Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2006, 19:31   #1
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Je li gledao neko sad Dnevnik 2 TVCG1?Pricali su o stetnosti igara na djecu i anketirali gradjane.Veli jedan djed:Mislim da igrice stete djeci psihicki jer ima dosta nasilja u njima.Mislim da pored psihickog uticaja te igrice stete i zdravlju djeteta!-Pazite izjave.Jedan coek veli ima malu djecu pa moze jos da ih kontrolise.Rekose da su culi-pazite culi da je u nekoj zemlji otvorena klinika za odvikavanje od igrica.Spominju igrice -igrice i igrice na sve strane.Sta mislite o ovome?
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 20:13   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Moracu dovece da pogledam treci dnevnik da vidim tu sprdnju.Mada me od nasih ljudi nista ne cudi,vecina jos zivi u zlatnom dobu '60-tih...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 20:19   #3
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ma to su be cobani! Neznaju oni sta su igre! A i te chiche, njima krivo sto oni to nisu imali kad su bili u mladjim godinama (i u dusi i u telu)! Odvikavanje od "igrica" - lolol! Pa ko ce mene odviknuti od igara osim mene samog! Ja odlucujem sta cu da igram i kolko cu da igram! Naravno ja necu da preterujem pa da igram preko 6 sati, mada sam i to radio kad sam bio mali i glup, ali sam sada veliki i glup ali zato ne igram tolko!

Ma chiche FTW!
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 21:36   #4
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Igre ne mogu da zatupe, ali mogu da uticu podsvesno , pez obzira da li je dete ili odrstao covek u pitanju, ja sam okoreli Gamer, pa i pocelo je da utice malo na moju podsvest bez obtzira dali igram horror igru ili neku platformu. Tako da nije sve tako bas jednostavno o ovome moze da se raspravlja satima, nedeljama godinama. Sve sto se desava u stvarnom zivotu utice na svest i podsvest, tako i igre, jer nasa podsvest nezna sa filtere, ona izvrsva ono sto vidi ili pomisli, ovo je jako kompleksna nauka i nemoze da se o njoj raspravlja na ovaj nacin.

Ukoliko mozes svesno da shvatis da nesto iz igara utice na tebe, onda nije nimalo opasno da se to ispravi i izkontrolise, ali ako si u podsvesnom stanju primio neke "lose" podatke koje si gledao kao zabavu onda podsvest pocinje sa izvrsavanjem mimo tvoje svesti tako da ti ustvari i nisi svetan onoga sto uradis, ali najbolje je pitanje, sta bi izazvalo to nesto u tebi da napravis takvu reakciju, bilo dobru bilo losu.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 21:38   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Ma ko ih j3b3.
Chiche ni ne znaju sta je to komp.
Isto misljenje ko moja keva .

A centar za odvikavanje postoji.
Tako sam bar ja cuo.
Valjda za ove MMORPG-ovce.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 22:32   #6
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Centar postoji, i to valjda u rusiji, u krajnjem slucaju negde na severu evrope, nema nikakvih gedzeta, tv-a, kompova nikako, zabranjeno je i koriscenje mobilnog tel., valjda malo prirodnog okruzenja, knjige, bavljenje sportom i tako to...

A znajuci kako stvari u cg funkcionisu pomislio bih da skrecu paznju naroda s nekih vaznijih problema
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 22:40   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Problem nije u igrama, problem je u tome sto roditelji ne umeju da kontrolisu svoju decu, pa onda kad oni ne mogu da im zabrane da se igraju preko mere onda treba zabraniti igrice.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 22:59   #8
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
nighthawk kaže:
Problem nije u igrama, problem je u tome sto roditelji ne umeju da kontrolisu svoju decu, pa onda kad oni ne mogu da im zabrane da se igraju preko mere onda treba zabraniti igrice.
Vala ako si ga rek'o!
Doduse, ne radi se ovde samo o deci, citao sam na netu da je neka majka zapostavljala decu zbog kompjutera, te je dosla socijalna sluzba i oduzela ih joj!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2008, 16:23   #9
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Je li gledao neko sad Dnevnik 2 TVCG1?Pricali su o stetnosti igara na djecu i anketirali gradjane.Veli jedan djed:Mislim da igrice stete djeci psihicki jer ima dosta nasilja u njima.Mislim da pored psihickog uticaja te igrice stete i zdravlju djeteta!-Pazite izjave.Jedan coek veli ima malu djecu pa moze jos da ih kontrolise.Rekose da su culi-pazite culi da je u nekoj zemlji otvorena klinika za odvikavanje od igrica.Spominju igrice -igrice i igrice na sve strane.Sta mislite o ovome?
I u čemu su to pogrešili? Ljudi su u pravu. Pre nedelju-dve dana bio sam sa drugovima u igraonici (mislim, normalno je ići u igraonicu ako se ide jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje, ali ne i ako se tamo čami po 5 sati dnevno) i za 2 sata ukupno koliko smo tamo bili, skoro sve vreme bilo je 3-4 deteta od 6 do 8 godina najviše. Igrali su Counter-Strike sve vreme...
Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Moracu dovece da pogledam treci dnevnik da vidim tu sprdnju.Mada me od nasih ljudi nista ne cudi,vecina jos zivi u zlatnom dobu '60-tih...
... E, sada, da li je normalno da dete od 6 godina svakim danom 3 sata provodi uz CS, Punisher, GTA, Devil may Cry, UT, CoD4 ili šta ja znam... ?
Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ma ko ih j3b3.
Chiche ni ne znaju sta je to komp.
Isto misljenje ko moja keva .

A centar za odvikavanje postoji.
Tako sam bar ja cuo.
Valjda za ove MMORPG-ovce.
Da postoji, za odvikavanje od kompjuterskih igara, ne samo od MMORPG-a
Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Centar postoji, i to valjda u rusiji, u krajnjem slucaju negde na severu evrope, nema nikakvih gedzeta, tv-a, kompova nikako, zabranjeno je i koriscenje mobilnog tel., valjda malo prirodnog okruzenja, knjige, bavljenje sportom i tako to...
Postoji u Australiji i Japanu.
... i Rusija je na istoku, više nego na severu Evrope.

Citat:
Elem3nt kaže: Pregled poruke
ZIVI SVAKI DAN KAO DA TI JE POSLEDNJI
Onda će verovatno stići ranije nego što se nadaš...
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 0:22   #10
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
... E, sada, da li je normalno da dete od 6 godina svakim danom 3 sata provodi uz CS, Punisher, GTA, Devil may Cry, UT, CoD4 ili šta ja znam... ?
Nije bitno dal' je normalno, nego dal' je štetno (a 3 sata dnevno baš i nije).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 16:15   #11
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Custe li OVO?!

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nije bitno dal' je normalno, nego dal' je štetno (a 3 sata dnevno baš i nije).
Ako dete pocne od 6 godina po 3 sata dnevno da igra igre, odn. da ubija, kolje, davi, gazi, lomi rebra, glave, puca (u drugog coveka) i spaljuje zive ljude, bice zlo i naopako!
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 23:10   #12
NightWolf
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Poruke: 151
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom

Citat:
Auror kaže:
Je li gledao neko sad Dnevnik 2 TVCG1?Pricali su o stetnosti igara na djecu i anketirali gradjane.Veli jedan djed:Mislim da igrice stete djeci psihicki jer ima dosta nasilja u njima.Mislim da pored psihickog uticaja te igrice stete i zdravlju djeteta!-Pazite izjave.Jedan coek veli ima malu djecu pa moze jos da ih kontrolise.Rekose da su culi-pazite culi da je u nekoj zemlji otvorena klinika za odvikavanje od igrica.Spominju igrice -igrice i igrice na sve strane.Sta mislite o ovome?


mislim da su ti sa televizije(vecina)otkaceni,ko da nema nasilja i na TV-eu,savako odlucuje koliko ce da igra i igra zbog zabave a ne zbog neke navlake pa posle da se odvikava,sta ces....(uzdah)

Citat:
DorianGrey kaže:
HA, svasta, ja ne znam ko bi meni mogao da brani da igram igre, to najmanje ocekujem od oca i majke, koji su do skoro igrali igrice vise nego ja Sad ih sprecavaju obaveze, pa su umanjili


Sto se tice tih centara za odvikavanje od igara, znam da ima u Kini, ai iskreno receno i ne cudi me, oni su totalni zaludjenici (za Warcraft), citao sam u novinama, da je jedan kinez ubio najboljeg druga zbog nekog maca, valjda, iz igre

A to za dede i babe je glupost, trebalo bi njih nauciti da igraju igre, pa neka im onda postave pitanje o stetnosti i zavisnosti...Pa bre, ja sam dedu naucio da igra na cuvenoj Buvljak skalameriji Terminator 2, desavalo se da igramo i po 5 sati bez prestanka, i koliko se secam deda se nije zalio na stetnost i zavisnost


to da je ubio najboljeg druga je tacno,a isto sam citao da ima jedna baka koju sponzorisu i miksoft i sony i ko sve ne samo da oproba igre ima sve moguce konzole i komp,a bogami i gomilu igara

Poslednja ispravka: Simke (8.11.2006 u 23:45)
NightWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 23:32   #13
KiB0rG3000xII
Banned
 
Član od: 26.5.2007.
Lokacija: Ebon Hawk
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 95 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

vidi se da ste ovisnici branite igrice na svaki komentar,ajd za*ebi se i lazi da u igrama nema nasilja i ubijanja,koliko je ljudi umrlo igrajuci igrice
,koliko su se ljudi puta poubijali misleci da su u igricama,jesu stetne po zdravlje
... to je sve
KiB0rG3000xII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 23:39   #14
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
KiB0rG3000xII kaže: Pregled poruke
vidi se da ste ovisnici branite igrice na svaki komentar,ajd za*ebi se i lazi da u igrama nema nasilja i ubijanja,koliko je ljudi umrlo igrajuci igrice
,koliko su se ljudi puta poubijali misleci da su u igricama,jesu stetne po zdravlje
... to je sve
Nemoj da generalizujemo stvari! Sve je stetno ako se u tome preteruje!
Spavati je dobro jer san okrepljuje, ali preterano spavanje lose utice na coveka.
Uzimati vitamine odredjenog tipa je dobro, uzimati ih previse moze imati kontraproduktivno dejstvo. Igrati igre je zabavno i opusta, ali i opasno po zdravlje ako se od racunara ustaje samo da bi se izvrsile odredjene fizioloske potrebe, eventualno nesto pojelo i popilo. Ljudi koji jesu umrli igrajuci igre su patoloski zavisni od istih, sto ne znaci da su svi zavisni. Ljudi koji su ubili (kao sto je to bio slucaj nekih tinejdzera koji su bacali bombe s nadvoznjak) su ionako dusevno labilne osobe, igra je bila mozda samo neka vrsta bolesne ideje sta uraditi. A da su, na primer, gledali Ramba, i uzeli mitraljez i izresetali neduzne prolaznike, onda bi i svi filmovi bili stetni, jel da?!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 23:40   #15
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
KiB0rG3000xII kaže: Pregled poruke
vidi se da ste ovisnici branite igrice na svaki komentar,ajd za*ebi se i lazi da u igrama nema nasilja i ubijanja,koliko je ljudi umrlo igrajuci igrice
,koliko su se ljudi puta poubijali misleci da su u igricama,jesu stetne po zdravlje
... to je sve
E?

Mislim, ovo je necitljivo. Kao da ti je uragan prosao kroz post.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2008, 23:45   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
E?

Mislim, ovo je necitljivo. Kao da ti je uragan prosao kroz post.
Prevod

Citat:
KiB0rG3000xII kaže: Pregled poruke
Vidi se da ste ovisnici, branite igrice na svaki komentar. Ajd za*ebi se i lazi da u igrama nema nasilja i ubijanja! Koliko je ljudi umrlo igrajuci igrice? Koliko su se ljudi puta poubijali misleci da su u igricama?

Jesu stetne po zdravlje
... to je sve

Odgovor na kiborgovu poruku:

Kolko je ljudi umrlo igrajući igre? Dvoje kolko ja znam

A kolko se ljudi poubijalo ne misleći da su u igrama?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 23:47   #17
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Ne zaboravite da je u У Србији 190 интернет зависника. Idem sutra da se prijavim i ja.
A posle se neki zale sto Srbija kasni sa broadband internetom. Izgleda da telekom to u stvari radi za nase dobro- da obuzdaju tu posast koja seje strah svetom.

Citat:
атачмент, дифолт, ресетовање, даунлодовање
ROFL, OMG, IMAO ...
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 1:18   #18
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Ne zaboravite da je u У Србији 190 интернет зависника. Idem sutra da se prijavim i ja.
A posle se neki zale sto Srbija kasni sa broadband internetom. Izgleda da telekom to u stvari radi za nase dobro- da obuzdaju tu posast koja seje strah svetom.


ROFL, OMG, IMAO ...
Samo imam da kažem: ROFLOL

Uuuu, koji sam narkoman, koristim nerazumljiv žargon
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 11:16   #19
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 14:17   #20
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Kad kompjuteraši/konzolaši krenu divljat po ulicama i sve razbijati tek tada mogu nešto reći. 190 ljudi je nista. 10000 huligana koji mlate sve što se kreće prestavlja 100 veću prijetnju.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, iskustva, nasilje, stetnost, uticaj

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povećajte broj strana za opise igara Denis Tekstovi u SK 62 10.4.2009 18:14
Najbolji program za katalogizaciju PC igara ??? Ceka Aplikativni softver 7 18.12.2007 18:51
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35
Razvoj igara u zemljama u regionu Marsa Pravljenje igara 7 4.2.2007 3:28
Iskakanje iz igara The mighty Boo Kvarovi 4 14.8.2006 23:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com