Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2014, 20:32   #81
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

mašine kao inteligentna bića ne bi trebalo da imaju neke probleme sa nama, niti jedu, niti piju vodu, jedino za energiju ali valjda će da koriste neku njihovu baš sam negde pročitao da se još uvek preko 90% energije proizvodi po starinskim načinima termoelektrane i slično, opet, ako budu pametniji od nas krenuće u istraživanje svemira gde neće imati ograničenja niti će morati nešto mnogo sa nama da se sukoblavaju oko resursa...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2014, 22:16   #82
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
mašine kao inteligentna bića ne bi trebalo da imaju neke probleme sa nama, niti jedu, niti piju vodu, jedino za energiju ali valjda će da koriste neku njihovu baš sam negde pročitao da se još uvek preko 90% energije proizvodi po starinskim načinima termoelektrane i slično, opet, ako budu pametniji od nas krenuće u istraživanje svemira gde neće imati ograničenja niti će morati nešto mnogo sa nama da se sukoblavaju oko resursa...
Ili ce jednostavno nas koristiti kao izvor energije

Spoiler za xoxo:
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 10:28   #83
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: google = skynet !?

Da se ne bi vracao sad i ubacivao multi quote, odgovoricu ovde.

Vestacka inteligencija je jako bitna, ne samo zbog tehnoloskog razvoja zarad samog razvoja, vec zarad olaksavanja zivota ljudske rase. Zamislite da imate robota sekretaricu, ili robota kelnera koji ce uvek biti tu da vas usluzi, ili robote koje rade jako teske fizicke poslove. Cilj tehnologije je upravo to, da nama ljudima olaksa zivot. E sad, naravno, ima i druga strana medalje a to je upotreba robota u vojne svrhe, ali mislim da je glupo da se ide u tom pravcu, iako je svaka tehnologija, pa i sam internet, proistekla iz vojnog sektora.

Mislim da naucnici jos uvek nisu ustanovili sta je sama inteligencija i sta je nama potrebno.

A sto se tice prepoznavanja rukopisa...Da li sam ja morao da procitam 100k+ razlicitih rukopisa da bi mogao da procitam npr doktorski, ili na osnovu nekakvog zakljucivanja (ni sam ne znam kojom metodom) uspevam da skoro svaki rukopis procitam?
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 11:50   #84
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
A sto se tice prepoznavanja rukopisa...Da li sam ja morao da procitam 100k+ razlicitih rukopisa da bi mogao da procitam npr doktorski, ili na osnovu nekakvog zakljucivanja (ni sam ne znam kojom metodom) uspevam da skoro svaki rukopis procitam?
Pa kad si "opremljen" superiornim procesorom koji je, gle čuda, plod čistog slučaja. A koliko je dobar i bolji od svega što se trenutno pravi pokazuje i primer ove žene koja je mogla i računaljku da otrese na njenom terenu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 13:31   #85
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Mislim da naucnici jos uvek nisu ustanovili sta je sama inteligencija
Ljudska inteligencija nije nista specijalno. Imaju je sva zhiva bica sa mozgom, samo u razlicitom stepenu. Ergo, sto je kompleksnija NN koju napravimo, to ce ona biti inteligentnija. Q-Learning prolazi danas standardne testove inteligencije sa rezultatom oko 150, a vec preko godinu dana postoji robot koji prolazi test ogledala, koji se koristi za utvrdjivanje postojanja samosvesti kod svih zhivotinja (mada je specificno napravljen s tom svrhom, tako da taj robot josh uvek ne mozhe da se klasifikuje kao svestan).


Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
A koliko je dobar i bolji od svega što se trenutno pravi pokazuje i primer ove žene koja je mogla i računaljku da otrese na njenom terenu.
Samo pokazuje za sta je sposobna NN kada se dugo trenira za resavanje iste klase problema.
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 15:21   #86
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke

Samo pokazuje za sta je sposobna NN kada se dugo trenira za resavanje iste klase problema.
De si care?

Što reče PeTKo ajde kad je tako, neka istreniraju više AI da 100%-tno prepoznaje svaki rukopis. Dosadi više proofreading. Koje ću godine moći da seopuštim znajući da je OCR-ovanje prošlo bez grešaka?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 15:26   #87
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

ja ponekad ni svoj rukopis ne prepoznajem, a sa digitalizacijom sam skoro i prestao da pišem..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 15:30   #88
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Što reče PeTKo ajde kad je tako, neka istreniraju više AI da 100%-tno prepoznaje svaki rukopis. Dosadi više proofreading. Koje ću godine moći da seopuštim znajući da je OCR-ovanje prošlo bez grešaka?
Ako te to bas toliko iritira, napravi svoju NN za OCR i sam je obuchi na svrakopisu koji te muchi.
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 15:41   #89
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Nemam toliko vremena. A i ukoliko bih ga i naučio jednom, iskoči povremeno neka nova vrsta švrakopisa i patnji nikad kraja...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 16:14   #90
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: google = skynet !?

Ja sam pre jedno mesec dana istrazivao trenutne probleme OCR-a i primenu NN-a u OCR-u. Problemi ne nastaju prilikom prepoznavanja kompjuterskih fontova, pa cak ni kod rukopisa gde su slova odvojena jedno od drugog, glavni problemi nastaju prilikom preklapanja slova da li sa slovom iznad/ispod ili levo/desno. Jako je komplikovano nauciti NN da prepoznaje to preklapanje. A sve je to zato sto NN nemaju intuiciju i "vadjenje" konteksta reci/recenice
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 16:23   #91
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Nemam toliko vremena. A i ukoliko bih ga i naučio jednom, iskoči povremeno neka nova vrsta švrakopisa i patnji nikad kraja...
Baš tako, vreme. Mozak se razvijao milijardama godina, kompjuteri tek pedesetak. Uostalom, mozak je dobar u prepoznavanju šablona, ali ono što omogućava uspešno čitanje rukopisa je što mozak ta slova može da stavi u kontekst. Probaj da čitaš žvrljopis jezika koji ne znaš, da vidiš kako je.

A i mozak je daleko od savršenog kompjutera, pokažeš mu dve boje i on flipne. Npr:
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 18:24   #92
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Chimps outperform humans at memory task

Izmedju 5.5 i 6.2 milijardi neurona u neocortexu, vs ljudskih 19-23 milijarde.
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 19:29   #93
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Kad stize John Connor ?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2014, 20:22   #94
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Baš tako, vreme. Mozak se razvijao milijardama godina, kompjuteri tek pedesetak. Uostalom, mozak je dobar u prepoznavanju šablona, ali ono što omogućava uspešno čitanje rukopisa je što mozak ta slova može da stavi u kontekst. Probaj da čitaš žvrljopis jezika koji ne znaš, da vidiš kako je.
Jeste, ljudski mozak je možda razvijan dugo ali pismeni smo svega nekoliko hiljada godina što je ništa u evolutivnim razmerama. Ničega u prirodi nema što bi ga evolutivnom selekcijom usmerilo ka efikasnom raspoznavanju apstraktnih simbola kakvo je pismo. Pa još ako je pismo kinesko... Mogu misliti kako se tek oni pate sa OCR-om.

A na vizuelni primer flipne sasvim drugi deo u kori. Meni je zanimljivo i što taj deo neprestano izvrće obrnutu sliku koju bacaju očna sočiva a u stanju je i da namerno izvrnutu ispravi.

Citat:
Psychologist George M. Stratton conducted, in the 1890s, experiments in which he tested the theory of perceptual adaptation.[2] In one experiment, he wore a reversing glasses for 21½ hours over three days, with no change in his vision. After removing the glasses, "normal vision was restored instantaneously and without any disturbance in the natural appearance or position of objects."[2]
On a later experiment, Stratton wore the glasses for eight whole days. By day four, the images seen through the instrument were still upside down. However, on day five, images appeared upright until he concentrated on them; then they became inverted again. By having to concentrate on his vision to turn it upside down again, especially when he knew images were hitting his retinas in the opposite orientation as normal, Stratton deduced his brain had reprocessed his vision and adapted to the changes in vision.
izvor
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 15:22   #95
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: google = skynet !?

Za par godina mozda pocnemo da igramo igre koje su napravili racunari?

http://watchlist.kotaku.com/a-comput...ats-1494080189

From Computers to Humans
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 19:48   #96
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Jeste, ljudski mozak je možda razvijan dugo ali pismeni smo svega nekoliko hiljada godina što je ništa u evolutivnim razmerama.
Par? Probaj stotinak A to je samo ono što je poznato danas, možda postoje i dokazi koji pokazuju i raniju upotrebu, ali ih još nismo otkrili.

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ničega u prirodi nema što bi ga evolutivnom selekcijom usmerilo ka efikasnom raspoznavanju apstraktnih simbola kakvo je pismo.
Sad pričaš bezveze. Prvo, nemaš pojma o evoluciji i to si dokazao više puta. Drugo, simboli nisu apstraktni, apstraktne su ideje koje se njima prenose. A komunikacija je postojala i pre beleženja i pisanja. Ujedno, ta komunikacija je evolutivni pritisak koji je doveo do razvoja jezika i kasnije pisma.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 22:16   #97
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Par? Probaj stotinak A to je samo ono što je poznato danas, možda postoje i dokazi koji pokazuju i raniju upotrebu, ali ih još nismo otkrili.
Ne verujem, da pismo postoji stotinak.000 godina, našlo bi se nešto, ostalo bi urezano kao na primeru predmeta sa linka. A to što je tu šarano, ko zna šta je ali nije pismo svakako nego ornamentika, omiljena dečja zabava.
Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Sad pričaš bezveze. Prvo, nemaš pojma o evoluciji i to si dokazao više puta. Drugo, simboli nisu apstraktni, apstraktne su ideje koje se njima prenose. A komunikacija je postojala i pre beleženja i pisanja. Ujedno, ta komunikacija je evolutivni pritisak koji je doveo do razvoja jezika i kasnije pisma.
Simbol=ideja ako mene pitaš. I kakav evolutivni pritisak pominješ? Za uspešan opstanak dovoljno je komunikacije koliko je ima među lavovima ili nekim drugim "čoporativnim" predatorima ili primatima. Dokazano na osnovu dugog i uspešnog opstanka istih vrsta mnogo pre pojavljivanja čoveka. Međutim, nije ih to ništa razvilo jer prosto nema potrebe. Kakav je u stvari evolutivni pritisak se oseća u vreme krize čak i u uslovima svesnog i kulturnog društva kakvo je recimo ovo naše. Radiš po ceo dan, jedeš, spavaš... i ne ostaje mnogo ni energije ni vremena za bilo šta apstaktnije što bi te razvilo kao individuu u nekom drugom smeru.


Edit: uostalom, ima još uvek na nekoliko mesta ljudskih zajednica koje žive na primordialni način. Jezici su im krajnje jednostavni, staništa takođe, umeju da upale vatru i sprave otrov kojim lakše ubijaju plen, postave jednostavnu zamku ali čak i ako egzistiraju u prorodnom izobilju, leasure time ne posvećuju baktanju s idejama i od kulture ništa vredno pomena - puke dvonožne životinje.

Poslednja ispravka: ColdBoot (5.1.2014 u 22:52)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 3:27   #98
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: google = skynet !?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Sad pričaš bezveze. Prvo, nemaš pojma o evoluciji i to si dokazao više puta. Drugo, simboli nisu apstraktni, apstraktne su ideje koje se njima prenose. A komunikacija je postojala i pre beleženja i pisanja. Ujedno, ta komunikacija je evolutivni pritisak koji je doveo do razvoja jezika i kasnije pisma.
Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
I kakav evolutivni pritisak pominješ? Za uspešan opstanak dovoljno je komunikacije koliko je ima među lavovima ili nekim drugim "čoporativnim" predatorima ili primatima. Dokazano na osnovu dugog i uspešnog opstanka istih vrsta mnogo pre pojavljivanja čoveka. Međutim, nije ih to ništa razvilo jer prosto nema potrebe.
Nisam baš siguran da ti i Highlander znate o čemu pričate kada je riječ o evoluciji. "Evolutivni pritisak" je nesrećna kovanica baš iz tog razloga što često nagovještava i podstiče ljude da misle da postoji neka spoljašnja "sila" koja tjera određenu vrstu da se mijenja tj. evoluira. To nije slučaj već "evolucija" radi po principu :
"Ta i ta karakteristika ti ne smeta da preživiš? Prenesi gene dalje i možda će tvoja vrsta zadržati tu karakteristiku. Možda i neće. Koga briga.
Smeta ti da preživiš? Vjerovatno zbog nje nećeš doživjeti dovoljno zrelo doba da bi se ta karakteristika prenijela dalje i ona će umrijeti sa tobom."
Tako da što se tiče pisane komunikacije, ona ne samo da nije smetala, nego je očigledno pomagala vrsti, pa se to i zadržalo i usput i uglavilo u kulture kao jako korisno.
A usmena komunikacija se teško može okarakterisati kao evolutivni pritisak za pisanu komunikaciju, jer se sama pisana komunikacija teško može opisati kao osobina koja dolazi rađanjem (što bi, valjda, trebao da bude slučaj ako pričamo o biološkim osobinama), što ona nije, već je to stečena sposobnost.
Citat:
Kakav je u stvari evolutivni pritisak se oseća u vreme krize čak i u uslovima svesnog i kulturnog društva kakvo je recimo ovo naše. Radiš po ceo dan, jedeš, spavaš... i ne ostaje mnogo ni energije ni vremena za bilo šta apstaktnije što bi te razvilo kao individuu u nekom drugom smeru.
Evolutivni pritisak u 21og vijeku, za modernog čovjeka je apsolutno minimalan, opet, ako pričamo o biologiji. Ti ne moraš da preživljaš u smislu u kojem to divlje životinje rade (ćak je i za domaće životinje minimalan, a kamoli ljude). Ne razumijem šta pokušavaš da nagovijestiš ovim dijelom posta.
Ne znam koliko je ovo politički korektno (nadam se da cilj opravdava sredstvo, jer zaista ne mislim ništa loše), ali uzmi za primjer Stephen Hawkinga. On ne bi preživio 24h u divljini, a opet je uspio da se reprodukuje i da ima djecu i da produži vrstu, i sreća što jeste.
Citat:
Edit: uostalom, ima još uvek na nekoliko mesta ljudskih zajednica koje žive na primordialni način. Jezici su im krajnje jednostavni, staništa takođe, umeju da upale vatru i sprave otrov kojim lakše ubijaju plen, postave jednostavnu zamku ali čak i ako egzistiraju u prorodnom izobilju, leasure time ne posvećuju baktanju s idejama i od kulture ništa vredno pomena - puke dvonožne životinje.
Pogledaj film "The Gods Must Be Crazy". Možda počneš i da im zavidiš.

Ne znam ni kako zađosmo u ove vode, ali mnogo volim da trabunjam o evoluciji.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 10:05   #99
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: google = skynet !?

Koliko mi plivamo u ne znanju samo mi objasnite kako razmislja jedan obican pas?!? Kako oseti kad je gazda bolestan ili na samrti, kako zna kad je gazda u opasnosti? Kako sve to oseti pre gazde?! Da ne pricamo o stvarima koji mu cine uobicajen zivot poput mogucnosti da lovcima (koje mrzim iz dna duse) otlrije plen. O samozrtvovanju za dobrobit i gazde da ne pricamo. O kojem AL-u mi to pricamo?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 11:04   #100
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: google = skynet !?

@rudar: Nije neka "spoljašnja sila" (ta reč može da navede na pogrešan zaključak ), ali postoji veliki broj faktora u okruženju, na primer, koji mogu uticati na evoluciju i gurati je. Banalni primer, ako je slaba svetlost u okruženju, organizmi se moraju prilagoditi (ili otići odatle), tako da oni koji vide bolje u mraku će imati veće šanse za preživljavanje, oni koji slabije vide u mraku će brzo izumreti. U tom slučaju je slaba svetlost evolutivni pritisak koji gura razvoj organizama u određenom pravcu.
U slučaju govora i pisma kod ljudi, verovatno je potreba za komunikacijom i prenosom kompleksnijih ideja dovela do toga. (Nisam stručnjak, samo iznosim mišljenje)
Inače, i govor i pisana komunikacija su stečene, ljudi se ne rađaju sa znanjem jezika već ga uče. To je imho najveća prednost koju smo stekli tokom svih godina, sposobnost da učimo i proširimo naučeno.

Nego... u vezi Google-a, evo jedan link http://io9.com/heres-why-google-is-b...rmy-1491876836
Nisam siguran da se slažem sa svime što je ovde napisano, čisto sumnjam da bi tako nešto pokušali i da bi bilo moguće.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Imate li profil? Predrag Stankovic Tekstovi u SK 1797 5.2.2014 19:06
Google Fiber startuje! ZoNi Internet usluge 10 29.7.2012 15:56
Google voice Gradimir Programi za mobilne telefone 3 16.3.2010 16:06
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06
Google Caffeine - novi Google pretraživač holodoc Internet tehnologije 7 26.8.2009 10:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com