Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2017, 14:34   #4501
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa ne bi smeo Redmi 5 da bude skuplji od Note 4X nikako.
Zanimljivo je da Redmi 4X i Redmi Note 4X koštaju isto.
Zapravo Redmi 4X je jeftiniji samo u zlatnoj boji koja je odvratna, a crna boja isto košta.
Ali je opet logično da Redmi 5 bude jeftiniji nakon nekog vremena.
Na početku će vjerovatno biti skuplji jer prodavci vole tako da rade sa novim proizvodima.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 3:20   #4502
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Drugari molim za savet. Nisam do sada narucivao sa Alija smartphobne, a ne volim da dajem vece novce za mob pa sam resio da narucim neki low budget. Zapao mi za oko Vk world F2, android 6.0, 2g/16g... Znam, sada cete mi reci kako je slab, jeftin, bolje da sakupim jos neki dinar... Cena mu je 55,99$. Koristim viber(retko), skype(jos redje), tapatalk, email, a za novine browser. Sta da ocekujem od ovakvih kineza, da li moze da izdrzi godinu dana, pa cu uzeti drugi, volim da menjam na godinu pa zato uzimam jeftine.

Sent from mTalk l532ds wp10
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 7:17   #4503
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Bolje da sacekas i skupis 100e i kupis kineza kod nas takodje Andorid 6.0,2gb ram,16gb rom,5 ili 5.5 inci ekran jer carinici znaju da oporezuju pa na tih 55 dodas josh 15-20e a rizikujes tj imas problem oko garancije dok telefon koji je kupljen kod nas mozes isti dan da reklamiras.
Za to sto si naveo ti je i vise nego dovoljan bilo koji quad sa 1gb ram_a mada definitivno idi na 2gb ram jer je razlika u ceni smesna

Evo ti neki dzabalesku kod nas npr josh dobijes kupon od 2000din da pazaris nesto u njihovoj radnji
Mada pozovi i radnje tipa MobTrend etc jer su dosta jeftiniji od winwin\gigatron, primer moj j7 2016 u ove dve radnje je 32.000din dok u mob trendu samo 24.000 zato najbolje da cunjas malo
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 8:21   #4504
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke



Evo ti neki dzabalesku kod nas npr


Taj je na Aliju 58,99$ .

Najvise me plasi kod Kineza sto sam npr. u Gigatronu uzeo neki 10" eStar tablet koji je reknuo posle prvog updatea softvera. Nisu mogli da ga poprave pa sam uzeo drugi u zamenu. Sreca pa je bila garancija. Alternativa mi je npr. Nokia 3 na 24 rate po 750 din + 3g uz box koji sada produzavam. Ok fon, ali DVE godine mi je previse. Tako sam se zeznuo sa ovom Lumiom, super mi radi, ali nakon godinu dana mi je dosadila.

Inace caletu sam uzeo za 25€ neki vk world ba preklop i odlicno mu radi

Sent from mTalk l532ds wp10
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 11:26   #4505
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja sam poručio Oukitel C5 u pretprodaji za 46€.
Nougat, 2gb rama, quad cpu, 720p IPS i začuđujuće dobro radi i meni ispunjava sve što treba, samo bi bilo još bolje da je baterija većeg kapaciteta (2000mah).
Skoro je bio na akciji za oko 80€ K6000, nešto bolji čipset od mog ali najbitnije- 6000mah baterija!

Sent from my C5 using Tapatalk
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2017, 19:58   #4506
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ma digao sam ruke, nista dok ga ne uzmem u ruke. Sve to ok, slike, specs, recenzije, misljenja... Kad sam video xperia e5 u poslovnici mts odmah sam hteo da ga uzmem iako je stari model, iako mu je cena ista kao nokia 3 a slabiji je. Sta znam, alternativa mi je alcatel pixi 4 5 premium u mts na 24 meseci, koji je polu-kršten i sa garancijom, a sve nastavljam da plaćam kao i do sad. Nećkaću se jos malo, slatke muke

Sent from mTalk l532ds wp10
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 19:45   #4507
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zna li ko kako mogu da ubacim softver u meizu m2 mini? Imam neki nemam ni google prodavnicu ne mogu je ni instalirati sve sam probao.
Na neku muku sam instalirao par aplikacija osnovnih.
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2017, 15:42   #4508
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Koliko vidim imas na XDA ROMova za taj Meizu.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
zakzizu (13.9.2017)
Stara 12.9.2017, 19:43   #4509
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zakzizu kaže: Pregled poruke
Zna li ko kako mogu da ubacim softver u meizu m2 mini? Imam neki nemam ni google prodavnicu ne mogu je ni instalirati sve sam probao.
Na neku muku sam instalirao par aplikacija osnovnih.
Povezes telefon sa kompom, rom skini neki flyme 5 ili 6 imas na meizufans ili mozda i na xda. Prebaci fajl u telefon, udji u aplikaciju updater ili security ili tako nesto, imas manuelno da updejtujes, nadjes fajl, pokreni i to je to

A posto vidim da ti smeta sto nemas google play store, imas njihovu store aplikaciju, unutra imas google apps installer, skini i izaberes koje ces google apps i to ti moze biti resenje, bez da flesujes rom.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
zakzizu (13.9.2017)
Stara 13.9.2017, 15:49   #4510
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Skinuo sam neki update 750 mb međutim ništa...pokrenem on nešto kao radi i na kraju ne ubaci
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2017, 9:45   #4511
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

https://m.igogo.es/product513678.html - 25 evra

https://www.igogo.es/product521496.html - 20 evra
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 10:50   #4512
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ajd da napisem i ja neku, na ovu temu.

2-3 meseca sam valsnik Blackview R7 telefona, njihovog proslogodisnjeg flagshipa.

Ispod haube, kao i vecina slicnih: helio P10octa core, 4gb RAM/32gb ROM(dostupno 25), Mali-T860MP2, full HD ekran itd.

Kamere su Omni Vision i čini mi se da rade bolji posao od ekvivelenthih samsungovih. Šteta što je softverski deo kamere krš

Posebno mi se sviđa što ima brzo punjenje, zaista je odlična stvar


Nije mi prvo iskustvo sa kineskim proizvodjacima, imao sam Xiaomi, Cubot, OnePlus,UMI itd.

U sustini tel je ok, narocito ako se uzme u obzir koliko sam ga ja platio:120€

Radi lepo, uz bubice tu i tamo.

Kvalitet izrade je odličan, a telefon je jedan od najtežih: 197g

Kao i sve manje kineske proizvođače, muči ga nikakva podrška.

Zadnji update za flagship model je star godinu dana. Sa ovim sam se takodje sreo kod Cubota i UMI.

Moje neko misljenje je da Kinezi vrede u cenovnom rangu do 200€. Preko toga imaju sirovu snagu, to ne sporim, ali sveukupan kvalitet nije u rangu poznatijih proizvodjaca

Poslednja ispravka: supressor (19.9.2017 u 11:02)
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 21:38   #4513
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

evo moje iskustvo sa Gretel A7. 7.800 dinara sa carinom i ostalim troskovima. 1gb RAM, 16gb ROM. model iz 2017.godine, android 6.0
imam ga mesec dana i za sada radi ok. nezahtevan sam korisnik i navikao sam na jeftine smartphone, pre njega sam imao lumiu 532. rasteretio sam ga maksimalno svega i imam konstantno oko 300mb rama slobodno. baterija potrosi oko 60℅ za dan, uzasno malo trosi u stand by. kamera je losa, kao i blic, ali mi to nije toliko bitno. me greje se, osim nekada kad gledam klipove na yt malo duze preko chromea. home button svetluca crveno i zeleno za notifikacije a ostali dugmici su na ekranu.
e sad, ima jednu tipicno kinesku manu a to su senzori. proximity i light postoje ali kao da nema drajvera ili su neispravni i nekad rade a nekad ne. pomagao je restart ali sada ni to. treba da se flashuje, dali mi link za tool, scater, uputstvo ali nece i sad ih ganjam za dalje. u sustini ne smeta toliko ali bih voleo da proradi, ipak je to osnovno.
sve u svemu ko voli jeftine fonove ok je i sa prihvatljivim manama za tu cenu. ostaje pitanje koliko ce trajati. meni dosta godinu dana. i da, jos jedna prednost, ne znam nikoga ko ga ima

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 11:20   #4514
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja bih da naručim Xiaomi Mi4 za samo 102 dolara, jača verzija sa 3 GB RAM: https://www.aliexpress.com/item/Orig...edf465e39e631c
To je ipak flagship, trebao bi da je bolji od Redmi serije.
Koliko vidim kamera mu je lošija od Redmi 3/4 telefona, ali nije mi to bitno.
Jeftiniji je od ostalih njihovih telefona, vjerovatno se već slabo prodaje i ostalo je još par komada samo u bijeloj boji.
Šta vi mislite? Ovo bi mi bio prvi Xiaomi telefon nakon puno ostalih kineskih brendova.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 12:55   #4515
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kamera po kvalitetu ide otprilike ovako Redmi 3 > Redmi 4 > Mi 4. A potpuno je isti raspored i za trajanje baterije. Redmiji imaju i nešto viši kontrast i čitljivost ekrana na suncu, ali su i 720p umesti FHD. Brzine SD801, 616 i 430 su praktično identične i na benchmarcima i u realnoj upotrebi. Evo npr. ovde se to jasno vidi, a videćeš i malo razlike u ekranima koje pominjem.



Za 100$ tj. 85€ to je svakako odličan telefon, zapravo verovatno nema boljeg. 4X je negde oko 120$ za 3GB varijantu ako se ne varam. Znači malo bolja kamera i jača baterija pa vidi da li vredi. A pošto je Mi4 bio flagship uvek ostaje nada da ima i bolji zvuk, koji nisam isprobao iako sam imao prilike da držim telefon... i u to vreme mi se mnogo svideo, odlično je izrađen i nekako mi je elegantniji od redmija.

EDIT:

Nisam ih skoro pratio po Aliju ali ako slučajno ima povoljno najradije bih pokupio Redmi 3 Pro, koji najbitnije ima 3GB a zadržao je jednako dobru kameru, ekran i trajanje baterije, nema one glupe šare pozadi kao moja originalna varijanta i još ima fingerprint senzor kome je to bitno. Nakon toga, već od 3S je Xiaomi samo degradirao po neki detalj a skoro ništa nije poboljšao (doneli metal unibody u jednom trenutku pa ga brzo ukinuli sa novijim revizijama, sada ga ima samo a onim Redmi 4 Prime verzijama koje su nerealno skupe). Za Note seriju nije baš sve tako crno-belo, tu su malo oduzimali ali i dodavali na drugim poljima, dok su za običan Redmi od 3/3pro samo nizbrdo išli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Prief Lirator (20.9.2017)
Stara 20.9.2017, 13:07   #4516
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kamera mi zaista nije bitna, u svakom slučaju je malo bolja nego na mom trenutnom Nexus 5.
Bitnija mi je Full HD 1080p rezolucija displeja, jer bih primijetio smanjenje na HD 720p.
Note serija mi ne odgovara jer je glomazna.
Dakle, solidan hardver, kompaktna veličina, Full HD displej, mala cijena, zapravo best buy, naručujem ga.
Hvala za detaljne komparacije, njihovi modeli i karakteristike su prilično konfuzni.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 14:47   #4517
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jesu konfuzni. Ajd što ima sve više modela, nego što varijacije između nekih verzija (global i kineskih, S, X...) umeju da budu značajne. Eno baš sam se iznenadio kada je Doctor u recenziji rekao da mu Redmi Note 4 ima plastiku gore i dole, to je globalna verzija sa Snapdragonom, a kada je lansiran onaj kineski imao je prelepo uni-body alu kućište kao iPhone. Sve češće tako "napreduju" unazad, verovatno da bi povećali profit.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 15:16   #4518
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Evo naručio sam ga i iskoristio kupon od 4 dolara popusta za nove korisnike.
Platio sam ga 101 dolar sa zaštitom za displej i silikonskom maskom, a 98 dolara je bez toga i mislim da je to baš povoljno.
Kamera i baterija nisu dobre kao na Redmi, ali su ipak poboljšanje u odnosu na moj Nexus 5 (2300 mAh).
Na Redmi mi se ne sviđa HD displej i nešto veći bezeli, ima par milimetara viška.
Što se tiče podrške, vjerujem da će isto trajati, Mi4 je malo stariji, ali je zato flagship.
Na onom klipu koji si postavio djeluje malo sporiji, vjerovatno zato što obrađuje duplo više piksela na displeju.
Ali sve u svemu, za ove pare bi trebao biti dobar izbor.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 16:07   #4519
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Odlično si prošao. Slažem se da je lepši od redmija. Biće za njega podrške još sigurno. Čak i Redmi 2 i dalje dobija apdejtove... šta reći. Ja se ozbiljno ne sećam da mi je neki telefon u životu manje problema pravio i radio ovako konstantno dobro. Opušteno je najpouzdaniji telefon koji sam ikada imao, uključujući tu HTC, Sony, pa čak i moju prvu ljubav Nokiu 6030.

Voleo bih da probam neki LeEco, nikako da mi dođe ruku. A od ovih baš jeftinih kineza više ne želim ništa ni da gledam. Probao sam par, imao sam npr. onaj Bluboo Picasso pad dana i prodao ga. To su sa moje tačke gledišta poluproizvodi za igranje a ne za stvarno i duže korišćenje.

E da, ako mi je nešto ikada falilo na ovom Redmiju to je malo bolji zvuk... Nije ni on loš da se razumemo, nego sam uvek pre imao skuplje i to muzički orjentisane telefone... ali bilo bi mnogo za ove pare da se ne lažemo. Javi molim te kako zvuči Mi 4 u poređenju sa Nexusom 5 (za njega sam čuo da je odličan samo malo tiši).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 16:38   #4520
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
A od ovih baš jeftinih kineza više ne želim ništa ni da gledam.
Ni ja, sa razlogom su jeftini.
Dobri su samo za nekoga kome je svejedno, kao i za totalne noobove.
Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja se ozbiljno ne sećam da mi je neki telefon u životu manje problema pravio i radio ovako konstantno dobro.
Isto mišljenje imam za svoj Nexus.
Jako optimizovan čisti Google Android je najbolja stvar na Nexus telefonima.

Sa druge strane, za MIUI sam pročitao sve najbolje.
Jeste da je to dodatni skin na Androidu, ali funkcionalnost i optimizacija su na visokom nivou.
Ja preferiram čisti Android i zato sam do sada izbjegavao Xiaomi, ali nešto kontam da bi mi se MIUI mogao dopasti.
Napisaću par riječi o njemu kad ga isprobam, jedino što nisam naročito kompetentan po pitanju zvuka, ali probaću i to, na ovim slušalicama: https://www.amazon.com/Panasonic-Erg.../dp/B00E4LGVUO
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com