Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2021, 15:47   #7921
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ajoj da, ja je ostavio da tumara ulicama Whiteruna.

Razmišljam da unajmim Erika iz Rorikstada, već sam mu pomogao da dobije oklop. Ili da se uzdam u Lidiju. Treba mi dobar follower jer je u ovoj verziji igre nosivost jako ograničena.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2021, 10:42   #7922
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Well she is sworn to carry your burdens!
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2021, 19:32   #7923
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Problematična prezentacija, ali daje brz uvid u svaku novu stavku Skyrim Anniversary Edition-a .
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2021, 7:50   #7924
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Kupiću puno AE izdanje verovatno kasnije kada se dovoljno izigram na trenutnoj konfiguraciji. Uigrao sam se u Vigilanta a follower mi je Tyranus (onaj witchhunter iz Markata) pa sad žarimo jeretike po svim meridijanima.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2021, 7:19   #7925
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Upravo pazario Anniversary izdanje jer mi je najnoviji update potpuno istrokirao igru sa preko 100 modova. Čak i skse/library udate nisu popravili stvar, pa sam morao da reinstaliram celu igru.

Imam osećaj da Bethesda namerno izbacuje ove male pečeve svakih par nedelja kako bi primorali ljude da se odreknu slobodnih modova.
Elem, sad sam skinuo sve što imaju tamo na CC, ima dosta dobrih stvari pa ću nadalje da igram ovako. Dosta mi je i Nexusa i Mod Managera i čitavih dana provedenih u modovanju. Sve je manje slobodnog vremena za te stvari,
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2021, 14:29   #7926
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Upravo pazario Anniversary izdanje jer mi je najnoviji update potpuno istrokirao igru sa preko 100 modova. Čak i skse/library udate nisu popravili stvar, pa sam morao da reinstaliram celu igru.

Imam osećaj da Bethesda namerno izbacuje ove male pečeve svakih par nedelja kako bi primorali ljude da se odreknu slobodnih modova.
Elem, sad sam skinuo sve što imaju tamo na CC, ima dosta dobrih stvari pa ću nadalje da igram ovako. Dosta mi je i Nexusa i Mod Managera i čitavih dana provedenih u modovanju. Sve je manje slobodnog vremena za te stvari,
eh pa zar moras da instaliras patch?

a meni modovanje iskreno bilo zabavnije od samog drugog kruga igranja. mislim na primenu tudjih modova, naravno. bio je izazov uciniti igru 2x lepsom i intuitivnijom, a da glatko radi na mojoj kanti.

cak ne znam kako posle modovane mozes da se vratis manje vise na vanilu, jer koliko vidim anniversary nije mnogo vise od special editiona. tesko ce moci da prismrdi igri koju si obogatio sa 100 modova.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2021, 16:18   #7927
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
eh pa zar moras da instaliras patch?

a meni modovanje iskreno bilo zabavnije od samog drugog kruga igranja. mislim na primenu tudjih modova, naravno. bio je izazov uciniti igru 2x lepsom i intuitivnijom, a da glatko radi na mojoj kanti.

cak ne znam kako posle modovane mozes da se vratis manje vise na vanilu, jer koliko vidim anniversary nije mnogo vise od special editiona. tesko ce moci da prismrdi igri koju si obogatio sa 100 modova.
I meni je modovanje bilo ekstremno zabavno, a mislim da je problem bio upravo u tome. Otkako sam počeo sa tim sve sam manje uživao u samoj igri. Slično iskustvo imao i sa Morrowindom. Tek krenem da igram, pa se predomislim, hoću da dodam ovo, ono... pa kad krene ludnica sa bagovima i load orderom... Provedem čitav dan u modovanju i onda odigram par sati i tako u krug.

Nedavno sam nabasao na sajt Wabbajack. Tu je tek ludnica. Nekih desetak i više verzija potpuno modovanog Skyrima, pa samo izabereš verziju koja ti se svidi i klikneš i instalacija je automatizovana (neke verzije su ekstremne hardcore role play, potpuno promenjena mehanika igre, ima za svakog ponešto). Sinoć kada mi je puko Skyrim zbog update-a hteo am da instaliram jednu od verzija, pa sam odložio za danas.

I danas mi nešto prelomi, jednostavno nemam vremena za taj hobi, umori me svo to modovanje. Posebno kada je igra pukla i nakon što sam update-ovao skse. I odem na steam, uzmem punokrvni Anniversary Edition i skinem sve modove sa CC. I očas posla igra spremna za igranje, bez brige oko bagova. I da budem iskren - posle duuugo vremena nisam ovoliko uživao u igri. Nekako se vratio onaj osećaj koji sam imao prilikom prvih prelazaka, sav se uneo u priču, u atmosferu.

Što se tiče grafike, odgovara mi vanila, desaturisana, baš onako kako su developeri zamisili Skyrim da bude, monohron, hladan, realističan. Nedostajao mi je taj izgled. A ima dosta modova koji dolaze sa AE. Bruma Beyond Skyrim, Wyrmstooth i Forgotten City mi prvo padaju na pamet (a nisam ni stigao da odigram te modove do sada), pa novi arsenali oružja i brojni oklopi, razni mini kvestovi i tamnice, sve ubačeno u igru i integrisano kao da je tu od samog početka. Ima i nekoliko novih potencijalnih kuća. Sve u svemu, ima dosta novog materijala a da je igra i dalje vanila.

P.S. E da dodam da mi jedino nedostaju modovi koji prerađuju borbenu mehaniku. Tu sam voleo pravi izazov preko modova. Možda bude i tu neki update uskoro. A Survival opcija mi se isto sviđa. Koristio sam Frostfall, Campfire i INeed ranije, sada je sve to pojednostavljeno i integrisano u igru od samog početka, nema ni opcije za fast travel. A ima i Immersive Citizen mod, koji obožavam, jer se sada svi NPC ponašaju mnogo živahnije, sa svim dijalozima koji su nekako ostali skriveni ranije. Sve u svemu meni se sviđa i uživam u igri kao nekada.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
polarnimeda (21.12.2021)
Stara 14.12.2021, 16:39   #7928
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

@Guerrinus


Svi modovi koji koriste skse moraju takodje da se updejtuju. Mogao si samo da iskljucis sve modove koji koriste skse i da nastavis da igras. Graficki modovi i svi oni koji ne koriste skse rade manje vise isto. Ja cu sacekati da mod autori updejtuju svoje modove, pa cu tek onda da pocnem novi prelazak.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2021, 17:23   #7929
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Igru treba pokrenuti kroz skse i nece biti adejptovanja SE na AE (naravno prvo treba promeniti opciju za automaski apdejt na steam-u)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2021, 12:38   #7930
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Igru uvek pokrećem kroz skse, samo se taj patch nekako ušunjao i celu mi igru iskvario. Ajd grafika, nego mnogi modovi bitni za mehaniku su zavisili od skse, baš sam se namučio da izvajam Skyrim nekako po mom ukusu. Ako se ikada stvari budu smirile i modovi se prebace na AE verziju možda se vratim na modovanje. Probao bih neku od onih hardkor kompletnih obrada igre (ali ne Requiem) sa Wabbajack sajta.

Za sada uživam u AE verziji kao da prvi put igram Skyrim. Nisam ni znao koliko ima novina, tek sam level 12 a dnevnik prepun pokrenutih novih kvestova. Sad baš nabasao na neku plantažu pokraj Rorikstada sa tragičnom pričom koja me podseća na Frostflow kvest, jedan od najboljih vanila kvestova. Imam i poziv na gozbu u nekoj pećini, deluje mi sumnjivo i miriše na vampire.

U svakom slučaju dosta novog materijala, više nego što sam očekivao čitajući zvaničan opis.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
voodoo_ (16.12.2021)
Stara 28.12.2021, 9:59   #7931
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Čitajući komentare o Aniversary Edition ovde, iznenada sam poželeo i ja da ponovo krenem vrletima Skyrima, po 6. ili 7. put, ali sada u novom ruhu (jako malo modova sam koristio za originalnu vanilu). Avaj, moj pomalo zarđali gejmersko-štedljivi glasić mi je rekao da prvo isprobam onu džaba verziju pre nego što mi 30 jevara ispari.

I, zaista, poprilično su me iznenadile življe boje i bolje teksture, sve je nekako doterano, videh da sad ima i rančeva koji mogu da se nose, likovi su malo življi od originalnih mutanata i posle manje od sat vremena više nisam imao ni trunku želje i volje da nastavim dalje. Na poslu povremeno bacim po malo Dragon Age Origins i ta igra je MENI LIČNO tri puta bolja i zanimljivija od Skajrima.

Ne znam, tako sam voleo Morrowind, Daggerfall, Oblivion, pa i Skyrim sam igrao toliko puta, a sad mi čitav taj sistem deluje...prevaziđeno, ne znam koji drugi izraz da upotrebim. Što i nije nešto neobično za igru stariju od 10 godina, ali, opet, KotOR(e), prvi Witcher, prvi Splinter Cell i još neke starije igre mogu da igram svakodnevno...

Valjda je tako sa godinama, postaješ sitničav i čangrizav...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2021, 15:51   #7932
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Kod mene je situacija upravo obrnuta. Probao sam Dragon Age pa i Witcher 3 nedavno, opet, ali ne mogu. Ugasim igru posle 10-15 minuta. Posle Morrowinda i Skyrima druge RPG igre ne mogu da igram. Ne mogu da igram sa predefinisanim likovima uopšte, igre koje me navode gde da idem. I pored svih mana Skyrim mi najviše leži u ovim hladnim danima. Već duže vreme sam na odsustvu zbog ozbiljnijih zdravstvenih problema, a sin od godinu i po i žena zadovoljni što sam kući umesto da lutam bespućima, a ja kad god mogu (čitaj: svaki dan) pokrenem Skyrim i to mi je kao terapija. Igram beciljno, lagano i ništa mi ne leži bolje od ove igre. Nagurao 150 sati za jedva mesec dana, sudeći prema Steamu.
Cepam drva u Riverwoodu, pa malo pecam, pa prošetam do Riftena, sve lagano, pešaka, da kampujem u onim jesenjim, užarenim šumama i lovim medvede. Onda krenem ka severu i gledam divove i mamute u daljini kako životare među gejzirima Eastmarcha a sumrak sav krvav, pa se ušunjam u svoj kamp i pročitam koju knjigu pre spavanja pokraj vatre. I za tili čas prođe celo popodne u igranju. Nema nijedne igre koja može pružiti ovakvo iskustvo (za mene).
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Gatti.Gatozza (29.12.2021), Geralt (28.12.2021), xandar (28.12.2021)
Stara 28.12.2021, 17:06   #7933
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ti si brate nadje*o sve nas.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Lex987 (28.12.2021), polarnimeda (1.1.2022), Skenderevo (28.12.2021)
Stara 28.12.2021, 21:32   #7934
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ja sam Skyrim pičio jedino zbog učenja kovačkog zanata, a od kada po kablovskoj vrte reklamu za onu stranu banku u kojoj se pojavljuje musava riba ispod koje piše da je zvanično jedina "kovačica" (novoženski oblik imenice "kovač") u Srbiji - shvatio sam da nisam pogrešio.

Dvoje su se tako smuvali, oznojeni, gledajući se preko nakovnja.

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2021, 21:51   #7935
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Kod mene bilo preko krampa. Ozenih se Sylgjom, rudarkom iz Redbelly minea
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2022, 23:24   #7936
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Odyssey Of The Dragonborn Official Reveal Trailer



Citat:
With Odyssey Of The Dragonborn downloadable content getting closer to its completion, in collaboration with its developers, I've been privileged and assigned in creating its first and official reveal trailer prior to an actual deep dive that will follow up later in the month February. Odyssey Of The Dragonborn is a follow up of one of the most popular DLC sized mods ever created for Skyrim, Legacy Of The Dragonborn, and features new Solstheim sized landmass to explore, dozens of hours of additional content, a plethora of new characters and an expansive and exciting story never before told in province of Skyrim and Cyrodiil..
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (13.9.2023), MARE GSX R (6.2.2022)
Stara 19.8.2023, 23:44   #7937
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom The Elder Scrolls V - Skyrim

https://youtu.be/7OKMEdugYDA
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2023, 0:48   #7938
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Cyrodil dd the state of
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2023, 12:15   #7939
sasagrof
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 132
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 74 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Modovan Skyrim Se 1.6.640 sa preko 400 modova gde je igra radila stabilno bez pucanja sam deinstalirao samo zato sto requiem nije hteo da radi. Koja greska, vise nemam ni snage ni volje da sve instaliram ponovo, a iskreno Bethesda sa novim updejtima kao da se trudi da ubije u pojam igranje modovanog Skyrima, sve to je pocelo opasno da me smara, jurenje odgavarajuce verzije moda isto tako. Izgleda da cu teska srca da se oprostim od Skyrima na duze vreme ili da isprobam vabbajack ali prvo moram da uplatim premium clanstvo na nexus jer drugacije to je ogroman smor . EEj a imao sam Yash 2 umesto Requiem i pitanje da li potonji koji je zakon za Le uopste dobro i radi na Se.
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2023, 21:56   #7940
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

A ja zavrteo vanilla Skyrim i skapirao da mi je sasvim OK i da osim patcha za ispravljanje zilion miliona sitnijih bagova nema potrebe da ga modujem.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
voodoo_ (27.12.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com