Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2018, 12:28   #21
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
U mom feed-u nema apsolutno ničega što ja lično nisam "zapratio".
Meni izbaci 2-3 posta najpopularnijih stranica koje pratim (da li plaćaju reklamu, ili samo zbog većeg broja pratilaca budu bolje rangirane, ne znam), više od pola je "Popular Across Facebook" - stranice koje ne pratim.

I ti postovi koji izađu ne budu hronološki složeni - tipa, odem na stranicu, a postoji noviji post na istoj, a nije u Explore Feedu.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 12:30   #22
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

pa koliko imaš lajkovanih stranica možda imaš premalo pa ti fb nudi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 12:41   #23
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa koliko imaš lajkovanih stranica možda imaš premalo pa ti fb nudi
U odnosu na period pre "eksperimenta", broj prikazanih postova u feedu je bio veći, i hronološki složen, bez izostavljanja postova - barem koliko sam ispratio.
Takođe, subjektivni utisak je da je broj reklama ("poturenih" postova) bio i u apsolutnom iznosu manji.

Dakle, ne pričam samo o ubacivanju reklama, već i o izostavljanju objava (postova) stranice koje sam lajkovao i izabrao da pratim (follow, je li).

To sam i skontao tako što po odlasku na stranicu vidim i pomislim "hej, ovo nisam ni video". I to se učestalo dešavalo, dok nisam skontao da definitivno postoji neki problem.

Stranica koje pratim ima barem 10ak.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 12:52   #24
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

moguće da je premalo pa ti guraju neke sugested, meni izlaze samo lajkovane ali imam bar 100 lajkovanih stranica
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 13:25   #25
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
moguće da je premalo pa ti guraju neke sugested, meni izlaze samo lajkovane ali imam bar 100 lajkovanih stranica


Ali i ne “puste” sve objave svih lajkovanih. To mi “smeta” više od reklama.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 16:00   #26
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Sta znam meni i odgovara, sto su odvojene objave, prijatelji na prvom mestu a kada me zanima nesto sa stranica koje sam lajkovao jedan klik i gledam te objave...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2018, 22:40   #27
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Pre par godina, svako ko je lajkovao stranicu je dobijao sadrzaj od iste... To zlatno doba za pablisere je davno proslo! Svake godine je sve manje ljudi dobijalo, a ovaj eksperiment je patosirao...mnoge!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 0:12   #28
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

I treba da ih patosira, svijet je bolje mjesto bez Herbalajfovaca, "ne sudi mi po izgledu kad ne znaš šta mi je na duši", motivacionih govornika i tulavih pejdževa sa nagradnim igrama, statistikama iz rijalitija ili namještenim kladioničkim kvotama. Sve to treba pogasiti i/ili pozatvarati zbog masovne prevare/zaglupljivanja naroda, što treba da počne biti tretirano kao krivično djelo.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 0:34   #29
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
I treba da ih patosira, svijet je bolje mjesto bez Herbalajfovaca, "ne sudi mi po izgledu kad ne znaš šta mi je na duši", motivacionih govornika i tulavih pejdževa sa nagradnim igrama, statistikama iz rijalitija ili namještenim kladioničkim kvotama. Sve to treba pogasiti i/ili pozatvarati zbog masovne prevare/zaglupljivanja naroda, što treba da počne biti tretirano kao krivično djelo.
Pljunuo si puno kvalitetnih blogova i par portala koje znam... Uopste nisi u pravu...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 2:38   #30
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Da ti portali i blogovi valjaju ičemu imali bi publiku van fejsbuka, ne bi morali da boostaju postove i broje lajkove pa kasnije kukaju na pravila koja je uveo Šećerberg na svom terenu. Ali avaj, SEO optimizacija im ne pomaže, reach je nula bodova, ostaje im alternativa da postanu novi mali Muđa ili da (dodatno) idiotizuju pejdž pa naprave nešto za ciljano zaglupljivanje naroda tipa "Neguj mo srbski jezik" i slično. Nemaju kvalitet ni ciljnu grupu, previše su tabloidni i/ili u dubiozi/besparici, što kad se spoji sa krš contentom ne može voditi ni ka čemu dobrom. Kratko jasno🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
MARE GSX R (8.1.2018)
Stara 8.1.2018, 2:59   #31
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Au, ako na ovom forumu ljudi imaju tako ograničene poglede kad su u pitanju online poslovi, bolje da ne znam za šire.
Kao da samo budale prave biznis online. Nema previše dobrog sadržaja, ali ima dovoljno. A ako ne znaš za njih, onda je to zato što i ne možeš da dođeš do njega upravo zbog navedenih problema. Gde će ljudi da traže publiku nego na fejsu najpre, gde se svi nalaze? Lepo targetiraš prema interesovanjima i uhvatiš deo publike koji tebi može doći. Ali sad ni to ne šljaka, jer ti za uloženu cenu daju mnogo manji reach.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Shonkas (8.1.2018)
Stara 8.1.2018, 3:07   #32
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Isti problem kao Relja. Nemam puno Like-ovanih stranica pa mi izlaze mahom neki predlozi i reklame (mnogo više nego ove koje želim), a i ne izađu svi postovi Like-ovanih. Smara.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 3:21   #33
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Da ti portali i blogovi valjaju ičemu imali bi publiku van fejsbuka, ne bi morali da boostaju postove i broje lajkove pa kasnije kukaju na pravila koja je uveo Šećerberg na svom terenu. Ali avaj, SEO optimizacija im ne pomaže, reach je nula bodova, ostaje im alternativa da postanu novi mali Muđa ili da (dodatno) idiotizuju pejdž pa naprave nešto za ciljano zaglupljivanje naroda tipa "Neguj mo srbski jezik" i slično. Nemaju kvalitet ni ciljnu grupu, previše su tabloidni i/ili u dubiozi/besparici, što kad se spoji sa krš contentom ne može voditi ni ka čemu dobrom. Kratko jasno��
Lajkove "bustuju" i velike kompanije tako da to nije metoda kojom se služe samo portali i blogovi sumnjivog kvaliteta. SEO može da pomogne do određene mere ali nakon toga da bi se opstalo na kompetetivnom tržištu prosto nema biranja sredstava.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Shonkas (8.1.2018)
Stara 8.1.2018, 13:41   #34
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Isti problem kao Relja. Nemam puno Like-ovanih stranica pa mi izlaze mahom neki predlozi i reklame (mnogo više nego ove koje želim), a i ne izađu svi postovi Like-ovanih. Smara.
Klik na tri tačkice gore desno na objavi, Hide ad -> It is not rellevant to me -> Hide all ads from ... ako je sponzorisana objava ili Hide All from "naziv stranice" ako nemaš opciju Hide ad.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 13:50   #35
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

samo oštro, meni jedno vreme izlazile reklame za pivo.. nije facebook kriv nego ovi što plaćaju reklamu a ne znaju da targetiraju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 14:01   #36
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Klik na tri tačkice gore desno na objavi, Hide ad -> It is not rellevant to me -> Hide all ads from ... ako je sponzorisana objava ili Hide All from "naziv stranice" ako nemaš opciju Hide ad.
Ovo ne rešava problem reklama kao takvih - samo ubace druge reklame, eventualno druge vrste (tipa/ciljne grupe).

Napravili su sistem koji, sa strane vlasnika stranica poskupljuje reklamiranje sa upitnim rezultatima. To čujem od ljudi koji se reklamiraju i plaćaju to.

Sa strane korisnika - sadržaj se praktično cenzuriše, u korist plaćenog.

Ovo na kratak rok sigurno povećava prihod Fejsbuka od reklama. Ne znam koliko vremena je potrebno za sagledavanje dugoročnog uticaja (pola godine, godina?), tj. da li će se broj korisnika smanjiti, ako da - za koliko i kako će se to odraziti na ukupan profit.

Koliko sam shvatio iz priče sa "mlađim generacijama", barem u Srbiji, sada je Instagram = Internet. Ni Fejsbuk, ni Gugl se ne koriste ni približno toliko. Čak se i do informacija dolazi preko instagram stranica. Opet, Fejsbuk je sve zastupljeniji kod 40+ populacije. Ne znam je li slično na globalnom nivou.

Da se vratim na explore feed - deluje mi da je to sistem kojim će veći pojesti male. Ako ukupna zarada Fejsbuka ne bude opala, verovatno će ostati. Posebna priča je ključ po kojem je nekoliko zemalja izvučeno kao "sretni dobitnici" za eksperiment - i šta to govori o samom Fejsu i o tim zemljama.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 14:12   #37
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Klik na tri tačkice gore desno na objavi, Hide ad -> It is not rellevant to me -> Hide all ads from ... ako je sponzorisana objava ili Hide All from "naziv stranice" ako nemaš opciju Hide ad.
I posle 15 godina ti bude bolje. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 14:21   #38
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Meni je smanjilo broj reklama u feedu tako da mogu reći da daje rezultate. Čak sam uspio da sklonim i stranice koje organizuju nagradne igre koje traže da se klikne na Share opciju. Ali sve mi se čini da ću u oktobru morati sve ispočetka.

Poslednja ispravka: Sass Drake (8.1.2018 u 14:29) Razlog: u oktobru
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 14:28   #39
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Ma kliktao sam neko vreme pa digo ruke, naći ću neki drugi način da pratim šta me interesuje, jbš Fcb. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 18:03   #40
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Fejsbuk eksperiment u Srbiji,Slovačkoj, Kambodži, Šri Lanki, Boliviji i Gvatemali

Meni se zaista više ne pojavljuju suggested posts, jedno vreme su me smarali sa poslovima za kamiondžije u Kanadi (jer sam postovao neke slike iz ETS2), sad ni toga više nema. Da se ne prikazuje sve što stranica objavi to stoji, ali to rade već godinama.

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com