Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2019, 17:45   #1081
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

možeš da probaš i neke internacionalne kartice tipa payoner posle samo bocneš u banomat i dižeš pare uz debelu proviziju..
a konverzija valute ide u valutu za koju je vezana kartica ako je euro onda konvertuje u evre pa ti naplate 2 konverzije iz $ u euro pa iz eura u dinare/marke kad dižeš
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2019, 19:40   #1082
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Račun uz karticu je dinarski tako da neće da mu naplate duplu konverziju.

Drugo, i potpuno nebitno za njegov slučaj, Payoneer fee za podizanje novca na bankomatu je oko 3$ po transakciji, što je daleko od "debele provizije".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2019, 16:24   #1083
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Pozdrav svima!

Ovih dana pregovaram da radim remote work sa startup firmom sa kojom sam se prvobitno povezao preko Upworka. Razgovori o angazmanu su odmakli (to bi bio long-term aranzman, znaci ne neki short-term projekat i tome slicno) i dosli smo do razgovora o nacinu placanja.

E sad, rekose mi da bi hteli da izbegnu Upwork za placanje zbog procenta koji ovaj uzima i da se ugovorom definise drugaciji tip placanja. Obzirom da sam bas nov u ovom remote-work svetu i freelancingu, uopste ne znam koji bi bio najbolji nacin da se placanje procesira. Da li je to Paypal ili Payoneer ili neki drugi sistem?

Na netu pronalazim svasta - od toga da moram da imam svoju firmu otvorenu kako bih im slao mesecne invoices, pa do toga da moram otici u tu drzavu gde je firma i izvaditi racun tamo pa na taj nacin resiti problem?

Da li oni kao firma mogu meni da salju preko Paypal-a taj mesecni iznos/platu i zasto bi postojao problem sa ovim (jer se oni uopste nisu ni setili da predloze Paypal i Payoneer i to mi je pomalo sumnjivo) - Mislim, ako te Upwork placa preko Paypal-a, i ljudi povlace hiljade dolara, zasto bi ovde bio neki problem?

Hvala unapred svima na pomoci i izvinite ukoliko je o ovome bilo reci na nekoj od tema..

Poslednja ispravka: lord_slawe_ (14.5.2019 u 16:34)
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2019, 16:32   #1084
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

upwork te pokriva da ćeš da budeš plaćen, pošto nemaš iskustva najbolje počni preko njih pa kasnije kad vidiš kakva su firma možeš i paypal i payoner ili offshore kako god..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2019, 16:54   #1085
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Pa koji su ti vid plaćanja predložili? Hoće da izbegnu plaćanje preko Upworka da ne bi morali da plate njihov procenat kao posrednika, posebno što je long-term ugovor u pitanju, što znači da će Upwork svaki mesec da se ugrađuje.

PayPal vs Payoneer, pare preko PayPala ležu na tvoj devizni račun u banci u Srbiji, dakle država ima uvid u to da ti mesec za mesecom redovno stižu uplate iz inostranstva. Sa druge strane Payoneer kartice nije vezana za račun u Srbiji, a može se koristiti za podizanje novca sa bankomata ili za plaćenje putem POS terminala (bez provizije). Održavanje se plaća 30$ godišnje, a fee za podizanje novca na bankomatu je oko 3$ po transakciji.

Na tebi je da odlučiš da li ćeš da im veruješ da ti pare uplaćuju bez posrednika ili ćeš da zahtevaš da pare idu preko Upworka.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Oggy (14.5.2019)
Stara 14.5.2019, 19:39   #1086
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Otvarao ne otvarao firmu u Srbiji, svaka devizna uplata na tvoj racun u banci se registruje kod poreske. Ako ne zelis to, onda ti ostaje Payoneer ili Skrill. Oboje imaju karticu s kojom mozes da dizes pare sa nasih bankomata ili da pazaris.
Ako ce to biti dugorocna saradnja sa pouzdanim klijentom, mozda nije lose i da postanes preduzetnik i budes pausalac. Raspitaj se samo koliki bi ti bili mesecni troskovi tada. U tom slucaju sve ide preko banke i ne moras da razmisljas o krivinama a pred drzavom si cist. Mozda bi ta varijanta i klijentu odgovarala zbog manjih troskova...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2019, 20:45   #1087
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Jel' to Skrill opet počeo sa izdavanjem kartica za Srbiju?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2019, 15:04   #1088
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
... da postanes preduzetnik i budes pausalac. Raspitaj se samo koliki bi ti bili mesecni troskovi tada.
Ovaj deo koji sam podvukao shvati ozbiljno, pausal nije ono sto je bio pre 5-10 godina. Vecina onih koje ja znam da su ostali u pausalu su firme prebacili u neke selendre, jer ako si registrovan negde u centru BG (npr imas stan na Vracaru) drzava sisa samo tako. Oni koji zbog prirode posla ne mogu ovo da urade, pobegli su iz pausala pre 3-4 godine. Nisam siguran kako je sada, do pre par godina se poresko resenje dobijalo negde u jesen, pa onda ako je drzava resila da odvali neko povecanje imas 15 dana fore da uplatis razliku, i bilo jje situacija da to ne bude bas mali iznos (preko 500 eur, pa i vise).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2019, 15:53   #1089
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pa koji su ti vid plaćanja predložili? Hoće da izbegnu plaćanje preko Upworka da ne bi morali da plate njihov procenat kao posrednika, posebno što je long-term ugovor u pitanju, što znači da će Upwork svaki mesec da se ugrađuje.

PayPal vs Payoneer, pare preko PayPala ležu na tvoj devizni račun u banci u Srbiji, dakle država ima uvid u to da ti mesec za mesecom redovno stižu uplate iz inostranstva. Sa druge strane Payoneer kartice nije vezana za račun u Srbiji, a može se koristiti za podizanje novca sa bankomata ili za plaćenje putem POS terminala (bez provizije). Održavanje se plaća 30$ godišnje, a fee za podizanje novca na bankomatu je oko 3$ po transakciji.

Na tebi je da odlučiš da li ćeš da im veruješ da ti pare uplaćuju bez posrednika ili ćeš da zahtevaš da pare idu preko Upworka.
Stvar je u tome sto i dalje finaliziramo detalje saradnje i detalje oko ukupne mesecne kompenzacije i slicne "sitnice". Tako da nista nisu predlozili za sada, navodno ce razgovarati sa accountantom da se vidi sta bi bilo najbolje za njih. Zato sam ja krenuo na svoju ruku da istrazujem, a na kraju krajeva cu im reci da idemo preko Upworka, pa neka odlucuju.

Mene samo zbunjuje zasto nije recimo Paypal uopste spomenut (sa njihove strane), tj. danas ponovo jesmo razgovarali ali je opet ta opcija skrajnuta kao ozbiljna. Kako ove hiljade i hiljade freelancera i remote workera u nas bivaju placeni onda? Ako je Paypal pozudana i isprobana opcija - ne razumem u cemu je problem (opet, sa njihove strane) i zasto zahtevaju od mene da im saljem invoices svaki mesec.

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Otvarao ne otvarao firmu u Srbiji, svaka devizna uplata na tvoj racun u banci se registruje kod poreske. Ako ne zelis to, onda ti ostaje Payoneer ili Skrill. Oboje imaju karticu s kojom mozes da dizes pare sa nasih bankomata ili da pazaris.
Ako ce to biti dugorocna saradnja sa pouzdanim klijentom, mozda nije lose i da postanes preduzetnik i budes pausalac. Raspitaj se samo koliki bi ti bili mesecni troskovi tada. U tom slucaju sve ide preko banke i ne moras da razmisljas o krivinama a pred drzavom si cist. Mozda bi ta varijanta i klijentu odgovarala zbog manjih troskova...
Nemam stvarno nikakvog motiva da otvaram ni firmu ni pausal za nesto sto na kraju krajeva moze da bude saradnja od nekoliko meseci, ko zna. Da li mozda znas koliki je neki minimalni iznos poreza i doprinosa na mesecenom nivou za bilo sta od toga (preduzednik, pausalac, stagod) makar da imam neku cifru u glavi?

Ne postoji ni jedna varijanta da ja kao fizicko lice izdajem stranoj kompaniji invoice za svoje usluge?
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 16:10   #1090
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

@lord_slawe

Mislim da je oko 50k osnovica, na šta se onda dodaje vrsta delatnosti koja se obavlja (mislim da je IT 120%), lokacija firme i drugi faktori. Na tako dobijenu osnovicu onda plaćaš:
- Porez na prihode od samostalne delatnosti u visni od 10%
- Doprinos za penziono i invalidsko osiguranje u visini od 26%
- Doprinos na zdravstveno osiguranje u visini od 10.3%
- Doprinos za slučaj nezaposlenosti u visini od 1.5%


Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
jer ako si registrovan negde u centru BG (npr imas stan na Vracaru) drzava sisa samo tako.
Beograd se uglavnom računa kao "prva zona" pa ti stave 50% uvećanje poreza, dok za manje mesto (selo) možeš da dobiješ i smanjenje.

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Nisam siguran kako je sada, do pre par godina se poresko resenje dobijalo negde u jesen, pa onda ako je drzava resila da odvali neko povecanje imas 15 dana fore da uplatis razliku, i bilo jje situacija da to ne bude bas mali iznos (preko 500 eur, pa i vise).
Uvek se finalno rešenje razlikuje od privremenog po kome uplaćuješ porez i doprinose u prvih x meseci jer menjaju poresku osnovicu, plus često promene i račun na koji se uplaćuje, tako da ispada da si sve uplaćivao na pogrešan, pa ti računaju kamate. Zato lepo u martu/aprilu odem u poresku pa tražim da mi urade rešenje za tekuću godinu, podnesem zahtev za preknjižavanje i oprost kamate, a ne da se iznenadim u septembru.

Poslednja ispravka: DeCoy (19.5.2019 u 16:23)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2019, 18:48   #1091
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Beograd se uglavnom računa kao "prva zona" pa ti stave 50% uvećanje poreza, dok za manje mesto (selo) možeš da dobiješ i smanjenje.
Zbog ovoga ima da registruju privredni rast po selima gde zive samo babe i dede od po 70+ godina (i onda ce da pricaju kako se sela obnavljaju ). Npr moja rodjaka i jedna drugarica su prevodilacke firme (pausal) preselile sa Vracara i Karaburme u neke zabiti u istocnoj Srbiji gde im zive babe. Pausal ima smisla za neke profesije/lokacije, i nekad samo u prvih par godina firme.


Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Uvek se finalno rešenje razlikuje od privremenog po kome uplaćuješ porez i doprinose u prvih x meseci jer menjaju poresku osnovicu, plus često promene i račun na koji se uplaćuje, tako da ispada da si sve uplaćivao na pogrešan, pa ti računaju kamate. Zato lepo u martu/aprilu odem u poresku pa tražim da mi urade rešenje za tekuću godinu, podnesem zahtev za preknjižavanje i oprost kamate, a ne da se iznenadim u septembru.
Ako se dobro secam pausalni porez smo placali po prethodnom resenju, pa kad dodje novo uplatimo razliku (bude 15 dana). Verovatno vise nije tako. Mi smo pre oko 5 godina poizlazili iz pausala u prosto knjigovodstvo, pa prosle godine u dvojno knjigovodstvo (posto je prosto ukinuto, drzava ne zna sta hoce).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2019, 20:44   #1092
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Ako se dobro secam pausalni porez smo placali po prethodnom resenju, pa kad dodje novo uplatimo razliku (bude 15 dana). Verovatno vise nije tako.
I dalje je tako.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2019, 20:37   #1093
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Od danas zvanicno mogu da se svlace sredstva sa PayPal-a na Master Card, ono sto je jos bolje, je cinjenica da su sredstva dostupna momentalno, barem je takav slucaj kod mene u Telenor Banci.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2019, 20:47   #1094
Milica98
Novi član
 
Član od: 18.6.2019.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Cao svi.



Imam problem sa PayPalom. Vec duze vreme prodajem preko njega, i nikad nisam imala problema. Do pre neka dva, tri meseca kad su mi dosle dve nove musterije zajedno. Nakon nekih 15ak dana nakon sto sam im isporucila sve sto su zeleli, preko banke, ne preko PPa su povukli svoj novac. Prijavili kradenu karticu, neisporucen predmet, sta vec... to je normalno kod njih. Ja radim sa virtuelnim dobrima, PP me ne stiti uopste. Novac svoj sam ranije povukla i sad napravila oko 1000 eura minusa na racunu. Sad mi PP preti da moram platiti, cak pominje i tuzbu. Mogu li oni ista da urade u Srbiji, da me ovde tuze i dobiju, da li je to uopste u skladu sa nasim zakonom? Gledala sam, nemaju nikakvo predstavnistvo ni kancelariju u Srbiji i slicno.
Milica98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2019, 21:44   #1095
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Podigli su provizije, a i često (sami) “presuđuju” u korist kupca, što se zloupotrebljava.

Video bih s advokatom koji se razume u taj aspekt kako da se zaštitiš (pa da imaš bar neke šanse).
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2019, 21:36   #1096
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Milica98 kaže: Pregled poruke
Cao svi.

Imam problem sa PayPalom. Vec duze vreme prodajem preko njega, i nikad nisam imala problema. Do pre neka dva, tri meseca kad su mi dosle dve nove musterije zajedno. Nakon nekih 15ak dana nakon sto sam im isporucila sve sto su zeleli, preko banke, ne preko PPa su povukli svoj novac. Prijavili kradenu karticu, neisporucen predmet, sta vec... to je normalno kod njih. Ja radim sa virtuelnim dobrima, PP me ne stiti uopste. Novac svoj sam ranije povukla i sad napravila oko 1000 eura minusa na racunu. Sad mi PP preti da moram platiti, cak pominje i tuzbu. Mogu li oni ista da urade u Srbiji, da me ovde tuze i dobiju, da li je to uopste u skladu sa nasim zakonom? Gledala sam, nemaju nikakvo predstavnistvo ni kancelariju u Srbiji i slicno.
Pozdrav Milice, i pored toga što nemaju kancelariju imaju pravnog zastupnika u Srbiji, ali i samu državu Srbiju. Da, mogu da ti zagoračaju život ako to žele.
sirNemanjapro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2019, 13:23   #1097
medixcg
Novi član
 
Član od: 3.7.2019.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Molim za pomoc


ocekujem uplatu iz inostranstva,ali mi admin sajta kaze da ne moze da mi uplati preko paypal jer "
Pozdrav. Administrator upravo pokusao da paypal om prebaci novac, i u Vasim postavkama je navedeno da prebacivanje nije moguce sem preko Vase Web stranice.

Koja podesavanja na paypal da stavim?
medixcg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2019, 17:27   #1098
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@lord_slawe

- Doprinos za slučaj nezaposlenosti u visini od 1.5%
Meni je ove godine stiglo resenje da je ova stavka 0.75%
Tako da mi je sveukupno cak malo manje mesecno da placam nego prosle godine, iako su ostale stavke malo vise.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2019, 21:19   #1099
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Uskoro mi istice kartica (nije naveden dan samo mesec) a planiram da prodam nesto ,pa me interesuje jel moguce primiti novac na Paypal-u ako je kartica istekla.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2019, 21:24   #1100
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

može posle samo dodaš karticu ako hoćeš
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
svarogog (5.7.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Quiz DobroslaV Kvizovi 13122 20.11.2012 17:08
SK CASE CHASE - Pitanja i odgovori Dr. Marko SK Case Chase 117 17.10.2009 14:18
Sony Ericsson F305 pitanja BlueDeth Programi za mobilne telefone 0 2.9.2009 1:37
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Pascal - pitanja Cheguevara Programiranje 5 14.10.2007 13:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com