Citat:
Više uopšte ne delim "korisnike na računara" prema polu. Isključivo prema znanju. Ranije sam imao izvesne predrasude (moja prof. informatike u Gimnaziji je bila antitalenat za komp. Sem programiranja u Pascal-u ništa nije znala. Ni shortcut da napravi). Sada na to gledam potpuno drugačije. Moja devojka .... bla bla bla
Dobro, dobro... i reci mi sada... šta zajedničko ima tvoja devojka
sa tvojom profesorkom informatike... obe su ženskog pola, i.... ?

Te tvoje generalizacije su smešne.

Recimo, ti si muško... i patrijarh Pavle je muško, i Željko Ražnatović Arkan je muško. Dakle?

Citat:
Takođe nemojte da ih zezate i da im se smejete. Sačuvajte malo viteštva u sebi.
Slažemo se.

Mada, ako sretneš neku militantnu lezbejku, možeš i batine da dobiješ
ako se ponašaš "viteški", a neka druga devojka će te zbog toga poljubiti.
Jaguar je offline  
Stara 14.2.2006, 21:04   #176
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Rocker kaže:
Neka vas ne pogađaju izjave pojedinaca kako vam je mesto u kuhinji i kako su vam nova Philips pegla i veš mašina sav hardver koji će vam ikad biti potreban.
Zasto bi ih to pogodilo, osim ako su iskompleksirane?
Pa spravljanje jela i peglanje nisu nikakve necasne stvari, sta ja da im radim kada se bolje ( i duze) od muskaraca snalaze u tome.
Sta da im radim, kada ih ne mrzi, ko sto nas mrzi?
bobi je offline  
Stara 14.2.2006, 22:23   #177
marija ns
Novi član
 
Član od: 5.2.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Marko_L kaže:
Sedmica na lotou, još samo da uplatim listić
Mislis na Imzadi
marija ns je offline  
Stara 14.2.2006, 22:38   #178
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Mislis na Imzadi
Loto, ono sa kuglicama...u bubnju...izvlače 7 brojeva i ako budu oni koje sam ja izabrao...uzimam fin keš...e pa imam viziju :P
hehe, sad mi pade napamet
Blackadder: Right, Baldrick. Where's the manuscript?
Baldrick: You mean the big papery thing tied up with string?
Blackadder: Yes, Baldrick. The manuscript belonging to Dr. Johnson.
Baldrick: You mean the baity fellow in the black coat who just left?
Blackadder: Yes, Baldrick. Dr. Johnson.
Baldrick: So, you're asking where the big papery thing tied up with string belonging to the baity fellow in the black coat who just left is?
Blackadder: Yes, Baldrick. I am. And if you don't answer, then the booted bony thing with five toes at the end of my leg will soon connect sharply with soft, dangly collection of objects in your trousers. Now for the last time, Baldrick, where is Dr. Johnson's manuscript?
Baldrick: On the fire.
Blackadder: On the *what*?
Baldrick: The hot, orangy thing under the stony mantelpiece.

Poslednja ispravka: Sasa (20.2.2006 u 4:28)
Marko_L je offline  
Stara 20.2.2006, 4:25   #179
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

Citat:
Simke kaže:
Čudi me kako se niko ne zapita kako bi izgledala obrnuta situacija!?
Recimo da se nas nekolicina koji smo kuckali poruke za ovu temu nađe u okruženju punom članica?
Kakve bi u tom slučaju bile reakcije, da li bi bile tako ljubazne, uslužne i pažljive...
www.ana.co.yu/forum pa probaj
Sasa je offline  
Stara 20.2.2006, 16:59   #180
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zene na forumu !? DA ili NE? ("Kada ce biti vise zena na forumu?")

error.... pogresan link, ne odgovara mi environment na tom forumu :P
kinteC je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com