Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2014, 10:02   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Adam Sessler napustio posao novinara

Adam Sessler od juce vise nece obavljati posao novinara. To je obajvio u kratkom blog postu koji mozete procitati ovde http://sessactual.tumblr.com/

Meni licno je jako zao jer je bio jedan od rijetkih novinara koji je izuzetno profesionalno obavljao svoj posao. Takodje jedan od obrazovanijih novinara kojeg je bilo prijatno slusati.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 10:14   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Tragedija...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
James Vega (3.4.2014), Lich_king2 (5.4.2014), nexexcalibur (3.4.2014), Nikola16789 (3.4.2014), Sh0m1 (3.4.2014), Sun Tzu (3.4.2014), uros@3D (3.4.2014), zdravkelja (3.4.2014), ZoNi (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 10:30   #3
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

DeCoy, ne troluj.
Bio sam subscribe-ovan jedno vreme na njegov kanal, dobar je i baš ozbiljno radii posao za jednog novinara u gejmingu.
Verovatno dobio bolju ponudu....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 10:37   #4
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
DeCoy, ne troluj.
Bio sam subscribe-ovan jedno vreme na njegov kanal, dobar je i baš ozbiljno radii posao za jednog novinara u gejmingu.
Verovatno dobio bolju ponudu....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Nije, osnovao je konsultantsku firmu za gaming studije. Ukratko saslusa koncept za novu igru i kaze sta misli o tome i u kojem pravcu bi trebali ici po njegovom misljenju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 10:48   #5
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Realno, ovakve "vesti" su bitne samo hipsterima sa Neogafa.
Nit se on bilo čemu izdvaja od mora sličnih hipster gaming "novinara", niti je Revision3 ikada bio nešto posebno cenjen među igračima (čak znam da je dosta kritikovan baš na mestima gde se sada odjednom masovno žali zbog odlaska ovog "velikana").
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku James Vega na korisnoj poruci:
Aelos03 (4.4.2014), nexexcalibur (3.4.2014), r0nIn (11.4.2014), uros@3D (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 11:03   #6
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Kad pocne baja da zamuckuje na gametrailersu, onda se malo sredio u svojoj emisiji...Kako god, not a single f given
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 11:21   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Ne trolujem, mislim realno... video internet "novinarstvo". Takmičenje ko će da napravi veću budaletinu od sebe.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 11:26   #8
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Nisam znao da je bio na gametrailers-u, bio mi je zanimljiv za gledati jedno vreme, brzo sam se unsubscribe-ovao zbog njegovih kolega na kanalu ciji sadrzaj stvarno nisam mogao da gledam.
Sad ce se pokazati koliko je dobro poznavao gejming industriju, ako se opari kao gaming konsultant. Nasao je u koje ce vreme da se baci u novi posao, kada je americka ekonomina u teskim g*vnima.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ne trolujem, mislim realno... video internet "novinarstvo". Takmičenje ko će da napravi veću budaletinu od sebe.
Kakav si cinycal asshole, pa to je strasno, za***** si Stan-a.
Vecina njih namerno pravi budalu ne bi li imali sto vise subscriber-a, ali ima likova koji rade svoj posao dobro i zato sto vole to da rade.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 11:59   #9
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Dobar je bio, ali sumnjam da ce iko da place zbog toga sto je prestao da radi review-ove. Uvek je tu totalbiscuit, angryjoe i slicni. Ako nekome treba kratak review, uvek moze da pogleda neki od IGN-a, i spojluje sebi pola igre
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 12:02   #10
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

"Gaming novinarstvo"...i to se pretvorilo u go*na, kao i igračka industrija...žmuri se na gluposti, na prevare, laži, mutne dilove, podmićivanje...ako je čoveku prekipelo, nek' mu je alal. Bo5e da ide na Novi Zeland da čuva ovce, no da pliva po toj žabokrečini...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 12:42   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Takodje jedan od obrazovanijih novinara kojeg je bilo prijatno slusati.
Au contraire, mon ami! Čovek ima užasnu dikciju koja je apsolutno neprimerena za nekoga ko se bavi (video) novinarstvom. Meni je engleski jezik kao maternji ali njegovo brzo, nerazgovetno mumlanje (kad recimo 5-6 puta za redom ponovi "I...") stvarno bila prepeka da odgledam bilo koji njegov video do kraja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 12:45   #12
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Plaćeni novinari sa plaćenih revju sajtova. Koga briga. 95% tih gejming novinara su novinari koliko i oni što pišu za razne tabloide i žutu štampu.
Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
"Gaming novinarstvo"...i to se pretvorilo u go*na, kao i igračka industrija...žmuri se na gluposti, na prevare, laži, mutne dilove, podmićivanje...
Tako je.
Citat:
ako je čoveku prekipelo, nek' mu je alal.
Pa nije on zato batalio "novinarstvo", piše lepo
Citat:
I am ready and desiring to explore new opportunities.
Drugim rečima, eto njega opet uskoro na nekom plaćenijem poslu.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 12:54   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

[SARCASM]
Internet "novinarstvo" danas
[/SARCASM]

Tagovi čisto da ne bude zabune...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 13:35   #14
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Hehehe, fino sam se nasmejao, ima covek poentu, vecina danasnjih YouTubera koji se bave gejming scenom se vodi ovom politikom.
Takve likove i ne pratim, klasicni attention monkeys koji gledaju kako da zarade jos malo para i izvuku jos koji klik iz nepotrebnih video klipova.
A da ne pominjem koliko ima ovakvih devojaka danas sto na Twitch-u i Youtube-u gde imaju svoj kanal i guraju sise u prvi plan:
Attention Whores


Ali to ne znaci da ima kvalitetnih ljudi na netu i da sve treba okarakterisati kao budale/Qrve...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 14:29   #15
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ali to ne znaci da ima kvalitetnih ljudi na netu i da sve treba okarakterisati kao budale/Qrve...
I ja se slažem, nema kvalitetnih ljudi na netu
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Sh0m1 (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 18:10   #16
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Ja generalno ne podnosim ni jednog od tih internet velikana kritike (sto bi rekli na YuGiOh Abridged: It's as meaningfull as it sounds). Pogotovo totalbiskvita i Angry Joa. Prvo sto ne volim samog TB-a (jer mu se svaki review svodi na igranje prvih sat vremena igre i sitnicarenju o losem portovanju na PC) a drugo sto ne podnosim njegove fanboyeve koji trpaju njegovo misljenje svuda kao argument o tome jel igra dobra ili ne,(ali dobio je par poena kada je rekao da mu smeta to sto se njegovo misljenje koristi kao cinjenica u raspravama). Joe mi je samo iritantan ali to je subjektivno. Jedini od tih kriticara koga mogu da podnesem je Mark sa Classic Game Room-a, on uglavnom gura retro ali obrne i nesto novo. On je jedan od retkih koji se fokusira iskljucivo na pozitivne stvari a negativne samo spomene. Jer mi je muka od negativnosti koji svi guraju da bi ispali sarkasticni kao da je to pozeljna osobina. Plus lik izgleda kao neka dobrica iz kraja
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 18:25   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Razlika između Totalnog biskvita i Ljutitog Đokice je u tome što dok Biskvit pokušava samog sebe da prezentuje kao Mesiju gaming industrije Đokica se ludo zabavlja praveći svoje opičene "rivjuove"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Lich_king2 (5.4.2014)
Stara 4.4.2014, 10:24   #18
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Glavni problem vecine game reviewera je sto njihovo "profesionalno" iskustvo sa igrama ide u sirinu. Tj. igranje mnogo igrara po malo, umesto manje igrara dosta.

Ovo je jos vise izrazeno kod YT reviewera gde nemas ekipu ljudi koja moze da pokrije vecinu bitnih naslova u mesecu nego samo jednog lika da pokrije sto vise, da bi bio relevantan i pracen.

Sa jedne strane sirina je dobra jer mozes da pratis game trendive, brze se adaptiras na nove igre. Ali sa druge strane svaki opis je plitak jer igri nije posveceno dovoljno paznje.

Takodje, posle odredjenog vremena taj manjak dubine utice dodatno na kvalitet jer reviewer nema vremena ni dobre igre da odigra do kraja pa gubi osnovu sa cime da poredi nove igre koje opisuje. Tj. sta je kvalitetna igra kao celina.


To je i razlog zasto npr. TB ne voli da iko zove njegove wtf opise reviewom. Jer je svestan da se opis svodi na prvi utisak o igri. A nije sve o prvom utisku.

Poslednja ispravka: player1 (4.4.2014 u 10:40)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 10:26   #19
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Ja generalno ne podnosim ni jednog od tih internet velikana kritike (sto bi rekli na YuGiOh Abridged: It's as meaningfull as it sounds). Pogotovo totalbiskvita i Angry Joa. Prvo sto ne volim samog TB-a (jer mu se svaki review svodi na igranje prvih sat vremena igre i sitnicarenju o losem portovanju na PC) a drugo sto ne podnosim njegove fanboyeve koji trpaju njegovo misljenje svuda kao argument o tome jel igra dobra ili ne,(ali dobio je par poena kada je rekao da mu smeta to sto se njegovo misljenje koristi kao cinjenica u raspravama). Joe mi je samo iritantan ali to je subjektivno. Jedini od tih kriticara koga mogu da podnesem je Mark sa Classic Game Room-a, on uglavnom gura retro ali obrne i nesto novo. On je jedan od retkih koji se fokusira iskljucivo na pozitivne stvari a negativne samo spomene. Jer mi je muka od negativnosti koji svi guraju da bi ispali sarkasticni kao da je to pozeljna osobina. Plus lik izgleda kao neka dobrica iz kraja
Pa kad vec pricas tb-u treba da znas da to sto on radi nisu reviewi i to siticarenje o kome govoris su jako bitne informacije. Ja licno gotivim Tb-a ne slazem se sa njim po mnogim pitanjima ali cenim njegovo misljenje jer je jako iskren a to je retkost na youtubu. Sto kazes joe je zabavljac uglavnom i ponekad rantuje ili ti se svidi ili ne. Mene mnogo iritira PewDiepie cim zine pozelim da se teleportujem tamo da mu opalim samar

Ne kapiram kako to guraju da bi ispali sarkastici cesce igorisu negativno da bi zadovoljili masu.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 10:47   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Одг: Re: Adam Sessler napustio posao novinara

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Mene mnogo iritira PewDiepie cim zine pozelim da se teleportujem tamo da mu opalim samar
Ja sam sano jednom smotao snage da gledam njegov video i to samo zato sto je jedini imao kompletan walkthrough originalnog Stanley Parabole moda za HL2. Toliko iritantan glas da mi nije jasno zasto ga toliko ljudi prati.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (4.4.2014), Sh0m1 (4.4.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com