Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2016, 1:51   #1
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Nekoliko pitanja, nekoliko konfiguracija

Lep pozdrav,

Nalazim se trenutno u USA i iskoristicu vreme i priliku da kupim novi laptop. S obzirom da nemam previse vremena zbog posla voleo bih da cujem vasa misljenja u vezi par generalnih stvari vezano za sledece konfiguracije -

http://www.amazon.com/HP-i7-6700HQ-Q...dp/B018VJXAEO/

http://www.amazon.com/Dell-Inspiron-.../dp/B01EMU984C

www.amazon.com/Acer-Aspire-NVIDIA-Windows-E5-575G-53VG/dp/B01DT4A2R4

www.amazon.com/Dell-Inspiron-i5559-3347SLV-Laptop-Silver/dp/B019TTJ40O

www.amazon.com/HP-Pavilion-15z-Windows-Laptop/dp/B015B325T4

Uopste nemam prevelike zahteve sto se tice konfiguracije i limit mi je negde do $650-$700. Voleo bih da pronadjem laptop dovoljno kvalitetne izrade, mada sam svestan da u ovom cenovnom rangu necu pronaci vrhunske materijale izrade. Komp ce sluziti za multimediju, internet, photoshop i lightroom i poneku igricu. Sa svime ovime u vezi, voleo bih da cujem vasa misljenja oko sledecih nedoumica koje imam -

1) Cuo sam dosta dobrih stvari o Dell-u. Ima li smisla fokusirati se samo na njihove proizvode u ovom rangu? Recimo meni se ovaj Acer izuzetno dopada, ali zbog raznih prica ne mogu sebe da potpuno uverim da ce biti dobra kupovina.
2) Da li je pravim veliki korak unazad ako se opredelim za regularan HDD i ne uzmem SSD drajv u konfiguraciji? Jedini razlog je sto neke od ovih konfiguracija koje mi na prvi pogled savrseno odgovaraju - nemaju SSD.
3) Valja li ista Integrisana Intel grafika (HD 520 i HD 530)? Sto se igrica tice, igram strategije i upravljacke simulacije, i prevashodno bih igrao Civ V (i sest kad izadje), Europu Universalis i slicne naslove. Guglao sam, trebalo bi to sve da sljaka i na integrisanim grafikama. U ovom slucaju, ima li smisla zbog ovih par nezahtevnih naslova uzimati konfu tipa Acer sa Intelovom grafikom?
4) Da li iko ima iskustva sa AMD postavkom ugradjenom u ovaj poslednji HP? Imam HP Pavilion stariji, i nekako me razum vuce da nastavim sa njima, ali nisam siguran kako se vlada AMD s obzirom ponovo na razne kuloarske price.

Ukoliko imate neki drugi predlog ili savet molim vas pisite.

Hvala puno unapred!
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 16:06   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, nekoliko konfiguracija

VAko. OD AMD procesora u laptop varijatni beži, uglavnom se pregreva.

Drugo, ako hoćeš bilo kakav gaming, mora nVidia ili AMD Radeon (odvojena, neintegrisana), najviše zbog drajvera.

Treće, vidim da ovde Acer jedini ima neintegrisanu grafiku, a ovde važi za nešto manje kvalitetnog proizvođača od ostalih navedenih... E sad, ne znam kako je u SAD, vjerovatno je roba znatno kvalitetnija.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 17:57   #3
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, nekoliko konfiguracija

Aceru ништа не фали, фали му само нормалан увозник и сервисер у Србији (мада се и то у међувремену можда поправило). Углавном, овде и ја саветујем углавном против Acera, али у свету фино раде изгледа.

Има још пар брендова који код нас важе за лошије, а заправо се растурају од пара (Palit нпр).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 4:32   #4
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, nekoliko konfiguracija

Hvala na savetima.

Odlucio sam se za Acera iz razloga sto ima dedicated grafiku, a i taj SSD mi je interesantan da probam. Ima odlicne preporuke, naravno ne ocekujem vrhunsku izradu niti previse kvalitetan monitor, ali naravno za ovu cenu kompromisi moraju da se prave.
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 12:18   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, nekoliko konfiguracija

Monitor nije bog zna šta, nit su mu neke boje, niti uglovi gledanja ali vrši posao. Izrada je sa druge strane sasvim korektna. Imam laptop iste serije samo sa dosta slabijim iznutricama pa govorim iz iskustva. Sve fino, čvrsto, utegnuto... Zato mi je i privukao pažnju pri kupovini.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2016, 17:40   #6
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, nekoliko konfiguracija

Pozdrav svima,

Rekoh da podelim par inicijalnih iskustava sa Acer-om, iako nisam imao previse slobodnog vremena da sedim sa njim. Uglavnom, izrada iako nije na najvecem nivou, sto se dabome dalo i za ocekivati za taj novac, ipak deluje vise nego pristojno. Kako Aibo rece u postu ispod, deluje fino i uteguto i sa te strane nemam primedbe. Monitor je malo cudno kalibrisan bio na pocetku, tako da je dodatna rekalibracija i podesavanje boja (inicijalno je bio podesen na +10 saturation) donelo mnogo bolji rezultat. Najveci znak pitanja mi je baterija. Sest celija, 2800 mAh, izreklamirana na cak 12 sati, meni nije potrajala ni 3 sata u prvom stintu, a ni 4 sata nakon prvog punjenja. Jedino sto sam za ovo vreme od zahtevnih stvari radio je igranje Age of Empires HD i to ne vise od 20-30 minuta u cugu.

Rizikujuci da ispadnem neuk i neinformisan, nisam siguran da li postoji neki trik za 'formiranje' baterije, ali iz ovog prvog iskustva ne bih rekao da moze da ide duze od 4-5 sati na Wi-Fi uz neki jednostavan surfing i streaming.

Uglavnom, sa zada sem znaka pitanja oko baterije ova konfiguracija i vise nego ispunjava moja ocekivanja.
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
nekoliko pitanja u vezi zexxxx Ostale komponente 6 3.9.2013 11:52
Nekoliko pitanja lineBB Šta da kupim? 3 12.11.2012 17:23
odgovor na nekoliko pitanja boza16v otpaTci 1 6.7.2012 10:04
Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja! todos Slobodni softver 240 7.6.2011 10:39
SyncMaster 720n Nekoliko pitanja Gadoguz Grafika 11 7.2.2007 0:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com