Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2016, 22:14   #2321
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

So what moj fajerwol će je "ubiti" ko zeca i ovako zabranjujem sve što je M$ da ide na net.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2016, 22:18   #2322
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Da, da...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 1:12   #2323
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

"Epic boss thinks Microsoft will make Steam “progressively worse” with new Windows 10 updates"

Čisto sumnjam da će se usuditi to da urade jer bi to moglo da natjera korisnike da pređu sa Windowsa na Linux bazirane OS-eve.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 17:04   #2324
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ne interesuje mene previse grafika, nego performanse, nek one budu i na nivou dx11 grafike, meni je vazan async compute i bolja iskoristenost samog hardvera.
A sada pojavom nove generacije grafickih, i najavom jacih modela konzola, mislim da ce dx12 vrlo brzo da zazivi.
Sto se tice gejminga, ja sam uvek unapred razmisljao, kao sto se sad vodi i rasprava u "AMD rx400 serija" temi, u vezi 4 vs 8gb vrama ili 8 vs 16 gb ddr rama, neki gledaju trenutnu gejming situaciju, ja planiram unapred, takva mi situacija i sa Windows-om.
Mene generalno interesuje sav taj svet kompjutera (no pun intended) tako da nisam casual korisnik i sve te decije bolesti o kojima pricate da W10 ima, ja na nista od toga jos nisam naisao i posle toliko godina koriscenja raznih verzija windows-a, ja generalno mogu da primetim razliku u radu da bih dao subjektivnu ocenu.
Što se gejminga tiče svaki iole normalan developer će pre izabrati Vulkan nego DX12 jer pomenuti API ima podršku za Win 7, 8 i 10 i odlično se pokazao u Doomu.
Eh, sad, da li će MS puniti developerima džepove da koriste DX12 to je još nejasno. Tako da biranje Win 10 kao primarnog OS-a radi "future-proofinga" o kome pričaš ne pije vodu. Nadolazeće igre u velikoj većini koriste DX11, tek kroz 2 godine može da se očekuje da DX12/Vulkan uđu u mainstream i tek tada će biti smisla razmatrati prelazak na noviji OS a to kažem kao neko ko koristi desetku već godinu dana i vrlo rado bih se vratio na sedmicu kada to ne bi bio bolan proces obzirom na to koliko mi vremena treba da podesim sve da se ponovo osećam kao kod kuće (desetka mi radi odlično ali me smara utisak da imam manje kontrole nad računarom nego ranije, sedmica je kao stvorena za moje potrebe i GUI mi je iako lep na oko jako iritantan za upotrebu). Tako je bilo i sa skokom sa DX9 na DX11, potrajalo je. Znači biće kao sa Win XP -> Win 7, proći će neko vreme dok se ekosistem aplikacija i drajvera prilagodi novom OS-u, za to vreme će Win 10 biti maksimalno ispeglan od strane Microsofta, videćemo kako će proći UWP, Windows Store i DX12 i možda će imati smisla preći na njega. Do tada, po mom mišljenju, niko ne mora kao krajnji korisnik da mrdne prstom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 18:03   #2325
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

ja još igram dx9 igre.. skyrim i tako to
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 18:33   #2326
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Što se gejminga tiče svaki iole normalan developer će pre izabrati Vulkan nego DX12 jer pomenuti API ima podršku za Win 7, 8 i 10 i odlično se pokazao u Doomu.
Eh, sad, da li će MS puniti developerima džepove da koriste DX12 to je još nejasno. Tako da biranje Win 10 kao primarnog OS-a radi "future-proofinga" o kome pričaš ne pije vodu. Nadolazeće igre u velikoj većini koriste DX11, tek kroz 2 godine može da se očekuje da DX12/Vulkan uđu u mainstream i tek tada će biti smisla razmatrati prelazak na noviji OS a to kažem kao neko ko koristi desetku već godinu dana i vrlo rado bih se vratio na sedmicu kada to ne bi bio bolan proces obzirom na to koliko mi vremena treba da podesim sve da se ponovo osećam kao kod kuće (desetka mi radi odlično ali me smara utisak da imam manje kontrole nad računarom nego ranije, sedmica je kao stvorena za moje potrebe i GUI mi je iako lep na oko jako iritantan za upotrebu). Tako je bilo i sa skokom sa DX9 na DX11, potrajalo je. Znači biće kao sa Win XP -> Win 7, proći će neko vreme dok se ekosistem aplikacija i drajvera prilagodi novom OS-u, za to vreme će Win 10 biti maksimalno ispeglan od strane Microsofta, videćemo kako će proći UWP, Windows Store i DX12 i možda će imati smisla preći na njega. Do tada, po mom mišljenju, niko ne mora kao krajnji korisnik da mrdne prstom.
Slazem se, i ja licno vise navijam za Vulkan nego za M$ dx12, zato nisam ni u jednom momentu spomenuo kada treba preci na njega, samo sam izneo neke opste cinjenice, takva nam je buducnost nametnuta, sad da li se to nekima svidja ili ne, niko nikog ne prisiljava na to. Ako im se vise svidja Linux ili Mac biblioteka igara, nek izvoli, ali Windows je danas esencijalan za gaming.
Sad, moze neko da "vredja" koliko hoce, na mene to ne deluje (ne mislim na tebe konkretno). Takve internet dase, sam ja strecovao na poslu, posto mi strec pri ruci, jelte
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 18:54   #2327
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

MS izbaci novu verziju Internet explorera koja radi na Windowsu 7, a neće na XPu > ljudi koriste Firefox i Chrome. Izbaci Edge samo za W10 > ljudi koriste FF i Chrom...

MS izbaci DX12 samo za Windows 10 > ljudi koriste Vulkan.

Satja Nedelo noćima ne spava i proklinje Windows 7 koji se i dalje drži blizu 50% i nema nameru da pada.

Onaj developer koji će da pravi program koji će se isključivo pokretati na W10 na UWP platformi puca sebi u nogu.

Onaj developer koji pravi igru za DX12 puca sebi u nogu.

Da li će se situacija promeniti za 5 godina? Hoće, ali ne drastično.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 19:21   #2328
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Windows je danas esencijalan za gaming.
Nije. Pre nedelju dana odigrah Uncharted 4. Šta misliš kad ćeš ti biti u prilici na winblowsu?

Zapravo je paradox da ljudi ulažu povelike pare u mašine koje im lavovskim delom služe samo za gaming i onda igraju konzolne portove.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 19:28   #2329
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Činjenica je da PC gaming danas ne mora nužno da bude skup i može pružiti daleko bolji užitak od igranja na konzoli i za malo više novca možeš da sastaviš dobar PC koji će manje-više da isprati trenutne konzole do kraja njihovog životnog veka kao što je bilo i sa prošlom generacijom a pritom imaš punokrvni PC u rukama koji možeš da koristiš za mnogo štošta a ne samo za igre i pritom možeš da biraš čime ćeš da igraš, gde ćeš da igraš i kako ćeš da igraš. Multiplejer je besplatan, digitalna distribucija otvorenija, kvarovi se jeftinije otklanjaju itd. Samo treba malo volje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2016, 19:55   #2330
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Činjenica je da PC gaming danas ne mora nužno da bude skup.
Baš i nisam primetio da nešto preterano upotrebljivo(u gaming smislu) može da se sklop za konzolnih 50-60.000.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 14:38   #2331
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ne znam da li neko deli moj utisak, ali mi se čini da je W10 dosta "pokrao" od Linuxa, tj od različitih grafičkih okruženja koje postoje u Linux-u (LXDE, KDE itd).

Kada sam video kako izgleda radno okuženje, kako radi minimize, kako se učitavaju stranice, rekoh sebi, koji je ovo Linux Distro.

U svakom slučaju, pohvala za to.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 15:15   #2332
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Ne znam da li neko deli moj utisak, ali mi se čini da je W10 dosta "pokrao" od Linuxa, tj od različitih grafičkih okruženja koje postoje u Linux-u (LXDE, KDE itd).

Kada sam video kako izgleda radno okuženje, kako radi minimize, kako se učitavaju stranice, rekoh sebi, koji je ovo Linux Distro.

U svakom slučaju, pohvala za to.
Ma odlican je, nego ljudi ne mogu da predju preko toga sto je internet mreza integralni deo sistema i sto Mikrosoft salje njihove nepristojne slike obavestajnim agencijama, iako vecina stvari moze da se izgasi na nivou W7, a druga grupa ne moze da predje preko nedostatka Aero glass teme. Priznajem da sam je i ja na pocetku voleo, al kako je vreme prolazilo, veruj mi, uopste je nisam ni primecivao, niti sam preterano lud za njom, vise gotivim ovo flat graficko okruzenje. Doduse, plus bi bio kada bi napravili transparentniji taskbar i okvire prozora u stilu Start menija, makar opcionalno.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 15:29   #2333
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Ma odlican je, nego ljudi ne mogu da predju preko toga sto je internet mreza integralni deo sistema i sto Mikrosoft salje njihove nepristojne slike obavestajnim agencijama, iako vecina stvari moze da se izgasi na nivou W7, a druga grupa ne moze da predje preko nedostatka Aero glass teme. Priznajem da sam je i ja na pocetku voleo, al kako je vreme prolazilo, veruj mi, uopste je nisam ni primecivao, niti sam preterano lud za njom, vise gotivim ovo flat graficko okruzenje. Doduse, plus bi bio kada bi napravili transparentniji taskbar i okvire prozora u stilu Start menija, makar opcionalno.
Ja sam to sve izgasaio od starta, tj ceo taj tracking (preko nekog ruskog programa). Svestan sam da sam sebe lišio velikog broj funkcija (zbog brisanja telemetrije itd), ali šta da se radi.

EDIT: Našao sam link koji potvrđuje moju priču:
https://itsfoss.com/windows-10-inspired-linux/
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 16:52   #2334
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Baš i nisam primetio da nešto preterano upotrebljivo(u gaming smislu) može da se sklop za konzolnih 50-60.000.
Može lagano da se sastavi za te pare PC koji parira konzoli i nudi još ponešto što konzola ne može. Doduše kod nas možda baš i ne ali Mađari ili daleki rođak iz US mogu da pomognu oko toga
Naravno, convenience konzole ništa ne može da nadomesti ali PC je ipak PC. Fleksibilnost je neuporediva.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 17:41   #2335
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Baš i nisam primetio da nešto preterano upotrebljivo(u gaming smislu) može da se sklop za konzolnih 50-60.000.
Pa evo ti npr obe masine iz mog profila nisu sve skupa 50 hiljada plus treca masina athlon 740x4,8gb ram,7850 ,sad teshko da xbox/ps smece moze da im prismrdi lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 19:49   #2336
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

^A da li možeš, na primer, poslednji TR da teraš na max podešavanjima bez štucanja? Zbog full detalja neko valjda i sastavlja gaming rig? Koliko bi koštala jedna takva makina?

I nije samo to... koliko je PC kao gaming platforma "esencijalan" m$-u, pa su poslednja 2 spomenuta TR-a prvo izašla za xbox a PC portovi se čekali, koliko?

Edit: još ako se doda da će nadolazeći Redstone kao dno minimum zahtevati 2GB RAM-a, trebaće 32GB za "jači" gaming a sa tih 16 samo pikanje solitera.

Poslednja ispravka: ColdBoot (28.7.2016 u 20:02)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 22:05   #2337
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Pa čekaj, ni konzole ne teraju igre na maksimumu detalja. Ono što konzole trenutno guraju može i prosečan gaming PC da izgura, pogledaj Youtube, pun je takvih primera. Imaš odlične analize na DigitalFoundry kanalu koje se tiču toga o čemu pričaš. Pogledaj novi Doom kao dobar primer recimo.
Još ako se okreneš kupovini polovnih komponenti, sreći nigde kraja.

Što se tiče toga koliko je Windows bitan Microsoftu to mene ne zanima mnogo, od njihovih igara mi je samo žao Haloa koji je Xbox ekskluziva i samo zbog njega bih uzeo 360 da odigram ono što nisam.

Na PC-u imam modding, imam Brutal Doom, imam RTS-ove, imam stare klasike kojih na konzolama nikada neće biti, mogu da igram mišem, tastaturom, gamepadom, imam free multiplayer, brdo indie naslova, mogu da koristim šta mi odgovara kada je konzumiranje multimedije u pitanju, mogu da biram gde kupujem igre onlajn, mogu da koristim komp za još mnogo štošta za maltene iste pare...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (28.7.2016)
Stara 28.7.2016, 22:10   #2338
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

http://www.ghacks.net/2016/07/28/mic...indows-10-pro/



Pro znači Profesionalne budale, a ne za profesionalne/poslovne korisnike.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 22:31   #2339
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

[QUOTE=doctor;2086380]Pa čekaj, ni konzole ne teraju igre na maksimumu detalja. Ono što konzole trenutno guraju može i prosečan gaming PC da izgura, pogledaj Youtube, pun je takvih primera. /QUOTE]

Ako pogledaš ovaj video, mala je razlika. Možda je malo čupavija xbox verzija. Ne verujem da bi mogao na konfi od 50.000 da poteraš sve na very high kao u ovom videu a i frame rate kao adut PC-ja, ko zna koliki bi bio.

PC vs Xbox One - Tomb Raider
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2016, 22:40   #2340
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

@ ColdBoot

Ali mozes na medium, i to je ta mala razlika . Pogledaj deo gde porede senke i shvatices da je konzolni nivo negde na Medium Settings, a to sto se mnoge danasnje igre maltene ne razlikuju na Medium i Ultra Settings mozemo da zahvalimo konzolama.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
C64freak (28.7.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com