Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.9.2007, 16:29   #1
Spooky
Novi član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ne mogu da upalim 6233

Telefon je kupljen pre mesec dana u prodavnici "MANHATTAN" (na Dorcolu) u full pakovanju.. Garantni list je overen od strane "Alpha Copy"..

Phone software version

Nokia6233
v05.10
21-12-06
RM-145

Language:
v05.10
21-12-06
RM123_145

E sad telefon je radio savrseno, sve do jutros.. Tacnije juce ceo dan skoro da ga nisam ni koristio.. Uvece legao da spavam, podesio alarm na telefonu i iskljucio ga (inace svako vece gasim telefon).. Jutros se probuio pre alarma i standardno palim telefon kao i do sad, ali..

Telefon nije mogao da se upali.. Prikaze animaciju (ruke), pozadinu, onda belo, pa jos jednom pozadinu, ma jos jednom belo (ovo se ponovi jos jednom, dva puta) i telefon se ugasi.. Kada se na trenutak pojavi pozadina (u navedenom ciklusu) preko ekrana je horizontalna crna linija (znaci ovo je softverski, mislim linija - nisu mrtvi pixeli i sl.).. Probao sam da izvadim sve iz telefona (sim, memorijsku karticu - pa da upalim).. Da ubacim druge sim kartice (mobtel, vip).. Da izvadim i bateriju (2-3h+ sata, do trenutka kada mora ponovo da se podesi sat - ovo je navedeno kao resenje na nekom forumu, ako telefon uspori sa paljenjem).. ali isto se desava tj. telefon nece da se upali pa nece..

Da li je neko imao slicnih problema??? Najvise me interesuje da li je problem softverske ili hardverske prirode???

Svi mi kazu problem je sw prirode i flashovanje ce resiti problem. A mene muci to sto je telefon radio savrseno mesec dana sa postojecom verzijom sw. A pre nego sto je nastao problem, radio sam uobicajene stvari :? Da napomenem da mi telefon ni jednom nije ispadao i nije preziveo nikakvu torturu

Ne znam sta da radim, dal' da odnesem u ovlasceni servis posto mi je jos pod garancijom (Alpha Copy, Mobis.. - narod se zali i na jedne i na druge, sto se sporosti tice) i da cekam 15+ dana (kada bih znao da ce mi zameniti fon, otisao bih odmah - da li je neko uopste kod njih dobio novi fon, jer nisu uspeli da otklone problem???) il da odem u obican servis, platim 1000din (cena u servisu koji postoji od 1992.) i sve bude gotovo za pola sata (ovo bih uradio odmah kada bih znao da je problem samo sw)..

Od navedenih bug-ova u v5.10 verziji, ja imam samo "Application list" (prazna lista) i onaj sa podfolderima u bookmarks-ima.. A onaj sa "Open Log" pa se ugasi fon, nemogucnost stavljanja Media Player-a da svira u pozadini i da se radi nesto drugo do svira, i problem sa MMS porukama, ja to nemam.. meni sve to radi bez problema..

Ako bude trebalo da se stavi ponovo sw, da li uraditi full install opet 5.10 ili poslednji 5.49 (koja se bolje pokazala? - inace podaci mi nisu bitni. Redovno radim backup i sinhronizujem sa racunarom). I da li ovaj telefon stvarno ima nekih hardverski problema u nekim serijama.
Spooky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 23:33   #2
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Hmm, posto kazes da ti je telefon savrseno radio, da ti nije ispao i da ga ti nisi na svoju ruku flashovo ja bih prvo pomislio na hardverski kvar.Posto su te vec odrali kad si kupio u Manhatnu(nebrendirani telefoni)nosi ga u servis i nek ti poprave.Ili ga odnesi u taj tvoj da ti poprave ali da platis...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 23:54   #3
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Telefon je pod garancijom, dakle nikakvo dodatno plaćanje od strane tebe ne dolazi u obzir. Pravac radnja na Dorćolu gde su dužni da ti pomognu, pa i na kraju krajeva da ti zamene telefon novim, ako je problem neotklonjiv. Ako kreneš odmah da se petljaš po neovlašćenim servisima izgubićeš to pravo.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 0:39   #4
Spooky
Novi član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Kao sto sam napomenuo, telefon nije ispadao.. Znaci nema ni jednu peckicu.. Dosta vodim racuna..

Kada sam kupovao telefon, mislim da mi je prodavac napomenuo (nakon mog pitanja, sta ako..) u slucaju bilo kakvih problema idem u servis (nemam nikakvog vise dodira sa njima)..

Uf.. Sutra cu definitivno odem do prodavnice cisto informativno.. Ako nista ne urade.. Onda pravac servis uz nadu da ce popravka trajati ispod 15 dana (ne daj boze 45dana - koliko im je navedeno u garantnom listu)..
Spooky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 3:10   #5
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Ma na servis odmah. Ako je u garanciji, nema sta da razmisljas...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 8:02   #6
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Meni to lici na neispravnu bateriju. Ako je to, popravka ce trajati izmedju 10 minuta i 3 dana, u zavisnosti od IQ-a servisera.
U svakom slucaju, i ako je softverski problem, oni to resavaju njegovim menjanjem a ni to ne traje duze od pola sata (naravno, u zavisnosti od "sporosti" servisera ).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 14:28   #7
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
...i ako je softverski problem, oni to resavaju njegovim menjanjem a ni to ne traje duze od pola sata (naravno, u zavisnosti od "sporosti" servisera ).
Tj. od njegovog IQ-a. Neverovatno da se popravka svih kvarova svodi na IQ servisera...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2007, 23:41   #8
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Tj. od njegovog IQ-a. Neverovatno da se popravka svih kvarova svodi na IQ servisera...
Ne popravka vec trajanje radova. Ili je u pitanju bezobrazluk?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 19:18   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Citat:
Spooky kaže: Pregled poruke
Kao sto sam napomenuo, telefon nije ispadao.. Znaci nema ni jednu peckicu.. Dosta vodim racuna..

Kada sam kupovao telefon, mislim da mi je prodavac napomenuo (nakon mog pitanja, sta ako..) u slucaju bilo kakvih problema idem u servis (nemam nikakvog vise dodira sa njima)..

Uf.. Sutra cu definitivno odem do prodavnice cisto informativno.. Ako nista ne urade.. Onda pravac servis uz nadu da ce popravka trajati ispod 15 dana (ne daj boze 45dana - koliko im je navedeno u garantnom listu)..
I sta si na kraju uradio? Dali si uspeo da ga popravis?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2007, 23:22   #10
Spooky
Novi član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Telefon je na servisu (jos)..

Prvo odneo u Alpha Copy i tu mi rekose da ce ostane min. 2-3 sedmice.. Onda odneo u Mobis tu rekose da ce biti za jedno 7 dana, al jos nista nisu uradili (tj. nije stigao na red)..

Nije mi jasno, ako je stvarno problem guzva (licno sam se uverio da stvarno gomila naroda prodefiluje za nekoliko minuta u oba servisa - a onda se za jedan dan bas nagomila... Znaci dolazi gomila ljudi koji nemaju nikakav problem, vec jednostavno hoce da stave vecu verziju sw-a, mislim okey, to je njihovo pravo, al..).. Zasto ovlasceni uvoznici jednostavno ne povecaju broj zaposlenih servisera ili ovlaste manje serivsere po gradu i problem resen :?

Nego ovako, za obicno polucasovno flashovanje, fon ostane "vekovima" na servisu.. Joj *piiip* ti drzavu!!!
Spooky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 0:11   #11
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

hm... ne mozes da upalis?! probaj sa malo benzina
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2007, 15:28   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Citat:
Spooky kaže: Pregled poruke
Telefon je na servisu (jos)..

Prvo odneo u Alpha Copy i tu mi rekose da ce ostane min. 2-3 sedmice.. Onda odneo u Mobis tu rekose da ce biti za jedno 7 dana, al jos nista nisu uradili (tj. nije stigao na red)..

Nije mi jasno, ako je stvarno problem guzva (licno sam se uverio da stvarno gomila naroda prodefiluje za nekoliko minuta u oba servisa - a onda se za jedan dan bas nagomila... Znaci dolazi gomila ljudi koji nemaju nikakav problem, vec jednostavno hoce da stave vecu verziju sw-a, mislim okey, to je njihovo pravo, al..).. Zasto ovlasceni uvoznici jednostavno ne povecaju broj zaposlenih servisera ili ovlaste manje serivsere po gradu i problem resen :?

Nego ovako, za obicno polucasovno flashovanje, fon ostane "vekovima" na servisu.. Joj *piiip* ti drzavu!!!
Pa ne znam, valjda postoje ovlasceni servisi za njega.I posto je u garantnom roku trebalo bi da bude prioritet. Zar u garantnom listu ne pise za koliko dana mora da bude popravljen ili eventualno zamenjen novim. Moj savet: "Obrati se trzisnoj inspekciji", Veruj mi ume da upali, a i skloni su da odrade cestito posao.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2007, 23:14   #13
Spooky
Novi član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Pa ovlasceni Nokia serviseri u Srbiji tj. Beogradu su:
Alpha Copy, Mobis i jos jedan zaboravio sam kako se zove..

Sto se tice trzisne inspekcije, veruj mi razmisljao sam o tome, ali ne znam koliko bi upalilo, jer u garantnom listu pise (i na to automatski pristajes kad kupis telefon) da mogu da ga drze u servisu maksimalno 45 dana. Ako za taj period ne poprave telefon, duzni su da ti zamene telefon novim ili ako ne postoji mogucnost za isti model, onda da ti obezbede novi telefon slicnih karakteristicka. Tako pise u garantnom listu..

Inace, telefon je gotov posle 25 dana provedenih u servisu.. Tj. servis zam zivkao svaki dan da proverim hoce li to skoro, i zanemarujuci moje komentare da to ne treba toliko da traje, njihov odgovor je uvek bio isti: velika guzva i jos sedam dana. Ja sam bio totalno korektan i kulturan jedno 23-24 dana, posle toga sam poludeo, prekipelo mi.. i uz pretnju bejzbol palicom, telefon je bio gotov za jedan (ponavljam: JEDAN) dan..

Sada je 5.43 verzija sw i telefon za sad sljak odlicno...

Jos nesto, setih se, da sam imao snimak servisera koji mi kaze (prvi dan kada sam predao) da ce telefon biti gotov za sedam dana, e onda bi mozda nesto i upalilo sa trzisnom inspekcijom.. Tako, savet ljudima koji moraju da se cimaju sa serviserima u zemlji srbiji: OABEVZNO ih snimajte (jos video klip i boli vas uvo, ne bude li kako su rekli, odma' inspekcija pa neka se puse)..

I nesto za kraj.. Vrlo bitna stvar, posebno kod ovog 6233 modela (a i drugih nokia modela), tako mi rekose u servisu (i jos na par mesta).. Da, telefon OBAVEZNO da radi u GSM modu, tacnije:
Menu/Settings/Phone/Network mode: GSM (nikako: Dual mode ili UMTS). Dovoljno je i samo par dana rada u drugom modu pa da telefon pobrljavi tj. sw (a totalno crkavanje moze da se desi i kasnije.. a pocetni simptomi su samostalno gasenje telefona). Ovo vazi posebno za Telenor SIM kartice..

Pozdrav svima..
Spooky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2007, 17:15   #14
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Meni telefon stoji u Dual modu otkako sam ga kupio (ima nešto više od dva meseca) i ništa mu nije. Imam Telenorovu karticu.

Volim te servisere koji na taj način plaše korisnike. Naravno da je čist idiotizam da prebaciš telefon u čist UMTS mod (tj. 3G) ako ti provajder nije uključio taj mod (i ako ne želiš da ga koristiš, odnosno u tvom kraju ne potoji ta mogućnost). Moguće je da se telefon zaglupi od toga, ali da se pokvari? Šta bi tu imalo da se pokvari zbog toga i zašto?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2008, 11:09   #15
Bogy
Novi član
 
Član od: 24.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Za sve koji koriste nokia kad nece da upali! Ugasite telefon. Pritisnete taster za javljanje (zeleni ) taster 3 i zvezdicu i drzite dok palite telefon. Kada se pojavi poruka "FORMATING" pustite sve tastere odjednom. pazite da vam baterija ne bude prazna ili neka bude barem 75% puna. Na taj nacin se telefon formatira na malo jaci nacin ili na engleskom:

Hard Format can be done if your phone is facing any of the problems mentioned below :


1. Blank screen. Phone unable to reboot.
2. Phone only able to boot-up to "Nokia" word screen.
3. Installed some program but not able to uninstall it after that.
4. Error messages such as "Child Installer" keeps popping-up.

Make sure cell battery is atleast 75% charged. If its not then you are putting your cell at risk. If its atleast 75% charged then do the following:

1. Switch off the phone.
2. Hold down the following three buttons: Green (call answer) button, * button, and '3' button.
3. While holding these buttons, press the power button and switch on the phone.
4. When the message 'Formatting' appears on the screen, release all of the buttons.

The procedure takes some minutes (approx. 3-4) so dont panic.

Note that you shouldn't switch the phone off or remove the battery when performing either of these operations.

Verujte mi imam Nokia 6120 c i ova operacija je dala rezultate. Vredi probati pre nego sto se odlucite za servis od mesec dana.... Pozzz
Bogy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2008, 16:21   #16
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da upalim 6233

Citat:
Bogy kaže: Pregled poruke
Za sve koji koriste nokia kad nece da upali!
Nekad je problem samo u nekom od programa koje ste instalirali. Zato programe treba instalirati na memorijsku karticu. Kad telefon neće da upali, izvadi se memorijska kartica i normalno se upali telefon. Zatim se vrati, pa se deinstalira problematični program ili se nekako drugačije reši problem.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike 1.6 Do@ OldSchool Mrežne igre 5383 1.12.2014 15:14
Gde mogu se kupiti ? Leonida O igrama uopšte 1 27.9.2007 23:50
kojim programom mogu izdvojiti subtitle sa dvd-a u .srt formatu? zemljanin Video/TV softver 19 16.9.2007 10:21
Ne mogu da pustim .mov fajl A M G Video/TV softver 7 9.9.2007 0:44
Ne mogu da ga se otarasim! organizam Zaštita 14 17.8.2007 13:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com