Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2008, 21:12   #1
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Cool Linux na XBOXu(starom)

E ovako, posto nisam video ni jednu temu sa ovim sadrzajem, odlucio sam da pokrenem jednu ovakvu temu. Dakle, svi korisnici modovanog xboxa(sto ce reci sa mod chipom) mogu da instaliraju linux, ali pre toga bi prvo trebali da instaliraju neki dashboard npr. EvolutionX ili Avalunch ima ih dosta - mada ja imam nekih problema sa instalacijom kod ortaka na xboxu(1.4 verzija) sve normalno radi, ja imam 1.2 i nece da mi ucita evolutionX niti bilo koji drugi dashboard, pa ako neko zna u cemu je problem(ili ako ima ISO fajl) nek mi javi. Dalje treba vam fleshovanje biosa(cromwell bios, vidite na wikipediji) a ovde imate sve linux distribucije koje rade: http://sourceforge.net/project/showf...group_id=54192
Xebian - tj. Ed's Debian je najpopularniji.
E sad ako je neko ikada koristio linix na xboxu nek nam iskaze svoje misljenje, ja cu ga instalirati cim uspem da stavim drugi dashboard, mada bi mi najvise odgovarao DSL kada bih mogao da ga postavim kao APP pa da ga npr. iz XBMCa podignem. Inace nasao sam adapter sa xbox porta na standardni zenski USB za 700 dinara i spliter za 2 puta po PS2 porta(za mish i tastaturu, ali ne znam koliko je to upotrebljiv pod linuxom za xbox posto sve ide preko jednog porta).

Toliko za pocetak

Poslednja ispravka: chris (16.1.2008 u 21:20) Razlog: dopuna
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 23:32   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Linux na XBOXu(starom)

A zasto bi to radio? PC vec imash, a koliko ja znam (mada nisam 100% siguran ) konzola ima multimedijalne mogucnosti. Nemam nishta protiv, samo ne vidim svrhu tolike muke.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 23:47   #3
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Linux na XBOXu(starom)

Pa, fazon je da imas sve zivo instalirano na Xboxu, od XBMC-a do Linuxa.Ta konzola, kad se moduje, moze da ti zameni i PC i DVD player sto se tice multimedije.
Jedino sto nisam siguran da li moras da formatiras hard pre instaliranja Linuxa, ali mislim da moras...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 0:51   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Linux na XBOXu(starom)

Zar XBOX ne moze u startu da pushta DVD filmove i mp3, bez moddinga? PS2 znam da moze
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 1:02   #5
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Linux na XBOXu(starom)

Ne moze DVD, mora neki kit da se kupi sa daljinskim, za MP3 ne znam.
Ali svako ko ima modovan Xbox bi trebao da instalira Xbox Media Center(XBMC) i da upgraduje hard.E, tek tad ce Xbox pokazati svoje multimedijalne mogucnosti.Nije lose ni ugraditi drugi DVD citac, posto default ne cita CD-ove.
A kad uradis sve to, mozes da gledas filmove skoro svih formata, da igras emulatore skoro svih konzola prosle generacije(mislim na 5. generaciju i starije), kao i da instaliras Xbox igre direktno na hard.A, sto se tice Linuxa, osim ako ti ne treba za Surf i Office, mislim da nema svrhe, jer kad se moduje Dashboard dobijas odlicne multimedijalne mogucnosti, tako da ti ne treba Linuxov player...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2008, 9:08   #6
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Linux na XBOXu(starom)

Ma ne bih stavljao linux zbog plejera, XBMC je savrsen za tu funkciju, vec bi stavio da mi neki linux bude kao aplikacija(kao npr. emulator) i kada mi zatreba internet da mogu da izadjem preko njega(i ako mi nesto zatreba ofis paket...), ionako mi je xbox povezan sa kucnom mrezom i internetom. Samo imam taj problem sa dashboardom sto nece da se instalira. BTW da li imas neki tutorijal kako staviti drugi DVD drajv - posto kad sam otvarao xbox jack mi je izgledao standardno, ali sam negde procitao da taj DVD drajv ima u sebi neki cip i da obicni verovatno nece raditi...
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows (XP, Vista) VS Linux AxeZ Operativni sistemi 437 5.5.2007 14:35
Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :( polarnimeda Kvarovi 56 5.2.2007 13:55
A64 Venice OC-ing Mr. Garrison Overklok 73 24.1.2007 17:54
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com