Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2014, 17:03   #1
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Nedovoljno mesta

Imam galaxy S2 sa JB. Na telefonu sistemska aplikacija pokazuje zauzece memorije 1.7/1.9, dakle oko 200MB slobodno. Inace imam i oko 6 GB slobodnih.

U poslednje vreme kada pokusavam da instaliram nove app ili da azuriram postojece prijavljuje mi da nemam dovoljno mesta!? Nekad nece da se instalira ni app od 1MB, a odmah nakon toga instalira se app od 20MB!???

Da li je neko imao slican problem i da li zna kako da ga resim?
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2014, 17:20   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

obriši par aplikacija, rootuj telefon da možeš da snimaš na karticu i na kraju kupi novi telefon
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2014, 0:40   #3
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Nedovoljno mesta

Citat:
Cvrcak kaže: Pregled poruke
Imam galaxy S2 sa JB. Na telefonu sistemska aplikacija pokazuje zauzece memorije 1.7/1.9, dakle oko 200MB slobodno. Inace imam i oko 6 GB slobodnih.

U poslednje vreme kada pokusavam da instaliram nove app ili da azuriram postojece prijavljuje mi da nemam dovoljno mesta!? Nekad nece da se instalira ni app od 1MB, a odmah nakon toga instalira se app od 20MB!???

Da li je neko imao slican problem i da li zna kako da ga resim?
Verovatno ti je fon pun raznih kešova,i djubreta.Instaliraj master cleaner,čisti fon, pa ga odmah deinstaliraj.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 23:14   #4
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

@zajchik

imam clean master i koristim ga redovno, posebno pre nego što treba da radim update ili da instaliram ali opet isto. Chrome moram da brišem pa da ga instaliram jer drugačije ne može. Nekad restartovanje pomaže, nekad ne. Mislio sam da je možda neko imao sličan problem.

@water wizard

odgovor ti je GLUP, ne razumeš se očigledno u tematiku i lepo nemoj više da se javljaš!!!
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 23:18   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

nije glup odgovor...
da imao sam takav problem, i tako sam ga rešio kao što sam napisao
ti si na koraku jedan, brisanje, sledeći korak je rootovanje telefona da bi mogao da prebaciš aplikacije na karticu. Na kraju će da ti se smuči pa ćeš da kupiš nov telefon...

Poslednja ispravka: Aibo (12.3.2014 u 13:57) Razlog: ...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 7:20   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Water Wizard je u pravu, to je premalo memorije za današnje standarde...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 13:10   #7
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Zavisi za čije standarde. Ne koristimo svi par desetina aplikacija. Ja recimo imam svega par doinstaliranih aplikacija, i to uglavnom da menjaju one fabričke. Meni bi i 200, 300MB-a bilo dovoljno, a kamoli ova 2 GB-a koja imam.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 20:34   #8
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Ja i dalje stojim pored svoje tvrdnje da ti je komentar glup, a ti ne prestajes da dokazujes da sam u pravu!!!

Ja nigde nisam napisao da nemam dovoljno mesta, imam 200+ MB na koje ne mogu da instaliram ni one app od jedva 1MB! A neke od 30+ MB nekim cudom mogu. Dakle NEMA VEZE SA SLOBODNIM PROSTOROM!!!
Nema potrebe da se telefon rutuje da bi se app prebacile na SD jer to moze jos od verzije 2.3, a ja sam na 4.1!

Za moje potrebe ovaj S2 je vise nego adekvatan, a tvoje resenje kupi nov mob... To je kao da ti dodje dete iz skole sa 3. iz matematike, a ti ga izbacis iz kuce i napravis novo!? Takvi odgovori mi ne trebaju.

PS trenutno resenje koje sam pronasao je MOBOGENIE MARKET koji uspeva da azurira/instalira app koje PLAY nije mogao.

OFF
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 20:45   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

važno da si rešio problem ..
btw ako ti zatreba http://malwaretips.com/blogs/mobogenie-virus-removal/
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2014, 15:48   #10
DaLanik
Član
 
Član od: 2.4.2013.
Lokacija: Prag, CZ
Poruke: 88
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Citat:
Cvrcak kaže: Pregled poruke
Ja nigde nisam napisao da nemam dovoljno mesta, imam 200+ MB na koje ne mogu da instaliram ni one app od jedva 1MB! A neke od 30+ MB nekim cudom mogu. Dakle NEMA VEZE SA SLOBODNIM PROSTOROM!!!
Ima veze jer Android drzi uvek neko mesto slobodno da bi mogao da radi razne stvari. Ovo mesto zavisi od telefona do telefona, u principu sto je bolji telefon to treba vise mesta. Postoji puno stvari koje se rade u pozadini koje ne primecujes, na primer instaliranje novog Servis frejmvorka ili Gugl Plej Stora. A i svaki apdejt alikacije zahteva vise mesta nego koliko aplikacija zauzima jer ne moze da "obrise" staru dok nije siguran da je tamo nova.

Onda za OTA apdejt je isto tako potrebno mesto da se skine i instalira itd itd. Zato ti drzi tih 200Mb jer su mu potrebne za rad.

Ono sto moze da ti pomogne REALNO, ako ne zelis nista da odinstaliras je da rutujes telefon i da sve apdejte prebacis (ili kako se engleski kaze "integrises") u SISTEM. Sta ovo radi u praksi - pa posto su neke aplikacije vec u SISTEMU, a Android nema pravo da ih brise, onda se te aplikacije DUPLO instaliraju u korisnicku memoriju. Na primer Gugl mape i Jutjub itd. To znaci da ove programe imas dva puta na telefonu. Prvo originalnu verziju koja dolazi uz ROM a onda apdejt, koji, kako sam napisao, ne moze da prepise original u ROMu. Kada si rutovan mozes da prebacis sve ove apdejtovane aplikacije u SISTEM sto ce ti osloboditi sigurno nekoliko desetina Mb.

Problem sa ovim je da ti vise nece raditi OTA apdejti, ali ako imas S2, onda nikakve apdejte vise neces ni dobijati
DaLanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 0:14   #11
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Još originalnije, i bolje bi bilo da napravi particiju,i sa linkom2sd, apk kao sto su YT,Gmaps,kalendari,casovnici,linkuje na karticu.Naravno pre toga sve pobrise iz sistema,i time oslobodi i sistem od suvišnih apk.Ne znam za ICS koliko apk može da skrati od sistema,ali GB može da radi sa neverovatno malo njih.Recimo moj ctock rom ima oko 128mb,a custom koji imam trenutno svega 75mb sto je trećinu manje.Na internoj memoriji mi je samo link2sd,sve ostalo linkovano na sd.
To je po meni mnogo bolja opcija nego puniti sistem nepotrebnim apk,i time ga optere'ivati u radu.Takodje još jedna od pogodnosti je linkovanje delvika sto je još jedna olaksavajuća okolnost za sam android da se komotnije oseća i time još bolje forca.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 11:33   #12
DaLanik
Član
 
Član od: 2.4.2013.
Lokacija: Prag, CZ
Poruke: 88
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Zavisi od telefona - neki imaju od sto-dvesta mega do giga ipo (npr. moj Nout 2). Sto se tice linkovanja potpuno svega, ili linkovanja uopste - to npr. koristi moj sin koji ima Galaxy Ace - zato sto nema drugi izbor! Na tom telefonu je tako malo mesta da cak i kad NISTA ne instalira, on se prepuni. Onda je L2SD resenje, ale ne zaboravi da to prilicno USPORAVA sistem plus da SD karte nisu bas najtrajniji medijum tj. itekako znaju da crknu, sto vise pises/brises na nju, to je veca sansa. S2 nije telefon sa bas najmanjom storidz memorijom (kao vec pomenuti Ace) tako da verovatno ni ne mora da premesta bas sve ako je normalni korisnik koji ne instalira milion aplikacija. On je otprilike na nivou HTC Desire HD koji sam imao i tamo mi je sve stajalo na internu memoriju bez problema, s tim sto sam igrice (nevazne programe koje retko pustam) drzao na SD karti (zbog velicine obb fajlova)... tako da je to sto kazes resenje ali sigurno utice na performanse.
DaLanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 13:52   #13
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Ok,kad sam rekao sve,samo sam dao primer koliko se sta moze osloboditi,inace nije obavezno.Upravu si za usporavanje,ali yt,i gluposti i ne treba nesto posebno da su brze, stvarno nisu potrebni ni na internoj,a komo li na sistemu.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2014, 16:57   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

imaš i kartice raznih brzina
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2016, 19:14   #15
Smooth Operater
Član
 
Član od: 12.1.2013.
Poruke: 200
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Imam pitanje ,nemam pojma oko android telefona.Po specifikaciji moj telefon(dobio ga juce) ima 4bg interne memorije,a prikazuje mi da je slobodno 1gb od 2gb.Zasto ima duplo manje interne nego po specifikaciji?
Smooth Operater je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2016, 19:29   #16
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Ostalo zauzima sistem.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2016, 20:54   #17
Smooth Operater
Član
 
Član od: 12.1.2013.
Poruke: 200
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2016-11-23_07-51-05-.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	44,1 KB
ID:	55122

i imam 1gb free..znaci 2gb je total space a ne 4 kako bi valjda trebalo?
Smooth Operater je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2016, 22:20   #18
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Prvo, jel ti deluje normalno da nekog ko ti odgovori napadnes ? Ili da ga vredjas ? Izvini, ali to nije normalno ponasanje za civilizovanog coveka.

Drugo, to je poznat problem sa Play prodavnicom, stvarno ne mogu da se setim tacnog resenja, ali pogledaj po netu, nije ti do telefona, vec do Play prodavnice, kod mene je tako znalo da proradi posle restarta ponekad.

@Smooth Operater Uvek pise vise, zauzima ostalo sistem i bloatware. Ja sam od deklarisanih 8 imao nesto tipa 5.5 slobodno.

EDIT: Citao prve postove, video da je tek na kraju necro.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2017, 20:19   #19
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nedovoljno mesta

Ima koliko pise u specifikaciji samo sto imas dve particije 2gb za system i 2gb za resto.
Mogao si I gore da prodjes xD ja sam npr na starom Huawei imao isto 4gb al 3 particije 1gb system,2gb resto i 1gb za aps
Matori telefoni jbg

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta! Starface Brbljaonica 12 16.4.2013 8:38
Nedovoljno memorije za pokretanje aplikacije Cira93 Kvarovi 29 8.12.2010 12:20
Windows 7 - Burn DVD/CD - nedovoljno mesta viktors Operativni sistemi 4 29.9.2010 10:02
Ima mesta na hardu a pise da nema Remi_Gaillard Kvarovi 2 11.11.2009 14:42
koliko mesta za email nighthawk Programiranje 4 26.9.2006 23:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com