Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2008, 10:50   #1
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Talking HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Dobardan!

Kao sto naslov sam kaze resio sam da kupim malo ozbiljniju muziku za kucu. Soba je u pitanju, 30-ak kvadrata. Znam da je ovo pitanje subjektivno i zavisi od dosta faktora, tipa muzike koji osoba slusa, jacine basa, ostrine zvuka itd. Pa tako da kazem, dosta slusam gitaru i klasicnu muziku mada volim i elektro. Bio sam u vise radnji ( audio Max, BGB audio,.. ) i posle slusanja vise komponenti, pojacala i zvucnika moj izbor je na kraju Harman Kardon 3490 i par GBL ES90. E sada, da li smatrate da je ovo dobra kupovina? Trenutno nemam neku dobru CD-DVD komponentu tacnije nemam nikakvu, muziku pustam preko obicnog DVD playera za televizor koji je cista komercijala ( samsung ). Da li ce mi original diskovi zvucati dobro ili solidno preko ovakvog uredjaja vezanog za Harmana dok ne kupim CD komponentu uz pratecu seriju? Koje kablove da kupim i koliko da ulozim u kablove uopste posto sam cuo da su oni jako bitna stavka?
Kao sto vidite poprilicno sam laik u ovim stvarima.
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 11:16   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Dobardan!

Kao sto naslov sam kaze resio sam da kupim malo ozbiljniju muziku za kucu. Soba je u pitanju, 30-ak kvadrata. Znam da je ovo pitanje subjektivno i zavisi od dosta faktora, tipa muzike koji osoba slusa, jacine basa, ostrine zvuka itd. Pa tako da kazem, dosta slusam gitaru i klasicnu muziku mada volim i elektro. Bio sam u vise radnji ( audio Max, BGB audio,.. ) i posle slusanja vise komponenti, pojacala i zvucnika moj izbor je na kraju Harman Kardon 3490 i par GBL ES90. E sada, da li smatrate da je ovo dobra kupovina? Trenutno nemam neku dobru CD-DVD komponentu tacnije nemam nikakvu, muziku pustam preko obicnog DVD playera za televizor koji je cista komercijala ( samsung ). Da li ce mi original diskovi zvucati dobro ili solidno preko ovakvog uredjaja vezanog za Harmana dok ne kupim CD komponentu uz pratecu seriju? Koje kablove da kupim i koliko da ulozim u kablove uopste posto sam cuo da su oni jako bitna stavka?
Kao sto vidite poprilicno sam laik u ovim stvarima.
Stereo ili surround?
Kao prvo, ne moras sve odjednom da kupis (koliko god to zgodno i lepo izgledalo) jednostavno najbolja strategija je kupovina u etapama. Naravno da bi strategija uspela moras dobro da osmislis sta zaista zelis i onda jednostavno da se povinujes toj odluci.
Odgovori na sledeca pitanja:
1: Koliko snage treba da ima sistem za sobu u kojoj ce se slusati?
2: Da li zelis Floorstanding ili Bookshelf zvucne kutije?
3: Ako je opcija Bookshelf da li u kombinaciju ulazi i woofer?
4: Pojacalo ili Surround risiver?
5: CD/DVD plejer - izbor u zavisnosti od specifikacije (audio D/A konvertori, broj prikljucaka, cena...)
6: Kablovi... well, ova stavka postaje bitna samo ako si odlucio da ulozis vise od 1k eura.
7: http://www.sk.rs/2008/10/skse01.html
8: Cak i kad odgovoris na sva pitanja ima tu jos da se prica...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Salezio (5.12.2008)
Stara 5.12.2008, 12:00   #3
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Smile Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Stereo ili surround?
Kao prvo, ne moras sve odjednom da kupis (koliko god to zgodno i lepo izgledalo) jednostavno najbolja strategija je kupovina u etapama. Naravno da bi strategija uspela moras dobro da osmislis sta zaista zelis i onda jednostavno da se povinujes toj odluci.
Odgovori na sledeca pitanja:
1: Koliko snage treba da ima sistem za sobu u kojoj ce se slusati?
2: Da li zelis Floorstanding ili Bookshelf zvucne kutije?
3: Ako je opcija Bookshelf da li u kombinaciju ulazi i woofer?
4: Pojacalo ili Surround risiver?
5: CD/DVD plejer - izbor u zavisnosti od specifikacije (audio D/A konvertori, broj prikljucaka, cena...)
6: Kablovi... well, ova stavka postaje bitna samo ako si odlucio da ulozis vise od 1k eura.
7: http://www.sk.rs/2008/10/skse01.html
8: Cak i kad odgovoris na sva pitanja ima tu jos da se prica...

Hvala na brzom i efikasnom odgovoru, to jest razradi teme

Pocecu redom:

Shvatio sam da se ovakva vrsta muzike kupuje na etape to jest jedno po jedno tako da cu prvo ici na pojacalo sa dva zvucnika pa posle dokupiti woofer,CD komponentu i sqeazebox i time upotpuniti sistem.

Sto se sistema tice prva zamisao mi je bila da idem na surround sa AV-om jer zelim da na muziku nakacim sve, od kompa, televizora, DVD, CD, PS3 .. ali na kraju mi je izbor ipak pao na pojacalo sa cetiri kanala , konkretno onaj HK model koji sam napisao. Pojacalo u sebi ima sve sto mi treba i ja ipak hocu da pravim audio uradjaj a ne bioskop za gledanje filmova. Sto se zvucnika tice ES90 je floor standing zvucnik a sto se jacine tice tu i nisam neki znalac, recimo da je to serija ispod studiskih zvucnika pa srednji rang. Po onome sto sam cuo zaista su opravdali moja ocekivanja i zelje u pogledu jacine a vrlo sam zahtevan u ovom pogledu. Posto definitivno volim gruvacinu bass mi je jako bitan tako da cu kasnije definitivno dokupiti woofer iz iste serije koji ce potpuno podmiriti moje zeleje za jacinom.
Za pitanje u vezi CD-DVD komponente ti ne mogu odgovoriti jr ne znam mnogo o ovome, da li cu ja kao laik osetiti veliku razliku izmedju pustanja na kompjuterskom cd-u i pustanja na vrhunskoj CD komponenti koju u svakom slucaju planiram da kupim kasnije.
Cena: Samo pojacalo i par ovih zvucnika je vec 1300 tako da da, sto se kablova tice onda predpostavljam da preporucujes i neke kablove koji prate celu ovu pricu?

Poslednja ispravka: Salezio (5.12.2008 u 12:15)
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 12:46   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Hvala na brzom i efikasnom odgovoru, to jest razradi teme

Pocecu redom:

Shvatio sam da se ovakva vrsta muzike kupuje na etape to jest jedno po jedno tako da cu prvo ici na pojacalo sa dva zvucnika pa posle dokupiti woofer,CD komponentu i sqeazebox i time upotpuniti sistem.

Sto se sistema tice prva zamisao mi je bila da idem na surround sa AV-om jer zelim da na muziku nakacim sve, od kompa, televizora, DVD, CD, PS3 .. ali na kraju mi je izbor ipak pao na pojacalo sa cetiri kanala , konkretno onaj HK model koji sam napisao. Pojacalo u sebi ima sve sto mi treba i ja ipak hocu da pravim audio uradjaj a ne bioskop za gledanje filmova. Sto se zvucnika tice ES90 je floor standing zvucnik a sto se jacine tice tu i nisam neki znalac, recimo da je to serija ispod studiskih zvucnika pa srednji rang. Po onome sto sam cuo zaista su opravdali moja ocekivanja i zelje u pogledu jacine a vrlo sam zahtevan u ovom pogledu. Posto definitivno volim gruvacinu bass mi je jako bitan tako da cu kasnije definitivno dokupiti woofer iz iste serije koji ce potpuno podmiriti moje zeleje za jacinom.
Za pitanje u vezi CD-DVD komponente ti ne mogu odgovoriti jr ne znam mnogo o ovome, da li cu ja kao laik osetiti veliku razliku izmedju pustanja na kompjuterskom cd-u i pustanja na vrhunskoj CD komponenti koju u svakom slucaju planiram da kupim kasnije.
Cena: Samo pojacalo i par ovih zvucnika je vec 1300 tako da da, sto se kablova tice onda predpostavljam da preporucujes i neke kablove koji prate celu ovu pricu?
Mozda bi trebao da razmislis i o Onkyo risiverima, imaju odlican odnos cena preformanse, quality build i mnostvo opcija. Yamaha, ako gledas best buy. Licno posedujem Marantz risiver pa preporuka i za njih

JBL zvucnike nisam imao prilike da slusam odavno tako da ne mogu da kazem sa sigurnoscu nista o njima. Ako lova nije problem moja preporuka za B&W

CD/DVD komponente mi je uvek bilo najteze preporuciti. Ja izbegavam svu komercijalu koja "cita sve" i dosta se raspitam pre konacne kupovine o tehnickim karakteristikama i recenzijama po stranim casopisima (cinjenica da se o tome ovde ne vode sire rasprave iz ekonomskih razloga). Licno trenutno pratim razvoj BR plejera kojima cena sve vise pada. Stvari na koje obracam najvise paznje su podrzani formati zvuka (192Khz, 24bit, Dolby TrueHD , Dolby Digital , DTS-HD decoder , Dolby Digital Plus...).

Kablovi su ti trenutno najmanji problem i svaki trgovac ce ti ponuditi neki izbor a srednji cenovni razred obicno zadovoljava sve potrebe dok se uvo ne nauci/navikne slusati bogatstvo detalja koje tada dopire do njega. Posle godinu dana slusanja moci ces da prepoznas sta u zvuku tvog sistema moze da se poboljsa kablovima a sta nekom drugom kupovinom, dakle opusteno...

BTW. Nedavno sam isao sa jednim prijateljem da kupi woofer da bi se razocarali neznanjem trgovaca cemu sluze podesavanja na poledjini. Dobro se informisi pre nego sto donases konacnu odluku.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Salezio (5.12.2008)
Stara 5.12.2008, 20:51   #5
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Mozda bi trebao da razmislis i o Onkyo risiverima, imaju odlican odnos cena preformanse, quality build i mnostvo opcija. Yamaha, ako gledas best buy. Licno posedujem Marantz risiver pa preporuka i za njih

JBL zvucnike nisam imao prilike da slusam odavno tako da ne mogu da kazem sa sigurnoscu nista o njima. Ako lova nije problem moja preporuka za B&W

CD/DVD komponente mi je uvek bilo najteze preporuciti. Ja izbegavam svu komercijalu koja "cita sve" i dosta se raspitam pre konacne kupovine o tehnickim karakteristikama i recenzijama po stranim casopisima (cinjenica da se o tome ovde ne vode sire rasprave iz ekonomskih razloga). Licno trenutno pratim razvoj BR plejera kojima cena sve vise pada. Stvari na koje obracam najvise paznje su podrzani formati zvuka (192Khz, 24bit, Dolby TrueHD , Dolby Digital , DTS-HD decoder , Dolby Digital Plus...).

Kablovi su ti trenutno najmanji problem i svaki trgovac ce ti ponuditi neki izbor a srednji cenovni razred obicno zadovoljava sve potrebe dok se uvo ne nauci/navikne slusati bogatstvo detalja koje tada dopire do njega. Posle godinu dana slusanja moci ces da prepoznas sta u zvuku tvog sistema moze da se poboljsa kablovima a sta nekom drugom kupovinom, dakle opusteno...

BTW. Nedavno sam isao sa jednim prijateljem da kupi woofer da bi se razocarali neznanjem trgovaca cemu sluze podesavanja na poledjini. Dobro se informisi pre nego sto donases konacnu odluku.

Ok, hvala na savetima. B&W sam takodje gledao i zvucnici tog ranga su mnogo mekani po pitanju zvuka i imaju jako slab bass po mom ukusu dok im je cena maltene duplo veca. Onda cu za pocetak ici sa kombinacijom koju sam odabrao u startu od iste kuce- Harman i GBL, a kablove cu uzeti neke osrednje. To sigurno nece biti to dok ne budem imao kvalitetniju CD komponentu ali jedno po jedno. Jos malo cu se raspitati na netu pre nego sto se konacno odlucim mada sam vec 90 posto siguran da je to muzika po mojoj meri kakvu ja volim da cujem, pogotovo sto prostor u BGB studiju nije uopste akustican tako da ce se to mnogo bolje cuti u manjoj sobi.
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 12:31   #6
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Ok, hvala na savetima. B&W sam takodje gledao i zvucnici tog ranga su mnogo mekani po pitanju zvuka i imaju jako slab bass po mom ukusu dok im je cena maltene duplo veca. Onda cu za pocetak ici sa kombinacijom koju sam odabrao u startu od iste kuce- Harman i GBL, a kablove cu uzeti neke osrednje. To sigurno nece biti to dok ne budem imao kvalitetniju CD komponentu ali jedno po jedno. Jos malo cu se raspitati na netu pre nego sto se konacno odlucim mada sam vec 90 posto siguran da je to muzika po mojoj meri kakvu ja volim da cujem, pogotovo sto prostor u BGB studiju nije uopste akustican tako da ce se to mnogo bolje cuti u manjoj sobi.
B&W mekani po pitanju zvuka? Zavisi gde si ih slusao. Vecina ih opisuje kao "siledzije" u audiofilskom svetu, podjednako dobro reprodukuju i klasiku i elektronsku muziku. U svakom slucaju woofer uglavnom resava probleme reprodukcije donjih frekfecija tako da to i nije neki razlog za zabrinutost.
Javi sta si odlucio...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 10:55   #7
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
B&W mekani po pitanju zvuka? Zavisi gde si ih slusao. Vecina ih opisuje kao "siledzije" u audiofilskom svetu, podjednako dobro reprodukuju i klasiku i elektronsku muziku. U svakom slucaju woofer uglavnom resava probleme reprodukcije donjih frekfecija tako da to i nije neki razlog za zabrinutost.
Javi sta si odlucio...
Posle par nedelja odlucivanja izbor je definitivno pao na Harman Kardon 3490 reciver - pojacalo i JBG ES90 floorstanding zvucnike. Trebalo bi da stignu krejem ove nedelje pa cu javiti prve utiske kada udju u stan. Sledeceg meseca cu uzeti i Harman Kardon DVD 39 komponentu i to bi bilo to. Sve u svemu mislim da sam napravio jako dobar izbor, jer sam kroz razgovor sa vise ljudi koji se definitivno mnogo bolje razumeju od mene, zakljucio da je to ozvucenje koje trpi glasnocu i svakakvu vrstu muzike a to je ono sto je meni trebalo.

Cisto da vidite o cemu se radi gospodine oluja

http://www.harmankardon.com/product_...203490&sType=C

http://www.jbl.com/home/products/pro...cat=CLA&ser=ES
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 11:22   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Cestitam, sigurno mnogo bolji izbor od bilo kojih "kompjuterskih" zvucnih sistema (IMHO). Ocekujemo utiske (potrebno je nekoliko dana da se zvucnici "usviraju" pa je preporucljivo prvo ozbiljnije slusanje i procenjivanje sistema napraviti posle tog perioda).

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Salezio (22.12.2008)
Stara 22.12.2008, 11:33   #9
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Cestitam, sigurno mnogo bolji izbor od bilo kojih "kompjuterskih" zvucnih sistema (IMHO). Ocekujemo utiske (potrebno je nekoliko dana da se zvucnici "usviraju" pa je preporucljivo prvo ozbiljnije slusanje i procenjivanje sistema napraviti posle tog perioda).

Hvala!

Usviraju? Da li to znaci da smejem da ih "gazim" odmah ili to nije preporucljivo? Takodje sam hteo da te pitam jednu stvar. Dok ne kupim pomenutu HK DVD komponentu original muzicke diskove koje preferiram cu pustati na SonyPlayStation3, da li mislis da je player koji se isporucuje uz PS3 dosta kvalitetniji od neke komercijalne varijante tipa samsung DVD od 3000 dinara? Na pojacalo cu ga vezazi optickim kablom. Da li uopste mogu da tu osetim neku razliku u kvalitetu.
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 16:16   #10
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Hvala!

Usviraju? Da li to znaci da smejem da ih "gazim" odmah ili to nije preporucljivo? Takodje sam hteo da te pitam jednu stvar. Dok ne kupim pomenutu HK DVD komponentu original muzicke diskove koje preferiram cu pustati na SonyPlayStation3, da li mislis da je player koji se isporucuje uz PS3 dosta kvalitetniji od neke komercijalne varijante tipa samsung DVD od 3000 dinara? Na pojacalo cu ga vezazi optickim kablom. Da li uopste mogu da tu osetim neku razliku u kvalitetu.
Optickim kablom ces svakako dobiti najbolji kvalitet. PS3 ce zablistati prilikom pustanja filmova sa DTS ili DD-5.1 zvukom u odnosu na bilo koji low-level DVD plejer od 3000k dinara a sigurno ce se bolje snaci i sa obicnim 2.0 CD audio diskovima.
"Vreme usviravanja" je potrebno da membrana na zvucnicima (uprosceno) omeksa i dobije svoje radne osobine/karakteristike... a sto se tice "gazenja" najbitnije je da pojacalo ne bude u nekoj zatvorenoj polici zbog hladjenja.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Salezio (22.12.2008)
Stara 22.12.2008, 17:06   #11
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Optickim kablom ces svakako dobiti najbolji kvalitet. PS3 ce zablistati prilikom pustanja filmova sa DTS ili DD-5.1 zvukom u odnosu na bilo koji low-level DVD plejer od 3000k dinara a sigurno ce se bolje snaci i sa obicnim 2.0 CD audio diskovima.
"Vreme usviravanja" je potrebno da membrana na zvucnicima (uprosceno) omeksa i dobije svoje radne osobine/karakteristike... a sto se tice "gazenja" najbitnije je da pojacalo ne bude u nekoj zatvorenoj polici zbog hladjenja.
Ok, onda definitivno koristim PS3 za pustanje medija svih oblika kao sto sam i mislio. pojacalo ce stajati na komodi, otvoreno, tu nema problema. Koliko traje taj period "razradjivanja" membrana?
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2008, 17:20   #12
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Ok, onda definitivno koristim PS3 za pustanje medija svih oblika kao sto sam i mislio. pojacalo ce stajati na komodi, otvoreno, tu nema problema. Koliko traje taj period "razradjivanja" membrana?
U papirama koje sam dobio uz svoje zvucnike je pisalo 24 sata u nekim slucajevima i 48. Nema cega da se bojis, oni ce raditi samo ce zazvucati u punom "sjaju" posle tog perioda. Mnogi ljudi to ni ne primete...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 11:25   #13
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Komponente su sinoc stigle, otpakovao sam ih i postavio, ali nisam isekao kablove i povezao. Imao sam neke obaveze. Izgleda mocno, mnogo vece u stanu nego u radnji gde sam ih video sa jos 100 zvucnika, i dalje sam pod utiskom. Mislim da su se crni zvucnici sa crnim pojacalom i crnim LCD-om na zidu uklopili perfektno. Do duse moj 82cm veliki televizor sada pored ovih zveri izgleda kao portabl ekran .

Danas cu napisati prve utiske kada budem pustio muziku u "proizvodnju zvuka"
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 15:30   #14
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

SJAJNO! Zaista neprikosloven zvuk, odusevljen sam!
Kada sam pustio Joe Kokera i Ray Charlsa najezio sam se. Glasnoca mu je na zavidnom nivou. Mogu samo da kazem da ce woofer definitivno upotpuniti to sto sam ja hteo od muzike sto se jacine tice. Moram priznati da se nisam nadao ovome.
Imamo do duse jedan problem, ne znam kako da namestim da mi se muzika cuje preko optickog kabla sa PS3? Sve sam povezao ali ne znam koji izlaz da koristim?
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 17:17   #15
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
Salezio kaže: Pregled poruke
Imamo do duse jedan problem, ne znam kako da namestim da mi se muzika cuje preko optickog kabla sa PS3? Sve sam povezao ali ne znam koji izlaz da koristim?
Pogledaj da li risiver ima TV (cinc) izlaz. Ako ima dobices menije za podesavanje ulaza, jacine, udaljenosti zvucnika, vremena kasnjenja, jacine po kanalima... (zavisi od modela koji posedujes).

Drago mi je da si zadovoljan, mnogi ne znaju sta sve propustaju sa "kompjuterskim" zvucnicima...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 14:13   #16
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Sve je, ok, muzikom sam i dalje prezadovoljan. Ljudi zaista ne znaju sta propustaju time sto ne skupe malo vise para i kupe HiFi, to nije stvar koja se menja cesto ili sezonski. Imam sada jednu dilemu. Danas sam slucajno usao u malu radnjicu u gradu koja prodaje samo Pioneer i JVC i za oko mi je zapala odlicna DVD komponenta Pioneer sa integrisanim HDD od 160 GB, USB, HDMI Full HD, i svim ostalim, DTS i Dolby Digital ... Kosta nekih 5000 jeftinije od Harman Kardon komponente koja ima USB i HDMI, nema HDD. Sada ne znam za koju varijantu da se odlucim, Da li da upotpunim sistem i uzmem od istog proizvodjaca - Harman Kardon, ili da uzem Pioneer DVD komponentu, koja je razlika u kvalitetu?
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 14:26   #17
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

koji modeli su u pitanju ?
zavisi za sta ti treba, ako slusas samo audio diskove mislim da neces primetiti razliku u kvalitetu doticnih plejera pa u tom slucaju bih se opredelio za HK koji ce verovatno i lepse da stoji uz stereo pojacalo koje si nedavno kupio ,ali ako ti treba plejer sa hardom na kome ces da drzis muziku ili filmove, onda je prednost na strani pionira koji takodje pravi kvalitetnije uredjaje, raspitaj se i za garanciju i servis mozda ti i to bude znacilo prilikom izbora......anyway dobro je sto oba modela imaju i usb i hdmi.....samo taj hdmi neces moci da iskoristis za povezivanje sa pojacalom vec samo sa dhtv.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
Salezio (30.12.2008)
Stara 30.12.2008, 14:37   #18
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
koji modeli su u pitanju ?
zavisi za sta ti treba, ako slusas samo audio diskove mislim da neces primetiti razliku u kvalitetu doticnih plejera pa u tom slucaju bih se opredelio za HK koji ce verovatno i lepse da stoji uz stereo pojacalo koje si nedavno kupio ,ali ako ti treba plejer sa hardom na kome ces da drzis muziku ili filmove, onda je prednost na strani pionira koji takodje pravi kvalitetnije uredjaje, raspitaj se i za garanciju i servis mozda ti i to bude znacilo prilikom izbora......anyway dobro je sto oba modela imaju i usb i hdmi.....samo taj hdmi neces moci da iskoristis za povezivanje sa pojacalom vec samo sa dhtv.....
Harman Kardon je DVD 39 komponenta, evo i linka:

http://www.harmankardon.com/product_...rod=DVD+39/230

A za Pioneer ne znam tacno koja je, procitao sam da ima True HD, i HDD od 160 GB. Sto se tice prostora to mi i nije toliko bitno jer posedujem PS3 u kome imam integrisani HDD, komponenta ce mi sluziti podjednako i za muziku ( Audio CD ) i za filmove. onda cu pre ici na varijantu HK, definitivno ce i lepse izgledati a i sigurno najbolje radi sa svojim bratom, pojacalom iz iste serije. HD ulaz na TV-u imam, to nije problem.
E sada jos jedno pitanjce, sto se kablova tice, da li da uzimam neke bolje, kvalitetnije kablove, da li cu sa njima osetiti razliku u kvalitetu (zvuka) ? Koji bi to kablovi bili?
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2008, 15:04   #19
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

nisam siguran kakva je razlika u kablovima i slici/zvuku koji oni prenose na razdaljinama vecim od 1.5m moguce je da kvalitetniji kablovi bolje funkcionisu na vecim razdaljinama.....ja koristim bandridge coaxijalni kabl za povezivanje kompa sa risiverom,ti kablovi su cenovno pristupacni kod nas i mogu da se kupe u vecini bolje opremljenih av prodavnica, takodje koristim i neke no name neterminisane kablove (mislim da im je precnik 2.5mm) na metar sto se kupuju za zvucnike......ovde imas vise info o kvalitetnijim kablovima
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku N_i_k_o_l_a na korisnoj poruci:
Salezio (30.12.2008)
Stara 30.12.2008, 15:18   #20
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: HiFi kupujem prvi put in maj lajf

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
nisam siguran kakva je razlika u kablovima i slici/zvuku koji oni prenose na razdaljinama vecim od 1.5m moguce je da kvalitetniji kablovi bolje funkcionisu na vecim razdaljinama.....ja koristim bandridge coaxijalni kabl za povezivanje kompa sa risiverom,ti kablovi su cenovno pristupacni kod nas i mogu da se kupe u vecini bolje opremljenih av prodavnica, takodje koristim i neke no name neterminisane kablove (mislim da im je precnik 2.5mm) na metar sto se kupuju za zvucnike......ovde imas vise info o kvalitetnijim kablovima
Ja za povezivanje sa zvucnicima takodje koristim neke 2.5mm Nemacke kablove, za sada su mi skroz OK, metar je 300 din. Bandrige kabl sam video u radnji gde sam kupio pojacalo i zvucnike, verujem da je skroz ok i cena mu je pristupacna. Uzecu njega za vezivanje sa DVD komponentom. Opticki kabl imam Sony. Preko njega sam vezao pojacalo i PS3. Kada pogledam ne vidim da bi dobio za mnogo nijansi bolji zvuk kada bi kupio kablove od 500 evra i uradio bi-wireing sa zvucnicima. Mislim da za time nema potrebe, jer je razlika verovatno zanemarljiva a cena takvih kablova ogromna.
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kada ste dobili svoj prvi komp? Covenant Brbljaonica 131 13.2.2010 17:46
Moj prvi .NET program nika100 Programiranje 12 7.4.2007 14:43
Prvi crnogorski ICT casopis Dimo Zanimljive Web lokacije 13 27.10.2006 20:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com