Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2011, 19:21   #21
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Da li zna neko koliko iznosi mesečno održavanje Internet kartice i da li ima naknada za održavanja kartice http://www.bancaintesabeograd.com/co...te.aspx?Id=451
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2011, 19:55   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Da li zna neko koliko iznosi mesečno održavanje Internet kartice i da li ima naknada za održavanja kartice http://www.bancaintesabeograd.com/co...te.aspx?Id=451
Mesečno naknada za održavanje te kartice ne postoji. Sve transakcije sa i na devizni račun vezan za tu karticu ne podležu bilo kakvoj proviziji.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 15:25   #23
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Moj glas ide Intesi ... kao dugogodišnjem korisniku.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2011, 4:27   #24
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

sa raifaizen sam zadovoljan. intesini službenici su spori, intesa mnogo uzima kad leze plata, kad uplacujes, kad podizes sta god radio uzimaju. ali jos ako je u devizama, ti oces devize iumu oricenat, uzmu procenat sto menjaju u dinare... firma uplati doalre oni odmah sami bez pitanja prebace u dinare i uzmu procenat, na 30000din to nije malo... i tako svaki mesec. nema menjanja banke jer firma posluje sa njima, ma uzas banka. e sad meni trebaju dolari moram da ih menjam iz dinara i uzmu procenat. ne smes dici vise od 50000 jer uzimaju procenat. neverovatni lopovi
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2011, 0:38   #25
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Moj glas ide Intesi ... kao dugogodišnjem korisniku.
Ista prica.
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2011, 19:04   #26
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

+1 za Intesu
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2011, 21:36   #27
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Već godina (od jeseni 2005) kupujem preko Interneta uz pomoć Visa Virtuon kartice Raiffeisen banke i vrlo sam zadovoljan. Ne plaća se mesečno održavanje, osoblje je ljubazno a sistem efikasan - nema čekanja, neka zabuna. A ako se predomisliš novac možeš da podigneš nazad kao i sa svakog drugog računa. Ponavljam, u pitanju je Virtuon kartica, ne ova što se koristi na bankomatima.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2013, 16:11   #28
slavne
Novi član
 
Član od: 7.10.2013.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Тема је стара али савршено актуелна, па да додам. Код рајфајзена сам врло дуго са Интернет плаћањем, у ствари онолико дуго од кад се појавио у Србији и био међу првима са овом могућношћу.
Јуче сам се коначно одјавио код њих јер не могу очима да их видим.

Тачно је да су у филијалама (били) љубазни. Сада то више нису на бар оним местима где сам ја ишао. Ни једне године ме нису обавестили да ми је картица истекла иако сам више пута покушавао да им објасним да ми активирају ту услугу (смс, пошта, ...). Сваки пут им из почетка дам број телефона, они као то активирају и ништа.

Као много важније, као и многе друге банке потпуно игноришу грађане и радно време: раде само до 17 часова или краће. Нпр једна од њихових највећих експозитура код старог Меркатора, близу мене, не ради суботом, а радним данима ради до 16:30, само понедељком до 18. Тако је и са бројним другим банкама, бар до скора. Банке се бахато понашају као да су грађани ту њима на услузи а не обратно, иако баратају са новцем грађана. Субота и недеља су им скоро свуда нерадни.

Тако сам ја годинама жонглирао са рајфајзеновим ограничењем радног времена јер не могу да излазим за време посла (8:30-16:30). Зато сам морао да чекам понедељак кад та и та експозитура ради до 18 часова, и да се опет поломим да стигнем на време. Како су они отварали ближе експозитуре које раде до 18 часова ближе мени, тако сам покушавао да мењам те експозитуре да бих могао да убодем њихово чудовишно радно време. Протеклих година су све више били нељубазни, да би кулминација била јуче у разговору који немам времена ни жеље да описујем.

Сада је радно време експозитура рајф. банке промењено до 18часова скоро свуда, за шта су им биле потребне године. Међутим после оволико времена њиховог иживљавања свега ми је доста. Картицу сам им вратио и идем у неку другу банку, вероватно у Интезу, надајући се ипак мало бољем третману, а видим да им је и радно време пристојније тј боље усаглашено са грађанима.
slavne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2013, 21:52   #29
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

@slavne
Napiši kakva vam je bila konverzacija!
Kako sam ja ovu moju čačansku nazovi banku otkačio sad već pre jedno desetak godina da se i te kako sećam kakva su im lica bila kad je jedan ovakav manijak kao što sam ja, i rekao ono što sam imao da im kažem!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 17:07   #30
Retardinjo
Član
 
Član od: 9.8.2009.
Poruke: 177
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 173 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

koristim visu, preko komercijalne, bez problema vec godinu dana

Sent from my LT30p using Tapatalk 2
Retardinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 19:33   #31
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Ja planiram da otvorim račun u Komercijalnoj banci da bih primio neke pare na račun iz inostranstva preko Moneybookersa.
Ovo sam čuo od druga, on je otišao, otvorio račun besplatno i ne plaća održavanje i podigao je pare koje su stigle preko MB. Da li to znači da sa ovim računom može i da se plaća preko neta ili ne? Ili je definitivno neophodna Visa Internet kartica ili slična?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2013, 20:37   #32
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Sa samim deviznim računom ne možeš nikako plaćati, u bilo kojoj opciji ti je neophodna kartica (da, Visa Internet će poslužiti, u Intesi je i ona besplatna potpuno koliko znam). A ako si mislio da devizni račun da povežeš sa MoneyBookers (sada je to Skrill), pa da platiš nešto putem MB, to možeš (samo uplatiš novac na taj devizni račun pa uploaduješ na MB).

A on-topic: ja sam veoma zadovoljan uslugama Intese, nemam nekih zamerki, sve funckioniše odlično (kartice, računi, internet banking).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 3:19   #33
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Tako sam i mislio, evo jedno fiktivno hvala
Da li račun koji imaš u Intezi možeš da povežeš sa Moneybookers na primer i primiš novac?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 6:58   #34
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Licno ne vidim razliku izmedju banaka iskreno, pretpostavljam da se radi samo o cenama usluge?

Konkretno kod mene u komercijalnoj Visa Internet kartrica se placa valjda 240din jednokratno aktivacija.
Mesecno odrzavanje racuna je 200din, ukljucujuci i uslugu e-bankinga.
U filijalu jako retko idem, pomocu e-bankinga sve placam, a ujedno je moguce sa racuna prebaciti odredjena sredstva na Internet karticu kada ustreba. Kes dizem na bankomatu, tako da u banci zapravo nemam sta da trazim.

E sad sto se tice provizija, nisam ih iskreno racunao, bas cu da pogledam ovih dana narucujem neku robu pa da vidim kolko se ugradjuju.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 9:56   #35
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Tako sam i mislio, evo jedno fiktivno hvala
Da li račun koji imaš u Intezi možeš da povežeš sa Moneybookers na primer i primiš novac?
Da. Devizni, naravno.

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Licno ne vidim razliku izmedju banaka iskreno, pretpostavljam da se radi samo o cenama usluge?
Pored cena tu je dostupnost nekih opcija, izbor kartica, kvalitet online banking usluge, a zatim i dostupnost ekspozitura, radno vreme istih, ljubaznost ljudi itd.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 10:28   #36
Retardinjo
Član
 
Član od: 9.8.2009.
Poruke: 177
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 173 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

@doctor, koliko sam ja upoznat za moneybookers ti ne treba rachun u banci. Isti sistem je i sa WesternUnion-om, kada se shalje lova bitno je da znash kome shaljesh, ime prezime, grad adresa. Oni ti daju kontrolni broj, koji lichno shaljesh osobi koja podize kesh i pored kontrolnog broja dajesh mu lichne podatke, ime adresa, grad isl, i to je to.
Mada iz lichnog iskustva ja bih izbegavao te usluge, jer su provizije velike, raspitaj se malo.

Sent from my LT30p using Tapatalk 2
Retardinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 10:41   #37
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Ako baš baš ne moram, nikad ne prebacujem sredstva sa dinarskog na devizni račun vezan za Internet karticu. Zato što banka pri konverziji uvek koristi onaj njihov kurs koji je 3-4 dinara veći od regularnog u menjačnicama. Na 20-ak eura bukvalno mi pojedu 1 euro, za te pare ceo HIB može da se kupi Da otvaram poseban devizni račun za tu svrhu me mrzi a i ne bih voleo da imam "sto" računa po bankama, ali ekspozitura ima na svakom ćošku, tako da uplatu obavim za desetak minuta.

Što se Komercijalne tiče, imam kod njih dinarski tekući, ali nikad nisam bio preterano zadovoljan uslugom. U bilo kojoj ekspozituri da sam bio, gotovo uvek od npr. tri šaltera radi samo jedan na kome je red, dok ostale radnice uglavnom defiluju okolo sa po jednim papirom u ruci.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 10:46   #38
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Intesa,koristim dve godine, nisu mi naplatili dinar (uplacujem u evrima)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 15:20   #39
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Citat:
Retardinjo kaže: Pregled poruke
@doctor, koliko sam ja upoznat za moneybookers ti ne treba rachun u banci. Isti sistem je i sa WesternUnion-om, kada se shalje lova bitno je da znash kome shaljesh, ime prezime, grad adresa. Oni ti daju kontrolni broj, koji lichno shaljesh osobi koja podize kesh i pored kontrolnog broja dajesh mu lichne podatke, ime adresa, grad isl, i to je to.
Mada iz lichnog iskustva ja bih izbegavao te usluge, jer su provizije velike, raspitaj se malo.

Sent from my LT30p using Tapatalk 2
Loše si obavešten, doduše, delimično si u pravu: može i bez deviznog računa, ali da imaš karticu povezanu sa MB nalogom. Jer kako bi dobio novac sa MB ili ga poslao na svoj MB nalog ako nemaš ni karticu ni račun. Naravno, ako ne planiraš ni da podižeš novac ni da ga uplaćuješ, već da ti neko nešto plati putem MB a ti opet to da potrošiš online, to možeš i bez računa ili kartice.

A WU je nešto potpuno drugačije, i on je papreno skup, i nema veze sa internet (online) plaćanjem, već uglavnom služi za slanje novca između fizičkih lica i dostupan je u mnogo država na svetu, a primalac može da podigne novac jako brzo nakon slanja (zato su valjda i skupe transakcije).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2013, 12:11   #40
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Najbolja banka u Srbiji sa podrškom za Internet plaćanje?

Izvinjavam se, napravio sam mali propust u objašnjenju, tj. propustio sam da pomenem još jednu opciju (od skoro je dostupna i za Srbiju): sada (za 10€) možeš da dobiješ karticu od Skrilla (to jest MoneyBookersa), sa kojom možeš na bankomatu da podižeš novac koji dobiješ na Skrill (dakle, nema potrebe za deviznim ili nekom karticom banke). Naravno, ne možeš da uplaćuješ putem nje na MB nalog, za to ti opet treba kartica ili devizni račun.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postoji li neki program za snimanje muzike sa internet radija? Aleksandar Tolic Aplikativni softver 17 24.4.2010 15:15
Internet u Srbiji 2006 - poražavajuća statistika Jerry McLafllin Tekstovi u SK 26 5.2.2008 18:22
Problem sa Neobee Speedy Internet Accelerator! Eddie Kvarovi 8 3.2.2007 23:57
Problem sa Internet Download Managerom Dushan Kvarovi 3 1.10.2006 13:42
u Srbiji internet postoji vekovima unazad dbaja Brbljaonica 10 30.7.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com