Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2015, 22:41   #1
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Lenovo ili Tesla?

Potrebna mi je jedna mala pomoc oko odabira tableta. Imam na raspolaganju oko 15000 dinara za kupovinu tableta. Tablet uzimam samo za citanje knjiga i za internet, igrice neverujem da cu igrati.

Mislio sam uzeti e-reader ali posto kod nas nisam nasao nista osim Prestigia, a Prestigio nebi uzeo ni za dzabe. Iz inostranstva mi se ne isplati porucivati zbog carine i poreza.

Sto se tice tableta, drugar koji radi u jednoj prodavnici kaze da su se Lenovo i Tesla pokazali za sada kao dobri. Ostale marke tableta mi je rekao da ni u ludilu ne uzimam jer cu brzo nositi na reklamaciju, Kaze, koji god tablet je prodao, a da nije Lenovo ili Tesla, zavrsi na reklamaciji.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 23:29   #2
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Moja preporuka je Asus me176cx.
Ja ga imam i zadovoljan sam.
(Samo nemoj raditi update na Lollipop 5 jer bolje radi na Android KitKat koji stize uz uredjaj)
Mislim da je to bolja opcija od Tesle i Lenova.
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 0:51   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Lenovo je isto super, imamo dva komada u kući (A7-10 i A7-50).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 5:35   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Na oglasima može da se nađe Kindle ako ti prvenstveno treba za knjige. E-ink i LCD ekran ne mogu da se porede...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 8:58   #5
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Lenovo ili Asus (sada može da se kupi novi Asus za 10.000!).

A ako ne želiš Prestigio, zašto onda razmišljaš o Tesli?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 10:33   #6
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Zato sto trenutno imam jedan tablet prestigio koji je zapucao na boot screenu i nece dalje (ima postavljena tema). U servisu gde sam nosio sumljaju da je otisao ROM cip, a u ovlastenom prestigio servisu ne menjaju cipove nego samo komplet ploce, koje su skuplje od novog tableta.

Iz navedene situacije se vidi da korisnik nemoze sam nista da uradi, nego mora nositi svaki put u servis.
Ja sam pretrazio sve i svasta na internetu, kako da resim problem ali teorija na internetu i praksa nisu iste. Ja ne mogu da udjem u recovery mod pritiskom volume+ i power kako pise, a majstor je u servisu pokreno instalaciju novog ROM-a koja pukne svaki put kad predje polovinu instalacije, pa zbog toga sumlja na bio cip.
Jos nisam provalio kako je on pokrenuo instalaciju ROM-a kad tablet ne reaguej na volume+ i power, a kad se spoji na usb i stisne volume- i power prepoznaje ga racunar kao M3-CHIP za kojeg ne postoje drajveri.

Jos jedan razlog zasto odustajem od prestigia je taj, sto je moj drugar pre nekih godinu i po dana kupio prestigio tablet, nov izneo iz radnje. Tablet je koristio mesec dana i desilo se isto sto i meni, ugasio se i prilikom palenja zpucao na boot screenu. Drugar odneo na reklamaciju i odma ga je prodao kad mu je stigao sa reklamacije.

Burazer mi je radio u jednoj prodavnici mobilnih telefona i tableta, kaze da su u 90% slucajeva prestigio tableti bili slati na reklamaciju.

O tesli razmisljam zato sto mi je drugar rekao da su se za sada dobro pokazali i da nije imao ni jednu reklamaciju, dok ovi jeftiniji koji su obicno na akciji zavrsavaju na reklamaciji.

Tako da razmisljam o Lenovu, Tesli i mozda Asusu.

@doctor
Ne kupuje mi se nista bez garancije i ako garancija nije u Srbiji. U slucaju da se nesto desi mogu sesti i plakati. Takodje mi se ne kupuje nista ispod 7 inca jer izgleda kao tetris.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 12:58   #7
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Kazes da ti treba za citanje, a to je bio i moj motiv, pa sam uzeo Tesla i zadovoljan sam.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 22:37   #8
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Citat:
zexxxx kaže: Pregled poruke
Zato sto trenutno imam jedan tablet prestigio koji je zapucao na boot screenu i nece dalje (ima postavljena tema). U servisu gde sam nosio sumljaju da je otisao ROM cip, a u ovlastenom prestigio servisu ne menjaju cipove nego samo komplet ploce, koje su skuplje od novog tableta.

Iz navedene situacije se vidi da korisnik nemoze sam nista da uradi, nego mora nositi svaki put u servis.
Ja sam pretrazio sve i svasta na internetu, kako da resim problem ali teorija na internetu i praksa nisu iste. Ja ne mogu da udjem u recovery mod pritiskom volume+ i power kako pise, a majstor je u servisu pokreno instalaciju novog ROM-a koja pukne svaki put kad predje polovinu instalacije, pa zbog toga sumlja na bio cip.
Jos nisam provalio kako je on pokrenuo instalaciju ROM-a kad tablet ne reaguej na volume+ i power, a kad se spoji na usb i stisne volume- i power prepoznaje ga racunar kao M3-CHIP za kojeg ne postoje drajveri.

Jos jedan razlog zasto odustajem od prestigia je taj, sto je moj drugar pre nekih godinu i po dana kupio prestigio tablet, nov izneo iz radnje. Tablet je koristio mesec dana i desilo se isto sto i meni, ugasio se i prilikom palenja zpucao na boot screenu. Drugar odneo na reklamaciju i odma ga je prodao kad mu je stigao sa reklamacije.

Burazer mi je radio u jednoj prodavnici mobilnih telefona i tableta, kaze da su u 90% slucajeva prestigio tableti bili slati na reklamaciju.

O tesli razmisljam zato sto mi je drugar rekao da su se za sada dobro pokazali i da nije imao ni jednu reklamaciju, dok ovi jeftiniji koji su obicno na akciji zavrsavaju na reklamaciji.

Tako da razmisljam o Lenovu, Tesli i mozda Asusu.

@doctor
Ne kupuje mi se nista bez garancije i ako garancija nije u Srbiji. U slucaju da se nesto desi mogu sesti i plakati. Takodje mi se ne kupuje nista ispod 7 inca jer izgleda kao tetris.
Mislim da se prestigio flesuje dako sto se rom skine na sd karticu, stavi se u root kartice, ili u folder dload i samo se upali. Mislim da sam ovako jedan flesovao.

Sent from my IDOL 3 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 0:16   #9
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Ja imam lenovo tab A7-30 I zadovoljan sam njime moja preporuka za lenovo.
asteriks254 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 13:44   #10
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Hvala svima na odgovoru, bio sam danas u radnji i kupio sam samsung galaxy tab 3. Mislio sam da je vise od 15000 dinara ali kad sam video da kosta 14000 dinara, uzeo sam ga bez razmisljanja.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 23:28   #11
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Steta, imao si bolji tablet za 14 hiljada, MeMO Pad 7 ME176CX sa vecom rezolucijom, boljim quad core procesorom, novijom verzijom androida i boljim kamerama.
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 13:02   #12
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Citat:
zexxxx kaže: Pregled poruke
uzeo sam ga bez razmisljanja.
Bolje je kad se razmišlja
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 16:25   #13
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Nisam imao boljeg izbora osim toga jer nisam imao gotovinu, nego sam morao traziti radnju koja prima cekove na odlozeno placanje.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zexxxx na korisnoj poruci:
ZoNi (8.9.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Tablet] Lenovo a7-30 3300 darac_kv Opisi, recenzije i testovi 0 24.5.2015 14:42
Lenovo caught installing adware on new computers Partybreaker Prenosni računari 7 27.4.2015 0:46
ASUS K53SM-SX037 ili Lenovo Y570? Akcent ŠDK - Prenosni računari 18 8.4.2012 16:21
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
Lenovo DO Tour, 19. i 20. septembar, Beograd Dukes Dešavanja i događaji 0 20.8.2011 17:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com