Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2010, 21:29   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Vreli lap-top

Skoro je lap top moje devojke pocheo nesto da trokira. Kad se malo zagreje i pusti se neki video, bilo sta, YouTube ili neki divx pochinje da secka i da kasni zvuk, a ponekad se ceo ukochi i pomaze samo restart, a ponekad ni to, nego mora da se ugasi komp i da se sacheka da se ohladi inache nece da se podigne (nema slike). Ja kapiram da je to neshto do grafichke kartice poshto se komp najvishe (samo) greje u tom delu gde je grafichka.
Znachi, jel ovo sigurno grafichka i kako mogu to da utvrdim? Ako jeste, jel ima neke pomoci, jel moze da se ochisti ili da se nabavi neki cooler (preko zime je savrsheno radio) ili nema spasa i mora da se kupi nova? I koliko uopshte koshta grafichka kartica za lap top, neka obichna, ne za igranje?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 21:45   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Skoro je lap top moje devojke pocheo nesto da trokira. Kad se malo zagreje i pusti se neki video, bilo sta, YouTube ili neki divx pochinje da secka i da kasni zvuk, a ponekad se ceo ukochi i pomaze samo restart, a ponekad ni to, nego mora da se ugasi komp i da se sacheka da se ohladi inache nece da se podigne (nema slike). Ja kapiram da je to neshto do grafichke kartice poshto se komp najvishe (samo) greje u tom delu gde je grafichka.
Znachi, jel ovo sigurno grafichka i kako mogu to da utvrdim? Ako jeste, jel ima neke pomoci, jel moze da se ochisti ili da se nabavi neki cooler (preko zime je savrsheno radio) ili nema spasa i mora da se kupi nova? I koliko uopshte koshta grafichka kartica za lap top, neka obichna, ne za igranje?
Probaj da ocitas temperaturu nekim programom koji to radi - probaj recimo HWMonitor a mozes to da vidis i pomocu Everesta ili Sandre.

Inace, graficka moze da se zameni samo na pojedinim laptopovima koji su daleeeeko malobrojniji od onih drugih gde se ne moze zameniti a i to je kao prvo veoma muzan i zaje8an proces i kao drugo prilicno skupa igra koja se nikako ne isplati cak ni za one laptopove gde je to izvodljivo. Drugim recima ako rikne graficka na laptopu jedini nacin je da nadjes neki dobar servis koji ce opet da izvrsi kanibalizaciju nekog drugog - istog laptopa koji je riknuo ali je graficka ostala citava i da tu graficku stavi umesto tvoje preminule. I da ti to naravno dobro naplati.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 0:23   #3
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Dakle. ocitaj temperature i postuj ih ovde.
Ako su visoke, i ako mislis da znas ili znas ko zna, ocisti kulercice unutar laptopa, i eventualno kupi ono postolje, adekvatno naravno.
Ehm, da, koj latop je u pitanju? Smrdi na msi, drug imao iste probleme, al u garanciji
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 15:30   #4
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Probaj da otvoris i ocistis laptop za pocetak, pre neko vece sam imao laptop sa slicnim problemom i resen je tako sto je ociscen.

Posto je hladnjak vezan tako da odvodi toplotu sa graficke i procesora, do kulera koji toplotu izduvava napolje, medjutim, tu je bilo jedno malo lepo "cebence" prasine, pa vazduh nije imao kud, i onda se laptop pregrevao i gasio.

Mislim da ce ti ovo resiti problem, ako ne, onda poslusaj kolege sa savetima pre mene. Srecno!
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 16:57   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
FiresnakE kaže: Pregled poruke
Probaj da otvoris i ocistis laptop za pocetak...
A ako ipak nisi siguran kako da ga bezbolno otvoris i ocistis ili ti je eventualno pod garancijom, bolje ga odnesi kod majstora ili u drugom slucaju u ovlasteni servis da oni to ociste na siguran nacin.
Nemoj da se zeznes pa da otvoris laptop kao ja sa pogresne strane.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2010, 21:21   #6
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Hvala vam svima, javljam shta sam napravio
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 11:38   #7
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nemoj da se zeznes pa da otvoris laptop kao ja sa pogresne strane.


Cek, kako sa pogresne strane?
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 12:33   #8
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
FiresnakE kaže: Pregled poruke


Cek, kako sa pogresne strane?
To i mene zanima

Koliko se ja secam, svi koje sam video u zivotu imaju samo odozdo srafove
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 14:07   #9
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Koliko se ja secam, svi koje sam video u zivotu imaju samo odozdo srafove
Pa ne bas svi, konkretno neki imaju i odozgo, ovaj Inspiron sto sam ja otvarao je imao jedan ali zaeban tacno ispod tastature, tako da sam morao prvo da skinem tastaturu, pa tek onda sam mogao da otvorim laptop, naravno prethodno sam skinuo i srafove sa donje strane.

Vise sam mislio, kako misli na pogresnu stranu, tacnije sta mu je pogresna strana?
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 14:36   #10
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Imaju oni kojima se do kulera prilazi odozgo tojest ne treba ništa da se skida sa donje strane skinu se 2-3 plastike i tastatura i par šafića i to je to.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 20:16   #11
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
FiresnakE kaže: Pregled poruke


Cek, kako sa pogresne strane?
Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
To i mene zanima
Koliko se ja secam, svi koje sam video u zivotu imaju samo odozdo srafove
E i ja sam video jedino te srafove sa donje strane i tako ga otvorio da bih ga ocistio nakon cega su mi se otkacile dve trake-kablovi za konekciju kojim su inace spojena oba dela i muku sam video dok ih nisam vratio jer je prostor za manipulaciju gde mogu da se stave ruke kako bi se to vratilo uzasno mali.
Kada sam konacno to sve sklopio, posto nije bilo nikakve slike na ekranu a laptop radi ja pozovem lepo jednog komsiju, inace servisera koji lepo dodje i laptop otvori sa gornje strane tako sto je sklonio tastaturu!!!! Ja gledam u neverici jer sam stvarno prvi put video da se laptop tako otvara posto nema nikakvih naznaka za tako nesto al' dobro - covek uci stvari dok je ziv.
U sustini otkacio mi se kabl koji je povezivao maticnu i ekran i vratio ga je zacas na svoje mesto dok bih ja svojim sistemom otvaranja sa donje strane samo uspeo da pootkacinjem sve zivo preostalo ali nikako i da vratim taj kabl! U stvari nisam vise ni siguran da bih uspeo i da vidim da je otkacen.
Cisto da oni koji to do sada nisu znali, sada znaju da se laptop otvara sa te gornje strane i da ne pogresite kao ja pa da posle imate grdnh muka da ispravite tu gresku.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 12:52   #12
emailnikola
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 284
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku emailnikola
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Da sigurno je prasina. Probaj pre nego sto ga otvoris jednistavno jako da dunes tamo gde on izduvava i to dok radi. Mozda jednostavno resis problem tako.
emailnikola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 16:27   #13
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
E i ja sam video jedino te srafove sa donje strane i tako ga otvorio da bih ga ocistio nakon cega su mi se otkacile dve trake-kablovi za konekciju kojim su inace spojena oba dela i muku sam video dok ih nisam vratio jer je prostor za manipulaciju gde mogu da se stave ruke kako bi se to vratilo uzasno mali.
Kada sam konacno to sve sklopio, posto nije bilo nikakve slike na ekranu a laptop radi ja pozovem lepo jednog komsiju, inace servisera koji lepo dodje i laptop otvori sa gornje strane tako sto je sklonio tastaturu!!!! Ja gledam u neverici jer sam stvarno prvi put video da se laptop tako otvara posto nema nikakvih naznaka za tako nesto al' dobro - covek uci stvari dok je ziv.
U sustini otkacio mi se kabl koji je povezivao maticnu i ekran i vratio ga je zacas na svoje mesto dok bih ja svojim sistemom otvaranja sa donje strane samo uspeo da pootkacinjem sve zivo preostalo ali nikako i da vratim taj kabl! U stvari nisam vise ni siguran da bih uspeo i da vidim da je otkacen.
Cisto da oni koji to do sada nisu znali, sada znaju da se laptop otvara sa te gornje strane i da ne pogresite kao ja pa da posle imate grdnh muka da ispravite tu gresku.
Da ali nemaju svi laptopovi srafove sa gornje strane da se skine tastatura. Evo ja imam HP Compaq nx7400 koji ima neke glupe srafove dole, nijedan srafciger ne moze da ih odsrafi. A gore nema srafove.

Poslednja ispravka: Haker95 (11.6.2010 u 16:37)
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 16:54   #14
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Pogledaj ovo, verovatno ces naci alatku koja ti treba. Obicno su to neki od torx srafova.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 17:07   #15
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Nisam imao pojma da postoji toliko srafova, ali nisam nasao onaj koji mi treba, jer ovaj ima krug i dve crte na krajevima kruga, znaci ide crta-krug-crta neki redosled...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 17:14   #16
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Hm... Tako nesto jedino da narucis preko e-bay ili slicnog sajta. Tesko da to ima kod nas da se kupi. Iskreno, takva glava shrafcigera je za mene nepoznanica.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 18:59   #17
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vreli lap-top

Viđao sam takve šrafove na Compaq mašinama...Uglavi onda običan šrafciger tu, improvizacija je mama!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 19:24   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vreli lap-top

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Da ali nemaju svi laptopovi srafove sa gornje strane da se skine tastatura. Evo ja imam HP Compaq nx7400 koji ima neke glupe srafove dole, nijedan srafciger ne moze da ih odsrafi. A gore nema srafove.
Ovaj ga sa gornje strane nije ni otvarao putem srafova jer ih tamo i nema vec sistemom poluge tako da uglavi obican srafcige, poluga i podigne deo i u povratku samo vrati deo, pritisne i uglavi zabice tamo gde treba da stoje.
Nisam siguran ali mislim da je jedino nesto dirao tj. olabavio one srafove na delu kojim je ekran spojen sa donjim delom, ali to treba uzeti sa rezervom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com