Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2010, 15:40   #1
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Iskustva sa gaming laptop-ovima

Hocu da kupim laptop koji ce sluziti za gaming, profesionalan rad, gledanje filmova, sve u svemu zamena za desktop.
Zanimaju me iskustva ljudi koji imaju (su imali) neki moderan laptop, koji brand se generalno pokazao kao najbolji po pitanju kvaliteta izrade, zagrevanja, garancije/kvarova itd..

Sva misljenja i preporuke su dobrodosle.

Nasao sam Lenovo Y560 na akciji, za cenu od 70000 dinara, koji mi deluje kao laptop koja ima dobar odnos cene/performanse:

Lenovo Y560

Poslednja ispravka: Asmodeus (20.9.2010 u 16:44)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 17:58   #2
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Hocu da kupim laptop koji ce sluziti za gaming, profesionalan rad, gledanje filmova, sve u svemu zamena za desktop.
Zanimaju me iskustva ljudi koji imaju (su imali) neki moderan laptop, koji brand se generalno pokazao kao najbolji po pitanju kvaliteta izrade, zagrevanja, garancije/kvarova itd..

Sva misljenja i preporuke su dobrodosle.

Nasao sam Lenovo Y560 na akciji, za cenu od 70000 dinara, koji mi deluje kao laptop koja ima dobar odnos cene/performanse:

Lenovo Y560

Od tih y560 nema boljih u datom cenovnom rangu. I ja sam hteo da ga uzmem, ali sam se predomislio zbog izvesnih rizika.

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-...238949/page/37

(prelistaj link)


Ali, sa druge strane, jedan od članova foruma je kupio taj laptop i nema nikakvih zamerki ( Ran 011)

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=62216&page=2


Verujem da možeš da mu se obratiš preko PM-a i da ga pitaš za detaljna iskustva.

Ukoliko izostanu problemi navedeni u linku iznad, reč je o savršenom laptopu za tvoje potrebe.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.9.2010)
Stara 21.9.2010, 11:23   #3
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Jel obavezno da je laptop? Ja sam uvek bio pristalica gaming notebookova, ali sada sam definitivno promenio misljenje. Kakav god je i koliko god da kosta, nemoze biti ni blizu prijatan i ugodan za igranje kao desktop racunar sa monitorom velike dijagonale.

Znaci ako igre zauzimaju poveci procenat u koriscenju tvog racunara onda definitivno gledaj desktop, ako bas mora laptop onda je Y560 stvarno odlicna masina.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 13:02   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Ako ti je gejming bitan, a masina je predvidjena kao "desktop replacement", tj. nemas rezevni desktop za igre i zahtevnije stvari, glavni faktor ce ti biti grafika u laptopu.

Ono sto ti treba je srednja klasa grafickih za laptop.

Ako je u pitanju Radeon, minimum za pristojno igranje je:
-4650 il jaci
-5165 (preimenovani 4650)
-5650 il jaci

A ako je u pitanju GeForce:
-GT230M il jaci (iz 200M serije)
-GT325M il jaci (iz 300M serije)

P.S.
Konkretno navedeni geforce modeli su nesto slabiji.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (25.10.2010)
Stara 21.9.2010, 13:04   #5
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Jel obavezno da je laptop? Ja sam uvek bio pristalica gaming notebookova, ali sada sam definitivno promenio misljenje. Kakav god je i koliko god da kosta, nemoze biti ni blizu prijatan i ugodan za igranje kao desktop racunar sa monitorom velike dijagonale.

Znaci ako igre zauzimaju poveci procenat u koriscenju tvog racunara onda definitivno gledaj desktop, ako bas mora laptop onda je Y560 stvarno odlicna masina.

Što bre zemljače? Jes da je skuplje i da nema veliki ekran, ali ipak to sto nema kablova na sve strane je po meni neprocenjivo!

Ali slazem se sa tobom da, ukoliko neko ne planira da komp pomera sa stola, bolje kupi desktop računar. Bez obzira na kablove. Veći ekran, jači konfa za manje para, nadogradnja, nešto crkne, prosto zameniš deo.... Ipak, ako je mobilnost jedan od zahteva, onda ipak neka bude laptop.. A navedeni y560 po komponentama je savrsen i za najzahtevnije igre.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 13:12   #6
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ako ti je gejming bitan, a masina je predvidjena kao "desktop replacement", tj. nemas rezevni desktop za igre i zahtevnije stvari, glavni faktor ce ti biti grafika u laptopu.

Ono sto ti treba je srednja klasa grafickih za laptop.

Ako je u pitanju Radeon, minimum za pristojno igranje je:
-4650 il jaci
-5165 (preimenovani 4650)
-5650 il jaci

A ako je u pitanju GeForce:
-GT230M il jaci (iz 200M serije)
-GT325M il jaci (iz 300M serije)

P.S.
Konkretno navedeni geforce modeli su nesto slabiji.

To je upravo ono što y560 ima, 5730, fabricki jace klokovan 5650.

I naravno, i5 procesor. ( Player1, pretpostavljam da sad nemaš zemerke na procesor )


A sto se tiče Geforce modela, ono što sam ja video, u toj jeftinijoj klasi do oko 700e, nemoguće je naći neku koja može da parira ATI-ju.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 13:14   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Moze i Core i3 da posluzi, posto nije neka velika razlika. Jedino sto Core i5 ima vise je TurboBoost (i veci klok u jacim modelima). Dok je jedini pristupacniji Core i5 bas 430M, koji ima isti klok kao Core i3 350M.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 14:55   #8
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

@player1:
Imam ja odlicnu desktop masinu koju koristim za gaming i za rad (konfa iz profila) koju inace prodajem, jer hocu da predjem na mobilno resenje. Za desktop-om provodim po 8 sati na poslu.
Treba mi snazna notebook masina, koja ce da zameni desktop, iz vise razloga: mogucnost da nosim racunar sa sobom, organizovanje LAN partija, gledanje full HD filmova na tv-u u dnevnoj sobi, zbog prirode posla, kada otputujem negde, da mogu preko remote konekcije da pristupim racunaru na poslu, za fakultet... itd...
Inace igram igre puno, mada u zadnje vreme sam postao poprilicno izbiljiv i uglavnom igram kvalitetne RPG-ove (poneku igru kao sto je mafia 2 itd) i redovno igram SC2, i mislim da ce mi za to biti dovoljan notebook racunar. By the way nasao sam ASUS-ov 17-incni model, doduse skuplji za 15k, garancija 24 meseca u odnosu na Lenovo koji daje 12 meseci.
Asus n71ja

Edit:
Bas sam poredio performanse kartica koje si naveo na notebookcheck-u, u sustini 5650 je identican sa 5730,
samo sto mu se klok krece od 400-650Mhz u zavistosti od proizvodjaca laptopova, a na 5730 je po defaultu na 650Mhz.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 14:58   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Da se razumemo, ti laptopvi ce raditi posao, ali ne mogu da dostignu snagu dektopa koji si imao.

Cisto da znas u sta ulazis.

Na primer, 5600/5700 serija mobilnih radeona je po snazi blizu 5500/5600 desktop seriji.
Dok mobilni iz 5800 serije (koji se nalaze samo u brendiranim gejmerskim laptopovima preko 100-150.000din) tek sustizu grafu iz tvoj desktopa.

Sa druge strane, vecina laptop racunara nema veliku rezoluciju, pa je manja zahtevnost igara sto se tice graficke.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 15:31   #10
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Meni se lično nikad nisu sviđali 17" laptopovi. Ukoliko već želiš mobilnost, teško da će te čudo od tri i po kile zadovoljiti.

Uostalom, kao što reče player1, grafičke tipa 5730 mogu da pariraju desktop varijantama upravo zbog nižih rezolucija. Ukoliko uzmeš 17", nisam siguran koliko će biti sposobna da pogura zahtevnije igre na 1600x900. Zato bolje dva puta razmisli pre nego što uzmeš tako veliki ekran.

Nekom sam već preporučio TOSHIBA Satellite L650-111. Potraži ga u guglu. Zvuči kao dobar dil za te pare. Isto je dobar TOSHIBA Satellite L650-11F, samo je nešto skuplji.


-

Inače, onaj Lenovo koji si naveo je ubedljivo najbolji dil po odnosu cena/performanse, pod uslovom da ti odgovara godinu dana garancije i rizik od display problema.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 16:48   #11
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

@Player:
Znam da se razlikuje nomenklatura kod mobilnih verzija grafickih u odnosu na desktop varijante, mada uvek proverim specifikacije cisto da vidim koliko SP-a, memorije, ROP-ova itd ima graficka...
Desktop jos nisam prodao, ako ne uspem da ga prodam, mozda i odustanem od kupovine notebook-a za sad.
@ zeuk:
Laptop nece toliko cesto biti iznosen iz kuce, tako da i 17" dolazi u obzir. Ako ga nadjem u Cacku, uzecu lenovo, zbog servisa, jer ne bih da porucujem laptop iz Beograda kod koga postoji verovatnoca da ce imati display problema.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 17:00   #12
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ako ga nadjem u Cacku, uzecu lenovo, zbog servisa, jer ne bih da porucujem laptop iz Beograda kod koga postoji verovatnoca da ce imati display problema.
Problem je što je taj Lenovo super-isplativ samo ako je na akciji gde je dat sa 20% popusta, kao što je u pc p****c. Po standardnoj ceni nikako nije isplativ jer za te pare možeš da uzmeš sličan laptop sa duplo dužom garancijom. ( kao Toshibe koje sam naveo ).


Inače, display problemi koje sam spominjao, a o kojima si nadam se pročitao u linku koji sam ti dao, nisu dovoljni za servis. Rešenje se uglavnom svodi na iščekivanje bios update-a ili drajvera za grafičku. Ali pazi, ja NE ZNAM koja je verovatnoća da će to da se desi. Ja sam o tome samo čitao na netu, tako da nemam ličnih iskustava.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 18:03   #13
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

^
U Cacku mogu da ga vratim lako u prodavnicu u kojoj sam ga uzeo, obzirom da znam vecinu prodavaca racunara Cak i ako "kvar" ne podpada pod garanciju, mogu u kratkom roku da promenim laptop, i da uzmem drugi.
Jesam procitao po par strana na pocetku i krau topic-a, mrzelo me da citam svih 38 strana
Edit: Sad sam pogledao par klipova. Previse problema ima sa displejem, ants at the edges, pixel shimmering, noise, dancing pixels, itd itd.. Neki kazu da im je bios popravio noise, ali pixeli i dalje igraju. U sustini, necu da dajem 70k za laptop zbog kog cu posle da se nerviram i da nosim u servis. Bolje da dodam za toshibu jos 10 hiljada i budem siguran, i uz to dobijem 24 meseca garancije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 18:26   #14
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
^

Edit: Sad sam pogledao par klipova. Previse problema ima sa displejem, ants at the edges, pixel shimmering, noise, dancing pixels, itd itd.. Neki kazu da im je bios popravio noise, ali pixeli i dalje igraju. U sustini, necu da dajem 70k za laptop zbog kog cu posle da se nerviram i da nosim u servis. Bolje da dodam za toshibu jos 10 hiljada i budem siguran, i uz to dobijem 24 meseca garancije.
Isto to je i meni prolazilo kroz glavu. Gotovo sam bio odlučio da ga kupim, ali sam se predomislio ( inače, ja sam hteo varijantu sa i3). Sama pomisao da se suočim sa problemima za koje sam bio svestan da mogu da se dese, a da pritom moram da čekam mesec dana izveštaj iz servisa... Uhhh. Neka hvala .

Za 70.000 možeš da kupiš TOSHIBA Satellite L650-111 koja ima i3 i 5650 + 4gb dd3. Kao što reče player1, razlika između i3 i i5 nije vredna 10.000 dinara . Za te pare možeš da kupiš neke dobre slušalice,miša i torbu To je onda full pack.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 18:33   #15
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Mislim realno, sta smo dugo mogli da ucekujemo od Kineza .
Kad procitam postove nekih isfrustriranih musterija kao sto je (jdhjazz na lenovo forumu bad customer service) definitivno se obeshrabrim da kupim ovaj laptop.
Gledao sam neku statistiku na globalnom nivou po pitanju reklamacija notebook racunara. Najmanje reklamacija za 2009. godinu je imao ASUS a najvise HP, tako da cu definitivno ici ili na ASUS ili na Toshibu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 18:45   #16
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Iskustva sa gaming laptop-ovima

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Mislim realno, sta smo dugo mogli da ucekujemo od Kineza .
Kad procitam postove nekih isfrustriranih musterija kao sto je (jdhjazz na lenovo forumu bad customer service) definitivno se obeshrabrim da kupim ovaj laptop.
Gledao sam neku statistiku na globalnom nivou po pitanju reklamacija notebook racunara. Najmanje reklamacija za 2009. godinu je imao ASUS a najvise HP, tako da cu definitivno ici ili na ASUS ili na Toshibu.

Dobro, ne bih ja baš podecenjivao Lenovo, ali snaga njihovog brenda leži u biznis klasi. Laptop sa jakom grafičkom koji ima gejmerske mogućnosti je mnogo podložniji pregrevanju i komplikacijama. Isto i procesor. To ne može da se poredi sa office aplikacijama. Potreban je dobar ekran, sa jakim osvetljenjem i dobrim kontrastom. Potrebna su dobra rešenja za sistem hladjenja. Lenovo jeste jako ime, ali je činjenica da je početnik na polju multimedije. To se i vidi kroz probleme sa kojima se sreću korisnici.

Što se tiče servisa, verujem da su svi vrlo slični, nevezano za brend. Svi gledaju da te zavrnu za reklamaciju. Kažu da je jedino Apple izuzetak po tom pitanju, ali zato se jabuka plaća mnooogo više
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
laptop sa garancijom od 3 god konstantinos ŠDK - Ostale komponente 1 26.4.2010 10:34
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Vasa iskustva sa ikomovim kablovskim netom Saymon Internet usluge 19 13.1.2008 21:59
laptop sa crknutim monitorom despot77 Prenosni računari 3 18.3.2007 19:59
Iskustva sa USB HDD Rack-ovima joda Nosači podataka 6 28.8.2006 13:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com