Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2010, 17:41   #1
tunja86
Novi član
 
Član od: 16.2.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Povezivanje laptopa i štampača

Zanima me na koji nacin mogu da povezem lap top sa stampacem koji je inace na serijskom portu koji nemam na lap topu.Stampac je HP LaserJet 6L.
tunja86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 17:55   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Kupis serial to usb kabal,imaju ga sve ozbiljnije firme...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 22:29   #3
tunja86
Novi član
 
Član od: 16.2.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

nemaju ga druze, to je problem.pola radnji nema pojma kako to da se uradi, zato sam se obratio na ovom mestu za pomoc.ako znas neku radnju ti kazi.hvala
tunja86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 1:48   #4
atomic
Član
 
Član od: 19.11.2008.
Poruke: 65
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Eh, to sam i ja dugo tražio. Baš zbog laserskog štampača. Bilo je u nekoliko pc prodavnica, ali samo na sajtu. Kada sam ih zvao, nisu imali na lageru i nikad više ga nisu ni nabavljali. Jedan lik je prodavao takav kabl na limundu. Posle sam čitao da, i pored takvog kabla, postoji mogućnost da neki uređaji ne mogu da rade na taj način i onda sam odustao od pretrage. Osim toga i sam imam neki predosećaj da moj štampač neće raditi tako. I eno ga, skuplja prašinu...

edit: zovi ih možda sad imaju ja sad nemam kinte da ga kupim.

Poslednja ispravka: atomic (27.1.2010 u 2:01)
atomic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 4:25   #5
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Isti problem, samo je moj štampač HP LaserJet 4+

Za sada je povezan sa desktop računarom pa mu preko mreže šaljem zadatke sa lap-topa. Inače, prijatelj, freek za elektroniku, pravio je ovaj kabl za sebe, probao sam i radi sasvim ok. Nije to bio neki detaljniji test, ali jednu stranicu je izvukao bez problema.
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 6:59   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Možda vam ovo treba?
http://www.winwin.rs/oprema-za-lapto...roductId=7455#
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 7:40   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Ne secam se da je bio toliki problem naci ga, moji iz firme su ga uzeli pre par meseci u Logu gore na bulevaru a ja sam ga pre 6 meseci uzeo ovde. Kucaj na googleu usb lpt adapter za srpske stranice i izaci ce ti podosta firmi, neko mora da ga ima, jedino je problem malo vise cene.
@dusandevic
Sto se tice te 4, a i bilo kog drugog stampaca koji ima mreznu kartu u sebi, nju je uvek pametnije koristiti nego LPT port. Paralelni port ima teoretski maksimum protoka od 2Mb/s(u ECP modu, u ostalim manje) dok recimo mrezna karta u 4+ ima maksimalni protok 10Mb/s sto ume dosta da znaci kod memorijski zahtevnih dokumenata poput knjiga u PDF formatu i slicno. Opet imaj na umu da je taj stampac deklarisan na 12ppm pa i nije neki brzinski sampion i da farbicki dolazi sa samo 2Mb rama pa ako nisi dodavao memoriju u njega, to obavezno uradi, osetices veliku razliku sa recimo 16Mb memorije.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 1:01   #8
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Citat:
Sto se tice te 4, a i bilo kog drugog stampaca koji ima mreznu kartu u sebi, nju je uvek pametnije koristiti nego LPT port. Paralelni port ima teoretski maksimum protoka od 2Mb/s(u ECP modu, u ostalim manje) dok recimo mrezna karta u 4+ ima maksimalni protok 10Mb/s sto ume dosta da znaci kod memorijski zahtevnih dokumenata poput knjiga u PDF formatu i slicno. Opet imaj na umu da je taj stampac deklarisan na 12ppm pa i nije neki brzinski sampion i da farbicki dolazi sa samo 2Mb rama pa ako nisi dodavao memoriju u njega, to obavezno uradi, osetices veliku razliku sa recimo 16Mb memorije.
Ja nemam neke preterane zahteve što se tiče štampe, taj štampač je završio kod mene sasvim slučajno. Ne razumem se toliko u štampače, kako bih mogao da proverim koliko on memorije ima u sebi? Sa prednje strane on ima neki slot za dodavanje nečega (možda tu treba da bude mrežna karta), a sa zadnje strane imam samo LPT i konektor za struju.

Poslednja ispravka: dusandevic (28.1.2010 u 1:09)
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 9:26   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje laptopa i štampača

Preko menija samog stampaca udjes u Test Menu i tamo imas opciju print test page. Na test stranici ces imati podatak o instaliranoj memoriji. Mrezna kartica se nalazi sa zadnje strane stamapca tamo gde su i LPT portovi i slicno i obicno sadrzi BNC i klasican UTP port. Ako je nemas, moze da se nadje i polovna ni to nije veci problem.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
dusandevic (28.1.2010)
Stara 28.1.2010, 14:57   #10
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Povezivanje laptopa i štampača

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Preko menija samog stampaca udjes u Test Menu i tamo imas opciju print test page. Na test stranici ces imati podatak o instaliranoj memoriji. Mrezna kartica se nalazi sa zadnje strane stamapca tamo gde su i LPT portovi i slicno i obicno sadrzi BNC i klasican UTP port. Ako je nemas, moze da se nadje i polovna ni to nije veci problem.
Odštampao sam tu test stranicu. Dobio sam veliki 4+ logo preko cele strane, i piše sledeće:
  • 12 ppm engine
  • 600 dpi
  • resolution enhancement
  • 45 scalable typefaces
  • pcl5 enhanced PCL 5
U podešavanjima štampača, u okviru opcije Printer Memory odabrano je 2 MB, ali ima padajući meni i mogu da odaberem vrednosti do 66 MB!?!?!?!?

Jel ima još neki način za proveru? Softverski? I čemu služi ovaj slot sa prednje strane, da li možda znaš?
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 16:41   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje laptopa i štampača

Cini mi se da si ti odstampao demo page umesto self testa. Sto se tice prosirenja, sa donje strane uredjaja mozes dodati duplex(koji jelte ne mozes naci kod nas) kada otvoris vratanca rucnog ulagaca za papir videces konektor za dodatak za koverte, ako skines bocnu stranicu imas slotove za prosirenje memorije i ugradjivanje post-script modula. Sa zadnje strane, ako ga nema, pored lpt porta, nalazi se lim koji drze 2 srafa a ispod njega slot za MIO(mreznu karticu).Taj prednji slot je vecita misterija za sve Salim se naravno, u njega se ubadaju opcione kartice a jedina koju sam ja video je ona koja dolazi u paketu sa infra red prijemnikom i omogucava da stampas preko IR-a.
Jedino isplativo ulaganje i jedina stvar koja moze nekako da se iskopa za taj stampac je mrezna karta i memorija.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2010, 20:32   #12
stavrov
Član
 
Član od: 8.1.2006.
Poruke: 42
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje laptopa i štampača

I meni treba memorija za HP 4 Plus. I mrezna karta bi mi dobro dosla.
E sad, jel ima negde to da se kupi? Za memoriju mi se cini da sam citao da moze neka iz 486-ica, ali mora da bude ECC. Jel vredi da kontaktiram neke firme koje se bave reciklazom starih komponenti (mislim na odlaganje otpada)? Jel u nekom servisu znate da postoji crknuti HP stampac cija bi se memorija mogla iskoristiti?
Pozdrav
stavrov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2013, 9:26   #13
bibli
Novi član
 
Član od: 1.1.2013.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje laptopa i štampača

Ima i memorije i mrežnih karti za hp 4 plus
bibli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
povezivanje laptopa i tv-a picok Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 21.12.2012 11:34
povezivanje laptopa na wireless na desktopu peccatum Prenosni računari 3 9.12.2009 12:55
Povezivanje laptopa i LCD TV-a Marti Misterija Grafika 0 20.12.2008 1:21
Povezivanje pc-a i laptopa TAtila Prenosni računari 2 10.9.2007 14:43
Povezivanje PC i Laptopa??? Gadoguz Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 26.1.2007 23:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com