Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2013, 21:51   #441
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Utisci neki? :P
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 21:57   #442
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Veoma podeljeni. Ovo su mi druge jer prve naravno nisu valjale pa sam ih reklamirao. Razlog reklamacije: Jedan od zvučnika na levoj strani probija na već 50% pojačanosti i onaj krug za pojačavanje počeo da čangrlja valjda otišao ležaj za samo 20-ak dana. Stigle su mi nove u zamenu, za sada je sve ok i ja sam apsolutno oduševljen.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
Kidja (30.6.2013)
Stara 6.9.2013, 16:23   #443
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Juče pazarih Gigatechove G-8800, i osim lepog dizajna pokazale su se i kao odličan izbor jer je zvuk krajnje potpun, čist, vrlo su glasne. Lagane su i izgledaju poprilično sigurno. Preporuka od mene, nisu mnogo, oko soma i po. Vrede više verujte mi
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
yhaker (7.9.2013)
Stara 6.9.2013, 21:36   #444
milosfrula
Novi član
 
Član od: 31.7.2009.
Poruke: 28
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milosfrula Slanje poruke preko Yahooa korisniku milosfrula Slanje poruke preko Skypea korisniku milosfrula
Thumbs up Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

ja imam AKG K530 i prezadovoljan sam
milosfrula je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2013, 1:28   #445
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Koristim Energy DJ 410 Black, i zadovoljan sam. Sklapaju se fino za torbicu, mana im je što nemaju mikrofona, međutim ja imam majk posebno, pa me boli uvo više-manje.
Dobijene na kvizu .
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2013, 14:01   #446
Blond
Član
 
Član od: 23.12.2009.
Poruke: 155
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Akg 514...
Blond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 13:50   #447
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Ja koristim Grado Igi za telefon (100€)
Spoiler za Grado Igi:

Za gaming koristim AKG 514 (50€)
Spoiler za AKG 514:


Grado je možda malo precenjen po kvalitetu izrade, ima jako tanke kablove, po izgledu ništa specijalno za oko, ali kvalitet zvuka odgovara cenovnoj klasi. Ne znam da li je fer porediti ove dve slušalice, ali Grado kosi AKG i po čistoći zvuka i jačini basa. Možda bi slabije upućeni pomislili da je to nemoguće, pogotovu kada je bas u pitanju, zbog razlike u veličini slušalica, ali Grado je, da kažem, moćniji.
AKG je ok u toj klasi, koristim ga 5 godina, ali nisam zadovoljan čistoćom zvuka, i neizbežno je podešavanje u equalizer-u. A i ima sitnog prekida u zvuku kod bananice pri povijanju kabla pod određenim uglom.
AKG razmišljam da zamenim gejmerskim hedsetom Sennheiser PC 300 serije.

Poslednja ispravka: Marko Radonjic (12.9.2013 u 14:10)
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 17:16   #448
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Hocu slusalice koje ne 'umaraju uvo' (ergonomija) i da je kabl dugacak 3+ metra!

Preporuke molim
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 23:45   #449
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Thumbs up Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Evo za one sa plicim dzepom i tanjim novcanikom, preporuka za neke sluske.

Zaisat kod nas na trzistu ima ogroman broj "FUSH" robe,u ovom slucaju slusalica. Najvishe trpi, gore pomenuta grupa.

1) TnB CSM40NO (400 din). Slusalice odlicne za Skype,odnosno za telefoniranje. Imam ih dve godine. Stanje i dalje odlicno. Koriste se svaki dan. Kabl izuzetno kvalitetno odradjen. Savijali smo ga i mucili i evo radi bez i najmanjeg prekida. Preko sundjera ima kozna prevlaka bele boje, od koje je ostajalo belo po usima, prevlake sam odmah skinuo i okrenuo na drugo lice i resen problem. Izuzetno su lake i imaju jako bistar zvuk sto je bitno zato sto cesto sagovornik sa druge strane ima neki uzasan mic pa mu sa mnogo boljim i skupljim sluskam samo "bubnji" glas, a sa ovim se cuje lepo... Kabl 2m.
Platio sam ih 400din u Rodicu. A bolje su mi od Logitech od 2800din koje su se pokvarile 2x za 2 meseca. Ali ne samo to, prijatnije su za nosenje i bolje za razgovor. Moje sluske su bele sa crnim detaljima. mogu da se nose i po 3 sata, a da se ne osete.

2)Panasonic RP-HT 161 (1100din). Imam ih dve godine. i dalje su kao nove. Koristim ih dok sviram sintisajzer i dok slusam muziku (njvishe Dzez i Bluz) sa kompa. Bez problema mogu da se nose i po 2 sata, lake su. 2.5m kabla. Kabl uvek savijam i vrtim u krug oko njih za dve godine bez najmanjeg prekida. Sundjeri su i dalje kao novi, nisu ispucali niti su se deformisali. Kvalitet zvuka za ovaj novac zaista pristojan i mnogo veci od ocekivanog.

3)JVC HA-RX300 (2200din) Zaista odlicne slusalice za taj novac. Imam ih oko godinu dana i koristim najvishe dok igram igre na racunaru... Malo su se rasklimale u plastici i zglobovima ali sve je i dalje na svom mestu. Pruzaju zaista glasan i pun i cist zvuk, a pogotovo BASS onako dosta obojen i pun. Kabl je 3.5m. Zaista odlicne za LA NOIRE, GTA 4, ETS 2 i mnoge druge gde sam ih koristio. Najveca mana sto nemaju MIC, pa moram da koristim dodatni MIC ako hocu neku ONLINE igru da opicim, kao FH2 npr.

Namerno sam pisao o fizickom stanju i kablovima zato sto se po ovim cenama, a nazalost i po mnogo vecim prodaje razno dzubre koje vec posle 15-20 dana krene da krci, susti, probija, prekida, puca, haba itd... Ili je jednostavno los zvuk, ili su neudobne itd itd.


Slike ovih modela mozete naci po googlu, ako nekome treba, mogu da slikam i okacim.

Za ovaj novac, zaista dobra kupovina... za prosecne " HOME USER" korisnike...
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
Markonije (29.9.2013)
Stara 14.9.2013, 0:43   #450
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Da l' sam beše postovao ovde, ne mogu da se setim...
Sennheiser HD201, stare dve godine, kabl sam motao kako sam stigao, transportovane milion puta, sunđerčići i obloge kao novi, relativno lagane za nošenje. Plaćene 25e pre 2 godine, ako za te pare ima boljih slušalica upucajte me. Zvuk je sasvim solidan, čist, fali malo basa ali barem zvuče prirodno. Na mojoj Nokiji 2700 Classic koju sam imao su se iz nekog razloga pokazale najbolje... Kabl 3m što meni odgovara, na mobilnom ionako nosim bubice.d

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Hocu slusalice koje ne 'umaraju uvo' (ergonomija) i da je kabl dugacak 3+ metra!

Preporuke molim
Budžet?

Inače i ja nešto da pitam, razmišljam se ozbiljno da pazarim Sony MDR-V6 ili MDR-7506 (ista serija, 7506 su novije i valjda malo bolje, tako Wikipedia kaže), prvenstveno za produkciju (hip-hop instrumentali, elektronika etc.) pa se lomim da li se isplati da ih jurim jer ih u Srbistanu nigde nema?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2013, 1:38   #451
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Skoro sam kupio presonus hd7 slusalice (4500 din), i zamenio siberiu v2.
Mogu samo reci gde mi je bila pamet pre 2-3 godine da bacim tolike pare na siberiu.
Nisam neki rasni poznavalac zvuka, ove presonus imaju malo slabiji bas, ali sam sam ze zapanjio kad sam cuo neke zvukove koje pre nisam cuo.
Koristim ih u paru sa Xonar d1 zvucnom.
Slusalice su inace skoro iste kao superlux modeli, valjda ih pravi i ista firma.
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2013, 11:49   #452
Stefanvr
Član
 
Član od: 28.11.2011.
Lokacija: Vranje
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku Stefanvr
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

ja koristim ss siberia 5hv2, meni super, nisu za musiku bas zbog basa, nije bas kako treba, za gaming su ok, mic ok, najvise mi se dopada udobnost , imam obicaj po 10h da provedem igrajuci tako da me od drugih bolelo sve, od ove nista
Stefanvr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2013, 17:09   #453
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

@doctor

20-25 evra maksimum (nije mi bash bitan vrhunski zvuk,znam da to kosta mnogo na slusalicama)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 10:51   #454
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Do skoro sam koristio razer electra, koje je su odlicne, ali planiram da ih prodam jer sam dobio FannyWangz 3000 koje kidaju kolko su dobre!
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 5:53   #455
Ceylon
Novi član
 
Član od: 28.1.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Kupio Sony , oko 100 Maraka , još bile marke , e sad , nije da preferiram brendove , naprotiv mrzim iPhone , Intel , Microsoft i ostalu gamad , uvek volim da dam šansu ovim manje poznatim , neka brate i oni malo "živu" , ali niti jedne koje sam od tada čuo , kod prijatelja i tako to, nisu im ama ni do kolena , e sad govorim o slušanju muzike , kod igrica mogu prući u puno jeftinije!
Ceylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 13:47   #456
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

A zašto MRZIŠ one mučenike, šta su ti to učinili?
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 18:07   #457
Ceylon
Novi član
 
Član od: 28.1.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

U stvari iPhone i volem , kada budala hoće da da 700 evrića , a u istoj radnji ima bolju stvar za 300 i treba ga odrati , Intel , hmmm, osim možda što su šurovali sa proizvođaćima kompajlera da se na njihovim procesorima stvari "slučajno" brže vrte , što su kurvinski ugušili konkurenciju, i što zadnjih 6-7 godina prodaju isti procesor sa novim imenima ( jer im se može), po paprenim cenama , ako ovo " zaboravimo" , tipovi su OK. Mikro*****e , pa valjada ne treba komentarisati činjenicu da nam prodaju stvar, od koje postoji bolja i besplatna alternativa , ali eto 80' se slučajno Saturn poklopio sa Jupiterom a ovaj sa Siriusom a ovaj sa .... i nekako se famozna kompatibilnost softvera SLUČAJNO NAMETNULA.

Inače da se vratimo na slušalice , mislim da je prednost slušalica u tome što se za relativno malo para 100-200 evrića može čuti kvalitet zvuka za koji bi bilo potrebno izdvojiti desetine puta više novaca ukoliko bi išli na klasičan način , pojačalo , zvučnici...

Mana , ukoliko volite glasnu muziku ( kao ja npr.) onda mogu da oštete sluh , moj savet , nagazite slučalice da čujete par omiljenih pesama dnevno i onda ih ili utišajte ili pređite na klasiku.

Poslednja ispravka: Ceylon (7.12.2013 u 18:21)
Ceylon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 18:34   #458
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Googlam tvoj model slušalica, ''Sony oko 100 maraka'' al nikako ne mogu da ih nađem, iako si dva posta napisao o istima.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2014, 2:39   #459
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Od skoro Beyerdynamic DTX 41 iE. Pokupio sam ih na akciji za 3790 din. Slušalice imaju vrlo visoku osetljivost od 114 dB pa su baš glasne. Zvuk je nekako in your face, velike dinamike i jakog basa (čak i za in-ear standarde). Visoki tonovi su solidni, količina detalja je dobra. Jedino što mi se ne sviđa su malo nazalni srednji tonovi, glasovima i duvačkim instrumentima fali malo punoće i teksture. Možda to bude bolje kada se malo usviraju, nada umire poslednja. Inače su lagane i dobro stoje u ušima.

Poslednja ispravka: Aibo (12.1.2014 u 11:39)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2014, 18:06   #460
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima?

Superlux HD668B:



I SoundMagic E10, koje 3-cu godinu zaredom dobijaju nagradu za najbolje slusalice u svojoj kategoriji:

http://www.whathifi.com/video/awards...soundmagic-e10

Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com