Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2007, 23:56   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Komp se nekada posle restarta ne bootuje, i nekada posle ukljucivanja restartuje!?

Sve sam rekao u temi. Nekada upalim komp i on se pred sam ulazak u win resetuje i onda udje normalno... Nekada kada mu uradim reset, ekran se samo zacrni i komp se ne boot-uje. Onda mu uradim restart manuelno i sasvim normalno udje! Sve se ovo dakle desava PONEKADA!
Radio sam testove stabilnosti procesora i memorije po 2h (prime 95 i memtest) i po 2 puta i sve radi! Komp je overclockovan pa mozda zato (mada sve radi fenomenalno osim tih retkih restart problema)... Naravno mislim na to kada ga ja resetujem SAM (jer se sam ne resetuje, jedino nekada kada ga ukljucim ali nikada u toku rada).... Sumnjam jedino mozda na memory timings-e... Posebno na opciju 1T/2T. Nju bas i ne razumem i stavljena mi je na 1T, iako je po defaultu bila cini mi se 2T (dok je po defaultu i memory clock bio auto, pa sam ga smanjio na 166 da mogu da dizem FSB)... Sta mislite?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 5:17   #2
Raider28
Novi član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Beograd,Jakovo
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Raider28 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Raider28 Slanje poruke preko Skypea korisniku Raider28
Određen forumom Re: Komp se nekada posle restarta ne bootuje, i nekada posle ukljucivanja restartuje!?

Citat:
polarnimeda kaže:
Sve sam rekao u temi. Nekada upalim komp i on se pred sam ulazak u win resetuje i onda udje normalno... Nekada kada mu uradim reset, ekran se samo zacrni i komp se ne boot-uje. Onda mu uradim restart manuelno i sasvim normalno udje! Sve se ovo dakle desava PONEKADA!
Radio sam testove stabilnosti procesora i memorije po 2h (prime 95 i memtest) i po 2 puta i sve radi! Komp je overclockovan pa mozda zato (mada sve radi fenomenalno osim tih retkih restart problema)... Naravno mislim na to kada ga ja resetujem SAM (jer se sam ne resetuje, jedino nekada kada ga ukljucim ali nikada u toku rada).... Sumnjam jedino mozda na memory timings-e... Posebno na opciju 1T/2T. Nju bas i ne razumem i stavljena mi je na 1T, iako je po defaultu bila cini mi se 2T (dok je po defaultu i memory clock bio auto, pa sam ga smanjio na 166 da mogu da dizem FSB)... Sta mislite?
Skini S&M test i pusti sve CPU testove na 100% CPU load i sve memorijske testove.Ako nesto ne prodje,preterao si sa overclockom.Da,najbolje je da ti memorija i procesor rade sinhrono,na istom FSB-u.
Raider28 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 7:48   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Komp se nekada posle restarta ne bootuje, i nekada posle ukljucivanja restartuje!

Citat:
Raider28 kaže:
Skini S&M test i pusti sve CPU testove na 100% CPU load i sve memorijske testove.Ako nesto ne prodje,preterao si sa overclockom.Da,najbolje je da ti memorija i procesor rade sinhrono,na istom FSB-u.
Mislim da ovo bas ne razumem... Kako mislis da mi rade sinhrono memorija i procesor? Ja sam stavio memoriju na 166Hz da bi ona kada podignem FSB na 260 bilo 215Hz (tj. 430)! Podeseni memory timing mi je 1t! Da li je to pogresno?! I koje su opasnosti od overclocka.... Ne moze nista odjednom da rikne ako su temperature ok i testovi prodju?! Plasim se da 260 nije preterani FSB... Sada imam 2.6 umesto 2.0 Ghz!?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com