Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2007, 21:08   #1
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

U najnovijem broju SK gospodin Dušan Dingarac na 47 strani piše:
Citat:
Beotelradio je prva domaća radio-stanica profesionalnog kvaliteta koja emituje program samo preko interneta. ISP radio pokrenuo je provajder BeoTelNet, a glavni urednik i realizator je doajen domaćeg radija Zoran Modli. Detalje za slušanje potražite na zabava.beotel.net/beotelradio.php
Paralelno sa izlaskom ovoga broja i pomenutim tekstom jedan od naših novih članova zoran845 je čitajući teme u Brbljaonici došao na ideju da bi neki delovi tekstova bili zanimljivi gospodinu Modliju za njegovu emisiju ZAIR ''Zakon akcije i reakcije'' i posle kontakta sa njime juče me je obavestio da će biti objavljeni u emisiji koja će biti 354 po redu a emitovaće se 22.07.2007. godine.

Priznajem da mi je posebno zadovoljstvo što će ovaj prvi kontakt sa gospodinom Modlijem i njegovom emisijom krenuti upravo iz Brbljaonice a nadam se i očekujem da će se saradnja proširiti i na druge delove foruma i da će se roditi razne kvalitetne ideje.

Moram napomenuti da će se na Radiju, na TV-u, a i po štampanim izdanjima raznih kuća još više pričati o Forumu SK kada našu akciju privedemo kraju.
Kada računar sa srcem foruma, sa parčencetom duše, sa našim fotkama, računar sa kućištem modifikovanim u kuhinji SK majstora budemo predali veseloj i razdraganoj dečici.

Prema tome navikavajmo se da se o nama priča i piše, potrudimo se da to bude kvalitetno i pozitivno.

O gospodinu Zoranu Modliju ima jako puno interesantnoga da se pročita i sazna, pogledajte njegovu stranicu na netu: AsteroidModli meni su se posebno dopali tekstovi iz Afrike.


Napomenu bih još kako se zoran845 relativno skoro pojavio na forumu i kako je kvalitetom svojih poruka doprineo jačanju tema iz opšte kulture.

Poslednja ispravka: Simke (10.7.2007 u 21:37) Razlog: mala li značajna ispravka, zamenio sam samo jedno slovo ali ...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
JohnnyB (11.7.2007), Mrka Kapa (10.7.2007)
Stara 10.7.2007, 21:20   #2
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Extra vesti...
I cestitke clanu zoran845 na fantasticnoj ideji!

Poslednja ispravka: GoranSTX (10.7.2007 u 22:25) Razlog: molba
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 21:28   #3
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Pogledajte.

Ko sve emituje Zakon akcije i reakcije?
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 1:16   #4
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Video sam da je Simke ovo za ZAIR (divno) objavio, pa sam mislio da je glupo da i ja sad tu nešto kažem, ali iz površnog opipavanja pulsa nekih članova foruma sam uvideo da ljudi pojma nemaju šta je ZAIR, pa da malo to objasnim.
Neću da kažem "pojasnim", a ni "prijasnim", "uzjasnim", "najasnim",... Sledi:

ZAIR FAQ

Šta je, dakle, ZAIR?

ZAIR (akronim od "Zakon Akcije i Reakcije") je radio emisija (kako to u podnaslovu kaže Zoran Modli, autor i voditelj emisije) o "ljudima i njihovim reakcijama na haj-tek svet oko nas".

O čemu se tu radi?

U emisiji ide red priče o nekoj IT temi (kompjuteri, mobilni telefoni, avioni, letovi u kosmos, HiFi uredaji, itd.), red (uglavnom sjajne i raznovrsne) muzike.
Ako vam je nešto dosadno (retkost) brzo prođe, a ako je interesantno, pa proleti, tu je dobra muzika da se utešite (Zoran Modli je bio jedan od prvih i najboljih disk-džokeja u staroj Jugi).

Čemu sve to?

Ja sam iz ZAIRa saznao puno korisnih stvari: web adresa, programa za skidanje, saveta za održavanje računara, novosti o domaćim provajderima, grananju mreže, radio stanicama, avijaciji,..., a sve to začinjeno je i sa dosta humora, i baš tu "upada" Forum SK sa svojom Brbljaonicom.

Kako se forum tu uklapa?

Lepo. Zoran Modli ima običaj da svaku emisiju započne nekim smešnim prilogom (vicem, anegdotom, člankom), pa sam smatrao da bi brojni prilozi iz teme "Smešne stvari", a koje je dobrim delom napisao Simke, upravo tu mogli da nađu svoje mesto.

Kako je došlo do saradnje sa ZAIRom?

Ja sam Zoranu pre par godina poslao jednu kritiku koju je on benevolentno uvrstio u svoju narednu emisiju, i tako smo se upoznali. Odavno sam se nosio mišlju da mu još nešto pošaljem, a kad sam po dolasku na forum uzeo da čitam "Smešne stvari", znao sam da je to pravi materijal za ZAIR.

Pitao sam Simketa za dozvolu, i poslao gospodinu Modliju mejl sa fajlom u koji sam pohranio neke od (po mom mišljenju) boljih postova, pošto sam ih sasvim malo stilski i gramatički obradio.
Zoranu se ideja dopala i jedino nije mogao da tekst ubaci baš u prvu narednu emisiju (broj 353) iz prostog razloga što je već snimljena, ali je rekao (i bez prethodnog čitanja, samo na osnovu moje tople preporuke) da će svakako to učiniti u sledećoj emisiji.

To je to. Na sajtu Zorana Modlija možete naći više informacija o svemu što vas (eventualno) još može zanimati.

P.S. Nemojte biti strogi u ocenjivanju ovoga sto sam sklepao. To mi je prvi Frequently Asked Questions koji sam u životu napisao.

Poslednja ispravka: zoran845 (11.7.2007 u 16:12) Razlog: ž, š
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 3:32   #5
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Sećam se Modlija iz emisije "Polarotor" na RTS-u pre nekoliko godina,koju je vodio neki stariji gospodin ing.dr.mr uz to još i profesor.Imao je više titula nego pontifex maximus iz Rima(papa).Emisija je bila zastarela i po konceptu i sadržaju,a Modli se savršeno uklapao u sve to.
Emisija je započinjala sa vestima iz satelitske televizije,a za to je bio zadužen Modli.Modli je redovno propuštao da bilo šta kaže o satelitskim vestima,a taj blok je navodno tome posvećen.I kada je imao neku vest,to je bilo bajato i staro više meseci i davno objavljeno na internetu ili teletekstu.Stalno je histerično prepričavao neke svoje doživljaje iz te famozne emisije ZAIR,koji su mogli biti jasni samo nekom zagriženom slušaocu koji pamti svaki detalj te emisije.Taj njegov ZAIR je uvek išao preko neke opskurne lokalne radio stanice koja se čuje u par bg-blokova,i samo sam mogao da se čudim o čemu se taj Modli toliko raspričao.

Polarotor sam prestao da gledam pre 5-6 godina.Najviše zbog Modlija,koji je delovao kao neki neurotični guru novih tehnologija,koji je svašta pričao a malo toga zaista rekao o tzv."novim tehnologijama"(satelitska tv,kompjuteri itd.).Nikada ništa korisno i konkretno nisam čuo od Modlija,već samo ZAIR pa ZAIR i prepričavanje njegovih dogodovština iz te famozne emisije,koje su jedino Modliju bile strašno smešne i zanimljive.Onaj stariji gospodin,pontifex maximus sa 5-6 titula,se i nekako mogao trpeti jer je bio koliko-toliko nenametljiv.Ali Modli je bio nepodnošljiv.

Mislio sam da sam se davno otarasio Modlija i njegovog ZAIR-a.Sada je opet tu,da mi dosađuje sa svojim radio emisijom-svaštarom ZAIR-om.

Što jednom ne nađe neku pristojnu radio-stanicu za svoju emisiju,da ne mora da je prepričava ostatku Srbije?
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2007, 6:37   #6
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Iskreno se nadam da si svestan da tvoj post nema nikakvog smisla: zasto mislis da bi nekoga zanimalo tvoje misljenje o Modliju ili ZAIR-u? Uzgred, ni meni se ne svidja njegova vizija hajtek vesti pa ih jednostavno ne slusam. O cemu tu ima da se polemise?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Chivan (11.7.2007), Kaiser Soze (11.7.2007)
Stara 11.7.2007, 11:11   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Sećam se Modlija iz emisije "Polarotor" na RTS-u pre nekoliko godina,koju je vodio neki stariji gospodin ing.dr.mr uz to još i profesor.Imao je više titula nego pontifex maximus iz Rima(papa).Emisija je bila zastarela i po konceptu i sadržaju,a Modli se savršeno uklapao u sve to.
Emisija je započinjala sa vestima iz satelitske televizije,a za to je bio zadužen Modli.Modli je redovno propuštao da bilo šta kaže o satelitskim vestima,a taj blok je navodno tome posvećen.I kada je imao neku vest,to je bilo bajato i staro više meseci i davno objavljeno na internetu ili teletekstu.Stalno je histerično prepričavao neke svoje doživljaje iz te famozne emisije ZAIR,koji su mogli biti jasni samo nekom zagriženom slušaocu koji pamti svaki detalj te emisije.Taj njegov ZAIR je uvek išao preko neke opskurne lokalne radio stanice koja se čuje u par bg-blokova,i samo sam mogao da se čudim o čemu se taj Modli toliko raspričao.

Polarotor sam prestao da gledam pre 5-6 godina.Najviše zbog Modlija,koji je delovao kao neki neurotični guru novih tehnologija,koji je svašta pričao a malo toga zaista rekao o tzv."novim tehnologijama"(satelitska tv,kompjuteri itd.).Nikada ništa korisno i konkretno nisam čuo od Modlija,već samo ZAIR pa ZAIR i prepričavanje njegovih dogodovština iz te famozne emisije,koje su jedino Modliju bile strašno smešne i zanimljive.Onaj stariji gospodin,pontifex maximus sa 5-6 titula,se i nekako mogao trpeti jer je bio koliko-toliko nenametljiv.Ali Modli je bio nepodnošljiv.

Mislio sam da sam se davno otarasio Modlija i njegovog ZAIR-a.Sada je opet tu,da mi dosađuje sa svojim radio emisijom-svaštarom ZAIR-om.

Što jednom ne nađe neku pristojnu radio-stanicu za svoju emisiju,da ne mora da je prepričava ostatku Srbije?
Kakav si ti energetski vampir...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 22:04   #8
Celt
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

još jedan super tip koji je sarađivao se njim je i Miloš Bajčetić, zajedno vode PC petak
Celt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2020, 1:59   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Vječna ti slava i hvala na godinama koje si proveo iza mikrofona, dajući sebe nesebično i trudeći se da svi oko tebe budu vedriji, pametniji i bolji ljudi. Mirno spavaj, dragi prijatelju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
oluja (29.2.2020)
Stara 25.2.2020, 13:09   #10
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas!

Vrlo pozitivan covek koji je obelezio jednu celu epohu urbanog Beograda. Ne treba da pominjem koliko je znacio njegov angazman nama zaljubljenicima u racunare. Tesko da ce se uskoro roditi neko ko ce sa takvom elegancijom voditi radio emisije. Njegov neponovljivi glas ce se pamtiti vecno. Zoran Modli je legenda a legende ne umiru.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
mvasic (25.2.2020), oluja (29.2.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com