Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2017, 0:42   #201
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Uf, kad sad ne obrisah igru...
Spoiler za Ko nije sreo Red Princess da ne čita.:
...nikad neću. 16 nivo sam, nakupovao sam svu moguću dobru opremu, imam onaj "Armour Of The Eternals", svi moji saborci imaju opremu 16. nivoa, dolazim do Red Princess, krene priča sa Red Prince-om, odjednom se pojavljuje 4-5 nekih bledih guštera i to 14. nivoa i tu kreće. Jedan od njih ispali nešto, ne skine mom Ifanu ni četvrtinu magic armora, ali Ifan osta zaleđen kao od šale. Naravno Ifan preskače krug, drugi žuti gušter opali nešto na Red Princa, skine šestinu armora, ali Red Prince bude stunned kao od šale. I on preskoči krug, onda treći gušter opali po Lohse, te i ona nepomična, pa propusti krug...Uglavnom, nisam mogao da verujem, ali preko petnaest krugova tako, NITI JEDNOM nisam imao priliku da bilo šta uradim sa bilo kim, bukvalno non-stop onemoguće onog sa kojim sam trebao da igram i tako petnaestak puta dok mi nisu sve pobili kao od šale. Da mi je da nađem tog iz Lariana koji je ovo smislio slatko bi mu kao Red Forman "kick my foot in the ass"...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 2:08   #202
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Uf, kad sad ne obrisah igru...
Spoiler za Ko nije sreo Red Princess da ne čita.:
...nikad neću. 16 nivo sam, nakupovao sam svu moguću dobru opremu, imam onaj "Armour Of The Eternals", svi moji saborci imaju opremu 16. nivoa, dolazim do Red Princess, krene priča sa Red Prince-om, odjednom se pojavljuje 4-5 nekih bledih guštera i to 14. nivoa i tu kreće. Jedan od njih ispali nešto, ne skine mom Ifanu ni četvrtinu magic armora, ali Ifan osta zaleđen kao od šale. Naravno Ifan preskače krug, drugi žuti gušter opali nešto na Red Princa, skine šestinu armora, ali Red Prince bude stunned kao od šale. I on preskoči krug, onda treći gušter opali po Lohse, te i ona nepomična, pa propusti krug...Uglavnom, nisam mogao da verujem, ali preko petnaest krugova tako, NITI JEDNOM nisam imao priliku da bilo šta uradim sa bilo kim, bukvalno non-stop onemoguće onog sa kojim sam trebao da igram i tako petnaestak puta dok mi nisu sve pobili kao od šale. Da mi je da nađem tog iz Lariana koji je ovo smislio slatko bi mu kao Red Forman "kick my foot in the ass"...
kroz armor? nisi valjda stavio glass cannon na sve?
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 2:24   #203
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

^Ouch... ako je stvarno tako.

Srecom, zato postoji ogledalce.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 8:08   #204
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
kroz armor? nisi valjda stavio glass cannon na sve?
Ma jok, ne koristim taj "perk". Iz ne znam kog razloga, ali dva puta sam uleteo u makljažu onako "čoporativno" i drugi put sam uspeo jednom da zamahnem mačem sa Ifanom i to je bilo sve. E, treći put sam ih prvo sve razmestio daleko jedne od drugih i onda nije bilo većih problema. Tada sam video neki od tih guštera ispaljuje nekakvu "necro" podlogu koja pojačava dejstvo strela i mađija, tako da mađijski oklop ne štiti ni trunku, pa je svako "stun" i "frozen" uspevalo 100%. A kad sam ih raširio i video koji ima tu mogućnost, pa kad sam se sa svima stuštio na njega...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
player1 (12.10.2017)
Stara 15.10.2017, 13:20   #205
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Moze jedna pomoc vezano za pricu, od nekoga koje igrao vecinu Divinity igara.

Samo bez dodatnih spoilera za ovu igru.

Evo sta sam pohvatao iz wikija.

Originalni Divine Divinity obradjuje sta je u stvari Divinity. Stavice Lucian je originalni protagonista te igre, pre nego sto postane Divine.

Kada u DOS2 jedan od likova kaze da je Aleksandar "Lucian's second favorite son", jel to referenca na angagonistu iz Divinity 2?

DOS nas uci da je Source mnogo "pogana" stvar, ali zbog Void korupcije. Sa druge strane Godwoken iz DOS2 su de fakto korisnici source-a. Kakva je priroda njihovog soruce-a? Jel to nekorupmirana verzija istog?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2017, 13:46   #206
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Moze jedna pomoc vezano za pricu, od nekoga koje igrao vecinu Divinity igara.

Samo bez dodatnih spoilera za ovu igru.

Evo sta sam pohvatao iz wikija.

Originalni Divine Divinity obradjuje sta je u stvari Divinity. Stavice Lucian je originalni protagonista te igre, pre nego sto postane Divine.

Kada u DOS2 jedan od likova kaze da je Aleksandar "Lucian's second favorite son", jel to referenca na angagonistu iz Divinity 2?

DOS nas uci da je Source mnogo "pogana" stvar, ali zbog Void korupcije. Sa druge strane Godwoken iz DOS2 su de fakto korisnici source-a. Kakva je priroda njihovog soruce-a? Jel to nekorupmirana verzija istog?
moje gledanje na to, je da je lucianov sin aleksandar bio naucen od strane luciana da je Source "pogana" stvar, ali ustvari sve zavisi kako se koristi, jer kao svako oruzje moze da se koristi na dobar i na los nacin. (al naravno, igrao sam samo dos1 , ranije nisam)

Poslednja ispravka: darkowozzd (15.10.2017 u 17:14)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 9:37   #207
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Nakon 12 sati igre mogu reci da je igra bolja za nijansu u svakom segmentu od prvog dela. Jos uvek sam u pocetnom delu Fort Joy-a i imam pitanja za neke koji su vise dogurali u igri(nevezano za pricu, vec za buildove i protivnike).

Spoiler za ...:
Party kompozicija:
Fane(Rogue): Scoundrel/Poly
Red Prince(Warrior tank): Warfare/Necro(ne znam kolko je ovo dobra kombinacija, dal je lifesteal koristan za 1h+s tenka i dal radi sa retribution)
Ifan: Summoner/Hydro(posto se vecina spellova iz ovih skola ne scaluje sa int dal bih trebalo da pumpam neki drugi stats a int da ignorisem)
Lohse: Geo/Pyro

Kolko je koristan Wits ukoliko mi ne treba crit vec samo initiative, jel bi trebalo borba da ide player>enemy>player>enemy, tako da karakter sa najvecim init ide prvi, sledeci sa najvecim treci i tako ukrug, a ako imaju isti init onda random?
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 9:40   #208
Dragancce
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 20 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Drugari,
igra je odlicna, ja sam krenuo sa najlaksim nivom tezine i sad sam u drugom aktu ali postaje mi poprilicno lako, pitanje je da li moze da se menja tezina igre sada ili bih morao sve iz pocetka?
Dragancce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2017, 9:58   #209
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Dragancce kaže: Pregled poruke
Drugari,
igra je odlicna, ja sam krenuo sa najlaksim nivom tezine i sad sam u drugom aktu ali postaje mi poprilicno lako, pitanje je da li moze da se menja tezina igre sada ili bih morao sve iz pocetka?
Nisam siguran, ali mislim da mozes da promenis na teze, ali ne i na lakse. Tj. ako igras na classic, neces moci da ga spustis na najnizi nivo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2017, 21:04   #210
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
Nakon 12 sati igre mogu reci da je igra bolja za nijansu u svakom segmentu od prvog dela. Jos uvek sam u pocetnom delu Fort Joy-a i imam pitanja za neke koji su vise dogurali u igri(nevezano za pricu, vec za buildove i protivnike).

Spoiler za ...:
Party kompozicija:
Fane(Rogue): Scoundrel/Poly
Red Prince(Warrior tank): Warfare/Necro(ne znam kolko je ovo dobra kombinacija, dal je lifesteal koristan za 1h+s tenka i dal radi sa retribution)
Ifan: Summoner/Hydro(posto se vecina spellova iz ovih skola ne scaluje sa int dal bih trebalo da pumpam neki drugi stats a int da ignorisem)
Lohse: Geo/Pyro

Kolko je koristan Wits ukoliko mi ne treba crit vec samo initiative, jel bi trebalo borba da ide player>enemy>player>enemy, tako da karakter sa najvecim init ide prvi, sledeci sa najvecim treci i tako ukrug, a ako imaju isti init onda random?
Spoiler za ...:
što se tiče skilova preporuka je da ideš na dva do tri skila + oružje, s tim da skill ima prednost u odnosu na oružje. Ako se toga pridržavaš apsolutno je sve jedno koje ćeš da koristiš jer u svakoj grani magije imaš i dobre i loše strane. Ono što je najvažnije posle tog prvog dela moći ćeš kad god poželiš da resetuješ potpuno besplatno svoje build-ove. Ja sam Fane malo raskrečio u prvom aktu Necro/summoning/geomancer/poly/1H i to se jako osetilo u smislu da je on udarao 40 dmg a sa istim wandom moj drugi mage je udarao 70 dmg. Znači izbegavati rasipanje na mnogo skilova pogotovo u početku.

Što se tiče wits ja sam na tu temu naleteo na forumima i ja sam zanemario wits ali ili igra ne radi enemy/you/enemy/you ili je pečovana posle izlaska. Naime na početku igre uglavnom i ti i protivnici imate isti initiative pa to stvarno bude tako ali sada u act 2 moj hunter koji ima veliki ini ide posle prvog protivnika zatim se izređaju 2-3 protivnika pa onda moj drugi borac, posle njega svi ostali protivnici pa na kraju moja dva mage-a. Tako da initiative defeinitivno nije loš kako se piše. S druge strane kada se malo odmakne od početka act 2 tamo negde oko lvl 14 igra naprasno postaje dosta lakša jer tada otprilike svi buildovi počinju polako da sijaju tako da mi taj manjak ini-ja i ne smeta toliko. Wits utiče na perception tako da bar jednom daj dobar wits jer neke questove nećeš moći odraditi bez toga.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
Psycho13 (18.10.2017)
Stara 19.10.2017, 8:48   #211
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Killing Alexander using paintings of himself




Inace nisam uopste znao da telekinezu mozes da koristis unutar borbe.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2017, 13:07   #212
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Da napišem i ja koju.

Igra je po mom ukusu odlična - Fallout 1 i 2 su mi među najboljim ikada, a na njih sliči svakako poteznom borbom - što isto volim.

Priča i atmosfera su dobri, izbori, moralne dileme... mada ima dosta borbe (kome to smeta, za avanturu, može biti problem). Sviđa mi se što ne tera na silu da se ide jednim putem i da se kvestovi mogu rešiti na razne načine, bilo "dobre", ili "zle".

Što se borbe tiče, ume biti teška ako se ne postavi dobro taktika. U tom smislu pogotovo igra baš tera na "thinking outside the box", što bi rekli Ameri. To ide to tih granica da se osećam kao da varam ponekad. Nerešiva borba može postati bukvalno lagana, uz drugačiju postavku.

Jedan primer je borba na kraju prvog dela, sa crvom koji se pojavljuje. Šunjanje sa celom grupom i prebacivanje na zidine pomoću teleporta. Postavljanje burića sa uljem oko stepenica za dolazak na platformu. Onda početak borbe penjanjem na platformu, eliminisanjem maga koji se tu nalazi i paljenjem burića. Pa povlačenje kada se crv pojavi, čekanje da se međusobno potamane i onda dokusurivanje.


Sistem dve vrste oklopa traži više promišljanja - ali isto je i protivnicima. Ja sam napravio družinu sa Ibnom kao fajterom koji koristi dvoručna oružja i polimorf. Pretvaranje najjačeg protivnika u pile kada mu se "sljušti" fizički oklop puno pomaže - kao i letenje po bojištu.

Patuljak Beast je lekar i tenk, sa warrior veštinama - onesvešćivanje protivnika sa sljuštenim fizičkim oklopom je isto lako tada.

Sebille je lopov koji koristi luk i strele - puno mi je lakše time kontrolisati bojište i skidati fizički oklop gde treba.

Na kraju, Fane, kao čarobnjak. Korisno što je undead se ispostavilo za jedan quest (mada ima i drugih rešenja za to). Magije ima šarolike (u prvom Divinitiju je ovo bilo puno strožije kažnjavano čini mi se), jer treba više stvari da pokriva, ali najveći akcenat je na nekromanser (između ostalog i zbog lečenja, jer ga "lekar" za ostatak družine ne može lečiti), a i zbog toga što te magije deluju na fizički oklop, pa je kompatibilan sa ostatkom družine po tom pitanu. Druga jača strana su mu geomanser maigje (isto fizički oklop, uz popravku fizičkog oklopa družine). Piromanser magije isto ima, za protivnike koji imaju slab magijski oklop, kako ne bi družina bila hendikepirana protiv protivnika koji imaju izrazito jak fizički oklop (i manji magijski) - bacanje vatre za skidanje magijskog, pa onda charm i slično su tada korisni.

Koliko sam shvatio, suština je da se sljušti barem jedna od dve vrste oklopa, kako bi efekti mogli da deluju na protivnike (naravno, oni koji idu protiv tog oklopa).


Generalno mi se čini da, za razliku od prvog dela, ovde ne bude kažnjeno pravljenje likova sa više manje "nabudženih" veština, nego čak i pomaže jer imaš više "alata" za različite situacije (čak i po cenu nešto manje nanete štete). Naravno, Ibn i Sebille su ipak prilično specijalizovani za pravljenje što veće štete svojim oružjima, jer bez toga bi ipak bilo teško skinuti oklope dovoljno brzo da se protivnici onesposobe specijalnim efektima.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
filpan (20.10.2017), nameless1 (22.10.2017), player1 (20.10.2017)
Stara 21.10.2017, 1:47   #213
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Stize patch uskoro sa dosta bugfixova i poboljsanja gameplaya

Spoiler za slika:


a takodje se pojavio teaser necega novog na facebooku

Spoiler za slika:
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2017, 2:47   #214
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ladno su referencirali ovaj Youtube video gore, u opisu patcha.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2017, 4:17   #215
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ladno su referencirali ovaj Youtube video gore, u opisu patcha.
hah, nisam ni primetio xD
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2017, 20:04   #216
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ono kad ti igra naizad postane prijatna za igranje, i onda te podkopa sa borbom sa level 8 boss-om, bez mogucnosti da ikako budes iznad 8 levela.

Ako je ovo klasik, verovatno nikad necu ni pokusati da probam tactican.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Namestim se sledeci put sa desne strane kule i zgusnem sve likove oko merdevina tako da je prolaznost losa. Zvuci glupo, jel su svi ranjivi od area napada, ali sa druge strane protivnici mogu jedva da se krecu u meleeu, pa ne mogu svi odjednom da napadaju strelca ili maga. Aleksandra sve vreme teleportujem sto dalje od borbe (imam 2 lika sa teleportom). Na kraju nekako uspem da sredim sve tenkiste i strelca.

I naravno cheese. Pobegnem sa svima iz borbe. Uopste se ne osecam pametno, nego bas jefitno kada nesto ovako moram da izvedem.

Jos gore je ako ne pobegnem. Aleksandar ce sam da "ispadne iz borbe" i vrati sav healt (). Sta je u pitanju, nemam pojma. Kada sam to video, reaload, i lepo pobegnem kada ostadu Aleksandar i onaj jedan mag.

Videcemo sta ca sledece...
Samo da postavim moju teoriju zasto je ova borba bila bas losa kad sam je ja igrao.

Ono sto treba da se pojavi posle nekoliko poteza borbe je "Crv" koji napada sve, i na taj nacim cini borbu laksom.

Razlog zasto mislim da se to meni ovde nije desavalo je sto ako postavim sve likove gore na platformu, nema gde da se spawnuje crv. Cak stavise ako Aleksandra spustim na low health on automatski pobegne iz bitke i vrati se u centralni deo. Valjda zato sto ako ubijes Aleksandra onda mora crv da se spawnuje odmah (sto ovde nije moguce).

Naravno, i u prvom prelazu, kada sam se vratio u centralni deo bitke, crv je posle spawnovao.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 14:03   #217
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

ja sam otpočeo bitku na desnom zidu ali sam se odmah povukao na balkon do zida. Tu se crv spawnuje a ja odatle lagano mogu da pobegnem u drugo dvorište gde samo onaj rogue dode dok se ostali magisteri bore sa crvom.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2017, 17:21   #218
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

1.1GB patch notes

popravili/dodali mali milion stvari.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2017, 22:58   #219
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ovo je stvarno ekspertski:

Spoiler za youtube video:


Pazite ima spoilera za borbu sa Aleksandrom. Cak je i thumbnail spoiler.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 13:41   #220
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Kako to prosto izgleda kad neko drugi radi . Ja vec dva dana pokusavam da predjem Aleksandra i ni jednom nisam ni blizu bio da ga pobedim, na tactitian naravno...moracu da se bacim na You Tube i prekopiram neku taktiku, nema druge....
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com