Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2009, 16:32   #1
Alexandra995
Novi član
 
Član od: 7.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom MFS Yugoslav Air Team

Sta sve postoji?

Na forumu postoje 3 organizacije, od tih 2 drzavne a jedna privatna.To su:

1.YAT-Air force - Vojska nase zajednice.Zaduzena za razne poslove.
2.MFS-Yat stars team - Organizacija koja je zaduzena za snimanje klipova.Akrobacije, potezi i sve ostalo sa avionima.Tu su da bi zabavili i odusevili ljude.
3.Privatne avio-kompanije - Te kompanije mogu da imaju najugledniji clanovi.Prvu avio kompaniju je dobio Crossman ili poznatiji kao Krsta.Vise o njima dole.

Privatne avio kompanije.Sta i kako?

Na forumu ce biti sistem para koje se mogu zaradjivati i sa njima kupovati razne stvarcice (mislim na virtualne pare).Svako ko ima dosta para moze da ima aviokompaniju, svako sa licencom moze da bude njen clan, i sl.Aviokompanije ce biti skupe jer nemoze svako da je ima.Kada kupite avio kompaniju vi ste njen direktor i vi odlucujete koliko ce te imati pilota u njoj (gledate ko je prosao licencu, ko je imao bolje ocene itd..Gledate sta vam odgovara).I vi mozete kao direktor da vozite za svoju avio kompaniju.Sa plitoima dogovarata nedeljne plate,mesecne plate ili kako god.Moze da radi kod vas i za dzabe ali to mislim da se neisplati.Kada sa njim dogovorite platu on pocinje da radi za vas.Mozete da ga otpustite kad ocete isto...
Svaka aviokompanija mora imati svoje avione sa kojima vozi, prevozi ljude.Naknadno ce mo objaviti spisak aviona koji se mogu kupiti za prevoz ljudi, informacije o njemu, i cena.Svaka aviokompanija dobija na pocetku budzet koji ima na raspolaganje.

Kada zaposlim pilote i kupim avione..Sta dalje?

Svaki pilot mora da ima svoj avion.Posto ce rute biti jednom nedeljno pilot mora da ima svoj avion.Nemogu 2 pilota u 1 avion.Svaka aviokompanija ce na pocetku praviti svoj logo, i uzece maticni aerodrom gde ce se nalaziti njihvi avioni.Spisak mogucih maticnih aerodroma ce se objaviti naknadno.Ako vam je maticni aerodrom Beograd, a imate 5 aviona (boing 737-400) dobicete ovakve rute.Ovo je samo primer:

1.Beograd-Tivat (Boing 737-400)
2.Beograd-Skoplje (Boing 737-400)
3.Beograd-Budimpesta (Boing 737-400)

Nikad vam nece biti u upotrebi svi avioni.Sta sad?
Ovakve rute avio kompanija dobija svake nedelje uvece.Do sledece nedelje piloti koje direktor izabere moraju to da odvoze.Za svaku odvozenu rutu aviokompanija dobija pare, i suprotno.Piloti koji su izabrani moraju da odvezu tu rutu u SINGLEPlAYERU i da SLIKAJU to.Na pocetku, u letu, na kraju, mapu kuda su prosli i sl.Jer je to vrlo vazno da znamo dal ste vozili ili niste...E sad postoji par stvarcica.Ako je Tivat aerodrom jedne od aviokompanija, on ima naprimer 10 hangara za avione (i hangari se kupuju), a svih 10 su popunjeni, Tivat mora platiti odredjenu svotu novca MFS-YAT organizaciji radi odrzavanja tudjeg aviona.Odrzavanje ukoliko nemate hangar se placa jednom nedeljno.Sad posto bi tada Tivatski aerodrom bio u cistom minusu i nebi imao vajde od tog leta, on moze da trazi od beogradske aviokompanije para za odrzavanje toga aviona.(primer ako je odrzavanje 8.000, oni traze 10.000 i tako)...Pare mogu da se traze kada ima hangara ali to je sve stvar dogovora 2 aviokompanije.To sad netreba zloupotrebljivati jer ako trazite mnogo novca to vuce za sobom dosta posledica.Druga aviokompanija nece da dodje kod vas trazite mnogo para,putnici nestizu kod vas (svaki putnik se evidentira koji je stigao kod vas, koji je otisao od vas.Sto vise putnika proslo kroz vasu aviokompaniju vise ce te para dobijati po ruti), druge aviokompanije lete negde drugde jer ste vi skupi i sl.Tako da sto se toga tice budite realni.Mesecno ce svaka aviokompanija izdvajati odredjenu svotu novca radi odrzavanja, goriva i sl.Druga stvarcica je to da ako imate npr. 3 rute kao sto sam naveo gore.2 aviona vam ostaju u beogradu,1 u tivtu, 1 u skoplju, 1 u budimpesti.Da bi izbegli troskove odrzavanja do sledece rute vi mozete da vratite avion nazad u vas maticni aerodrom.To ce te morati isto pokriti slikama da se uverimo.Zbog toga necete dobiti nikakav novac.Ukoliko vas avion ostane tamo sledeca ruta bi bila povratak nazad ali bi imali vece troskove...Opet kazem stvar dogovora aviokompanija, mozete i da nemate nikakvih troskova ali zato ona druga ima radi odrzavanja.

Zbog cega to sve?Zasto sluze pare meni kasnije?

Ovo je sve tu radi zabave.Pare mozete koristiti za razne nacine a to su:

1.Menjanje avatara(Promenicemo da mozete da stavite jedan avatar, sledeci se placa)
2.Menjanje potpisa
3.Menjanje Nicka na forumu
4.Kupovanje raznih privilegija na forumu

Sta je YAT air force i cemu sluzi?

Yat air force je drzavno vlasnistvo.To je aero vojska.Oni su tu da drze mir na serveru, da usmeravaju, opominju, spustaju razne druge avione koje krse neko pravilo.Maticni aerodrom je Batajnica.Koje avione Yat air force poseduje?

1.Galeb - g2
2.Mig - 29

Kada polozite sa ovim avionima ukoliko zelite da se usavrsavate polazete van balkana sa USA avionima

1.F-15
2.F-14
3.F-35

Sta radimo sa njima, sta vezbamo?

Prvi piloti ce vezbati na Galebu g2 i Migu 29 na batajnickom aerodromu.Sa tom licencom mocice da rade na nekim od aerodroma balkana i da se brinu za teritorije balkane i sire.Potom ako zele da se usavrsavaju ucice dosta drugih stvari.Razne tajne akcije, sletanje i poletanje sa nosaca aviona, vertikalno i horizontalno poletanje i sl.Sa tom licencom mogu da se zaposle bilo gde u svetu.

Ugodan let zeli vam MFS YAT.

Zbog malog broja clanova ove stvari jos uvek nisu sprovedene ali bice uskoro

Pozdrav

www.mfs-yat.com
Alexandra995 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 4:39   #2
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Poz lepo je videti da se ljudi interesuju za avijaciju.

Ali kakva je tacno koncepcija ovoga? Na kojim serverima se leti itd? Organizacija? Koji su instruktori, kakav background i iskustvo imaju?

Za ovo ce da se slozi vecina njih koji malo znaju sta je VATSIM da nema bolje
1.Beograd-Tivat (Boing 737-400)
2.Beograd-Skoplje (Boing 737-400)
3.Beograd-Budimpesta (Boing 737-400)

Poz.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 15:04   #3
Alexandra995
Novi član
 
Član od: 7.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Pozdrav Loodi
Kao sto sam napisala jos uvek nista nije uvedeno zbog malog broja clanova ali se nadam da ce biti.Do kraja januara cemo resiti da li da letimo na Vatsim ili ne.Malo je njih koji su leteli tamo.Vecinom smo od '95 do '90 ali ima i starijih
Videcemo sa instruktorima mozda ce se i izbaciti ali videcemo. Ja sam jedina opredeljena za vojne avione, vecina leti civilnim tako da ko je zainteresovan mogu da mu obijasnim par stvari da bi mu olaksala letenje(bar onoliko koliko ja znam)
Vec sam pomogla par clanovima osnove letenja u Flight Simulatoru pa nakon savladanja osnove sad lete bez problema
Verovatno polazimo sa svim ovim od februara kad se sve resi
Ako ima nesto nejasno ne ustrucavajte se da pitate

Pozdrav
Alexandra995 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 18:52   #4
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Lepo zamisljeno i veoma ambiciozno.
Samo jedan savet sto se tice VATSIMA i vojnih letova i jednog dela gde je napisano "DA SE ODRZAVA MIR I RED NA SERVERU" sa cim se slazem u potpunosti ali na VATSIMU to ne funkcionise tako. Tu je prvenstveno kontrola ciji sam i ja clan u rangu TWR-a za sad samo a u okviru SCGvACC tj LYBA FIR-a koja je odgovorna da piloti postuju to sto treba, a to su procedure i osnovno uljudno ponasanje na mrezi kako i bezbedna separacija svog odlaznog i dolaznog saobracaja.
Drugo, nisu dozvoljene nikakve "vojne operacije" osim npr neki rutinski letovi a niko vam ne brani da letite formacije,patrole npr u okviru srbije a sve u dogovoru sa aktuelnim kontolorom, tj. u slucaju da ga nema moze isto bez problema ali pazite da ne uznemiravate druge pilote koji prelecu nas prostor jer mogu da vas prijave SUP-u tj SUPervisoru a onda cete da imate veliki problem a i mi sa vama. Svako nepostovanje i namerno krsenje u slucaju da se nastavi i pored opomene ce dovesti do prijave SUP-u. Tako da odma to napomenem u startu zbog usijanih glava kojih ima i uvek ce biti.

A ako cete da letite na nekom drugom serveru onda zaboravite sve sto sam ovde napisao
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2009, 20:54   #5
Alexandra995
Novi član
 
Član od: 7.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Bilo bi sve to super samo je problem da li cemo da se uklopimo jer je sve 99,99% realno, a to 0,01% je samo sto je u fs-u...Da li znas mozda da se rukujes IBNet-om? Bilo bi super da znamo da se konektujemo jer planiramo da snimamo jedan airshow A onaj lag u klasicnom igranju fs9-ke na obicnim serverima me ubija ...
Unapred zahvalna
Alexandra995 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 0:40   #6
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Za airshow na VATSIMU mozete da koristite FSInn jer ima bolje odradjeno pozicioniranje u odnosu na SB3 a najbolje je leteti u LOCK ON-u jer je to u igri lepo odradjeno. IBNet nisam koristio pa ne mogu nista da ti opsirnije kazem.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 0:50   #7
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Lepa ideja nema sta. Interesuje me, jel dolaze u obzir i neki drugi avioni (pr. MD11, DC10...) ili samo B737 i ovi vojni (za koje bas i nisam nesto zainteresovan )?
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 7:24   #8
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Opet ja! Ako se ogranicite samo na vojne avione ili B737 onda zaboravite na pricu! Bas mi se nesto ne leti ( znam da Loodi obozava 737 ) na 737, tri dugmeta i on sleti sam, sto i nije neki feeling. BTW F16 ili Galeb ili whatever, je bezveze...opet ne kazem da je 737 los, ali 20-ak minuta leta izmedju Beograda i gore navedenih gradova, je malo dosadno. Ako ukljucite letenje po Evropi ili celom svetu, tu sam. Ali ukoliko se ogranicite na EX yugoslaviu, onda FORGET IT!
Cisto ne vidim neku zanimaciju tipa, letenje sa MIG-om ili f16 u nekoj formaciji ili letenje od BGD-a do PODgrc jednom nedeljno??!!?? BEZVEZE!!!
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 12:45   #9
Alexandra995
Novi član
 
Član od: 7.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Pozdrav Loodi,
Videcemo za FSInn, ja sam i htela u lock on samo je problem sto je neophodan flaming cliffs da bi se igralo online A flaming cliffs kosta i nikako ne moze da se nadje na torrentima i slicno. Ali zato sad vezbamo letenje u formaciji u IL-2
Pozdrav Dallyborre,
Necemo ostati samo na teritoriji Jugoslavije taman poslaOrganizovacemo put oko sveta i dogovoricemo se kad mozemo da letimo Nece biti samo B737, ubacice se i Airbus i McDonnell Douglas-ovi avioni I Boeing-ovi 747,707...
B737 je samo naveden kao primer
Sto se tice vojnih ne verujem da cemo njima da letimo na Vatsim jer sam sigurna da ce biti problema
Citat:
loodi kaže:
ali pazite da ne uznemiravate druge pilote koji prelecu nas prostor jer mogu da vas prijave SUP-u
Zato je bolje da se ne pojavljujemo na vatsim mig-ovima Cesto vezbam u fs letenje u formaciji pa bi se desilo na vatsim kad bi videla neki putnicki priblizila bi mu se i posle bi bilo ovo sto je navedeno u quote.

Pozdrav
Alexandra995 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 14:12   #10
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
Alexandra995 kaže: Pregled poruke
Pozdrav Loodi,
Videcemo za FSInn, ja sam i htela u lock on samo je problem sto je neophodan flaming cliffs da bi se igralo online A flaming cliffs kosta i nikako ne moze da se nadje na torrentima i slicno. Ali zato sad vezbamo letenje u formaciji u IL-2
Pozdrav Dallyborre,
Necemo ostati samo na teritoriji Jugoslavije taman poslaOrganizovacemo put oko sveta i dogovoricemo se kad mozemo da letimo Nece biti samo B737, ubacice se i Airbus i McDonnell Douglas-ovi avioni I Boeing-ovi 747,707...
B737 je samo naveden kao primer
Sto se tice vojnih ne verujem da cemo njima da letimo na Vatsim jer sam sigurna da ce biti problema

Zato je bolje da se ne pojavljujemo na vatsim mig-ovima Cesto vezbam u fs letenje u formaciji pa bi se desilo na vatsim kad bi videla neki putnicki priblizila bi mu se i posle bi bilo ovo sto je navedeno u quote.

Pozdrav
Kazem nije problem da se lete vojni na VATSIMU samo bez presretanja drugih vazduhoplova i raznih shatro bombardovanja itd.

A sto se tice civilne avijacije ne znam da li si videla ovo

LOCK ON online mozes da igras, skines patch 1.02 i sve rad full pa i malo bolje mozda(inace ne bi bio poente u patchovanju), instaliras UBI.com aplikaciju sa CD-a, registrujess se na UBI.com tj napravish online account i cepas. A da i na kraju, skines i ubacis fine srpske texture za MIG29s sa ovog linka, ubacujes ih u c:\Program Files\Ubisoft\Eagle Dynamics\Lock On\Bazar\TempTextures\

Pogledaj ovu temu detaljnije.

Poz i nadam se da sam ti pomogao nesto.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2009, 15:42   #11
Alexandra995
Novi član
 
Član od: 7.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Hvala na odgovoru pokusacu kasnije da instaliram lock on i pokusam opet...nadam se da ce da radi pokusavala sam sa ubi.com ali kad se konektujem ne mogu da se snadjem...ima dva servera otvorim jedan(posto je uvek jedan od ta dva pun)i udjem.Kao i uvek otvori mi Lock On, onaj prozor za kreiranje misije i sa strane podaci za konektovanje, pise da sam konektovana ali kad kliknem na chat tu sam samo ja Mislim da je i tad bio patch-ovan...
U svakom slucaju hvala i javljam rezultate

Pozdrav
Alexandra995 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 5:50   #12
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
Alexandra995 kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru pokusacu kasnije da instaliram lock on i pokusam opet...nadam se da ce da radi pokusavala sam sa ubi.com ali kad se konektujem ne mogu da se snadjem...ima dva servera otvorim jedan(posto je uvek jedan od ta dva pun)i udjem.Kao i uvek otvori mi Lock On, onaj prozor za kreiranje misije i sa strane podaci za konektovanje, pise da sam konektovana ali kad kliknem na chat tu sam samo ja Mislim da je i tad bio patch-ovan...
U svakom slucaju hvala i javljam rezultate

Pozdrav
Ne treba ti chat uopste osim kad budes letela tu i tamo, alt+M za timski chat, CTRL+M da chatujes sa svima na serveru. Prvo kad se kjonektujes na neki server preko UBI lobby-a vidis mapu i koalicije, odaberes koju ces a potom i avion tj neko prazno mesto koje ces da zauzmes, podesis PAYLOAD obavezno i onda FLY dugme gore i to je to.

Nadji me kad si online preko UBI-a, isti mi je nick.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2009, 18:56   #13
Beast Master
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 330
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

E ljudi samo jedno pitanje koja je ovo igra?
Beast Master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2009, 23:28   #14
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Pa tema je o FS 2004 a zadnjih par postova je o Lock On-u .
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2009, 12:45   #15
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
Beast Master kaže: Pregled poruke
E ljudi samo jedno pitanje koja je ovo igra?
FS2004

LOCK ON
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 0:20   #16
Red-Devil
Novi član
 
Član od: 15.12.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Pozdrav svima...Ja sam isto jedan od zacetnika ovog projekta, Alex je ipak glavna nema sta, ali ja sam dao ideju da se organizuje ovaj tim.Administrator sam na forumu i ja sam smisljao ovo za aviokompanije i air force tim i ostalo.To ce mo sve sprovesti kada bude bio dovoljan broj AKTIVNIH pilota.Napominjem Aktivnih jer na sajtu ima registrovano desetak pilota od kojih su mozda 3 aktivna.A na forumu pogotovo, toliko smo se trudili da bi uzeli domen, hosting, razmenjujem banere koliko mogu da stignem ali opet dzaba.Neznam zasto je to tako, ima malo pilota, nikog nezanima!?Pa ja nisam igrao uopste mfs i onda me zainteresovala jedna tema na krstarici sa 4 slike mfs-a da pocnem ovo da igram.Ja inace volim svu vrstu aviona, i trebao sam biti instruktor, direktor nas akrobatskog tima ali to za sad nije moguce.Inace da pricam malo o nasem timu.

Ja se bas i nisam slagao da letimo na Vatsim, zeleo sam da napravimo svoj server, radimo na tome, i sa porastom broja pilota razvijamo polako regije.Prvo bi se skoncentrisali na aerodrome, Ex-Yu, pa potom okoline i dalje...U izradi je i elektronski magazin koji ce izlaziti svakog 15 u mesecu pa tu mozete da se informisete vise o tome...

Sta bi nam jako pomoglo u razvicu?

Naravno vasa zainteresovanost, i aktivnost u svim akcijama mfs-yat tima, ukoliko ste za, i imate vremena...Naravno niko nije prisiljen na to, ali koga zanima moze slobodno da nam se pridruzi.Takodje bi nam jako pomoglo neki clanak u nekim novinama o nama.To pokusavamo da izborimo isto, i naravno ako su neki urednici voljni da nam pruze sansu, ja sam spreman da napisem sve o nasem timu, planove, ideje, da dam neke slike, itd. Bio bih zahvalan svakome ko moze bilo kako da nam pomogne, pa to bilo i registracija i aktivnost na forum.Pozdrav svima do sledeceg puta
Red-Devil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 11:14   #17
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

RED pozdrav i pohvala na trudu i ideji.

Ne bi u startu da budem negativan i da te obeshrabrujem ali generalan problem je sto i mi u SCGvACC imamo isti problem sa aktivnim clanovima. Iako nas na forumu ima 400+ od toga je jedan deo samo aktivan kao piloti/kontrolori a mi smo tu vec godinama. Jedan od razloga sto sam na ovom forumu postavio i svoj topic "Virtuelni piloti javite se..." je da privucem jedan broj ljubitelja ozbiljne simulacije kojih je ruku na srce malo pa jos kad je u pitanju i civilna avijacija...tesko ih je naci a da neko to ozbilljno shvati. LJudi kad je avijacija u pitanju ili je ne vole tj kazu ok je to ali smara ili se totalno unesu, jos niko od nas nije sreo nekog u "sredini" sto bi rekli. Takodje je problem sto ljudi nemaju ni dovoljno vremena da odlete jedan let posteno za koji treba bar sat vremena za najkracu rutu od beograda do tivta npr. Svi najvise vole da uskoce u igru i rokanje batoo tipa CS itd. ali nismo svi ni za pilote i kontrolu. Eto mozda cete jednog dana imati dovoljno aktivnih clanova ali s obzirom da sam vec godinama na vatsimu i ovom forumu, bilo je interesenata i onih koji su nam se prikljucili jer kako kazu dosta njih i sanja o tako necem ali jednostavno ne zna, nema informaciju da tako nesto postoji a voli to. Tako da s obzirom da si poceo tek sa ovom idejom nemoj da ocekujes puno u startu. Bice s vremenom verovatno.

Poz i mirno nebo
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 18:14   #18
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Od Bg-a do Tivta treba 1h?

Ja sam mislio da ima manje, oko 30-35 min.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 18:46   #19
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Citat:
La.Prestige kaže: Pregled poruke
Od Bg-a do Tivta treba 1h?

Ja sam mislio da ima manje, oko 30-35 min.
Od gejta do gejta 55-60 min , suvog letenja oko 40 min.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 21:28   #20
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: MFS Yugoslav Air Team

Pa da, ja sam mislio samo na suvo letenje...
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Team Fortress 2 dodgeme Mrežne igre 1300 14.4.2020 12:15
'Ajmo, menadžeri! huligan Upravljačke simulacije 1131 10.3.2010 23:17
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
igranje sa Team Group PC6400 by mad™ mad_skillz Overklok 12 3.3.2008 20:17
The Impossible Team Online! FREE Cheguevara Mrežne igre 0 24.3.2007 19:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com