Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2016, 10:43   #1181
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Igra ne može biti ispeglana 100% po istoriji jer ne bi bila balansirana i bila bi dosadna većini ljudi.

Inače ja sam učestvovao u jednoj raspravi sa devovima kada je tema bila mađarska kulturna grupa i da li ih treba staviti sa južno slovenskim grupama kao i rasprava o nekim provincijama gde mađari nisu bili većina a u igri to jesu. Tada sam video da su oni vrlo dobro upućeni u istorijska dešavanja ovde kod nas ali da vode računa i o balansu i da zato nisu sve stvari postavljene onako kako su bile istorijski.

Rusija je bila previše OP. Tu nije bilo izazova ni na većim nivoim težine i zbog toga se niko i ne žali na te promene.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2016, 13:32   #1182
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Igra ne može biti ispeglana 100% po istoriji jer ne bi bila balansirana i bila bi dosadna većini ljudi.

Inače ja sam učestvovao u jednoj raspravi sa devovima kada je tema bila mađarska kulturna grupa i da li ih treba staviti sa južno slovenskim grupama kao i rasprava o nekim provincijama gde mađari nisu bili većina a u igri to jesu. Tada sam video da su oni vrlo dobro upućeni u istorijska dešavanja ovde kod nas ali da vode računa i o balansu i da zato nisu sve stvari postavljene onako kako su bile istorijski.

Rusija je bila previše OP. Tu nije bilo izazova ni na većim nivoim težine i zbog toga se niko i ne žali na te promene.
Ne vidim sta ce se promeniti jer se Novgorod kultura prihvati posle prvog rata sa Novgorodom. A Ryazanian kada se osvoji Ryazan. Po svemu sudeci nepotrebna izmena jer se Litvaniji vise isplati da formira Rusiju nego da se muci sa prihvatanjem pojedinacnih kultura iz ruske kulturne grupe.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2016, 13:25   #1183
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

https://forum.paradoxplaza.com/forum...e-2016.940420/
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 0:27   #1184
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Ne vidim sta ce se promeniti jer se Novgorod kultura prihvati posle prvog rata sa Novgorodom. A Ryazanian kada se osvoji Ryazan. Po svemu sudeci nepotrebna izmena jer se Litvaniji vise isplati da formira Rusiju nego da se muci sa prihvatanjem pojedinacnih kultura iz ruske kulturne grupe.
PA zavisi kakav si vladar, da li ti je bitnija vlast ili sopstveni narod i nacija
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 11:06   #1185
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
PA zavisi kakav si vladar, da li ti je bitnija vlast ili sopstveni narod i nacija
Zavisi da li igras i volis role-play ili ti je vazna samo uspesnost igre. Ako ce ti to popraviti prihod i manpower dramaticno onda dolazi u obzir razmatranje formiranja Rusije jer znas sta ti donosi.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2016, 14:02   #1186
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Zavisi da li igras i volis role-play ili ti je vazna samo uspesnost igre. Ako ce ti to popraviti prihod i manpower dramaticno onda dolazi u obzir razmatranje formiranja Rusije jer znas sta ti donosi.
Pa zato ti i kažem Veća je fora ići na osvajanje planete sa Litvanijom =)

Samo igra posle 3000 godina krene opasno da baguje, kontam da bi trebao superprocesor da fino sve radi
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 9:50   #1187
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Mislim da su se posle svog patchovanja i dlc-ocanja zapetljali ko pile u kučine.

Igram Muscovija u Rusiju kao svaki pravi srpski patriota i rusofil.

Na primer estates i mehanika za pravoslavlje su kontradiktorne.
Dakle ako patrijarh ima autoritet gubiš 33% poreza.
Ali zato ako clergy ima autoritet ti dobijaš plus na poreze.
Šta bre ? Ko je ko u toj državi ?
Mada onda dobijaš i dosta popusta na stability.

Dalje Poljska je op ali to je druga priča jeste da sam izašao na kraj sa njima ali ...
Realno PLC je bio retko naseljen, siromašan, nerazvijen. Istočno slovenska populacija je uvek pravila probleme. I najveći problem je bila upravo Poljska aristokratija. Ništa od toga igra ne simulira kako treba.
Development im je ogroman, sve kulture su prihvaćene a Szlachtu i sejm reše na pola 16 veka. I onda su titanska apsolutistička monarhija.
Kažete Rusija se razbaca i onda nije zanimljivo. Pa kako je bolje kad je roze umesto zelenog na mapi. AI sigurno neće da izađe na kraj sa ovim. I nije li velika Rusija upravo ono što se istorijski i desilo. Sve evropske sile u to vreme su morale da računaju na Rusiju. Em ubija imerziju em nije ni neko gameplay poboljšanje.

Dalje, u kasnoj igri nemam puno diplomatskih opcija.
Vidim Austrija, Skandinavija itd. niko neće savez. Kaže "Russia already has powerful allies". Reko šta bre nemam saveznike. I onda shvatim da mi je Vizantija saveznik i da su oni Empire rank i iako imaju samo Grčku bez ostrva i Bugarsku oni su kao neka sila. I to svega imaju 18 puka vojske nešto galija i nemaju ni Konstantinopolj. Da o balansu, Ottomani svedeni na manje od današnje Turske ali zato imaju 50 pukova i brodova koliko i ja. Mislim da nije baš tolika razlika između Turske i Grčke. Ali Vizantija je powerful ally.

Druga stvar nekako iskukam savez sa Skandinavijom i krenemo u rat protiv omržene Poljske. Obećam mu teritoriju još odem u peace demanded i nabijem war exhaustion da opsedam provincije na Baltičkoj obali. Jer je AI nesposoban i paradira oko Urala. Da bi mi na kraju reko da on neće da uzme te provincije. Pa šta oćeš sine. Uvredi se i raskine savez a ovamo neće da uzme ništa. I to su mu baltičke obale crvene, znači vital interest. Čemu to kad AI i ne ume da ga koristi.
Izgleda je hteo Livonske zemlje a sa njima sam napravio ranije white peace.
AI to ne registruje pa ili mu daj nemoguće ili nisi ispoštovao dogovor. To i Livonija mu je bila saveznik pre rata. Realpolitik.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2016, 14:50   #1188
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ja uvek resim PLC do 1510. Znaci em se prosirim na moju kulturu em unistim mocnog suseda. Uvek idem u rat kad je razlika medju tehnologijama u moju korist. I to one kljucne, ja 6 oni 4 ili ja 7 oni 5. Tu imam taktiku na svojoj strani. Sa generalom i dukatima ne moze da omane.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 14:06   #1189
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Novi DD - uvodjenje trait-ova za vladare
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2016, 17:16   #1190
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Sve vreme govore da nece ubacivati elemente iz CK u EU i sada u jednom od poslednjih DLC dodaju i to. Nije mi jasno. Ali mi se cini da ce ovo biti bas veliki DLC.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 8:47   #1191
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Mislim da nas definitivno ceka najbolji DLC do sada, izlazi na jesen a ime jos nije objavljeno. Vec ranije su objavljene promene u nacinu rasporedjivanja negativnih bonusa za unapredjenje tehnologija. Sada su objavili da turci dobijaju novi oblik vladavine koji obezbedjuje da ce uvek dinastija Osmanouglu biti vladar Otomana. Pojacavaju istorijski uticaj. Mehanika je da je svaki turski car imao dosta sinova pa da nema sanse da nema naslednika. Kada car napuni 30 godina igrac bira naslednika izmedju 3 sina. U tom izboru se vide i monarch poeni koje sinovi imaju. Koliko sam razumeo svi imaju strong claim ali u zavisnosti od izbora krecu eventi gde je moguce da se sin koji nije izabran pobuni. Rekli su da ima mnogo eventa koji se mogu desiti. Ovaj oblik vladavine je jedinstven za Otomane.


Osim ovoga objavili su da su omogucili abdikaciju vladara u korist naslednika u zamenu za 50 Prestiza i 20 Legitimiteta. Koliko puta smo samo bili frustrirani oko toga da uzasan vladar nece da umre a ima preko 60 godina. Super ce biti jer Kastilja ima event kojom dobija zenskog naslednika 4/5/3 a kralj iz 1444 je 0/0/0. Dodatna stvar je sto se kraljicom povecavaju sanse dobijanja PU sa Aragonom i Napuljem.


Meni je abdiciranje posebno vazno zbog Moskovije, jer Ivan III 3/4/5 ceka da preuzme vlast od oca koji je nesto tipa 1/2/2. Sada se nece cekati, cim Ivan napuni 16 godina otac ce abdicirati i sa Moskovijom ce biti jos lakse. Do sada sam morao da 11.11.1444 proglasim kralja za Generala i da se nadam da ce da umre do Ivanove 16-te godine. Od toga mi je zavisio uspeh kampanje i uglavnom sam uspevao ali to je verovatnoca a abdikacija je sigurna.


Jos jedna izmena je u vezi Succession wars-a. Sada vise nije jedini ishod da ce zemlja oko koje se ratuje sigurno biti u PU sa izazivacem ili braniocem personalne unije. Sada se mirom moze vratiti nezavisnost toj zemlji oko koje se vodi rat. Ostaje da se vidi kada ce igrac koristiti tu opciju mira.

Najavili su promenu u bitkama kao i nesto oko PU koliko sam uspeo da skontam. Ali o tome ce vise objaviti u narednim dev diary.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 10:59   #1192
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Још кад би продужили временски период, почели барем 1400-те. Чини ми се да је ЕУ3 почињала тако са Србијом као турским вазалом.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 11:49   #1193
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

imaš extended timeline mod pa možeš da počneš od bilo koje godine nove ere
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 12:38   #1194
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ono sto je sigurno je da nece dodavati nove startne datume, vise puta su to rekli. A i nista mi ne znaci da pocnem kao vazal, to je gore nego ovaj start iz 1444.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2016, 18:36   #1195
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Koliko puta smo samo bili frustrirani oko toga da uzasan vladar nece da umre
I sad smo frustrirani...
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Debeli na korisnoj poruci:
DeCoy (25.6.2016), director (25.6.2016), Malik Tintilinic (26.6.2016), Marko (29.9.2016), Pedja_Nbg (31.7.2017), pentraksil (2.7.2016), shrafko (25.2.2018)
Stara 31.8.2016, 12:57   #1196
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=570256235

Hoću ovo.
Naravno nemam registrovanu igru i naravno ne mogu da ga skinem manuelno sa foruma.

Navodno će da poboljša performance i sviđa mi se kako izgleda kao starinska mapa.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2016, 0:49   #1197
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

meni je postalo zanimljivije da pratim gao gledalac ~observe pustim i kompjuter sve sam radi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2016, 9:04   #1198
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Uzeo da probam Dansku, da vidim da li mogu sacuvati unije i aneksirati ih. Sve je pocelo odlicno, napravio jos jedinica do forcelimita da bih izgledao jace i oborio LD Svedskoj. Odlicno, savladao pobunu sa Gotlanda i uzeo East Frisia zbog trgovackog centra da povecam prihod od trgovine u Lubek nodu. Medjutim tada Svedska dobija u 2 meseca 2 eventa koji podizu LD sa 34 na 74. A ja vec imao 200 odnos sa njima. Stvarno neverovatno glup mehanizam odnos ostao 200 samo se LD povecao. Namestaju da se otcepi Svedska. Pri tom to nece biti lako jer mi je PLC saveznik i uskoro ce 1454 i aneksiracu Holstajn. Ovaj mehanizam oko LD je neverovatno zakomplikovao neke stvari iako u principu nije los.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2016, 9:10   #1199
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

u zadnjih par pečeva primetio sam da AI Brandenburg postaje mnogo veći nego pre i često završi u savezu sa Austrijom. Oni na kraju pomognu Švedskoj i Norveškoj da se odvoje od Danske. Tako je kod mene bilo. Kakva je tu situacija kod tebe orome ?
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 17:32   #1200
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
u zadnjih par pečeva primetio sam da AI Brandenburg postaje mnogo veći nego pre i često završi u savezu sa Austrijom. Oni na kraju pomognu Švedskoj i Norveškoj da se odvoje od Danske. Tako je kod mene bilo. Kakva je tu situacija kod tebe orome ?
Isto tako veoma cesto dobro napreduju ali u sledecem pecu im ukidaju lucky nation status, i njima i Poljskoj i Svedskoj. Lucky nations moze biti samo 8 od sledeceg peca. To je velika prednost za Moskvu sada. Koliko sam video podizanje PA za pravoslavne zemlje vise ne oduzima prihod od poreza. To je lepa promena za pravoslavne zemlje.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com