Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2010, 0:08   #1
_-_Terminator_-_
Novi član
 
Član od: 7.12.2009.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Gasi se komp

kaka upalim komp posle 4 min on se gasi. sam odjednom pre toga sam ga cistio od prasine pa kada sam skidao processor ona pasta se bila skorela. ja sam vratio sw kako je bilo. e sad neznam dali je do toga ili necega druggog jer se pre ciscenja nije hteo upaliti nikako. posto nije hteo da upali mislio sam da je do napajanja. e sad molim sa strucnjaka komjuter je star 6 god i od tada nije ciscen. ja mislim da treba pasta jer kada se processor pregrije komp se gasi ili mozda nisam lepo uklopio processor!!! swe sam lepo ocistio i skoro se necuje..
_-_Terminator_-_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 0:38   #2
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: gasi se komp

Citat:
_-_Terminator_-_ kaže: Pregled poruke
kaka upalim komp posle 4 min on se gasi. sam odjednom pre toga sam ga cistio od prasine pa kada sam skidao processor ona pasta se bila skorela. ja sam vratio sw kako je bilo. e sad neznam dali je do toga ili necega druggog jer se pre ciscenja nije hteo upaliti nikako. posto nije hteo da upali mislio sam da je do napajanja. e sad molim sa strucnjaka komjuter je star 6 god i od tada nije ciscen. ja mislim da treba pasta jer kada se processor pregrije komp se gasi ili mozda nisam lepo uklopio processor!!! swe sam lepo ocistio i skoro se necuje..
Pa jel si stavio ponovo pastu kad si vracao kuler na procesor? Pogledaj da li je ventilator na kuleru od procesora prikljucen na napajanje. Ocigledno je da ti se nesto pregreva cim ti se recunar gasi posle nekog vremena, to je zbog toba sto se stiti da ne bi doslo do gorenja elektricnih kola.

Srdacan pozdrav
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 3:31   #3
vvinokic
Novi član
 
Član od: 1.3.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vvinokic
Određen forumom Re: gasi se komp

hahahaa, u 90% slucajeva je to, ALI, obzirom da je masina matora 6god. moze biti svasta pogledaj temperaturu procesora u bios-u i takodje proveri na koliko je podesena upozoravajuca temperatura(najbolje staviti na 60C).
vvinokic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 4:29   #4
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: gasi se komp

Citat:
vvinokic kaže: Pregled poruke
hahahaa, u 90% slucajeva je to, ALI, obzirom da je masina matora 6god. moze biti svasta pogledaj temperaturu procesora u bios-u i takodje proveri na koliko je podesena upozoravajuca temperatura(najbolje staviti na 60C).
Šta je tu smešno??? Čoveku može nešto da rikne.

Zašto sao na 60???


Proveri da li si uklopio dobro taj cooler na procesoru.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 7:13   #5
_-_Terminator_-_
Novi član
 
Član od: 7.12.2009.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: gasi se komp

pastu nisam menjo i ona me najvise brine. e sad kad neneakacim kuler na maticnu komp nece da se upali tako je kod amd. e sad prikacio sam kuler inace nebi se vrteo. ja mislim da pasta sad smeta jer je nisam menjao. prvo cu da zamenim pastu. jos sumnjam da kuler na procesoru koji je bio pod prasinom da se kocio pa nije komp hteo da upali.sumnjam da se sad slabo vrti da se ostetio
_-_Terminator_-_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2010, 12:46   #6
Mikica86
Član
 
Član od: 9.10.2008.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 423
Zahvalnice: 120
Zahvaljeno 103 puta na 68 poruka
Određen forumom Re: gasi se komp

Citat:
_-_Terminator_-_ kaže: Pregled poruke
pastu nisam menjo i ona me najvise brine. e sad kad neneakacim kuler na maticnu komp nece da se upali tako je kod amd. e sad prikacio sam kuler inace nebi se vrteo. ja mislim da pasta sad smeta jer je nisam menjao. prvo cu da zamenim pastu. jos sumnjam da kuler na procesoru koji je bio pod prasinom da se kocio pa nije komp hteo da upali.sumnjam da se sad slabo vrti da se ostetio
Moj savet , obavezno stavi novu pastu , svaki put kad skidas cooler sa procesora , moras ocistiti staru pastu , i staviti novu ...
Mikica86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 0:21   #7
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Gasi se komp

Citat:
_-_Terminator_-_ kaže: Pregled poruke
kaka upalim komp posle 4 min on se gasi. sam odjednom pre toga sam ga cistio od prasine pa kada sam skidao processor ona pasta se bila skorela. ja sam vratio sw kako je bilo. e sad neznam dali je do toga ili necega druggog jer se pre ciscenja nije hteo upaliti nikako. posto nije hteo da upali mislio sam da je do napajanja. e sad molim sa strucnjaka komjuter je star 6 god i od tada nije ciscen. ja mislim da treba pasta jer kada se processor pregrije komp se gasi ili mozda nisam lepo uklopio processor!!! swe sam lepo ocistio i skoro se necuje..
Skini ovo i proveri kolika je tacna temperatura.Zivo me zanima koliko se greje.O kom procesoru je tacno rec.Ako ne umes sam da promenis pastu bolje pronadji nekog strucnjaka da ti to odradi.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Komp se gasi... loše napajanje? kostaborca Ostale komponente 10 28.1.2011 21:35
Komp se gasi 5 puta zaredom sam od sebe flamingos Kvarovi 13 23.3.2009 13:47
Došlo vreme za novi komp JosJedanKorisnik Šta da kupim? 66 6.3.2009 21:03
Komp za video obradu i dug neprekidan rad Veliki Strumf ŠDK - Osnovne komponente 9 10.2.2009 15:34
Sam se gasi Greko Darstiva Kvarovi 4 12.1.2009 19:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com