Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2006, 1:08   #1
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom WireLess pitanje!!

dakle imam sledeće pitanje za ljude koji se razumeju...
uskoro bi trebao da kupim neku opremu naravno gore pomenutu ...
pa me interesuje koja je dobra mislim cena kvalitet....
planiram do 130e d a uzmem nešto
unapred hvala
VeNoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 1:45   #2
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Talking Re: WireLess pitanje!!

Evo, npr.
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=2677
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1213
A, evo i sličnih tema.
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=3242
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4073
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=3941
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 1:57   #3
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: WireLess pitanje!!

Prvo moras reci koliko ti je udaljen kompjuter od mesta gde bi trebalo biti antena!Samo da ti napomenem da je veoma pozeljno da antena ima opticku vidljivost sa AccessPoint-om(pristupnom tackom provajdera) na koji se kacis,mada nema pravila!Najbolje je da pozoves provajdera na koji planiras da se prikacis pa da ti oni izmere signal i procene koje je najbolje mesto za antenu ili da se raspitas ciji AP je tebi najblizi ili ka kojem imas opticku vidljivost!

1. U slucaju da je udaljenost racunara i predvidjenog mesta za antenu manja od 15m mozes ici na varijantu PCI Wireless kartice i kabla CFD400(gubitak 21dB na oko 100m) koji ima otpor 50 oma i to je veoma vazno-na sebi mora imati krimpovan N male konektor(strana koja ide u antenu) ,a sa druge strane tzv. PigTail sa rpsma female konektorom za spajanje sa karticom! Reci cu ti da ce raditi i sa obicnim koaksijalnim TV kablom sa otporom 75 oma i F konektorom,ali kvalitet signala bice sigurno ugrozen u ovom slucaju! Za karticu bih ti preporucio TP-link WN-651 (oko 30e) sa Atheros chipom jer licno imam veoma dobra iskustva sa ovom karticom!Kabl 15m bi trebalo biti CFD 400 mada moze i jeftinija varijanta CFD200 ,ali ima mnogo manju propusnu moc tako da savet za CFD 400 (oko 25-30e)! Trebace ti naravno i neka usmerena antena tipa Yagi,Grid,Biquad i sl. i gledaj da budu sa N Female konektorom,jer prodavci znaju da uvale i F konektor! Antenu mozes rucno praviti(imas dosta sajtova sa manualom) ili kupiti! Tvoje potrebe ce verovatno zadovoljiti antena sa pojacanjem od 18dB (oko 35e),a moze i neka slabija mada moj savet je za minimum 18dB,jer je jako bitno da imas dobru antenu!
Samo da ti napomenem da pomenuta TP-link wn651 ima problema sa VIA chipsetom pa ako imas VIA onda da menjam preporuku!

2.Druga varijanta je da je udaljenost od kompjutera veca od 15m i u tom slucaju treba ti Access Point ,kabl CFD200 2m(zbog sto manjeg gubitka signala i kvaliteta istog-cena oko 10e) i UTP kabl (mozes ga razvlaciti do 100m bez gubitka) i naravno antena!Znaci u ovom slucaju najbolje bi bilo da antenu postavis na neko visoko mesto (krov) i Access Point spajas sa 2m CFD200 kabla sa antenom(trebace ti neka kutija koja ce biti zatvorena i zasticena od svih vremenskih uslova jer AccessPoint mora biti u njoj)!Iz AccessPointa vuces UTP kabla do mrezne kartice(integrisane ili PCI) u kompjuteru!Takodje moras obezbediti struju za AP tj izvuci struju na krov,a za to mozes iskoristiti PowerOverEthernet adapter za napajanje preko UTP kabla(takolje imas manual kako da napravis,a ima ga i u prodaji i cena je oko 40e) ili mozes vuci 220v na krov,ali mislim da to nasim zakonom nije dozvoljeno!Sto se tice Access Pointa moras ga podesiti da radi u klijent modu i preporuka za Ovislink 5460 (oko 60e) ili bolje i skuplje Linksys WRT54G (oko 90e)

Poslednja ispravka: Staronsky (11.4.2006 u 2:10)
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless, sta sve treba? Master Neo Internet tehnologije 29 22.4.2006 17:17
wireless dlink dwl-520+ for mandriva problem kenta Slobodni softver 13 14.3.2006 20:58
USB - Wireless dodo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 3.2.2006 18:19
Konkretno pitanje...2 comp-a wireless VMedic Internet tehnologije 3 19.1.2006 13:38
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com