Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2006, 15:41   #1
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

MMORPG u kome birate izmedju White i Black Clan-ova, kasnije se pridruzujete nekom od elitnih klanova. Igra u kojoj nije toliko bitan lvl lika, koliko lvl njegovih skilova. Da ne bih ja previshe davila, evo kratkih objashnjenja klanova i njihovih podela: LINK. Closed Beta je upravo zavrshena na evropskom serveru i u toku je priprema za Open Betu.

Evo shta je stiglo na mail:

Citat:
Beta Testing Schedule

Let me confirm the pre-open beta process:

*
21st Dec 1.00 am BST - CLOSE DOWN
Servers shut down to prepare for pre-open and the characters are wiped

*
22nd Dec 9.00 am BST - PRE-OPEN
Servers up again. You can log on to play and set up your new characters. There will be no further wipe (unless there are some major unforseen problems)

*
10th January - OPEN
Open starts and there will be a patch with more additions to the game such as PK, F1 help system, a tutorial system and various other patches and game improvements
Samo shto kasne sa otvaranjem servera, pa dalje kazu:

Citat:
I hope this clears everything up and sorry once again for the confusion. We will send you a confirmation e-mail once the servers go up again.
Jel ima ljudi koji su igrali closed betu i koji planiraju da krenu kad otvore servere? Ako ima, u kom klanu planirate da igrate?
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2006, 17:43   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Ja cu poceti da igram sigurno (ako mi internet dozvoli ) a ti mi obavezno javi na kom ces serveru biti i u kom klanu da bih i ja tamo krenuo...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2006, 6:56   #3
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Nemam pojma koliko ce servera otvoriti kad pochne Pre-Open. A ne zavisi samo od mene na kom cu serveru igrati, niti koji cu klan da budem. Najradije bih igrala sa Secret Flower-ima, ali imam opciju da biram izmedju Heavenly Demona i Wu-Tanga (pre bih njih, jer sam vec igrala sa njima). Ja cu krenuti chim otvore servere, pa ti javljam shta i gde
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2006, 19:09   #4
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Icky, ja sam ovaj naslov spominjao kao jedan od favorita u temi o buducnosti MMO. MMO na temu borilackih vestina je pun pogodak.
Ali daj malo vise podataka, na www.mmorpg.com su jos uvek shturi sa podacima. Da li ce biti mesecne pretplate, koja ce konfiguracija trebati, daj nesto?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 4:52   #5
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

100% je F2P! Jedino shto ce ubaciti reklame ispod skill bara, a one ce moci da se sklone uz nadoknadu Nikakvih drugih razlika nece biti izmedju onih koji su odluchili da plate, odnosno ne plate.

Cela tematika je kineska, ako ne volite motive, nemojte ni da pochinjete
Period je Ming Dinastija, tematika Kung-Fu podeljena u 9 klanova. Svaki klan ima podele na klase/profesije: warrior, caster, healer, hybrid. Postoje raznovrsna oruzja, ali odredjena klasa koristi odredjeno oruzje. Svaka klasa ima svoju meditaciju - stanje u kome regenerishete svoj helth i energijy - a ona takodje ima aktivno dejstvo sve vreme dok je aktivna (dodaje odredjene bonuse u zavisnosti koji ste klan, koju meditaciju imate i na kom je levelu). U pochetku, svi klanovi imaju identichnu meditaciju. Kasnije se dobijaju meditacije koje se medjusobno razlikuju od klana do klana. Bitno je da napomenem da nije cilj brzo levelovanje! Cilj je razvijanje skilova. Leveli u pochetku (ja sam stigla do 39. lvl-a) se brzo dostizu. Ali je poenta da razvijate svoje skilove. U odnosu na to kakav je stil vasheg igranja, razvijaju se i vashi skilovi. Najinteresantnije mi je bilo trchanje - taj skil dobijate na 13. lvl-u i razvijate ga tako shto stalno trchite. Svaki skil (koliko ja znam) moze da se razvije do 10. lvl-a. Na svakom lvl-u dobijate Chi poene (atributi) koje rasporedjujete na: Strenth, Essence, Wisdom, Constitution i Dexterity.

Podela klanova:
White Clans (starting clans):

1.Shaolin - mozete napraviti samo mushkog lika i kad im stavite kapu, celavi su :P Ne znam puno o njima, tako da necu ni da pishem. ^.^
2.The League of Beggars - pijandure - da bi koristili neke skilove, prvo morate da ih napijete, pa vam iznad glave pishe "Drunkard"; mnogo sam se smejala kad sam ih videla... Inache su jako simpatichni klan, chuju se jako chudni zvuci kad castuju i onesveste se kad meditiraju... nice folks
3. Wu-Tang - svetli weaponmasteri - o njima bih mogla dosta da vam pricham, jer sam igrala sa njihovim hybridom. Interesantni su, ali malo zahtevniji, zato shto morate da razvijete sve skilove na lvl 2 kako biste ushli u njihov klan.

Black Clans (starting clans):

1.The Brotherhood of Thieves - meni oni mnogo ruzno izgledaju, kao da su pola zooloshkog vrta pobili i svaki deo odece napravili od razlichite zivotinje.
2.Sacred Flower - moj omiljeni - mozete napraviti samo zenskog lika i vrlo brzo stupate u njihov klan, Sacred Flower Student titula vam donosi odlichne bonuse, pogotovo vam dobro dodju kad ste mali lvl.
3. Heavenly Demon - mrachni weaponmasteri - suprotnost Wu-Tangu, podjednako zanimljivi i zahtevni.

Poslednja ispravka: IckY (25.12.2006 u 7:13)
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 5:16   #6
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Elitni klanovi su:
1. The Disciples of Iron Fist - pripadaju White klanovima
2. Black Dragon - pripadaju Black clanovima
3. The Union of Noble Families

O njima nista ne znam da vam kazem, jer oni nisu bili ubacheni u closed betu.

Kvestovi vam ne daju puno xp-a iz prostog razloga shto morate da razvijate skilove. Postoje arene u neutralnom gradu Hefei gde mozete da izadjete na duel, da se borite kao tim ili kao guild. Nisam uchestvovala u duelima, ali znam da se igrach sa vecim lvl-om spushta na nivo svog protivnika, ali zadrzava stepen razvijenosti skilova i opremu - shto nije najbitniji faktor, vec taktika i, naravno, profesija. Hybrid moze solidno da soluje. U closed beti nije bilo PK-a, tako da ne znam kako funkcionishe taj deo igre.

Ako se setim josh nechega, postovacu. Ako vas neshto zanima, pitajte. Potrudicu se da vam odgovorim.

Evo i nekih slika. Zenski lik sam ja Wu-Tang White Tiger (hybrid), a mushki lik je Heavenly Demon Fire Demon (hybrid).



Ovo je moj poslednji screenshot ovog lika kad sam poslednji put bila ulogovana



Edit: Takodje postoji i weapon mastery, ali njega razvijate mastery poenima koje dobijate sa levelom.
Postoji i smenjivanje dana i noci, pa je okruzenje interesantnije.

Leveli - nisam sigurna, ali sam chula da je max lvl 212. To se objashnjava time da je Kung Fu veshtina koja se uchi i razvija celog zivota U 9Dragonsu ne postoje klasichni lvl, vec su oni podeljeni ovako:

1 - 12 = Losing Self Cheng 1 -12
13 - 24 = Gaining Chi Cheng 1-12
25 - 36 = Opening Chi Cheng 1 -12
37 - 48 = Revolving Chakra Cheng 1 -12
49 - 60 = Raising Light Cheng 1 -12
61 - 72 = Five Dragons Cheng 1 -12
73 - 84 = Sun and Moon Cheng 1 -12
84 - 96 = Golden Blossoms Cheng 1 -12
itd.

Igra nije uopshte zahtevna. Nisam nigde videla req. a mrzi me da kopam po forumima

Pre-Open Beta pochinje posle Bozica (katolichkog), a nadam se da nece kasniti Open Beta koja pochinje 10. januara.

Poslednja ispravka: IckY (25.12.2006 u 7:15)
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2006, 11:40   #7
Default
Član
 
Član od: 13.7.2006.
Poruke: 42
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Ma mene mnogo podseca na Silk


Simpaticno izgleda sve, i primamljivo zvuce te arene i ti klanovi i kung-fu

Moracu da probam
Default je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2006, 4:30   #8
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

@ Default

Podseca zato shto je kineska tematika. Za sada ne toliko shto se ostalih stvari tiche. Daje ti vishe slobode nego SR - ako zeznesh atribute, mozesh opet da ih sredish, ali samo jednom! Npr. kao healer, mozesh chak i da ubijesh neshto i normalno da igrash, da ga razvijash na nekoliko nachina itd. Mada sve to ce tek da se vidi

Ono shto mene za sada vishe brine jeste jedan topic na forumu: Persistent Worlds (oni su je otkupili za Evropu, Acclaim je za Ameriku) se razmishljaju da ipak naplacuju igru. To me je mnogo razocharalo, jer sam sigurna da ce igra da propadne! Ne zasluzuje nikakvu nadoknadu, jer je igra u razvitku i ja je nikada ne bih placala. Postoji i opcija ubacivanja mall-ova, ali mi se ni to ne svidja. Jedina mi je opcija sa reklamama, ali u sushtini nije bitno shta igrachi misle, nego kako oni odluche.

Previshe je dobro zvuchalo da ga neshto ne pokvari. Praticu shta se deshava, pa cu vas obaveshtavati.
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2006, 0:01   #9
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Hmmm, nece sigurno da naplacuju na klasican nacin jer jednostavno je niko nece igrati onda. Cim pocne da se placa onda nije free MMORPG i samim tim ulazi u kategoriju igara kao sto je WoW, GW, LotR, Star Wars i jos dosta drugih ipak boljih igara od 9Dragons. Smislice neki semu da i oni zarade nesto ali sam siguran da ce igra u osnovi biti free.

A kakvi su Black Dragon? Na kineskom se Black Dragon Fist zove Hei Long Quan i to je u stvari sistem iz kojeg su kasnije nastale japanske Ninje. Dal ima veze to sa tim ili su samo uzeli lepo ime?

Nema veze, prijavio sam se na sajtu pa kada krene beta, probacu i sam (ako mi proradi internet ) jer vec dve nedelje mi maltene ne radi uopste kablovski pa sad idem preko modema, sto je zesci smor...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 10:24   #10
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

OK, stigao mi kljucic a izgleda da mi je stigao i internet tako da uskoro stizem i ja tamo
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 13:52   #11
davidian
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Somewhere in the desert
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Juce sam dobio poziv za ucestvovanje u beta testiranju, posto sam vec radio u closed beta testiranju Carpe Diem. Nadam se da je bolji od ovoga, posto me je Carpe Diem smorio za pola dana. Valjda ce biti vredno skidati 600Mb. Aj ostavite servere na kojima igrate i nickove.
davidian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 23:05   #12
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Crvc !

Ni danas mi ne radi internet... Necu ja skoro ovo da probam
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 21:47   #13
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Evo instalirao sam ga i probao. Nije gori nego ostali free MMORPG-ovi ali nazalost nije ni mnogo bolji. Grafika je cak i solidna ali ostale stvari (kretanje, inventar i svasta jos) kao da je prekopirano iz HERO Online, Silkroad i slicnih far east MMORPG igara (a ja sam naviknut na WoW pa mi smeta).

Tek sam krenuo da je igram (Wu Tang) ali mislim da cu da nastavim... Ako ima nekog blizu Wu Tang, ja sam ShaoLong
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 23:24   #14
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

ja sam poceo da igram ovu igru ali mi nije jasna .gde da nadjem da biram koji sam clan?kreiro sam ja lika ja sam nasao samo menjam 3 odece 22,23 kosa.i 19 lice ali nista vise..glupo samo bijem rukama ocu i nogama
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 18:26   #15
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Ha, ha, dobar si... Pa kada napravis lika on te pita za starting zonu (zavisno od toga logicno je da ces kasnije uci u taj klan koji se nalazi u toj zoni). Moras da naucis nove poteze pa ces moci da bijes i rukama i nogama i to na vise nacina (evo ja sam danas naucio Wu Tang pesnicu a pre toga basic fist 5 nivo). A imam i mac pa bijem i macem

Sto vise igram sve mi se vise svidja...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2007, 22:23   #16
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Jao drugari, ja sam odlepila totalno...

Non-stop sam na 9D, igram Wu-Tang healera, trenutno sam RL 2 (za sat vremena RL 3 )... Ako vam treba bilo kakva osnovna informacija, idite na forum i malo potrazite: ljudi su napravili lepe guide-ove. Ako ne mozete da nadjete tamo odgovor, pitajte ovde, mada ja svakog trenutka saznam neshto novo. A mnoge stvari mi josh nisu jasne

@ genius
Pogledaj na forumu jednu od najvecih tema, pa ce ti biti jasno o chemu pricham.

Shto se tiche naplacivanja, mogu samo da vam kazem da mi je stigao mail sa upitnikom u kome mi postavljaju pitanje dal bih igrala 9D da je placam 10$ mesechno... mislim LOL! Igra jeste OK, fali joj dosta toga, i ne zasluzuje da se placa ni dolar mesechno.

P.S. - @ genius - napishi mi ign, poshto si Wu-Tang.
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 12:13   #17
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

ign ???? nadam se da mislis na moj nick jer u suprotnom cu da ispadnem glup u drustvu Nick je ShaoLong i kada budem tamo potrazicu te ako mi javis kako se ti zoves. Ako si mislila na nesto drugo onda mi pojasni
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 3:17   #18
IckY
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

ShaoLong cya ingame :P
IckY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 13:13   #19
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Ahhaaaa, ok skapirao sam. Ok vidimo se tamo, ako provalim kako se ti zoves...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 13:47   #20
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: 9Dragons - umetnost Kung Fu-a

Ok, covek ne pogleda sve teme i slucajno otvori istu i moderatori ga napljuju Salim se, moju goreotvorenu temu bolje obrisite potpuno nego sto je zakljucana, nema nikakvu svrhu, a priznajem nisam pogledao par tema na dole jbg...
E sada, kako vam se cini igra? Meni je ok ali malo postaje smorno levelovanje
@icky : koliko dugo igras pa si uspela da budes vec rl3(4) ili koj si sada vec
Ja igram par dana i trenutno sam rc7, nosim quest odecu (znaci svaki deo je zelen i sa bonusima) i "fine moon" mac +3 posto igram kao warrior. Hajde dajte nickove pa da mozemo da igramo zajedno ili da napravimo neki klan posto mi ovako postaje stvarno opasan smor da igram. Kako stojite sa parama u igri? Ja sam imao oko 200k ali sam dosta potrosio na opremu...
Pozz

nick mi je DoubleDragon
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com