Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2008, 20:51   #1
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Kako do Interneta? - 2. deo

Mada slicna tema postoji nadam se da nije problem sto otvaram novu jer su tamo glavni predmet interesovanja bili WiFi i satelitski a ja imam nesto malo drugacije na umu...
Imam indentican problem kao i Noisy i nakon duzeg razmatranja da li da uzmem wireless ili da nastavim da se patim sa dialup-om slucajno naletim na Telenorovom sajtu na ponudu paketa "Telenor internet".Ko nije upoznat fora je sledeca:kao primer uzecemo da mesecna pretplata kosta 2990 dinara za 1gb prenetih podataka pri brzini od teoretskih 80kbps (znaci nesto malo bolje od dialup-a) ili eventualno oko 200kbps za onu malo napredniju varijantu gprs-a ako je uopste dostupan na oko 80km od Beograda gde ja zivim.Zanima me da li mislite da se to isplati i da li postoji ikakva sansa da ce se pojaviti neka fora flat pretplate kod bilo kog operatera mobilne telefonije? Konkretno mi pada na pamet Vip+Vodafone kao njihov partner...
Od adsl-a sam maltene digao ruke jer me lazu vec 2 godine a nedavno su mi rekli da cu ga dobiti do kraja godine
Thx in adv
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2008, 21:32   #2
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Kod MTS-a imas 1 GB Prepaid povoljno (plus mozes da kupis 3G modem za 99 dinara, i 2G karticu za 1 dinar, ili 3G karticu za 399 dinara).

Ne znam gde zivis, ali ako kod tebe nema 3G signala, moguce je da ima EDGE signala. Brzina bi ti onda bila oko 2xx kbit/s...

Poslednja ispravka: Iris (11.5.2008 u 13:59)
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 8:00   #3
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

A ako nema 3g signala i ako bi radio na edge signalu jel moze taj 3g modem opet da se koristi.
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 12:41   #4
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Citat:
Gorankx kaže: Pregled poruke
A ako nema 3g signala i ako bi radio na edge signalu jel moze taj 3g modem opet da se koristi.
Naravno. U pitanju je modem (mts ga zove data kartica) koji podrzava: HSDPA, WCDMA, EDGE, GPRS, GMS... Takodje, u pitanju je class 12 compliant modem.

U praksi to ti znaci sledece: GPRS ide preko 5 kanala (tzv. vremenskih slotova). U zavisnosti od kvaliteta signala, kanali idu sledecim redom: 8, 12, 14.4, i 20 kbit/s. Class 8 GPRS modem koristi 4 kanala za download i 1 za upload, dakle maksimalna brzina je oko 80 kbit/s download i 20 kbit/s upload. Minimalna je oko 32 kbit/s download i 8 kbit/s upload. Obrati paznju da je GPRS uvek dostupan gde ima GSM signala... Class 12 GPRS modem ti omogucava da sam odaberes koliko ces kanala da koristis za download, a koliko za upload (ali zbirno ne mozes koristiti vise od 5 kanala).

EDGE radi na slicnom principu, a maksimalna brzina pojedinacnog kanala moze da bude 59.2 kbit/s. U praksi, to znaci da je download negde oko 236.8 kbit/s, ako se koriste 4 kanala.

3G je skracenica za trecu generaciju, i kod nas se bazira na: WCDMA, i HSDPA. WCDMA tehnologiju koriste mobilni telefoni, i maksimalna brzina kod nas je oko 384 kbit/s download. HSDPA uglavnom koriste 3G modemi (data kartice) i maksimalna brzina kod nas je oko 1.5 mbit/s (teoretski maksimum je oko 14.4 mbit/s).

E sada, koji ces signal imati - to sve zavisi od toga gde se nalazis. Ja u Beogradu imam 3G signal, ali kada odem u vikendicu imam samo GPRS...

Jos jednom ponavljam, i nije reklama. MTS je najbolji izbor kada je 3G Internet u pitanju...

Poslednja ispravka: Iris (11.5.2008 u 13:59)
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku aLti na korisnoj poruci:
cages (11.5.2008), Gorankx (11.5.2008)
Stara 11.5.2008, 15:06   #5
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Hvala na korisnim informacijama.Zanima me kako mogu da znam da li ovde radi ta malo bolja varijanta gprs-a posto 3G ne funkcionise sigurno...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 15:49   #6
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Hvala na korisnim informacijama.Zanima me kako mogu da znam da li ovde radi ta malo bolja varijanta gprs-a posto 3G ne funkcionise sigurno...
Samo dovedi nekoga ko ima malo noviji mobilni telefon (dosta modela podrzava EDGE), i odmah ce da ti kaze da li imas EDGE ili ne Pojavice mu se ikonica na ekranu...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 22:32   #7
Gorankx
Član
 
Član od: 4.7.2007.
Lokacija: Mali Zvornik
Poruke: 419
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 40 puta na 36 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gorankx
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Citat:
aLti kaže: Pregled poruke
Naravno. U pitanju je modem (mts ga zove data kartica) koji podrzava: HSDPA, WCDMA, EDGE, GPRS, GMS... Takodje, u pitanju je class 12 compliant modem.

U praksi to ti znaci sledece: GPRS ide preko 5 kanala (tzv. vremenskih slotova). U zavisnosti od kvaliteta signala, kanali idu sledecim redom: 8, 12, 14.4, i 20 kbit/s. Class 8 GPRS modem koristi 4 kanala za download i 1 za upload, dakle maksimalna brzina je oko 80 kbit/s download i 20 kbit/s upload. Minimalna je oko 32 kbit/s download i 8 kbit/s upload. Obrati paznju da je GPRS uvek dostupan gde ima GSM signala... Class 12 GPRS modem ti omogucava da sam odaberes koliko ces kanala da koristis za download, a koliko za upload (ali zbirno ne mozes koristiti vise od 5 kanala).

EDGE radi na slicnom principu, a maksimalna brzina pojedinacnog kanala moze da bude 59.2 kbit/s. U praksi, to znaci da je download negde oko 236.8 kbit/s, ako se koriste 4 kanala.

3G je skracenica za trecu generaciju, i kod nas se bazira na: WCDMA, i HSDPA. WCDMA tehnologiju koriste mobilni telefoni, i maksimalna brzina kod nas je oko 384 kbit/s download. HSDPA uglavnom koriste 3G modemi (data kartice) i maksimalna brzina kod nas je oko 1.5 mbit/s (teoretski maksimum je oko 14.4 mbit/s).

E sada, koji ces signal imati - to sve zavisi od toga gde se nalazis. Ja u Beogradu imam 3G signal, ali kada odem u vikendicu imam samo GPRS...

Jos jednom ponavljam, i nije reklama. MTS je najbolji izbor kada je 3G Internet u pitanju...
On ide u PCI slot ili se povezuje na usb port?
Gorankx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2008, 20:38   #8
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Kako do Interneta? - 2. deo

Kod nas uglavnom postoje 2 verzije 3G modema: USB varijanta, i PCMCIA (za laptop racunare)...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 21:55   #9
vlaz83
Novi član
 
Član od: 27.1.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Imam i ja to cudo, i nemam 3G signal i strasno lose radi, ima EDGE pun signal "ako je uopste tacno to sto mi pokazuje na njegovom softveru". Skida brzinom oko 2-4kb/s i cesto mu puca veza. Ne znam sta da mu radim. Postoji li neki uredjaj koji bi morao da nabavim da bi se povecala brzina ili vec ne znam ni ja sta. Sada moram da placam 1200 din mesecno narednih 12 meseci, a ono sto pruza bi trebalo meni da plate kao ostetu zbog posledica nerviranja... Probao sam ga i na drugim racunarima i gde ima povremeno 3G signal pa opet puca veza, i podesavao da radi samo u EDGE-u ali opet isto. Da li znas kako da vidim kolika mi je stvarno brzina u nekom trenutku, treba li mi neki program i koji ako uopste postoji.... POZZZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
vlaz83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 22:03   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako do interneta? 2

Citat:
Da li znas kako da vidim kolika mi je stvarno brzina u nekom trenutku, treba li mi neki program i koji ako uopste postoji....
www.speedtest.net

Za proveravanje brzine internet konekcije...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako do boljih slika na k750i? ilidan Aparati i oprema 19 3.1.2008 21:45
Da li slike izgledaju bas onako kako ih vidimo? jonathan Fotografija 5 10.11.2007 16:37
Kako do neta kvrk Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 13.9.2007 8:12
Kako da osposobim sliku? flame Grafički softver i radovi 1 31.10.2006 17:18
Kako da dodjem do autora tekstova(Test Run),B.B.? aurora Tekstovi u SK 0 8.2.2006 23:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com