Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2014, 18:03   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Zdravo svima,

Možete li mi preporučiti neki dobar multifunkcijski uređaj...

Kupovao bih ga u nemačkoj i na ovom linku prodavnice sam pripremio već šta me interesuje.

Izbor marke sam sveo na Canon, Epson ili HP. Bitno mi je da ima Ethernet, WLAN i da podržava cloud printing. Uzeti u obzir takođe i trajanje i cenu kertridža. Isto tako ne volim pošalice tipa "neću da štampam crno belo, jer mi je jedan od kolor kertridža prazan". Brzina nije bitna. Što se veličine tiče, samo da ne bude nešto kao stari kopir aparati

Koristio bih ga u kućnim uslovima, uglavnom za crno belo štampanje... tu i tamo skeniranje i ponekad štampanje fotografija (do desetak mesečno).

Hvala unapred.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2014, 22:15   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Mali update... danas u radnji videh ovaj za 159 EUR:
http://www.canon.rs/For_Home/Product.../PIXMA_MG7150/

Ima sve sto mi treba... sken rezolucija je isto jedna od jacih.

Jedino nisam nasao nijednog slobodnog prodavca da ga pitam koliko traju kertridzi u odnosu na druge modele.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 20:18   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Traju malo vise od HP-ovih a dosta manje od Epsonovih. Vrlo su problematicni za naknadno punjenje. Tu su CIS Epsonovi neprikosnoveni ali i HP-ovi se lako dopunjuju. Evo moj Epson L550 ima samo jednu manu nema Wi-Fi ima Ethernet. Mislim da podrzava i tu tehnologiju iz Clouda. ADF fantasticno odradi kopiju cak ne mozes lako da primetis razliku od originala... Ima u mojoj temi o njemu nesto opsirniji tekst. Da sam na tvom mestu ja bih uzeo trenutno Epson L355 ima izuzetno povoljnu cenu za svoju klasu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 21:29   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Ja sam danas opet otisao da vidim ovaj Canon i rece mi prodavac da se kertridzi i ne dopunjuju dok je uredjaj u garanciji, jer se time gubi garancija. Ovaj Epson L355 kosta 213e, sto mi je ipak malo mnogo za stampac koji necu koristiti bas tako cesto.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
todos (12.7.2014)
Stara 12.7.2014, 7:39   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Dosta manje kosta potrazi malo, mislim da u jedno firmi na E kosta oko 170.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Patton (12.7.2014)
Stara 13.7.2014, 10:18   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Evo iskreno i ovaj forum je slobodan za razna druga misljenja. Canon najbolju tehnologiju ima, HP najbolji kvalitet otiska. A Epson ima od svega toga izmedju ali daleko najisplativiji koji je pomrsio konce i laserskim stampacima gde su Canon, HP, OKI, i Lexmark godinama vladali. Jednostavno vise nije tako. Prestalo je vreme gde su HP ili Canon nudili mehaniku za male pare a dopunu za bezobrazluk. Po toj prvoj teoriji vodio se HP i napravio fabriku kertridza i tonera u Republici Irskoj gde su plate obicnih radnika abnormalne naspram onih u Indoneziji, Vietnamu, Maleziji...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 14:38   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Sto se tice ovog Epsona L355, cena na nemackom Amazonu je bila onolika, s obzirom da ne zivim u Srbiji, nije postojala varijanta da ga i uzmem tu.

Na kraju sam se odlucio ipak za Canona, pored svih stvari koje su mi bile potrebne, izuzetno su nahvalili kvalitet stampe fotografija (mada ovo cu koristiti mozda 2x mesecno) i izuzetno veliku sken rezoluciju.

Ne razumem se preterano u stampace; poslednji koji sam aktivno koristio bio je MPS-801 za C64 Kod ovoga me odusevio vrlo jednostavan setup. Malo sam stampao, malo skenirao, ma prezadovoljan sam; jedva cekam da probam AirPrint i Google Cloud Print. Jedino sto mi je malo "cudno" je dug proces paljenja - krene da drlja nesto tamo-vamo i malo je glasan. Ne smeta mi, samo mi cudno - vidjao sam i tise uredjaje.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 14:50   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Preporuka za štampač (multifunkcijski)

Sto se fotografija tice Canon je neprikosnoven i tu nema sumnje. Imao sam i ja ranije iz serije pixma, u stvari imam ga i danas ali samo skuplja prasinu jer su mu se kertridzi toliko brzo ispraznili da mi zamena jednostavno nije isplativa jer novi kertridzi kostaju skoro ko ceo stampac. O punjenju nisam hteo ni da razmisljam, zbog komplikovanosti. Sto se te buke tice ona je i kod moje bivse pixme bila izrazena. Valjda se valjci samociste i zagreva se boja da bi sto bezbolnije prosla kroz sistem. Jedan savet u slucaju da se papir zguzva pri stampi budi vrlo pazljiv jer Canonove glave su vrlo osetljive. Javi da vidimo kako se ponasa pri air i cloud stampi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka za štampač do 70€ Mr.Eco ŠDK - Ostale komponente 16 14.5.2011 18:47
Preporuka za color laser A4 štampač culy ŠDK - Ostale komponente 0 20.3.2009 11:07
Preporuka za laserski mono štampač veximon87 ŠDK - Ostale komponente 1 8.11.2008 11:20
Laserski multifunkcijski štampač Munja666 ŠDK - Ostale komponente 7 21.3.2008 1:19
Preporuka za štampač do 80eur! KOLOS ŠDK - Ostale komponente 6 11.3.2007 1:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com