Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2008, 17:02   #1
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Antena za digitalnu TV

Vec duze vreme imam TV LCD Sony 32" koji ima ugradjen i digitalni tjuner. Imam kablovsku TV. Prilikom prvog paljenja pretrazio je sve kanale kako analogne, tako i digitalne. Naravno da ni jedan digitalni nije pronasao.
Posto se ovih dana sve vise prica o DVB-T, resio sam da pokusam da "uhvatim" i neki takav kanal. Prvo sam procitao uputstvo za TV i video da se uz TV ne isporucuje antena za digitalne kanale. Probao sam sa sobnom kod koje moze da se steluje jacina (dB), ali sam unapred znao da mi to nece poci za rukom. Zatim sam obisao sve radnje u gradu koje se bave ovom problematikom i nigde nisam mogao da nadjem ovakvu antenu (u nekim radnjama su me gledali bledo, kao da trazim svemirski brod).
Da li neko zna gde u Beogradu moze da se kupi najobicnija sobna antena za prijem digitalnih TV kanala i da li obicna, analogna, sobna antena moze nekako da se "prepakuje", pa da moze da hvata i dogitalne programe.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 17:14   #2
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

A jesi li ti siguran da neka TV kod nas uopste emituje digitalni signal?
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 17:21   #3
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

RTS1, RTS2, RTS experimentalni, Avala i Stankom.
To su digitalni kanali koji mogu da se "uhvate" u Beogradu.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 17:40   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

Ali mislim da ne moze obicna antena vec mora antena i set top box ili tako nesto. Odnosno postoji valjda i risiver koji mora da se ima...

Opet, mozda gresim...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 23:20   #5
Starac Sveta
Član
 
Član od: 2.7.2008.
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

i digitalni i analogni kanali se love istom antenom no sobzirom na to da je predajnik na avali slabasan tesko da ces nesto uloviti sa sobnom antenom.znaci krovna,logaritamska ili jos bolje yagi antena.
Starac Sveta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 23:37   #6
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
Vec duze vreme imam TV LCD Sony 32" koji ima ugradjen i digitalni tjuner. Imam kablovsku TV. Prilikom prvog paljenja pretrazio je sve kanale kako analogne, tako i digitalne. Naravno da ni jedan digitalni nije pronasao.
Posto se ovih dana sve vise prica o DVB-T, resio sam da pokusam da "uhvatim" i neki takav kanal. Prvo sam procitao uputstvo za TV i video da se uz TV ne isporucuje antena za digitalne kanale. Probao sam sa sobnom kod koje moze da se steluje jacina (dB), ali sam unapred znao da mi to nece poci za rukom. Zatim sam obisao sve radnje u gradu koje se bave ovom problematikom i nigde nisam mogao da nadjem ovakvu antenu (u nekim radnjama su me gledali bledo, kao da trazim svemirski brod).
Da li neko zna gde u Beogradu moze da se kupi najobicnija sobna antena za prijem digitalnih TV kanala i da li obicna, analogna, sobna antena moze nekako da se "prepakuje", pa da moze da hvata i dogitalne programe.
Imas txt u SK 9/2005 o Technisat AirStar2 PCI DVB-T gde smo pokusali ukratko da objasnimo rad digitalne televizije koja se emituje "zemaljskim" predajnicima...
Nisi napisao gde zivis ali ako imas mogucnosti da "vidis" avalu pokusaj sa antenom koja na sebi NEMA pojacalo.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 6:46   #7
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ali mislim da ne moze obicna antena vec mora antena i set top box ili tako nesto. Odnosno postoji valjda i risiver koji mora da se ima...

Opet, mozda gresim...
TV u sebi vec ima i digitalni i analogni TV receiver, tako da mi ne treba nista posebno, osim antene.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Imas txt u SK 9/2005 o Technisat AirStar2 PCI DVB-T gde smo pokusali ukratko da objasnimo rad digitalne televizije koja se emituje "zemaljskim" predajnicima...
Nisi napisao gde zivis ali ako imas mogucnosti da "vidis" avalu pokusaj sa antenom koja na sebi NEMA pojacalo.
Blok 23, NBgd i direktno gledam u Avalu. Na zalost, nemam antenu na krovu, tako da sam osudjen na sobnu antenu. Jedino da je stavim na prozor, iskljucim pojacalo i da napravim produzni antenski kabl do TV-a jer je antenski kabl od antene prekratak za ovakvu egzibiciju.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 9:31   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

Citat:
rubiroza kaže: Pregled poruke
Blok 23, NBgd i direktno gledam u Avalu. Na zalost, nemam antenu na krovu, tako da sam osudjen na sobnu antenu. Jedino da je stavim na prozor, iskljucim pojacalo i da napravim produzni antenski kabl do TV-a jer je antenski kabl od antene prekratak za ovakvu egzibiciju.
Pokusaj, ako nista drugo rizikuj pa ulozi malo u logu i par metara kabla, trebalo bi da radi. Cujem da RTS digitalno emituje poneki film i sa 5.1 zvukom ako nista drugo javices nam da li je to istina...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 22:58   #9
UrosM
Novi član
 
Član od: 25.7.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

Videeo sam u Merkatoru (Nbgd) neku Iskrinu sobnu DVB-T antenu.
UrosM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2008, 10:25   #10
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Antena za digitalnu TV

Video sam i u Merkuru sobnu analog+digital antenu Phillips.
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless Antena na 5.xghz + koji Ap ruter radezec Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 17.3.2008 2:52
Antena za Huawei E220 3G modem Pasija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.11.2007 16:48
Wireless antena - pomoc! vazon Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 7.4.2007 1:11
Lokacije wireless antena??? Crni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 9.7.2006 13:45
samogradnja antena ucitelj paracin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 30.6.2006 2:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com