Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2007, 21:27   #221
THE_BOSS
Član
 
Član od: 7.4.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
E, ovo je kao pokušaj da diskutujete o azbuci, a ne znate sva slova.

Do sada je gotovo svaka konzola IKADA izbačena na tržište
u početku MORALA da generiše gubitak. To se dešava, jer
proizvođači prodaju konzole ISPOD cene proizvodnje, jer
kasnije te gubitke nadoknade prodajom igara ( od svake prodate igre,
jedan deo novca odlazi proizvođaču konzole ).

Milijarde dolara gubitka su u startu i očekivane,
i što se konzola u početku bolje prodaje, to su gubitci VEĆI.

Profit od prodaje same konzole počinje tek posle par godina,
kada se osvoje jeftiniji proizvodni procesi.

S druge strane, PlayStation 2 je još uvek među najprodavanijim konzolama.
Na mnogim tržištima je po prodaji ispred Xbox 360. PS2 generiše profit,
a ogromna prodaja hit naslova za PS2, kao što je God of War 2
posredno donosi zaradu firmi SONY.

da ali ipak 2 000 000 000 je ipak previse
THE_BOSS je offline  
Stara 17.5.2007, 21:58   #222
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
THE_BOSS kaže: Pregled poruke
da ali ipak 2 000 000 000 je ipak previse
Govorimo o megakorporacijama, njima je $2.000.000.000
kao što je tebi $20.

Oni su na ogromne gubitke već računali,
ako su planirali određen gubitak koji će kasnije, tokom sledećih nekoliko godina
nadoknaditi, to je onda samo privremeni gubitak koji se kasnije pretvori u profit.

Ako se dobro sećam, PlayStation 2 je u startu napravio gubitak od oko 1.5 milijardi dolara, posle dve godine, taj gubitak je pokriven i Sony je počeo da ubira ogroman profit. Do danas je prodato oko 115.000.000 PS2 konzola.

Da vas podsetim. U Evropi je PS2 debitovao sa cenom od čak 500 evra,
i tako je pravio ogromne gubitke. Danas se prodaje za 100 evra
i pravi ogroman profit.
Jaguar je offline  
Stara 18.5.2007, 1:08   #223
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Da, ali danas je konkurencija daleko ostrija nego u doba pojave PS2. Slazem se ja da je za ogromne kompanije 2 000 000 000$ prihvatljiv gubitak, ako se gleda na duge staze i racuna na visestruko veci profit. Medjutim, u PS3 projekat je Sony mnogo ulozio, a on se vrlo slabo prodaje i belezi konstantne gubitke.

Poslovanje sa gubitkom uopste nije neobicna stvar u danasnjim svetskim poslovnim tokovima. Sony racuna da ce prodati dovoljan broj konzola i time privuci developere da prave igre (ekskluzivno) za PS3 i onda nadoknadi pocetni gubitak kroz licenciranje tehnologije i prodaju igara. Mada, kako stvari trenutno stoje, Sony-ju se ne pise dobro s obzirom na to da su ponovo odlozili MGS4 i jos dosta hitova i time gotovo sigurno izgubili jos par procenata potencijalnih kupaca. S obziorm na to da je buducnost proizvodnje zabavnog softvera u multi-platformskom okruzenju, moze se lako dogoditi da PS3 u ovom konzolnom ratu zavrsi na trecem mestu...
JCDenton je offline  
Stara 18.5.2007, 2:57   #224
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
Da, ali danas je konkurencija daleko ostrija nego u doba pojave PS2.
Eh, pa u to doba je Dreamcast već bio u prodaji, imao je gomilu hitova,
tu su bili i Xbox i GameCube. Ni jedna od tih "makina" nije bila za zezanje,
a PS2 je u prvih 6 meseci bio bez ikakvih igara vrednih pomena.

Sećam se da su ljudi koji su imali PS2 u tih prvih 5-6 meseci
imali samo Tekken Tag Tournament, inače im je PS2 skupljao prašinu.
Kada su stigli pravi hitovi, počela je i masovna prodaja.

Video igre prodaju konzole, a ne obrnuto.

Citat:
Slazem se ja da je za ogromne kompanije 2 000 000 000$ prihvatljiv gubitak, ako se gleda na duge staze i racuna na visestruko veci profit. Medjutim, u PS3 projekat je Sony mnogo ulozio, a on se vrlo slabo prodaje i belezi konstantne gubitke.
Sama činjenica da je izašao God of War 2 za PlayStation 2
ukazuje na to da Sony još nisu krenuli u punu ofanzivu sa PS3.

PS2 se prodaje više nego odlično, razvojni timovi su tek pre par meseci
dobili developer's kitove za razvoj igara na PS3, tek osvajaju proizvodni proces.

Sve dosadašnje igre za PS3 su tu tek da kažu kako igara ima,
klasična situacija sa launch lineup, ili su to neki multiplatform naslovi
u produkciji kuća kao što je EA ili UbiSoft, koji se samo trude da
pokriju što veći deo tržišta, a ne da izdaju stvarno epohalne naslove.


Citat:
Mada, kako stvari trenutno stoje, Sony-ju se ne pise dobro s obzirom na to da su ponovo odlozili MGS4
Znam da su stigle vesti da je MGS4 odložen,
ali se ne sećam da su Konami išta rekli o tačnom datumu izlaska.
Čini mi se da su oba datuma samo spekulacija sa GameSpota.

Citat:
i jos dosta hitova i time gotovo sigurno izgubili jos par procenata potencijalnih kupaca.
Ne znam šta su još to odložili, ali kupci sami dođu kada izađe neki hit.

Pravi skok prodaje PS3 očekujem kada izađe GTA IV.
Sad, znam da će taj naslov izaći i za Xbox 360, ali će svi osim Amerikanaca zbog GTA IV kupovati PS3.

Još kada izađe Gran Turismo 5 prologue, Tekken 6, MGS4,
Final Fantasy XIII itd. prodaja PS3 konzola će skočiti.

Možete očekivati da će do tada Sony osvojiti jeftiniju proizvodnju PS3,
tako da će povećati i profit, a onda i sniziti retail cene PS3.

Citat:
S obziorm na to da je buducnost proizvodnje zabavnog softvera u multi-platformskom okruzenju, moze se lako dogoditi da PS3 u ovom konzolnom ratu zavrsi na trecem mestu...
Teško. Verujem da će Wii biti na prvom mestu, PS3 na drugom, dok će
Xbox 360 koji zdravu prodaju već skoro dve godine ima samo u Americi
biti na trećem.
Jaguar je offline  
Stara 18.5.2007, 12:00   #225
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Nije da Sony "nije krenuo u punu ofanzivu sa PS3", vec developeri prave igre za konzolu koja se nalazi u najvise domova sirom sveta + je jeftina, a dovoljno jaka za kvalitetnu grafiku (cak i za danasnje prilike). Tako da nije Sony odlucio da pravi igre za PS2, vec, uglavnom, third-party razvojni timovi koji idu na sigurno.

Ako mene pitas, losa im je to taktika da sada "ne izdaju nista epohalno" s obzirom na to da konkurencija ne spava. Pa sigurno nece svi cekati Sony da pocne da izbacuje AAA igre, pogotovo ako se iste nadju i na jeftinijim konzolama. Ako Sony uskoro ne obori cenu PS3 konzole, tesko da mogu da ocekuju povecanje prodaje, jer vecina ljudi jednostavno nema/ne zeli da izdvoji 600EURa/$ za konzolu sa premalo igara od kojih se mozda samo par isticu po nekakvom kvalitetu (sto je opet individualno i zavisi od toga sta kupac zeli da igra i vidi). Xbox360 je sjajna konzola. Malo nekvalitetno uradjenja, ali u principu vrlo dobra. Ima gomilu dobrih igara i jos dosta njih tek stize + odlican multiplayer . Od Sony-ja za sada dobijamo samo obecanja i odlaganja.

A po kojoj logici tvrdis da ce ljudi kupiti PS3 samo da bi igrali GTA4, kada mogu da tu istu igru igraju za 200 i kusur EURa/$ manje na Xbox 360 konzoli. Pritom igra na obe platforme ce izgledati IDENTICNO, pa mi stvarno nije jasno ko je lud da bez razloga daje jos 200EURa vise.

Nema logike da Sony obori cenu PS3 konzole u doglednom periodu. Oni vec gube silne pare po svakoj prodatoj konzoli. Cak i kada ovladaju efikasnijim proizvodnim procesom i uspeju da smanje troskove proizvodnje, sigurno ce cenu konzole zadrzati jos barem nekoliko meseci da bi nadoknadili prethodne gubitke.

E, da, ljudi pricaju stalno o dolasku ith "neverovatnih" naslova (FFXIII, GT5...) sto ce povecati prodaju konzole, a zapravo niko ne uzim a u obzir i da na druge konzole stizu AAA naslovi i da Sony zapravo ima konkurenciju, tako da se "ne pita" samo Sony. Sta sada, pojavi se FFXIII i - gotovo... Sony je pobedio, mozemo otpisati ostale konzole. Ma, da...
JCDenton je offline  
Stara 18.5.2007, 14:08   #226
THE_BOSS
Član
 
Član od: 7.4.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Ja nemam para ni za wii....ja taman mislio da cu ga ze rodjendan kupit kad ono dolazi mi otac iz svajcarske daje mi rucni sat i kaze da mi je to za rodjendan...e pi!!!!!!

a sto se tca GTA4 nece biti identican na xbox 360kao na PS3...to su oni rekli...nesto u stilu sto nemaju dovoljno prostora na disku za xbox 360 da smjeste citavu igru
THE_BOSS je offline  
Stara 18.5.2007, 15:13   #227
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
Nije da Sony "nije krenuo u punu ofanzivu sa PS3", vec developeri prave igre za konzolu koja se nalazi u najvise domova sirom sveta + je jeftina, a dovoljno jaka za kvalitetnu grafiku (cak i za danasnje prilike). Tako da nije Sony odlucio da pravi igre za PS2, vec, uglavnom, third-party razvojni timovi koji idu na sigurno.
Kada su u pitanju AAA naslovi, third-party razvojni timovi se vrlo malo šta pitaju. Odluku kada i za šta će neka igra izaći se donosi u dogovoru između Sony i izdavača.

Neki izdavači, kao npr. EA i UbiSoft će izdati nešto, bilo šta,
makar bilo i na brzinu sklepano, samo da bi bili prisutni i na tom segmentu tržišta ( koliko god on bio mali ).

Citat:
Ako mene pitas, losa im je to taktika da sada "ne izdaju nista epohalno" s obzirom na to da konkurencija ne spava. Pa sigurno nece svi cekati Sony da pocne da izbacuje AAA igre, pogotovo ako se iste nadju i na jeftinijim konzolama.
Ako mene pitaš, to je jedina logična taktika.
Ako bi sada izbacili neke AAA igre, te igre bi bile nedovršene.

Ta priča o "jeftinijoj konzoli" nije toliko bitna, koliko su od toga napravili frku na internetu. Xbox360 je jeftinija tek stotinjak eur/$ ali je opet prilično skupa.

Podsetiću te, svi su Nintendu prognozirali propast ako izda Wii,
na osnovu toga što su svi mislili da je "hardver zastareo" a da je "ime Wii retardirano". Odjednom, ti kritičari su nestali, kada je Wii postao hit.

Tako će biti i sa kritičarima cene PS3. Microsoft su udarili u kampanju kako je PS3 preskup, zato što je cena jedna od retkih prednosti Xbox 360.
A u stvari, kome je 600 evra mnogo, njemu je i 500 evra mnogo.

Wii s druge strane ima cenu koja ne probija tu "psihološku barijeru"
novca datog za neku "igračku". Xbox 360 i PS3 su već duboko u teritoriji
"ozbiljne investicije".

Citat:
Ako Sony uskoro ne obori cenu PS3 konzole, tesko da mogu da ocekuju povecanje prodaje, jer vecina ljudi jednostavno nema/ne zeli da izdvoji 600EURa/$ za konzolu sa premalo igara od kojih se mozda samo par isticu po nekakvom kvalitetu (sto je opet individualno i zavisi od toga sta kupac zeli da igra i vidi).
Cene konzole će oboriti tek kada dođe talas većih hitova. Od jeseni 2007. pa nadalje.

Citat:
Xbox360 je sjajna konzola. Malo nekvalitetno uradjenja, ali u principu vrlo dobra. Ima gomilu dobrih igara i jos dosta njih tek stize + odlican multiplayer .
Uglavnom su to igre za Američko tržište. Zato se Xbox 360 dobro prodaje samo u USA, dok ga u ostatku sveta ubedljivo tuku Wii, PS2, a na nekim tržištima čak i PS3.

Citat:
Od Sony-ja za sada dobijamo samo obecanja i odlaganja.
To samo važi za one koji vise na internetu po ceo dan i čitaju vesti iz gaming industrije. Glavnina populacije koja na kraju da pare za PS3 ili Xbox 360
uopšte ne prati PR obećanja, već ode u prodavnicu i kupi konzolu onda kada
za nju izađe neki veliki hit.
Jaguar je offline  
Stara 18.5.2007, 15:14   #228
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
A po kojoj logici tvrdis da ce ljudi kupiti PS3 samo da bi igrali GTA4, kada mogu da tu istu igru igraju za 200 i kusur EURa/$ manje na Xbox 360 konzoli. Pritom igra na obe platforme ce izgledati IDENTICNO, pa mi stvarno nije jasno ko je lud da bez razloga daje jos 200EURa vise.
Rekao sam. U Evropi i Japanu će biti tako.

btw. neće izgledati IDENTIČNO, jer ne postoji taj razvojni tim koji
može na DL-DVD da strpa ono što ide na hard disk + blu ray disk.

Citat:
Nema logike da Sony obori cenu PS3 konzole u doglednom periodu. Oni vec gube silne pare po svakoj prodatoj konzoli. Cak i kada ovladaju efikasnijim proizvodnim procesom i uspeju da smanje troskove proizvodnje, sigurno ce cenu konzole zadrzati jos barem nekoliko meseci da bi nadoknadili prethodne gubitke.
Oni se i ne nadaju da u prvih nekoliko godina nadoknađuju gubitke od konzole
prodajom konzole, nego prodajom video igara.

Citat:
E, da, ljudi pricaju stalno o dolasku ith "neverovatnih" naslova (FFXIII, GT5...) sto ce povecati prodaju konzole, a zapravo niko ne uzim a u obzir i da na druge konzole stizu AAA naslovi i da Sony zapravo ima konkurenciju, tako da se "ne pita" samo Sony. Sta sada, pojavi se FFXIII i - gotovo... Sony je pobedio, mozemo otpisati ostale konzole. Ma, da...
Živi bili pa videli.
Jaguar je offline  
Stara 18.5.2007, 17:07   #229
THE_BOSS
Član
 
Član od: 7.4.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

po mom misljenju Wii pobjedjuje sigurno (a i neka pobijedi zasluzio je..i bas mi je milo) zato sto vec sada ima 7miliona prodatih konzola a xbox 360 je izasao na jesen 2005 i ima samo 10 (sad ce brzo 11) miliona konzola...Mogu mislit koliko ce se wii-jeva prodati do jeseni 2007me...PS3 ima samo 3 miliona prodatih konzola....sto je lose...Medjutim ipak mislim da ce se vremenom to poboljsati ali ne toliko da prestigne wii...Mada ako bi se cijena PS3-a sada spustila mislim da bi sve konzole ubjedljivo potukla
THE_BOSS je offline  
Stara 18.5.2007, 23:59   #230
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Cool Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Neznam dal znate ali kupovinom PS 3 morate imati HDTV inace vam konzola nece raditi. Sto znaci da ako kupim konzolu od 700 evra moracu i da kupim HDTV koji kosta namanje 1000 evra tako daje to ukupno 1700 evra za jednu konzolu. A za te pare mogu kupiti 3 xbox360 i jos da mi ostane para za koju igricu. Tako da vredi razmisliti.
Sasa90 je offline  
Stara 19.5.2007, 0:01   #231
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Neznam dal znate ali kupovinom PS 3 morate imati HDTV inace vam konzola nece raditi. Sto znaci da ako kupim konzolu od 700 evra moracu i da kupim HDTV koji kosta namanje 1000 evra tako daje to ukupno 1700 evra za jednu konzolu. A za te pare mogu kupiti 3 xbox360 i jos da mi ostane para za koju igricu. Tako da vredi razmisliti.
PS3 bi radio, samo bi kvalitet bio uzasan (da ne kazem nesto drugo )
AkulM je offline  
Stara 19.5.2007, 0:24   #232
martinubi
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Poruke: 54
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

uzgred, gta4 ce izaci i za wii,losija grafika se podrazumeva(bice na nivou svojih 3d prethodnika koliko sam mogao da primetim iz trejlera)
martinubi je offline  
Stara 19.5.2007, 0:47   #233
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Neznam dal znate ali kupovinom PS 3 morate imati HDTV inace vam konzola nece raditi. Sto znaci da ako kupim konzolu od 700 evra moracu i da kupim HDTV koji kosta namanje 1000 evra tako daje to ukupno 1700 evra za jednu konzolu. A za te pare mogu kupiti 3 xbox360 i jos da mi ostane para za koju igricu. Tako da vredi razmisliti.
Netačno. Sve nove konzole mogu na bilo koji TV.
Jaguar je offline  
Stara 19.5.2007, 0:53   #234
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Netačno. Sve nove konzole mogu na bilo koji TV.
...Jedino sto kvalitet slike nece biti na visokom nivou.
A M G je offline  
Stara 19.5.2007, 10:41   #235
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Koliko puta moram da ponovim. Ne treba vam 1000e TV (a ima i pristojno jeftinijih) vec 280e Widescreen Monitor sa HDCP podrskom (npr LG204WT) i sve je u redu.

@Sasa A na cemu ces da gledas XBOX360? LOL

Uostalom treba da pogledate trailere sa Sony Gamers Day-a da vidite kako PS3 pocinje da pokazuje svoje misice. Lair ima grafiku koja se ne da porediti sa icim do sada vidjenim a Uncherted: Drake's Fortue... ono se ne da opisati kako deluje... grafika je ok ali animacija....
Carnex je offline  
Stara 19.5.2007, 18:00   #236
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

@Jagurar:

Xbox nije jeftiniji 100, vec 200 EURa (U Evropi Xbox360 kosta 400EURa, a PS3 600 EURa). U Srbiji je razlika jos veca- XBox 360 = 500 EURa, PS3 = 730 EURa.

Ne razumem zasto uopste neko TOLIKO (PS3 fanovi, najvise) prizeljkuje da vidi pobednika? Zasto bi IKO zeleo da vidi apsolutnu dominaciju nekog proizvodjaca i jnihove konzole. Svi znamo da monopol donosi samo lose stvari za potrosace. Snazna konkuerencija je ono sto je najbolje za game-ere.

Nisu svi prognozirali Nintendo-u propast ako izbaci Wii, vec da nema sansi protiv Micro$oft-a i Sony-ja. S druge strane, PS3 fanovi samo pricaju: "Videcete svi vi nevernici sta moze PS3, samo sacekajte jedno 2-3 godine da se programeri uhodaju." Ovo su price za malu decu. Koliko samo desetina igara treba da se pojavi da bi svi vise ukapirali da su PS3 i Xbox 360 po sirovoj snazi, u principu, egal? Arhitektura svake konzole ima svoje prednosti i mane. PS3 je jaci na nivou centralnog procesora, a X360 "sije" PS3 na polju GPU-a...
Drugo, zasto bi iko cekao "privikavanje developera" i tapkao u mestu. Kupis, brate, Xbox 360 i igras next-gen igre odmah i sada, a ne za 2 godine. Kada prodju 2 godine i ako PS3 stvarno pokaze da je TOLIKO bolji od X360 (koliko Sony-jevi placeni developeri i sam Sony nastoji da nas ubedi), onda kupi PS3. Ionako ce mu do tada pasti cena.

@Carnex:
Zaista ne vidim nista revolucionarno u igri Lair. Niti je grafika za "padanje u nesvest", niti je igra nesto posebno (Panzer Dragoon sa Sega Saturn konzole, sa boljom grafikom, takoreci). Hype koji Sony pravi oko nje je neverovatan. isto kao i za igru Killzone 2. Killzone 1 je bila igra koja je u proseku dobijala ocene 6/10, 73/100, itd. Dakle, prosek i nesto nize. I odjednom sada SVI cekaju KillZone2 kao nesto nevidjeno. Ma, dajte ljudi, sta se lozite i nasedate na reklame...

E, a ova price da "GTA IV na Xbox 360 i PS3 nece izgledati isto, jer ne moze da stane sve na DL-DVD" je obican merketinski potez Sony-ja i developera iza GTA 4 igre. Ako je tako, pa zasto su onda odustali od ekskluzivnosti igre za PS3? Igra uvek moze da se spakuje na 2 DVD-a, da se izbaci nekoliko pesama sa radija i da se neke teksture kompresuju i opet prosecan igrac (dakle, 85% ljudi) nece videti ama bas nikakvu razliku. Razlike ce uociti oni koji ih budu trazili.

I, Jaguar, otkud znas da ce u Evropi i Japanu svi da pokupuju PS3 zbog GTA4? U Japanu mozda da, gde se X360 ionako slabo prodaje, ali u Evropi nema razloga za to. Jedino suluda tvrdoglavost kupca moze da presudi...
JCDenton je offline  
Stara 19.5.2007, 18:25   #237
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
JCDenton kaže: Pregled poruke
@Jagurar:

Xbox nije jeftiniji 100, vec 200 EURa (U Evropi Xbox360 kosta 400EURa, a PS3 600 EURa). U Srbiji je razlika jos veca- XBox 360 = 500 EURa, PS3 = 730 EURa.
Kada za Xbox 360 kupiš stvarno neophodne kulere, a možda i platiš flešovanje drajva, na kraju te ispadne isto kao PS3.

A još ako ti crkne... eto radosti.

Citat:
Ne razumem zasto uopste neko TOLIKO (PS3 fanovi, najvise) prizeljkuje da vidi pobednika? Zasto bi IKO zeleo da vidi apsolutnu dominaciju nekog proizvodjaca i jnihove konzole. Svi znamo da monopol donosi samo lose stvari za potrosace. Snazna konkuerencija je ono sto je najbolje za game-ere.
To si ti nešto utripovao. Ja iskazujem svoje mišljenje.

Već nekoliko puta sam pomenuo da mislim da će u ovoj generaciji
Wii biti ubedljivo prvi po prodaji, a PS3 će doći na drugo mesto.

Citat:
Nisu svi prognozirali Nintendo-u propast ako izbaci Wii, vec da nema sansi protiv Micro$oft-a i Sony-ja. S druge strane, PS3 fanovi samo pricaju: "Videcete svi vi nevernici sta moze PS3, samo sacekajte jedno 2-3 godine da se programeri uhodaju." Ovo su price za malu decu. Koliko samo desetina igara treba da se pojavi da bi svi vise ukapirali da su PS3 i Xbox 360 po sirovoj snazi, u principu, egal? Arhitektura svake konzole ima svoje prednosti i mane. PS3 je jaci na nivou centralnog procesora, a X360 "sije" PS3 na polju GPU-a...
Ne znam s kim se ovde svađaš. Niko i nije potezao neke mistične CPU-GPU
diskusije.

S druge strane, činjenica je da PS3 za video igre koristi HDD i Blu Ray,
dok je Xbox 360 osakaćen isključivom upotrebom običnog DVD plejera.

Citat:
Drugo, zasto bi iko cekao "privikavanje developera" i tapkao u mestu. Kupis, brate, Xbox 360 i igras next-gen igre odmah i sada, a ne za 2 godine. Kada prodju 2 godine i ako PS3 stvarno pokaze da je TOLIKO bolji od X360 (koliko Sony-jevi placeni developeri i sam Sony nastoji da nas ubedi), onda kupi PS3. Ionako ce mu do tada pasti cena.
Imam prilično jak PC i PS2. Ne razumem zašto bih se zlopatio
sa FPS igrama na Xbox 360, kada imam PC za to,
a PS2 imam za prave konzolaške igre.

Od drugih žanrova ništa značajno nije izašlo za Xbox 360.

Citat:
I, Jaguar, otkud znas da ce u Evropi i Japanu svi da pokupuju PS3 zbog GTA4? U Japanu mozda da, gde se X360 ionako slabo prodaje, ali u Evropi nema razloga za to. Jedino suluda tvrdoglavost kupca moze da presudi...
Pa Xbox 360 se jadno prodaje i u Evropi. Ni PS3 se trenutno ne prodaje bolje,
ali će prosečni Evropljani radije kupiti PS3 + GTAIV, nego Xbox 360 + GTAIV.

Evropljani znaju da će kasnije na PS3 moći da igraju i razne nastavke nekih fenomenalnih Japanskih serijala, dok bi na Xbox 360 bili osuđeni na reciklirane
FPS-ove koje ionako mogu da igraju na svojim PC mašinama.

Xbox 360 filozofija igranja ima masovnu podršku samo u Americi.
Jaguar je offline  
Stara 19.5.2007, 18:35   #238
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Kada za Xbox 360 kupiš stvarno neophodne kulere, a možda i platiš flešovanje drajva, na kraju te ispadne isto kao PS3.

A još ako ti crkne... eto radosti.
Posto si ocigledno PS3 fan (priznaj , shala), kolko su igre za PS3?A joypad-ovi?
e sad...Xbox 360 stvarno se lako pregrejava, ali je to promnjeno u Elite verziji koja ce uskoro i kod nas.

BTW postoji i fix za "red ring of death"...
AkulM je offline  
Stara 19.5.2007, 18:51   #239
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

@Jaguar:

Xbox te na kraju izadje k'o PS3? Ma nemoj. A za PS3 ti ne trebaju igre, joypad-i, (verovatno u buducnosti) razni hardverski zahvati za citanje kopija (kojih, btw, jos uvek nema), BluRay rezac (takodje ga je tesko naci), prazni BD mediji...I PS3, jel'te, ne moze da crkne?

Pre ce biti da si se ti "utripovao". Ja tebe nisam nazvao "PS3 fan-om", tako da onaj deo mog post-a nije imao za svrhu da tebe "proziva". Ovo se takodje odnosi i na pricu o snazi samih konzola - ne svadjam se ja ni sa kim, vec smatram da ta prica o boljoj imprementaciji shader-a kod jednih, ili vecoj procesorskoj moci drugih, je obicno dizanje galame od strane proizvodjaca konzola i pravljenje hype-a na koji ljudi nasedaju i upustaju se u beskrajne diskusije o tome (svojevremeno sam i ja upadao u rasprave).

Cinjenica je da su po snazi i jedna i druga konzola "tu negde" i da PS3 nikada nece imati toliko bolju grafiku i efekte da "postidi" Xbox 360. Takodje, otkud ti znas sta Evropljani zele?
JCDenton je offline  
Stara 19.5.2007, 18:58   #240
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)

Pre nego što nastavite sa diskutovanjem, mali podsetnik:

"Tripovanja", izvlačenja reči i rečenica iz konteksta i rečenice koje bi, po pravopisu, trebalo da se završavaju sa uzvičnicima na kraju, svedite na minimum.
Smirite strasti i hladne glave nastavite sa razgovorom.
Ocelot je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Playstation igre Ocelot Konzole 118 11.8.2016 16:04
Playstation 2 emulator NenadN Konzole 776 6.9.2014 23:04
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
PC game to Playstation game ne volim Aplikativni softver 10 13.8.2006 22:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com