Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2014, 10:58   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 9/2014

Septembarski broj "Sveta kompjutera" je od danas na kioscima

Nova naslovna strana izgleda ovako:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Naslovna09-web.jpg
Viđeno:	573 puta
Veličina:	82,9 KB
ID:	49936

Evo i kratkog izvoda iz sadržaja:

Western Digital Red 6 TB i Red Pro 4 TB
Prvi model trenutno je rekorder kada je kapacitet u pitanju, jer mu je kapacitet neverovatnih šest terabajta, ali drugi krije jedno drugačije iznenađenje...

Samsung Galaxy K Zoom SM-C115
Galaxy K Zoom demonstrira čvrstu rešenost korejskog proizvođača da zavlada svim segmentima mobilnog tržišta. Ovaj telefon zamišljen je kao smartfon sa „ultimativnim” fotoaparatom, koji uključuje specijalni objektiv sa desetostrukim optičkim zumiranjem i napredne opcije za podešavanje kakve nedostaju konkurentskim proizvodima...

ArchiCAD 18
Kao dugogodišnji korisnici ArchiCAD-a i LightWorksa, možemo reći da nas je CineRender prijatno iznenadio. Rad u njemu je jednostavan, sama forma podešavanja je intuitivna i poseduje preko neophodni preview koji štedi vreme potrebno za pronalaženje kombinacije podešavanja koja dovodi do željenog rezultata...

Besplatni programi za kreiranje butabilnih fleš diskova
Standardni Windows ne poseduje komforna sredstva za pretvaranje eksterne fleš memorije u butabilni medij, pa je potrebno posegnuti za softverom koji ima takve mogućnosti. Predstavljamo najbolje iz klase...

Gamescom 2014
Najinteresantnije igre sa ovogodišnjeg sajma u Kelnu.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
bokela (1.9.2014), Flavio (5.9.2014), Tihomir (1.9.2014), Wolverine (1.9.2014)
Stara 1.9.2014, 13:52   #2
VladaKG1980
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 56
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Evo opet ja o M. K....

Ali jednostavno mnogo volim kada pročitam kako se neko kritički odnosi prema temama koje imaju veze sa new world order.

Bravo za Evropu, bravo za Hilari, bravo za Svetolazarev pravoslavni omladinski kamp !

VladaKG1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 14:15   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

E, konačno i ovaj prvi!
Odavno sam prostudirao prethodni broj i dugo već nemam na poslu šta da čitam.
Baš je bilo govora na forumu o velikim diskovima kad ono ultra veliki. Mi smo komentarisali o 3 GB kad ono 4, 6 GB, svaka čast.
Iz priloženog se vidi da će verovatno broj biti na nivou prethodnog koji je malo odskočio od starijih brojeva.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 15:15   #4
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Da, ti od 4 giga su zveri
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 15:34   #5
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Ja uzeo wd40efrx(pre jedno mesec dana ili tako nesto) i nisam imao pojma da ima i 6tb
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 16:34   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Preteraste sa ovim foto aparatima. Mislim stvaaarno nemam šta da mislim.

Nije mi jasno kako su uspeli toliki prostor da sabiju u 3,5" HDD. Nekad sam se čudio i za jedan TB. Baš me zanima da li će uspeti da tako nešto urade u 2,5" HDD?!?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Rockstar (1.9.2014)
Stara 1.9.2014, 16:46   #7
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Todose, šta tačno fali opisima dSLR-ova? Nekome se jednostavno ne kupuje ReFoto da bi pročitao nešto i o tom segmentu spravica
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
bokela (1.9.2014), oluja (1.9.2014)
Stara 1.9.2014, 17:05   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Todose, šta tačno fali opisima dSLR-ova? Nekome se jednostavno ne kupuje ReFoto da bi pročitao nešto i o tom segmentu spravica
Ma to je moje mišljenje. Čak lično nemam ništa protiv foto aparata i fotografije, naprotiv, ali baš su preterali. Isto su tako radili sa laptopovima pa su povukli ručnu. Ti foto aparati su bitni kad kreće sezona i nemam ništa protiv da se u prolećnim mesecima testiraju i po nekoliko komada. Mislim da postoje i drugi uređaji koji bi zaslužili svoje mesto u SK. Evo na primer sad im je palo na pamet da testiraju te HDD-ove.
p.s. A baš će ti koji jure foto-aparate da posegnu jednom u pet godina da kupe SK i pročitaju više informacija.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 19:38   #9
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Re: Svet kompjutera 9/2014

Citat:
VladaKG1980 kaže: Pregled poruke
Evo opet ja o M. K....

Ali jednostavno mnogo volim kada pročitam kako se neko kritički odnosi prema temama koje imaju veze sa new world order.

Bravo za Evropu, bravo za Hilari, bravo za Svetolazarev pravoslavni omladinski kamp !

To mi se najmanje dopada u celom broju, a tu su laptopovi i fotoaparati.

Izrael i Svajcarska.. Da Izraelci nemaju nuklearke i Americke razarace na 20 km od obale, bas bi se ovako sirili. Svajcarska je, jednostavno, drzava-banka, neutralna zona. Da nemaju sluzenje vojske, umrli bi od dosade. Mislim da u Svedskoj takodje imaju obavezan vojni rok, i to je bolji primer. Slazem se ja, vojska je potrebna, ali ne i zemlji sa najnizom cenom rada u Evropi. Ne, nama je potrebna okupacija. Vojska kosta, a glupiranje u kasarni, ustajanje u sest i trcanje 5 km nije nikakva "vojna obuka" a to je ono sto se radi danas kada odete na tih sest meseci. Za vojni rok jesam (ne obavezno sa oruzjem ali moderna vojska ima vise grana, IT sektor, PR menadzment, ima posla za sve) ali za ovo sto se nama nudi u Srbiji ne samo da nisam, nego bih pre otisao u zatvor nego u takvu vojsku. Smatram da bih se vise ocelicio i dobio na borbenoj gotovosti, poznavanju oruzija, boriliackih vestina itd. boravkom na robiji od tri meseca nego u kasarnama gde se cisti sivo dvoriste i slusaju ljudi koji su metalno jos uvek u Jugoslaviji. A Kuzma sve vise tako zvuci.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 19:40   #10
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
To mi se najmanje dopada u celom broju, a tu su laptopovi i fotoaparati.

Izrael i Svajcarska.. Da Izraelci nemaju nuklearke i Americke razarace na 20 km od obale, bas bi se ovako sirili. Svajcarska je, jednostavno, drzava-banka, neutralna zona. Da nemaju sluzenje vojske, umrli bi od dosade. Mislim da u Svedskoj takodje imaju obavezan vojni rok, i to je bolji primer. Slazem se ja, vojska je potrebna, ali ne i zemlji sa najnizom cenom rada u Evropi. Ne, nama je potrebna okupacija. Vojska kosta, a glupiranje u kasarni, ustajanje u sest i trcanje 5 km nije nikakva "vojna obuka" a to je ono sto se radi danas kada odete na tih sest meseci. Za vojni rok jesam (ne obavezno sa oruzjem ali moderna vojska ima vise grana, IT sektor, PR menadzment, ima posla za sve) ali za ovo sto se nama nudi u Srbiji ne samo da nisam, nego bih pre otisao u zatvor nego u takvu vojsku. Smatram da bih se vise ocelicio i dobio na borbenoj gotovosti, poznavanju oruzija, boriliackih vestina itd. boravkom na robiji od tri meseca nego u kasarnama gde se cisti sivo dvoriste i slusaju ljudi koji su metalno jos uvek u Jugoslaviji. A Kuzma sve vise tako zvuci.
Molim vas, imamo sobu za komentarisanje kolumne...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Wolverine (1.9.2014)
Stara 1.9.2014, 19:41   #11
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Re: Svet kompjutera 9/2014

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Molim vas, imamo sobu za komentarisanje kolumne...
Ali tamo nemam post za repliciranje Moze ovaj moj post da se prebaci tamo, ako postoji takva mogucnost..

Izvinjavam se na offtopicu i spamu.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2014, 7:38   #12
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Što se izvinjavaš, lepo si obrazložio šta si imao, plus bolje i ovo da čitamo nego rasprave o neadekvatnim nijansama zelene u gornjem levom ćošku pete po redu slike na naslovnoj strani.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Marshall George (16.9.2014), Skenderevo (1.10.2014), Spawn BG (2.9.2014)
Stara 2.9.2014, 8:58   #13
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Baš su mi zanimljivi tekstovi o 6 terabajtnom čudu i butabilnim fleš diskovima, odlično su mi legli, svaka čast, jedan od boljih brojeva sveukupno u poslednje vreme.
Naslovna je odvratna.
edit: Zaboravih - Hladni rat v2.0, odličan.

Poslednja ispravka: mentolbrebombona (2.9.2014 u 9:15)
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mentolbrebombona na korisnoj poruci:
oluja (2.9.2014)
Stara 2.9.2014, 11:15   #14
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Pohvala za rubriku Game Talk (Priča u igrama) - prijatno iznenađenje!

Takođe mi se svideo tekst: "Agilni metod razvoja softvera", ali se nadam da će možda biti nekog nastavka, pošto je u ovom skoro ceo tekst posvećen opisu waterfall metodologije, što je takođe dobro odrađeno, ali samo poslednji deo teksta ukratko opisuje agilnu metologiju - uprkos tome što je to naziv teksta. Mogli bi u nekom narednom broju i detaljnije da opišete i celu temu posvetite agilnoj metodologiji u svim fazama razvoja softvera.

Rubrika Prst na čelo ovoga puta vrlo interesantna, pogotovu što koristi paralelu trenutno aktuelne teme oko košarke i IT industrije kod nas. - lepo uklopljeno

Od ostalih tema za sada što sam stigao da pročitam izdvojio bih:
The Witcher Adventure Game
Darkwood - dobar preview i izgleda da će biti baš dobra igra
Abyss Odyssey - dobar opis, baš ste me zainteresovali za igru, a i za predhodne igre ovog developera
Gods Will Be Watching - vidi se da ste sada definitivno Čmeliku dali odrešene ruke U svakom slučaju dobar tekst, niisam probao igru, ali videh da je pojedini hvale na netu, ja ću ipak verovati Čmeliku
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
3LANCER (2.9.2014), caine (2.9.2014), oluja (2.9.2014), Wolverine (2.9.2014)
Stara 2.9.2014, 21:18   #15
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Ево да кренем редом:

Бела насловна страна! Не волим, лако се прља! Хардвер, мени сви ти силни лаптопови и фотоапарати нису занимљиви, а чини ми се да тога има у сваком броју. Хард дискови су лепо изненађење, као и Самсунгове слушалице, али баш код њих се види највећи проблем у графичком дизајну часописа - ок, читам опис, али макар да се "болдује" назив уређаја и да слика стоји поред, овако ми треба два минута да видим који је који.

Не желим да провлачим паралеле, али ранијих година (сада већ доста има, 2001-2002) сам куповао хрватске часописе као што су Види, Баг и слично, не знам како данас изгледају али и њихов тадашњи дизајн је годинама испред овога што ми имамо данас. Објашњавали сте то хиљаду пута, минимализам и све то, али поставља се питање функционалности, прегледности и оријентације. Када видим два листа текста, са три мале слике, без икакве наглашености, знате..

Софтвер ништа посебно, а тек игре.. Нажалост, памтим дане и летње двоброје пуних правих игара, а не ово инди-хипстерско смеће. Подржавам опис-два-три, нека има и тога, али стварно ми није јасно чему малтене дестак таквих наслова. То више нема описа за конзоле? Немам конзолу, али из културолошких разлога сам ценио описе најпознатијих игара са других платформи.

Тако да ми је на крају најсимпатичнији текст био о Longest Journey (мислим да је аутор текста овде на форуму познат као Caine) и само мала исправка - верујем да је игра (барем на енглеском) изашла 2000. Златна времена.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
caine (3.9.2014), Sh0m1 (4.9.2014)
Stara 2.9.2014, 21:27   #16
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Pa šta sad ljudi da rade, da izmišljaju igre? To što je izašlo, izašlo je...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
caine (3.9.2014), Wolverine (2.9.2014)
Stara 2.9.2014, 21:38   #17
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Atwa je u pravu. I ne samo igre, već i konzole. Desi se da nam autori nisu uvek u mogućnosti da odigraju nešto iz više razloga. A, kad smo kod ovoga, sećam se vremena kada je opis konzolne igre u SK terao krv čitalaca da ključa i izazivao pozive na linč i bune. Nemam ništa protiv opisa konzolnih igara (iako se igram na kompjuteru, because it is for real men ), ali šta fali ovom broju sa čitavih 18 opisa igara i 4 prikazana "prva utiska"?

EDIT:

Što se tiče "indi-hipsterskog smeća", jes' da ovo nije tema za to, ali EA nije izdao igru koja može da primiriše vrlo dobrim naslovima sa tzv. indie scene još od iskoraka sa Mirror's Edgeom. Te igre nisu hipsteraj, već ono što današnja gaming scena nudi. S druge strane imaš period u godini kad velike korporacije kreću da se nadmeću sa Pozivima na dužnost i Bojnijem poljima u nadi da vide čiji mač je duži, da ne kažem nešto gore. Kao što rekoh, ovo nije tema da diskutujemo o gejming sceni, ali ne razumem hejt. Na sve ovo dodaj i Atwino rezonovanje - "To što je izašlo, izašlo je..."
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
3LANCER (2.9.2014), Atwa013 (2.9.2014), caine (3.9.2014)
Stara 2.9.2014, 22:27   #18
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Što se tiče "indi-hipsterskog smeća", jes' da ovo nije tema za to, ali EA nije izdao igru koja može da primiriše vrlo dobrim naslovima sa tzv. indie scene još od iskoraka sa Mirror's Edgeom.
Nah, zavisi od ukusa. Kapiram ima ljudi koji vole da jure pixel art po ekranu al ja brate volim da pršti i trešti na sve strane dok mi "DžiFors" peče reš slaninicu na svom ladnjaku
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (3.9.2014), Sass Drake (7.9.2014), Sh0m1 (4.9.2014), Skenderevo (1.10.2014)
Stara 2.9.2014, 22:45   #19
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Volim i ja, al' da ima i gejmplej koji je komplikovaniji od "drži W i klikći kad vidiš da nešto mrda"
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2014, 22:47   #20
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2014

Meni je to najdragoceniji deo SK-a pored softvera. Jbg, imam staru masinu i to je jedino sto mogu da igram, ne kazem sve recenzije su dragocene ali jedino indie/male avanturice/platforme imaju prakticni deo u mom slucaju .
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
Wolverine (2.9.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com