Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2006, 17:00   #21
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuteri i ekstremna hladnoca

Što se tiče zavijanja ventilatora, podmažite ih sa sintetičkim uljem za motore 0W-30 i sl. Jedino što ulje košta 800din/l, ali vidite za tih par kapljica kod nekog komšije koji vozi BMW ili Poršea, oni na tome ne štede. Što se tiče kondenzacije, nije ona toliki problem, jer su površinske struje male u poređenju sa onim kroz vodove, ali može da se reši sa par kesica onih kuglica koje skupljaju vlagu, u blizini otvora za ventilaciju (isto u vezi sa vozačima BMW i Poršea, koji to rade jer im ECU košta i više nego dobar PC). Najveći problem su hard diskovi kojima zbog hladnoće ode mehanika (može da se reši jedino postavljanjem grejača, ali ko da se sa tim petlja) i kondenzatorima koji rade van radnog opsega. Naravno, sa hiljadu-dve dinara mogu se izmenjati istim koji su predviđeni za minuse.
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2006, 17:05   #22
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Kompjuteri i ekstremna hladnoca

Najbolja stvar je ipak grejanje prostorije u kojoj je kompjuter (osim ako kompjuter nije na otvorenom prostoru ), jer bolje je uključiti običnu malu grejalicu, nego petljati sa hard diskovima i ostalim komponentama, uz bojazan da opet nešto drugo ne rikne.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 14:30   #23
nikolapfc89
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.326
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 801 puta na 358 poruka
Određen forumom Re: Kompjuteri i ekstremna hladnoca

Kad palim kompjuter kuciste bruji tako jako da mislim da ce puci nesto unutra :S Bukvalno kao motor bruji i kad se podigne sistem prestane..Jutros sam upalio i kad se dizao sistem ugasi se sam i tako 2 puta...sad se upalio i sljaka...
Sto se tice brujenja da nije mozda do temperature ?! Ovde gde mi je komp je nesto ispod 20` celzijusa...Ne ide do 20 a kamoli preko...Hvala unapred
nikolapfc89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2010, 15:29   #24
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kompjuteri i ekstremna hladnoca

Najverovatnije neki od ventilatora trokira dok se malo ne zagreje.
A moguće je da su ventilatori samo veoma prljavi.

Otvori računar, usisaj prašinu, zatim pokušaj nečim da izduvaš prašinu iz ventilatora i napajanja (usisivač koji ima i mogućnost duvanja, neki fen, pa čak i pumpa za kola ili bicikl). Ako ništa drugo, bar ćeš se rešiti prašine. Ako to ne pomogne, pokušaj da ustanoviš koji ventilator pravi problem (redom ih koči, pa vidi kad će brujanje da prestane). Kad nađeš "tandrčak", porazmisli kako da ga promeniš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
nikolapfc89 (12.2.2010)
Stara 12.2.2010, 16:04   #25
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Kompjuteri i ekstremna hladnoca

Mislim da je Voja u pravu, ja sam imao takav problem sa bočnim ventilatorom, tandrljao čim je hladno. Zamenio ga kad mi je dosadilo.

E sad, ovo što se komp sam gasi me malo zbunjuje... Otvori kućište i proveri da ne zeza neki od glavnih fanova (CPU, napajanje).
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
nikolapfc89 (12.2.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com