Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2013, 13:01   #1
Angorn
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 79
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Angorn
Određen forumom ZTE Blade G ili Alcatel OT 995

Gledam da u telenoru uzmem preko paketa ili ZTE Blade G ili Alcatel OT 995 (kod njih nazvan Telenor Smart HD) pa mi treba neko da me posavetuje. Cene su iste preko paketa, a meni je najbitnije da baterija traje dugo i da telefon zivi dugo (da je kvalitetan).
Moji utisci posle nekog informisanja: Problem Alcatela koliko sam skapirao je nesto slabija baterija i zastareli android, cini mi se 2.4.x (nisam korisnik androida jos uvek pa ne znam da li se izrazavam dobro i koliko je verzija stvarno bitna).
Za ZTE sam cuo jako malo stvari posto je ako su informacije tacne samo kod Kineza, Rusa i nas na trzistu, ali onoliko koliko sam iscitao sa nekih foruma je da su ljudi ili imali problema sa pregrevanjem, bagovanjem, restartima itd ili je ''sve radilo kako treba''. Tako da nemam nikakvo izgradjeno misljenje o ovom modelu.

Moze li mi neko preporuciti sta mi je bolje?
Hvala
Angorn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2013, 13:30   #2
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade G ili Alcatel OT 995

da se jos malo otvoris i das pare za LG L7 2
dobices znatno jacu bateriju,a verovatno i znatno kvalitetniji telefon..ovaj alcatel je vec prestareo,dok zte ima 512 rama,sa cime bi mogao da zivis,ali za njihov model grand x ima previse negativnih komentara,bukvalno su ubili sebe tim modelom na nasem trzistu jer je ocajan,skoro svaki se kvari i baguje :/
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2013, 13:36   #3
Angorn
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 79
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Angorn
Određen forumom Re: ZTE Blade G ili Alcatel OT 995

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
da se jos malo otvoris i das pare za LG L7 2
dobices znatno jacu bateriju,a verovatno i znatno kvalitetniji telefon..ovaj alcatel je vec prestareo,dok zte ima 512 rama,sa cime bi mogao da zivis,ali za njihov model grand x ima previse negativnih komentara,bukvalno su ubili sebe tim modelom na nasem trzistu jer je ocajan,skoro svaki se kvari i baguje :/
Pare nisu problem, para nema.
Angorn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Angorn na korisnoj poruci:
Skenderevo (1.7.2013)
Stara 28.6.2013, 13:59   #4
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: ZTE Blade G ili Alcatel OT 995

Telenor HD-a vise nema u telenoru ja mislim, bar trenutno, a zte blade g jos nije dovoljno proveren telefon. L7 II nije mnogo skuplji a bolji je.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
Crytek (1.7.2013)
Stara 28.6.2013, 14:00   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: ZTE Blade G ili Alcatel OT 995

Ne znam o Blejdu ništa ali posedujem OT995. Koči ga jedino to što ima samo 512MB RAM-a pa ume da zalaguje kad krenem da otvaram mnogo aplikacija jednu za drugom ili ga ne restartujem nedelju-dve-tri ali meni nije problem da upalim i ugasim telefon jednom na nekoliko dana ili pokrenem RAM cleaner. Baterija je okej, može bolje ali izdrži ceo dan ako malo pripaziš, od jutra do mraka, sa čestim ulaženjem na FB preko 3G konekcije, pola sata neke lagane igre, par poziva, 10-20 poruka i izdrži ceo dan. To mu dođe neka 3-4 sata aktivne upotrebe, uključen ekran, sa 3G/wifi oko 3 do 3 i po sata max. To ti je neki fin prosek kod smartfonova. Kući mi je wifi stalno uključen pa opet može da pregura jedan dan relativno lagano. Kvalitet kućišta nije ništa specijalno, niti je telefon prelep ali deluje dosta izdržljivo. Sa silikonskom futrolom i folijom na ekranu mi je ispadao ozbiljno nekoliko puta (sa visine od metar na beton a po kući redovno pada) i evo nije mu ništa da kucnem u drvo, radi kao sat. Čekam odavno da se Telenor smiluje i pusti apdejt na 4.0 mada već duže vreme nema ništa od toga. Na netu ima nekoliko sasvim kvalitetnih ICS (4.0) i JB ROM-ova od kojih je jedan najnoviji 4.2.2 i u aktivnom je razvoju, samo čekam da ga uflešujem jer mi je telefon trenutno na fabričkom ROM-u ali sam ga ja rutovao, izbacio one Telenorove us*ane aplikacije i launcher i telefon radi 3x bolje. Ako si ograničen po pitanju budžeta, telefon je sasvim okej. Možeš da pogledaš i još jedan Alcatel koji je Telenor skoro dobio, mislim da je malo jeftiniji a praktično je isti kao OT995.

Nipošto ne očekuj čuda u ovom cenovnom rangu šta god da uzmeš. Moraćeš da koristiš telefon umereno i da ga lepo našteluješ ili uflešuješ custom ROM da bi izvukao pun potencijal koji ima (da, probao sam 2 custom ROM-a na mom telefonu i stvarno rade lepo i tečno i ICS i JB u poređenju sa fabričkim ali nisu bili kompletni kada sam ih ja testirao pa sam se vratio na 2.3).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Blade & Soul Alexfun MMORPG igre 320 22.6.2016 21:53
Alcatel 818 Web Cam mood laki1991 Programi za mobilne telefone 7 4.5.2013 22:22
[Mobilni telefon] ZTE Blade III Dekip Opisi, recenzije i testovi 3 29.12.2012 19:20
Alcatel One Touch Ultra 997 vs Huawei G300 vs. ZTE Blade 3 salesh Aparati i oprema 8 25.12.2012 21:56
Blade of Darkness MULTIPLAYER ktulu Online susreti 3 8.8.2012 17:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com