Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2015, 21:40   #3261
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sto WTF? Malo je?

Ne kapiram ljude koji su ocekivali da ce igra onako da izgleda jos od prvog trailera. Ne zbog toga sto je nemoguce, nego zato sto su konzole ove generacije slabasne i sto se ne isplati jednom developer timu, pogotovu tako malom kao sto je CDP da pravi ultra HIGH asset-e koje ce koristiti realno 5% populacije koja bude igrala igru, ili ti samo PC elitisti sa dubokim dzepom.

Ovako smo svi na dobitku, a ko igra The Witcher zbog lepe grafike, pogresio je temu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
efil82 (14.5.2015)
Stara 14.5.2015, 21:44   #3262
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa ne razumem ni ja ove 25GB wtf postove. Vec je potvrdjeno da su ljudi igrali blizu 100 sati i da ima puno sadrzaja, da je svet ogroman, ne znam u cemu je problem? Ocekivali 60GB GTA V size? od koga je witcher jos i veci...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:09   #3263
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

CDPR je igrao na tu kartu, mi smo mali, odmetnici od trenutne kapitalističke industrije, i sve što kažemo to i uradimo.

Ljudi vole da čuju te stvari, al kad kreneš da varaš kao svi ti koje si do malopre prozivao, to se vrati ko bumerang. Zato ljudi toliko kude igru, a nisu je ni probali.

Imaće W3 svoje zasluženo mesto u istoroji RPG, ali je marketing CDPR blago rečeno-katastrofa.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:16   #3264
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Niko ne kudi igru.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:20   #3265
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Svako ko zna kakva su prevara nove konzole ovo je mogao da ocekuje.
A sve igre se prave da budu prvo za konzole pa posle za nas tako da ne moze da se ocekuje neka razlika u kvalitetu za PC
Znaci ima da se zlopatimo jos 10g ili koliko misle da muzu sa ovom "generacijom".
Ja cu biti ljut ako je igra ovako downgredovana neoptimizovana za PC
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:28   #3266
Kelt
Član
 
Član od: 24.2.2011.
Poruke: 163
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 117 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Boze, kakav mentol je dizajnirao ovaj GOG Galaxy, da nema "pause" button?

5 gb sam dzabe skidao da bih na kraju morao celu igru da skinem preko Gog downloadera. I jos se i on gubi i pri svakom restartu kompa brise download i moram ponovo da ga zapocinejm sa GOG sajta, samo srecom odmah detektuje da je deo igre vec skinut.
Ne znam o cemu pricas,ja sam skidao preko GOG Galaksija kad je igra izasla za priloud. Posto su svi nagrnuli,bas je sporo islo pa sam igru skidao na rate. Posle svakog gasenja i paljenja kompa daunload je nastavio gde je stao.
Kelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:35   #3267
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma pitam zašto preload ima 25 gb jer je W2 EE imao oko 18 instalacioni, a ovaj kad se instalira ima na PC-ju oko 25-26, pa pitam jel to full igra ili se očekuje download novih sadržaja. Iskreno, bolje je da je manje gabaritna, nego ako je 35x veće očekivao sam, pa da baš to što kažete neku GTA varijantu prostora...ništa ne hejtujem što bi rekli mladi, samo pitam jel to to...ih, što ste neki...
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:35   #3268
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Svako ko zna kakva su prevara nove konzole ovo je mogao da ocekuje.
A sve igre se prave da budu prvo za konzole pa posle za nas tako da ne moze da se ocekuje neka razlika u kvalitetu za PC
Znaci ima da se zlopatimo jos 10g ili koliko misle da muzu sa ovom "generacijom".
Ja cu biti ljut ako je igra ovako downgredovana neoptimizovana za PC

Ranije se nije pricalo o "nexg-gen" igrama, koliko znam, to je pocelo sa prethodnom generacijom konzola i taj trend se nastavio, tako da se termin usvojio. Nekada se grafika postepeno poboljsavala, sa svakom serijom novih grafickih cipova i procesora, dok danas imate "next-gen" i uglavnom je to ono sto cete gledati naredne 4 god, dok ne naprave nove konzole. Witcher je morao da se optimizuje za konzole i to je to,prihvatite da kapitalizam truje sve zivo.

P.S. Jel planiras da igras sa svojom grafikom iz profila? Sta mislis kako ce da radi?
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:36   #3269
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja se nadam da ce CD Projekt Red izvuci pouke iz ovoga za Cyberpunk da se ne obecava vise od onoga sto se moze uraditi i nadam se da ce sledeci put zaobici konzole ili bar izbaciti dvije verzije igre
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:40   #3270
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ja samo gledam kako svi psuju downgrade i nadam se da će možda ipak nekako raditi na mojoj ubogoj 560se da nisam džabe dao 20 evra pre godinu ipo dana.
Kakav bre downgrade? O cemu ti to i ovi sto kukaju po forumima?

2013





2015



testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:45   #3271
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Ja se nadam da ce CD Projekt Red izvuci pouke iz ovoga za Cyberpunk da se ne obecava vise od onoga sto se moze uraditi i nadam se da ce sledeci put zaobici konzole ili bar izbaciti dvije verzije igre
Pa onaj famozni prikaz je radjen na malom segmentu da pokazu sta endzin moze da radi. Kada su krenuli da pune sa sadrzajem i sa kreiranjem ovolikog sveta, negde su morali da osakate, ali ovo i dalje izgleda odlicno (pogledaj screenove koje sam okacio na prethodnom postu). Ja ne vidim sta su oni tu osakatili. Vidim samo da je ovo sada mnogo bolje.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:48   #3272
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Pa onaj famozni prikaz je radjen na malom segmentu da pokazu sta endzin moze da radi. Kada su krenuli da pune sa sadrzajem i sa kreiranjem ovolikog sveta, negde su morali da osakate, ali ovo i dalje izgleda odlicno.
Zato fino ili se strpis pa najavis igru 6-10 mjeseci prije izlaska ili ako vec hoces 2 godine unaprijed da je najavis stavis "in-engine footage", a ne "in-game footage".
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 0:08   #3273
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sa razlogom ih kritikuju i treba da ih kritikuju i same kritike ima i vise nego dovoljno.Preorder cancellllled tipa kritike .Cak iz Ubisofta su se opametili i izbacili normalan gameplay za novi AC.Prikazali kako igra trenutno izgleda ali opet ima ljudi koji govore kako je losa grafika xD mada je to mnogo bolje nego downgrade pred release talk.

Ostavili su hairworks koji muci i high end graficke ,mada bez game ready drajvera a i day 1 patcha.Bilo bi mnogo bolje da su se fokusirali na nesto drugo,sto bi imalo mnogo manje uticaja na same performanse a sigurno bi vise doprinelo samom izgledu igre poput boljeg draw distance(valjda ce moci da se tweakuje),osvetljenja,teselacija ili POM ,volumetric fog koji opet uzima mnogo manje resursa od hairworksa koji se posle odredjenog vremena igranja i ne primecuje i sigurno ce ga vecina iskljuciti ako bas bude toliko uticao na frejmrejt.

Steta za grafiku ,kao i za alteraciju samog art stylea ali igra i dalje odlicno izgleda.Sa obicnim SweetFX da se napravi manja korekcija boje kao ovde npr ,doda se jos malo sharpeninga i ako bude moglo sta preko xml/ini da se promeni to bi bilo to.

Graphics sam whore ali posle previewova,recenezija,utisaka a i CGI launch trailera puca mi ***** za grafiku.Preordered,preloaded,lock n loaded.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (15.5.2015)
Stara 15.5.2015, 1:08   #3274
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Kakav bre downgrade? O cemu ti to i ovi sto kukaju po forumima?
http://i.imgur.com/4ID3uwo.jpg
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
buraz (15.5.2015), Exia (15.5.2015), lukababic (15.5.2015), Monarh (15.5.2015), nesudjeni clocker (28.6.2015), voodoo_ (15.5.2015)
Stara 15.5.2015, 3:12   #3275
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Ranije se nije pricalo o "nexg-gen" igrama, koliko znam, to je pocelo sa prethodnom generacijom konzola i taj trend se nastavio, tako da se termin usvojio. Nekada se grafika postepeno poboljsavala, sa svakom serijom novih grafickih cipova i procesora, dok danas imate "next-gen" i uglavnom je to ono sto cete gledati naredne 4 god, dok ne naprave nove konzole. Witcher je morao da se optimizuje za konzole i to je to,prihvatite da kapitalizam truje sve zivo.

P.S. Jel planiras da igras sa svojom grafikom iz profila? Sta mislis kako ce da radi?
Planiram da vidim moze li da pokrene a cekao sam ovu igru i rezultate pa da vidim sta da kupujem jer meni za ono sto dosad igram nova ne treba jedino za Witchera.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 3:22   #3276
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Planiram da vidim moze li da pokrene a cekao sam ovu igru i rezultate pa da vidim sta da kupujem jer meni za ono sto dosad igram nova ne treba jedino za Witchera.
Isti slucaj, ja cu da probam sa mojom HD7850, pa ako ne moze, kupicu nesto jace. A nema ni godinu dana kako sam je kupio...

Malo me nervira cinjenica da kad pogledas u preporucene zahteve, komponente koje su navedene kostaju kao osrednji automobil (registrovan) a igra ce raditi na konzolama koje su 5x slabije. Ja se ne secam da je to nekad bio slucaj sa nekom igrom.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 3:31   #3277
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Isti slucaj, ja cu da probam sa mojom HD7850, pa ako ne moze, kupicu nesto jace. A nema ni godinu dana kako sam je kupio...

Malo me nervira cinjenica da kad pogledas u preporucene zahteve, komponente koje su navedene kostaju kao osrednji automobil (registrovan) a igra ce raditi na konzolama koje su 5x slabije. Ja se ne secam da je to nekad bio slucaj sa nekom igrom.
I ovako kako je sada (sto nije lose samo ne wau) oni koji su igrali na konzolama (PS4) klazu da ima jakih padova u fps tako da i ovaj downgrade izgleda nije bas optimizovan i to je ono za sta ih treba guliti ako je istina.
OK je da smanjis zahtevnost da bi "iznivelisao" sve platforme, ne bas fer spram PC al ok.Ali ako i posle toga kad je grafika "standardna" to stuca sa svim odvrnutim na recimo GTX980 (grafika koja kod nas ide ne manje od 75 000+) onda to ide njima na dusu.
Sumnjivi su mi jer demo su igrali sa svim odvrnutim na ultra sem hair (gimmick) i bez AA uopste sto je cudno.
Treba sacekati da igra izadje pa videti kako se ponasa na kojoj grafici i to je to.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 5:14   #3278
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ako su texture na Ultra stvarno 2048x2048 da li je potreban uopšte AA? Mada nešto nije velika igra da bi sve texture bile toliko velike.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 6:05   #3279
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Heh, komentar na trejler sa YT

,, He put something in her drinks. ''
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 8:29   #3280
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Kada izadje napravi sa istog mesta screenshot I postuj ovde, pa da uporedimo sa ovim, da vidimo da li ima razloga za kukanje.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com