Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2006, 18:03   #1
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Koje igre vise volite? Starije ili novije?

E, ovako: Veliki sam ljubitelj video igara ali kako vrijeme prolazi i pojavljuju se novi naslovi sa ultra realisticnom grafikom ja zakljucujem da su mi ipak nekako draze starije igre koje imaju grafiku "kao u crtanim filmovima" nego ove danas koje su ultra realne sto se tice grafike. Recimo igra Company of heroes. Sjajna je. Nema sta. Ali ja se opet nekako vracam starom dobrom Blitzkrieg-u. Jednostavno mi se mnoogo vise svidja. Od pucacina poslijednja igra koju sam odigrao i da mi se svidjela je bio Far Cry. Igrao sam ja i FEAR i HL i DOOM i sve redom od vaznijih naslova koje su pravile "Revoluciju" na polju grafike ali kako one postaju realisticnije to se meni manje svidjaju. Danas sam "ubijao vrijeme" uz Serious Sam-a. U jednom trenutku dok sam bio u nekom hramu koji je bas lijepo odradjen zagledao sam se i pomislio " Pa jbt zasto nisu Oblivion stavili u ovakav nekakav engine, ili sta vec. Pa igra bi i dalje izgledala prelijepo a nama bi olaksalo hardverske muke . Igrao sam i Act Of War koji ima super grafiku ali generali koliko god graficki kaskali za AOW ipak su igriviji. Pa Counter Strike iako je bio Outdated na polju grafike u odnosu na neke druge igre koje su izlazile, ipak je bio sjajna igra. I dalje je. Moze se reci vrlo jednostavna a dobra. Source, njegov naslednik, je bio natrpan nekim konzervama koje lete od metaka, ciglama, buradima, masom nekih detalja na koje u stvari niko nije ni obracao paznju. Grafika jeste bolja ali nepotrebna. Vidio sam shotove od Tiberium Wars-a. Lijepo ali mislim da cu da preskocim. Sto se mene tice jos cu da sacekam MTW i to je to. Odustajem od novih igara. Vracam se starim dobrim kozacima i ostalim igrama u kojima stvarno uzivam. (al sam se ja raspricao ) U svakom slucaju interesuje me sta vi mislite o ovome i kakav je vas stav o grafici koja nam nadolazi u novim naslovima. Svidja vam se ili ne?
madsrdjan je offline  
Stara 29.10.2006, 18:30   #2
dimitrix
Novi član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Ma ja sam sve one novije jer stavrno neke iz 1995 igre su totalno BEZ VEZE..
dimitrix je offline  
Stara 29.10.2006, 18:35   #3
rope
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 354
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Novije jer su realnije af kors !
rope je offline  
Stara 29.10.2006, 18:49   #4
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Zavisi...kako kad, evo npr. StarCraft ili Ra2 super stare igre...FEAR je odlicna nova igra...tako da nemogu tacno da kazem, nemoze se reci da su novije bolje samo zbog grafike...pfpf, evo igrajte Supaplex pa ce te da vidite shta je dobra stara igra !
Inuyasha je offline  
Stara 29.10.2006, 18:51   #5
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Novije FPS-ove i simulacije voznje ...

Edit, i da dobri stari supaplex, igrao sam je na staroj 486 danonocno .a i sad bi je igrao samo da mogu ove novije masine da je
"poteraju".
GordoN je offline  
Stara 29.10.2006, 19:07   #6
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Nikad nisam "patio" od grafike u igrama. Pre svega zato sto sam dugo imao slab komp i morao sam uvek da nadjem kompromise izmedju lepe grafike i igrivosti (osim za Tron 2.0 za koji sam koristio neki hack koji simulira TnL). Koliko vidim NextGen igre donose poboljsanja samo na polju grafike i nista vise. Niko se ne hvali kako ce igra imati pricu koja zakucava pred monitor, nove nevidjene cake (doduse tu najcesce mazu oci i dodaju jednu do dve sitnice) i pre svega - onaj osecaj kad se igras i igra te uvuce u svoj svet pa ti nije vazno da li su likovi Lego kockice ili imaju zilijardu poligona vec ti je vazna igra i igranje. Ne kazem da nema novih igara koje su lose - Heroes 5 me stalno odusevljavaju, Lego Star Wars 2 sam vec nekoliko puta prosao samo da bih gledao filmice, Warhammer 40K nisam brisao sa harda od kako je igra izasla. Zao mi je samo sto nema vise humora u igrama kao sto je bilo u Monkey Islandu, Sam & Max i jos mnogim starim igrama.
Najbolje bi bilo uzeti Quake 3 engine, nabudziti ga i praviti igre u njemu. Mnogima ce lepo raditi, a opet ostaju dobra grafika i igrivost.
3LANCER je offline  
Stara 29.10.2006, 19:17   #7
Vl@ki
Novi član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Ponekad izadje neka nova igra pa mozda je dobra, a mozda losha.
Meni su za sada ove novije.Company of Heroes je meni na rang listi #1.

Pozdrav .
Vl@ki je offline  
Stara 10.11.2006, 4:20   #8
markopaun
Banned
 
Član od: 16.9.2006.
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

@3LANCER:
A... Pa vidi prijatelju, to je zbog toga sto developeri imaju sponzore, a sponzori prave graficke karte, procesore, a njih treba neko da kupi, a da bi ih kupio mora da ima razlog... Shvatas gde idem sa ovom pricom? Na pocetak Gothica 3 recimo, Intel core2extreme, Nvidia... uh, gledam ja i vec trljam ruke, mislim to je to, sad cemo da srafimo grafu, da igramo, kad ne lezi vraze. SECKA LI SECKA. Pa nije to ono sto su oni mislili kad su napisali ovo, ja ipak imam samo jednu 7900GTO i zanemocali d805 uklokovan na 3500mhz, a ne, ne... Bar 2 takve bedinje od karte, u kombinaciji sa minimum en6800conroe-om, pa onda mozemo da pricamo. Pa recimo SC Pandora Tomorrow, uletis u banku da uhakujes server, kad ono tamo, slucajno sasvim, naravno, AMD screen saver na svim kompovima? A COD 2, ''activision recommends Nvidia for playing this game'', opa, direktno nema sta, trebali su i model da navedu... da ne nabrajam dalje, sve se svodi na sledece. Industrija video igara trenutno po ostvarenom profitu prevazilazi profit filmske industrije, svi se otimaju za parce tog kolacica, a mi ''end user''-i dobijamo na igranje graficki sve kvalitetnije, ali igracki sve losije naslove, izuzetno u zanrovima koji nikada nisu bili bog zna koliko ''produhovljeni'', pa im graficka evolucija moze samo prijati (citaj FPS). Sa druge strane imamo recimo jedan ''Oblivion'', graficko remek delo, verovatno igru godine, ciji je ''gameplay'' banalizovan do granice makoliko dobrog ukusa, a sve zarad sirenja potencijalnog kruga korisnika (kupaca) na mladju populaciju, tj. decu, kojoj bi igracki koncept jednog ''Morrowinda'' ipak bio pretezak za shvatiti. I tako imamo igru godine, u kojoj nam vise vremena prodje gledajuci u ''teleporter-mapu'' i ''quest log'' nego pricajuci sa NPC-ovima, potrazi za skrivenim ''unique item-ima'', ''side questovima''... Da, a da utisak bude jos crnji, pobrine se moj mladji buraz koga zateknem jedno vece kako na 4 levelu privodi main quest kraju, radeci quest ''fight for bruma'', i lesi se sa 5-6 ''skampova'' oko kapije... Pa ja sam taj ''quest'' radio na 40 levelu i jedva sam se izborio sa svim najgorim cumama obliviona pod punom ratnom opremom, i 30- 40 pomocnika. Lakse je on zavrsio igru na 5 levelu nego ja na 45????
Ako neko slucajno ne razume sta sam hteo da kazem, neka jednostavno zamisli "Morrowind'' koji ostavlja vizuelni utisak ''Obliviona'', i shvatice kakva je beda od igre zapravo ''Oblivion''.
markopaun je offline  
Stara 29.10.2006, 19:37   #9
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Citat:
GordoN kaže:
...a i sad bi je igrao samo da mogu ove novije masine da je
"poteraju".
malo googlaj, ima verzija za nove masine, tako ta moze da se igra, ja sam to skinuo josh pre...pa jedno 2-3 godine...i evo josh uvek se igra
Inuyasha je offline  
Stara 29.10.2006, 21:03   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Koje igre vise volite? Starije ili novije?

Definitivno stare. Nekad su se igre pravile zbog same igare, a danas samo da bi se zgrnule sto vece šuške. Nekad su igre igrali samo "kompjuterski frikovi" a danas svaka šuša pa su i igre prilagodjene za svakog. Nekad je grafika bila u drugom planu a dansa je jedino grafika bitna. Da nema nekih RPG-ov i avantura danasnje igre bi se svodile samo na sto brže stiskanja LMdugmeta.

Poslednja ispravka: Shlaymara (7.11.2006 u 15:40)
Shlaymara je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje igre rimejk priželjkujete? Corwin O igrama uopšte 178 25.2.2013 18:40
AGP grafika upotrebljiva za novije igre ?? Knele ŠDK - Grafika 259 5.3.2008 9:16
Igre koje ce oznaciti 2006! F@n@T!c_KV® O igrama uopšte 91 10.11.2006 14:07
koje su dobre igre za umrezena dva racunara?!? JANISKO Mrežne igre 12 11.5.2006 11:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com